Przenoszenie aplikacji przez BT i MMS

Sztuczki, wskazówki i triki pokazujące ukryte funkcje.

Post by Manna5 » 1 Jan 2020, o 11:50

Ten trik pozwala przenosić aplikacje Java (i przy okazji SiS) między telefonami poprzez Bluetooth lub MMS.
Zacznijmy od tego że być może większość użytkowników S40 próbowała przesłać koledze lub koleżance świetną aplikację poprzez Bluetooth albo MMS. Niestety, aplikacje nie mają nawet opcji Wyślij w menu pod lewym przyciskiem albo jest ona wyszarzała. Wymyśliłem więc bardzo prosty trik, a mianowicie zmianę rozszerzenia pliku na taki aby wysłać go bez problemu.
Najpierw lista znanych mi dopuszczalnych rozszerzeń plików (jak ktoś ma jeszcze, pisać koniecznie komentarz):
Code: Select all
Please Login or Register, to see this Content

How to
  • Po pierwsze potrzebny nam będzie program potrafiący zmieniać rozszerzenia plików (np. MiniCommander). Instalujemy t a lub podobną aplikację na obu telefonach
  • Po drugie, najlepiej będzie kiedy aplikacja jest w Galerii, bo wtedy łatwiej uzyskać do niej dostęp jakimś menedżerem plików
  • Jeśli wszystko OK, zmieniamy rozszerzenie, przesyłamy i zmieniamy rozszerzenie spowrotem na JAR, SIS, SWF lub jakieś inne rozszerzenie którego nie da się normalnie wysłać

Manna5 otrzymał za ten post 10 punkty reputacji od 1 użytkowników:
+pawelooss.
Manna5 Male
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Nokia 6500 Slide, 3110 Classic, E65
Soft: S40v6, S40v5
Operator: Orange
Location: Kraków

Joined: 5 Jun 2019
Online: 7d 19h 58m 52s
Posts: 333Topics: 139
Reputation point: 233
    Windows 7 Firefox

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Return to [S40] Triki

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest