Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 10 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Przesiadka z Visty 32-bit na 64-bit - potrzebny nowy klucz?

Post Przesiadka z Visty 32-bit na 64-bit - potrzebny nowy klucz? 21 Nov 2010, o 20:54

Male - Friend  Posts/Topics1317/140  Reputation point 3159 
Offline  Profile 
Windows Vista Opera
No więc tak: posiadam na laptopie system Windows Vista Home Premium w wersji 32-bit. Mam naklejkę z kluczem. Teraz pytanie: mogę sobie pobrać z neta Vistę Home Premium (czyli tę samą) tylko że w wersji 64-bitowej, wklepać kod z mojej naklejki od wersji 32-bit i legalnie używać?

Last post
Reply with quote 


Post Re: Przesiadka z Visty 32-bit na 64-bit - potrzebny nowy klucz? 21 Nov 2010, o 21:09

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
key do wersji 64 bitowej jest chyba inny. ;) Ale pewien nie jestem.
Last edited by _NeedSpeed_ on 21 Nov 2010, o 21:09, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: Przesiadka z Visty 32-bit na 64-bit - potrzebny nowy klucz? 21 Nov 2010, o 21:11

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Klucz oczywiście będzie pasował, ale legalne to nie będzie. Masz OEM'a, a nie BOX'a.
Reply with quote 


Post Re: Przesiadka z Visty 32-bit na 64-bit - potrzebny nowy klucz? 21 Nov 2010, o 21:13

Male - Friend  Posts/Topics1317/140  Reputation point 3159 
Offline  Profile 
Windows Vista Opera
adam111, twój post nic nie wnosi do tematu.

_NeedSpeed_, no właśnie zanim zacznę pobierać to wolałbym wiedzieć na 100% jak to jest. ;)

[ Dodano: 21 lis 2010, o 20:13 ]
Wodnik Szuwarek, znalazłem coś takiego na jednym z forów:

Quote:
POSTANOWIENIA LICENCYJNE DOTYCZĄCE OPROGRAMOWANIA
WINDOWS VISTA HOME BASIC
WINDOWS VISTA HOME PREMIUM
WINDOWS VISTA ULTIMATE
Niniejsze postanowienia licencyjne stanowią umowę pomiędzy Państwem i
· producentem urządzenia, który rozpowszechnia oprogramowanie z urządzeniem, lub
· instalatorem oprogramowania, który rozpowszechnia oprogramowanie z urządzeniem....... bla bla bla.
2. PRAWA DO INSTALACJI I UŻYWANIA.....
c. Wersje alternatywne. Oprogramowanie może zawierać więcej niż jedną wersję, np.
wersję 32-bitową i 64-bitową. Nie można używać więcej niż jednej wersji w tym samym
czasie. Jeśli producent lub instalator wyposaży Państwa w opcję jednorazowego wyboru
wersji językowej, mogą Państwo używać tylko jednej, wybranej wersji językowej.
Ja mam tak zmienione z 32 bity na 64 bity i zadziałało.
Reply with quote 


Post Re: Przesiadka z Visty 32-bit na 64-bit - potrzebny nowy klucz? 21 Nov 2010, o 21:13

Male - Friend  Posts/Topics428/8  Reputation point 376 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
wklepać kod z mojej naklejki od wersji 32-bit


Kod ten raczej pod wersję 64bit nie zadziała... Pod 64bit potrzebny jest nowy klucz...

adam111, twój post nic nie wnosi do tematu.

Hahahaha... xD

Ja mam tak zmienione z 32 bity na 64 bity i zadziałało.

Czyli jest z tego punktu widzenia jest to legalne...
Last edited by Rafciu517 on 21 Nov 2010, o 21:14, edited 2 times in total.
Reply with quote 


Post Re: Przesiadka z Visty 32-bit na 64-bit - potrzebny nowy klucz? 21 Nov 2010, o 21:17

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Rafciu517, klucz będzie działał.
kosmita1993, masz licencję OEM, więc legalne to nie będzie.

[ Dodano: 21 lis 2010, o 20:17 ]
To co zacytowałeś dotyczy licencji BOX.
Reply with quote 


Post Re: Przesiadka z Visty 32-bit na 64-bit - potrzebny nowy klucz? 21 Nov 2010, o 21:17

Male - Friend  Posts/Topics428/8  Reputation point 376 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
Rafciu517, klucz będzie działał.


Sry, chodziło mi o to że będzie nie legalnie...
Reply with quote 


Post Re: Przesiadka z Visty 32-bit na 64-bit - potrzebny nowy klucz? 21 Nov 2010, o 21:32

Male - Friend  Posts/Topics1317/140  Reputation point 3159 
Offline  Profile 
Windows Vista Opera
No i teraz całkiem mi się miesza. A to? Zero prawdy?

Quote:
14. DOWÓD LICENCJI.
a. Jeśli nabyli Państwo oprogramowanie na dysku lub innym nośniku, posiadanie licencji
określa oryginalna etykieta Certyfikatu Autentyczności Microsoft razem z oryginalną kopią
oprogramowania. Aby zachować ważność, etykieta ta musi być przytwierdzona do
urządzenia lub znajdować się na opakowaniu producenta lub instalatora. Jeśli
otrzymali Państwo etykietę oddzielnie, jest ona nieważna. Aby udowodnić posiadanie
licencji na używanie oprogramowania, powinni Państwo zachować opakowanie z etykietą
lub etykietę znajdującą się na urządzeniu. Jeśli urządzenie ma więcej niż jedną
oryginalną etykietę Certyfikatu Autentyczności, mogą Państwo używać wszystkich wersji
oprogramowania określonych na tych etykietach.


Quote:
Oficjalne stanowisko podałem Ci w poście #2. Musisz posiadać oryginalne CEO oraz oryginalną kopię oprogramowania, a te posiadasz. W związku z faktem, iż licencja nie różnicuje Visty Basic 32-bitowej oraz 64-bitowej, nie naruszasz zapisów umowy licencyjnej przechodząc z Visty Basic 32-bitowej na 64-bitową przy pomocy lewego nośnika, dopóki masz zainstalowaną wyłącznie jedną z tych wersji. Opcja zamówienia nośnika przeznaczona jest dla typowych instalacji OEM (notebook), ponieważ jedyna oryginalna kopia oprogramowania znajduje się na dysku twardym, a ta zostanie usunięta po przejściu na wersję 64-bitową pozbawiając użytkownika jedynej oryginalnej kopii oprogramowania.


To dwie wypowiedzi jednej osoby. Ja do laptopa dostałem płytkę z systemem więc mam legalną kopię systemu na płycie. Według tego co zacytowałem to ta płytka + naklejka wystarczy do zachowania legalności. Mylę się?
Reply with quote 


Post Re: Przesiadka z Visty 32-bit na 64-bit - potrzebny nowy klucz? 21 Nov 2010, o 21:37

Male - Friend  Posts/Topics428/8  Reputation point 376 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
Według tego co zacytowałem to ta płytka + naklejka wystarczy do zachowania legalności


Nie, nie mylisz się... Według tego jeżeli windows ma seriala takiego jak na naklejce na kompie to jest legalny...
Reply with quote 


Post Re: Przesiadka z Visty 32-bit na 64-bit - potrzebny nowy klucz? 21 Nov 2010, o 22:00

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
kosmita1993, ludzie nie mają pojęcia o licencjach, a nawet o samych kluczach oem i box. W boxie można używać obu wersji ale nie w tym samym czasie. W oem z góry musisz się zdecydować na daną wersję. Tak jest i wiem co piszę, a jak chcesz słuchać idiotów, to słuchaj.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 10 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 6 guests