Recenzja gry Tennis Pro 2020

Opisy dostępnych gier i aplikacji przeznaczonych na komórki.

Post by Manna5 » 18 Apr 2022, o 11:00

Tennis Pro 2020 - recenzja
Image Image Image

W wirtualnego tenisa zagramy na czterech nawierzchniach (utwardzonej, halowej, betonowej i trawiastej) na trzech poziomach trudności. Możemy grać mecze towarzyskie (Exhibition), uczestniczyć w mistrzostwach (Championship) z systemem pucharowym i tabelą punktów, jest także dostępny tutorial pozwalający przyswoić podstawowe techniki. Musimy jednak znać trochę zasad tenisa (ile gemów to set, czym dokładnie jest Fault przy serwie), bo to nie jest nigdzie objaśnione. Da się też zagrać jeden lub dwa sety, nie trzeba za każdym razem rozgrywać pełnego trzysetowego meczu - przydatne, gdy mamy mało czasu. Sterowanie odbywa się tradycyjnie - chodzimy za pomocą kombinacji 2468 lub strzałkami, uderzamy piłkę klawiszem 5 lub środkowym klawiszem wyboru. Dodatkowo możemy wygodnie poruszać się na ukos za pomocą klawiszy 1379, co bywa pomocne. Większość gier (szczególnie sportowych) zawiera elementy do odblokowania po osiągnięciu odpowiednio dobrych wyników, ale ta jest pod tym względem nietypowa - każda nawierzchnia i poziom trudności są dostępne od razu, chociaż oczywiście zaczynanie od najtrudniejszego nie jest optymalną strategią. Z jednej strony fajnie, bo można spróbować wszystkiego, ale z drugiej strony takie odblokowywanie i "upgradeowanie" motywuje i pozwala po pewnym czasie poczuć się "pro". Ani razu nie spotkałem się też z zacięciami ani jakimkolwiek wyjątkiem. Brakuje tablicy statystyk osobistych (np. procent wygranych) oraz trybu gry we dwójkę przez Bluetooth - niby rzadka i zaawansowana funkcja, ale gra jest jednak stosunkowo nowa (większość popularnych gier dla "cegieł" powstało na początku II dekady) i można by tego oczekiwać. Pozostaje jeszcze ocenić jej realistyczność, ale w prawdziwego tenisa ziemnego nigdy nie grałem (aczkolwiek stołowy trenuję 2 razy w tygodniu) więc co mi do tego. Dźwięk możemy włączać i wyłączać, co nie jest wcale oczywiste - przykładowo Rally 3D zawsze zaskoczy nas głośną muzyką zaraz po uruchomieniu, o ile telefon nie jest wyciszony. Gra jest dostępna na Javę i BlackBerry w serwisie Dedomil. Języki do wyboru to angielski, niemiecki, hiszpański i kilka innych, lecz polskiego jak zwykle nie ma. Trochę irytująca jest konieczność klikania angielski za każdym razem - ustawienia języka nie są pamiętane.

Niebawem recenzja: Bounce Tales
Manna5 Male
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Nokia 6500 Slide, 3110 Classic, E65
Soft: S40v6, S40v5
Operator: Orange
Location: Kraków

Joined: 5 Jun 2019
Online: 7d 19h 58m 52s
Posts: 333Topics: 139
Reputation point: 233
    Windows 7 Firefox

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Return to Recenzje aplikacji i gier

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests