Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 5 [ 74 posts ]
Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Print view
Write comments Post new topic


[Pomysł] Przesiadka na phpBB3?

Post [Pomysł] Przesiadka na phpBB3? 10 Aug 2009, o 22:40

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Symbian Mozilla
No więc tak. Coraz więcej osób proponuje mi, by wyemigrować na phpBB3. Jakie profity? Większa wydajność, bezpieczeństwo itd. Ogólnie wszystko naj, ale jest jedno ważne ale - dużo mniejsza funkcjonalność bazowa. Wprawdzie jest już ponoć dużo modyfikacji, ale wszystkie trzeba instalować samemu. Kolejne długie godziny przy kompie?

Za rok ma wyjść "Service Pack" w postaci pakietu Przemo 2.0, ale ten skrypt jest okrzyknięty jako dziurawy i zamulający (prawda jest mniej brutalna, ale plotki zawierają zawsze ziarenka prawdy).

Chcę więc posłuchać waszej opinii. Ogólnie jestem na nie, bo jest przy tym strasznie dużo roboty. Przekonajcie mnie, że warto! ;)
Last edited by pawelooss on 11 Aug 2009, o 12:03, edited 1 time in total.

Last post
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Przesiadka na phpBB3? 10 Aug 2009, o 22:54

Male - Friend  Posts/Topics413/39  Reputation point 269 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
Widzę że jednak ciekawy też jesteś. Świadczy o tym ostatnie zdanie ;). Ja bym skorzystał z takiej propozycji bo lubię "grzebać" w takich skomplikowanych sprawach bo nie mam o tym co robię pojęcia :P. Potraktuj to jako nowe doświadczenie :)
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Przesiadka na phpBB3? 10 Aug 2009, o 22:58

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Ojeju to fatalna sprawa. Teraz to wszystko od początku. Sam wiem ile trzeba się męczyć żeby wgrać modyfikacje itp a wy naprawdę z kamilem wykonaliście bardzo dobrą robotę. Jak na razie PHP BB by przemo jest dobre i myślę że nie potrzeba żadnych zmian. Ale patrzę na wasz serwerek, że to długo nie wytrzyma. To już lepiej wydać te 50 zł niż na czyimś stać(Nie wiem czy to są potwierdzone informacje ale tak słyszałem) Według mnie pomysł niekorzystny dla wszystkich. Ale za to mniejsze obciążenie serwera bzdetami od przema i skupić się w php bb na wydajności. Wiele for tak robi(Np największe forum warezowe w polscę - (nazwy nie podaje)Też miało taką samą sytuacje. ale użytkowników przybywa dlatego lepiej to zrobić wcześniej niż później.Wiele osób mówi że taka zmiana przychodzi na same korzyści. Według mnie pomysł dobry ale nie wiem czy skuteczny, tyle czasy spędzić przy kompie robieniu forum a teraz znowu wszystko od nowa. Przecie modyfikacji itp nie przeniesiecie wraz ze skryptem.

Ale jednak przy tych moich komentarzach jestem na tak. Tylko nie wiem jak to się odbije na waszym wzroku ;P

Myślę, że się zastanowicie 3 razy zanim zrobicie pochopne czyny.

Podrawiam
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Przesiadka na phpBB3? 10 Aug 2009, o 23:02

Male - Sponsor  Posts/Topics1351/95  Reputation point 1711 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Tak, nie pytaj czemu. Po prostu tak.
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Przesiadka na phpBB3? 11 Aug 2009, o 08:49

Male - Sponsor  Posts/Topics2914/276  Reputation point 4512 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
JA mam mieszane odczucia co do phpbb3.
NA plus tak jak pisałeś że bezpieczeństwo, mniejsze obciązenie bazy. bardziej atrakcyjny wygląd, więcej modów...

Ale minusem jest to że będziesz siedział z kamilem przy kompie i instalował mody.. A nie daj Boże zainstalujesz moda który usunie wszystkich użytkowników no to du*a
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Przesiadka na phpBB3? 11 Aug 2009, o 09:01

Male - Sponsor  Posts/Topics1351/95  Reputation point 1711 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
adam wrote:
Ale minusem jest to że będziesz siedział z kamilem przy kompie i instalował mody.. A nie daj Boże zainstalujesz moda który usunie wszystkich użytkowników no to du*a


Dlatego kopiujesz bazę na localhosta i tam dokonujesz próbnej przesiadki ;)
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Przesiadka na phpBB3? 11 Aug 2009, o 09:11

Male - Sponsor  Posts/Topics2168/282  Reputation point 4745 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Mi właśnie nie przypadło do gustu phpbb 3. A co powiesz na Simple machines Forum (SMF)?? Mniej obciąża serwer, szybki, przejrzysty, dosyć duża (czytaj wystarczająca ale nie taka jak już w Przemie) liczba modów.
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Przesiadka na phpBB3? 11 Aug 2009, o 09:15

Male - Sponsor  Posts/Topics1351/95  Reputation point 1711 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Filip wrote:
Mi właśnie nie przypadło do gustu phpbb 3. A co powiesz na Simple machines Forum (SMF)?? Mniej obciąża serwer, szybki, przejrzysty, dosyć duża (czytaj wystarczająca ale nie taka jak już w Przemie) liczba modów.


SMF ma krytycznie opinie użytkowników. Skrypt ok, ale od strony użytkownika leży.
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Przesiadka na phpBB3? 11 Aug 2009, o 09:52

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Wogule każdy skrypt ma wady i zalety. Tylko boję się co to będzie, ponieważ tamte modyfikacje wgrywaliście 3 miesiące ale wtedy nie było użytowników na forum. Jeśli w głupim indexie nie zrobicie przecinka to już nie będzię można wejść na forum :( . Nie wiem jak myślicie, bo żeby nie przeszkadzać w użytkowaniu byście musieli wgrywać modyfikacje w nocy,a przciesz wy macie swoje życie ;) . Proponuje nie kończyć tego co już zaczeliście dlatego bardziej już jestem zostaniu przy skrypcie "PHP BB by przemo" . Ale za to PHPBB3 jest z dobrą przyszłością. Ale jest też dużo rzeczy, które trzeba by było przenieść np styl. Jest trochę roboty rzeczy go zrobić na wymagania PHPBB 3. Dlatego pozwolę sobie zrobić wady i zalety tego pomysłu(Będę to uzupełniał:

______________________________________________________________________________

Zalety:
-Wydajność, mniejsze obciążenie serwera, transfera.
-Skrypt z przyszłością
-?

Wady:
-Długie pracę nad wgrywaniem modyfikacji
-Nie korzystne pracę administratorów w czasie kiedy oni będą wgrywali modyfikacje.
-New Utracenie wszystkich ostrzeżeneń, pochwał piw itp
-?

______________________________________________________________________________

Pozdrawiam
Last edited by adrian219 on 1 Jan 1970, o 02:00, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Przesiadka na phpBB3? 11 Aug 2009, o 09:56

Male - Sponsor  Posts/Topics1351/95  Reputation point 1711 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Forum tak szybko się rozrasta, że kiedyś trzeba będzie się przenieść, a jak będzie 20k userów to będzie ciężej, lepiej zrobić to teraz jak forum nie jest za duże, nie będzie chociaż pier***enia się...
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Przesiadka na phpBB3? 11 Aug 2009, o 10:05

Male - Friend  Posts/Topics413/39  Reputation point 269 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
maciekbronkz, ma rację. Lepiej tego nie przekładać. Liczę się z tym ile pracy to kosztuje jednak w przyszłości będzie nieuniknione. Lepiej to zrobić zawczasu i mieć problem z głowy.

[ Komentarz dodany przez: maciekbronkz: 2009-08-11, 10:10 ]
Tak, tylko po co piszesz to co ja ? nie kopiuj bo będę zmuszony dać Ci prezent.
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Przesiadka na phpBB3? 11 Aug 2009, o 10:51

Male - User  Posts/Topics1/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
mój kolega ma phpbb3 nie nie narzeka ale w trakcie rozwijania się forum nie przenosił i nie cudował tylko od zera czyli od momentu nadejścia myśli o założeniu forum.
ja bym pawelooss, na twoim miejscu zostawił przemka później można myśleć nad zmianami gdy przemka bd ktoś próbował hakować chodzi mi o nh.
bo słyszałem że forum które pracuje na przemku można 2 min rozwalić
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Przesiadka na phpBB3? 11 Aug 2009, o 12:02

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Symbian Mozilla
Gdy shackują, to już będzie za późno...

Żadne pochopne decyzje to nie będą, gdyż migracja wymaga tygodni przygotowań. O stracie danych z powodu moda też nie ma mowy, gdyż zawsze robi się kopie.

Czy ktoś ma już doświadczenie z migracją skryptu? Dokładniej co się traci w wyniku konwersji Przemo > 3? Piwa, pochwały to wiem, a wyniki ankiet itd.?

Poszukajcie też ważnych modów na bb3. Najbardziej razi mnie brak łączenia postów, informacji o nieprzeczytanych postach, dymków overlib itp. (piszcie co jeszcze).

Nowe doświadczenie swoją drogą a popsucie forum swoją. ;] Ale lepiej teraz niż za rok...
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Przesiadka na phpBB3? 11 Aug 2009, o 12:14

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Oczywiście ten temat proponuje jako lekturę na początek:

Code:
Please Login or Register, to see this Content


Wiesz co ale to nie problem sprawdzić. Zaraz może się tym zajmę po prostu założę byle jakie forum. Dam pochwały, ostrzeżenia, ankiety porobię i przeniosę forum i zobaczymy co się stanie. Ale to robota na jutro, bo dzisiaj jeszcze muszę coś zrobić dlatego za bardzo mi to nie odpowiada. No ale jak zrobię taki test to oczywiście napiszę w temacie i opowiem o całej sprawie. Sam napiszę kilka rzeczy od siebie i dam adres forum żebyście se to sami zobaczyli. Pawelooss zrób ankietę to sobie zobaczysz, bo jak narazie prawie wszystkie odpowiedzi są nie pewne.

Pozdrawiam
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Przesiadka na phpBB3? 11 Aug 2009, o 12:19

Male - Friend  Posts/Topics413/39  Reputation point 269 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
pawelooss, chyba aż tak źle nie będzie. Całe forum wierzy w naszą administracje :P.
Oczywiście postaram się coś znaleźć na ten temat.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 1 of 5 [ 74 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

Błędy powstałe po przejściu na phpBB3.

[ Go to pageGo to page: 1 ... 17, 18, 19 ]

Author: pawelooss (19 Jan 2010, o 02:51)

Views: 17462  •  Replies: 270

Last post: jojo87 (8 Jan 2011, o 21:06) View the latest post



Prośba o stworzenie stylu na phpBB3 dla forum!

[ Go to pageGo to page: 1, 2 ]

Author: pawelooss (20 Oct 2009, o 20:00)

Views: 2862  •  Replies: 15

Last post: adrian219 (19 Apr 2010, o 14:22) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 9 guests





cron