Recenzja HTC 8S byMati91

Testy użytkowe, amatorskie recenzje i subiektywne opinie.

Post by Mati91 » 22 Feb 2014, o 17:33

Windows Phone 8S by HTC

Witam serdecznie wszystkich użytkowników nokiahacking! Dziś pragnę zaprezentować Wam dość tani i bardzo ciekawy model, pracujący na systemie Windows Phone 8, mianowicie HTC 8S. Zapraszam więc do przeczytanie tej krótkiej recenzji.

Zestaw

Oprócz masy papierów, dostajemy też to co najważniejsze, czyli telefon, baterię, dwuczęściową charakterystyczną dla HTC ładowarkę (wtyczka + kabel USB) oraz słuchawki, wszystko zapakowane w bardzo ładnie wyglądające białe „papierowe” pudełko.

Image

Design i jakość wykonania

Od zawsze byłem zdania, że kwestia designu jest kwestią wielce indywidualną… ale ten telefon jest po prostu piękny, piękny i jeszcze raz piękny. Bardzo ładnie prezentuje się nie tylko niezykle smukły profil telefonu, ale też kolorowe wstawki (dół aparatu, obwódka wokół głośnika i soczewki aparatu). HTC 8S fenomenalnie leży w dłoni i to nie tylko dzięki delikatnemu zakrzywieniu krawędzi (przez co też wydaje się smuklejszy niż w rzeczywistości jest), ale zastosowaniu gumopodobnego materiału na całej powierzchni z tyłu urządzenia, który sprawia, że telefon nie ślizga się. HTC tłumaczyło, że design zarówno 8S jak i 8X inspirowany był samym WP8 – jego interfejsem, płynnością i ogólną estetyką. W budżetowym modelu HTC zastosowano obudowę unibody, co niemal zawsze automatycznie wiąże się z tym, że urządzenie sprawia wrażenie solidnie wykonanego i podobnie jest również tutaj – nic się nie ugina, nie skrzypi, nie odstaje. Jedyny zdejmowanym elementem jest malutka klapka, która pozwala nam się dostać do slotu micro-SD i micro-SIM. Jeśli chodzi o jakość materiałów to wykorzystane plastiki wyglądają dobrze i raczej nie wieje tandetą. Rozlokowanie poszczególnych elementów jest charakterystyczne dla większości telefonów z WP8 – trzy standardowe przyciski systemowe u dołu – poniżej nich złącze micro-USB. Spust migawki aparatu i przyciski głośności na prawym boku, lewy bok pusty, góra to wejście słuchawkowe i po prawej przycisk Power. Przód urządzenia to 4’’ ekran, powyżej którego znajduje się głośnik oraz logo HTC. Czujniki (po prawej) są tak sprytnie schowane, że praktycznie ich nie zauważmy, bo zlewają się z czarną powłoką ekranu. Tył urządzenia to wyróżniona odpowiednim kolorem soczewka aparatu z dioda LED, duży srebrnych napis HTC na środku oraz delikatny, niemal niezauważalny grill głośnika, nad którym dumnie widnieje logo Beats Audio. Także jakość wykonania jak i wygląd HTC 8S jest w moim przekonaniu jest świetny!

Image

Image

Ekran

Ekran IPS ma przekątną 4 cali oraz rozdzielczość 800 x 480 pikseli. Takie wartości chyba na nikim nie robią wrażenia. Szczególnie rozdzielczość, bo przecież rozmiar, to już indywidualna sprawa każdej osoby. Poza tym zagęszczenie pikseli na poziomie 233 ppi, to w pełni wystarczająca wartość. Obraz jest bardzo wyraźny i wystarczająco ostry. W tym przedziale cenowym jakość obrazu stoi na przyzwoitym poziomie i w moim przekonaniu jest trochę lepiej jak w Lumii 520. A co z reakcją na dotyk? Nie ma żadnych zastrzeżeń. Nie pamiętam, żeby telefon kiedykolwiek zareagował inaczej niż bym sobie tego życzył.
System, ale dlaczego tak mało pamięci?

Sercem HTC 8S kieruje dwurdzeniowy procesor Qualcomm® S4 1 GHz, mamy też 512 MB pamięci RAM oraz układ graficzny Adreno 305. Telefon posiada jedyne 4GB wbudowanej pamięci, co powoduje, że często brakuje nam pamięci na nowe gry czy aplikacje. Wszystko zmieni się wraz z aktualizacją Windows Phone 8.1, dzięki czemu będziemy mieć możliwość instalowania nowych aplikacji także na karcie pamięci. Biorąc do ręki smartfony z WP8, czasem zastanawiam się czemu mają służyć wykonywane na nich benchmarki? W tych telefonach ekrany interfejsu zawsze są płynnie animowane, a zdecydowana większość aplikacji i gier działa poprawnie. Podczas praktycznego testu 8S bez trudu zagrałem w grę Asphalt 5 i obejrzałem film w rozdzielczości HD.
Nie będę opisywał Windows Phone 8, bo każdy widział i wie o kaflach praktycznie wszystko. Pozwoliłem sobie wykonać parę screenów z mojego HTC 8S:

Image Image Image Image

Oczywiście kilka gier także musiało się znaleźć, żeby czasem zabić nudę :)
Image

Image

Multimedia

Aparat

Cóż można powiedzieć o 5-megapikselowym aparacie w 8S? Nic oryginalnego i po części powtórzę to co pisałem przy okazji recenzji Lumii 520 – jest po prostu przeciętnie i niczego innego nie powinniśmy się spodziewać. Budżetowy telefon to i budżetowy aparat – w warunkach dobrego oświetlenia jest przyzwoicie i powiedziałbym nawet lepiej niż w przypadku 520. Telefon kręci fimy w 720P. Istotnym plusem jest tutaj lampa błyskowa, której w L520 mi zabrakło, chociażby jako funkcji latarki :)
Kilka zdjęć - sami oceńcie jak Wam się podobają (jak widać istotną rzeczą jest oświetlenie) :)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Dźwięk

Jakość dźwięku podczas rozmów podobnie jak w przypadku niedawno recenzowanej Lumii 520 stoi na całkiem dobrym poziomie. Bardzo rzadko mogłem narzekać na jakieś duże zniekształcenia. Mikrofon również sprawowuje się przyzwoicie. Unikalną funkcją, jakiej nie znajdziemy w żadnym innym telefonie z WP oprócz HTC, jest Beats Audio, które aktywuje się po podłączeniu słuchawek – daje nam to nieco większą głębie, dodatkowy bas oraz ogólnie zwiększoną głośność – przy zastosowaniu nieco lepszych słuchawek jest naprawdę fajnie i zwykły użytkownik nie powinien być rozczarowany. Dziwi tylko brak equalizera, który w obliczu przechwalania się Beats Audio powinien znajdować się w ustawieniach HTC. Sam głośnik mi wystarcza, ponieważ gra tylko wtedy gdy ktoś dzwoni :)

Image
Image

Galeria jest bardzo przejrzysta, mamy podział na foldery, ulubione etc.

Image Image

INTERNET oraz nawigacja

Zapewne wiele osób pomyśli: "Internet Explorer na telefonie? Cóż gorszego być może... itp.".Niestety muszę te osoby zmartwić :) IE 10 na moim HTC jest niezwykle wydajne, nie ma problemów z ładowaniem stron, wszystko chodzi bardzo płynnie. Mówiąc krótko: IE pokroju wersji 6 mamy już na szczęście dawno za sobą, a Microsoft w końcu zaczął nadążać za standardami. (IE zdobywa 314 punktów na 500 możliwych, co jest bardzo dobrym wynikiem). Co do nowości: nie ma tu nic szczególnego, po prostu poprawiono zachowanie i obsługę standardów i wprowadzono parę zmian kosmetycznych, dodatkowe funkcje ukryto pod przyciskiem 'Więcej'.

Image

A jak jest z nawigacją? I tutaj jest coś co sprawia, że niebawem będzie wrócić do Lumii (być może 720). Brak Here Drive od Nokii to coś czego brakuje mi najbardziej w HTC 8S. Oczywiście mapy są, ale nie są one tak dokładne i dobre jak te stosowane w Lumiach... Mapy są, bo są, ale nie używam ich.

Image

Bateria

Na temat baterii w 8S mówiło się, że jest przeciętna. I to prawda, bo cóż wielkiego może zdziałać 1700 mAh przy 4’’ wyświetlaczu i 1Ghz dwurdzeniowym procesorze. Jeżeli korzystamy z bogactwa funkcji smartfona czyli można 8s batterypowiedzieć używamy go zgodnie z niego przeznaczeniem, tzn. surfujemy po sieci, piszemy maile, używamy GPS, okazjonalnie pstrykamy jakieś zdjęcia czy pogramy krótką chwilkę plus oczywiście rozmowy i smsy to po prostu musimy się liczyć z codziennym ładowaniem 8S. Po odpięciu telefonu rano przed pracą/szkołą powinien on bez problemu wytrzymać do końca dnia. Mnie zazwyczaj zostawało jeszcze ok. 20-30% baterii. Jeżeli jesteśmy bardziej oszczędni to dwa dni być uda się nam osiągnąć, ale zawsze lepiej mieć w pogotowiu ładowarkę, zwłaszcza, że z powodu obudowy unibody zabranie ze sobą zapasowego ogniwa odpada. Mój rekord na jednym ładowaniu to 3 doby, ale wtedy bardzo mało go używałem.
Image


Podsumowanie


HTC 8S to telefon, który śmiało mogę polecić wszystkim, którzy chcą mieć ładny oraz dobrze wykonany telefon. Jest on naprawdę przyzwoitym smartfonem, za niewielkie pieniądze. Na minus na pewno trzeba zapisać zbyt małą ilość pamięci dla użytkownika - niecałe 2GB, brak dostępu do baterii, brak przedniej kamery, brak diody powiadomień (choć przy ładowaniu jest lampka świecąca na pomarańczowo i zielono). Ja mimo wszystko bardzo chwalę sobie użytkowanie bardzo udanego modelu jakim jest HTC 8S. Pozdrawiam i dziękuję za uwagę.
Last edited by Mati91 on 22 Feb 2014, o 19:31, edited 3 times in total.
"Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem. Nie wpadajcie w pułapkę dogmatów, żyjąc poglądami innych ludzi. Nie pozwólcie, żeby hałas cudzych opinii zagłuszył wasz własny wewnętrzny głos. I najważniejsze – miejcie odwagę kierować się sercem i intuicją."
Steve Jobs

Mati91 otrzymał za ten post 42 punkty reputacji od 8 użytkowników:
+Krzysiek_PL, ramzes234, jonny, davvid, emberdo, MUsk, _NeedSpeed_, HitFan.
Mati91 Male
Redaktor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: iPhone 14 Pro Max
Operator: T-Mobile
Location: Berlin

Joined: 13 Jun 2010
Online: 128d 19h 29m 31s
Posts: 2312Topics: 361
Reputation point: 11286
    Windows 7 Firefox

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by Krzysiek_PL » 22 Feb 2014, o 17:45

Mati91 wrote:ale zastosowaniu gumopodobnego materiału na całej powierzchni z tyłu urządzenia, który sprawia, że telefon nie ślizga się

Ale po 8mies uzywania ta guma na rogach i przy klawiszu power schodzi to gołego plastiku
Mati91 wrote:nic się nie ugina

Ekran przy ramkach sie ugina przy mocniejszym nacisnieciu
Mati91 wrote:Sam głośnik mi wystarcza, ponieważ gra tylko wtedy gdy ktoś dzwoni

Ale jest ch***wo skonstruowany bo ogolnie gra cicho, a do tego łatwo mozna pozatykac kratownice głosniczka i wtedy gra jeszcze ciszej :(

Dobra recka plus poleci :)
Ericsson s868->Nokia 8210->Nokia 3100->Siemens a57->Samsung C300->Nokia 2600->Sony ericsson t68i->Nokia 3510i->Samsung x640->Nokia 3110classic->Sagem my411x->Nokia 6300->Samsung u800->Nokia E52->Sony Ericsson Zylo->Nokia X2-00->nokia 5230->LG P350(swift me)->Samsung Galaxy mini 2->Windows Phone 8s by HTC->Sony Xperia M/Nokia N8-00->Huawei P8 Lite-> iPhone SE 64GB-> Honor View 10 -> Oneplus 7t -> Iphone 13 pro

Newsman - 27.01.2013-??.??.??


Wrzuciłem fajny news...? Jesli tak daj Image
Krzysiek_PL Male
*BOOM HEADSHOT*
Newsman

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Honor View 10 || Oneplus 7T
Soft: Android 8.0 || Android 10
Operator: Plus
Age: 28
Location: Mikołów

Joined: 16 Jul 2011
Online: 138d 22h 22m 27s
Posts: 2149Topics: 499
Reputation point: 2966
    Windows 7 Chrome

Post by Ryan » 22 Feb 2014, o 19:14

COME BACK

Co do IE.To fakt,lepsza od standardowej w Sony Xperii S.
Nokia 6210 -> Nokia 6310i ->Nokia 3100 -> Nokia 6020 -> Nokia 3110c -> Nokia N93 -> Nokia N73 -> Nokia 5130 XM -> Nokia 5530 XM^^->Sony Ericsson X8-> HTC Desire HD-> Sony Xperia S -> Nokia Lumia 625
Ryan Male
Pronto!
Friend

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Iphone 5S
Soft: 9.2
Operator: Orange
Age: 30
Location: Wrocław

Joined: 29 Dec 2009
Online: 16d 19h 22m 23s
Posts: 672Topics: 35
Reputation point: 546
    Windows 8.1 Chrome


Return to Własne recenzje

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests