Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 2 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Recenzja Nokii 808 z Delight'em 1.8 EN

Post Recenzja Nokii 808 z Delight'em 1.8 EN 15 Mar 2021, o 21:44

Male - Moderator  Posts/Topics1297/236  Reputation point 610 
Offline  Profile   
Linux Chrome
Witam!
Postanowiłem zrecenzować Nokię 808 z kilkoma wgranymi modyfikacjami. Oto one:
Wgrany Delight 1.8 w języku EN
Mod dodający wiele rozdzielczości do aparatu
Folia matowa 3mk na wyświetlacz
Takie mody jak RP+ itd.
Motyw MeeGo

Nokia 808 to ostatni telefon z Symbianem. Po specyfikacje techniczne zapraszam tutaj. :)

Mam nadzieję, że recenzja się spodoba. Zapraszam! :)

Część pierwsza - pudełko.

Pudełko skromne. W środku telefon, kabel, chusteczka :) , i wtyczka do kontaktu. I instrukcja obsługi, karta gwarancyjna. Spójrzcie:

Część druga - wygląd.

Nokia 808 jest nietypowym smartfonem. Gdy weźmie się ją w dłoń, czuję się jej dość duży ciężar. Głównie jest odczuwalny u góry telefonu - jest to wina wielkiego obiektywu aparatu. Ale mimo to komórka jest smukła, dobrze leży w dłoni. Nic nie skrzypi, nie trzeszczy... + dla Nokii. Co z baterią? Można ją spokojnie wyjmować i wymienić, podważając tylną klapkę. Wyświetlacz jest świetny, czerń głęboka, kolory piękne... Kolejny +. Po prawej stronie mamy dwa przyciski głośności, przełącznik blokady ekranu i przycisk migawki aparatu. + Na dole trzy przyciski nawigacyjne: Czerwona słuchawka, zielona słuchawka i środkowy przycisk z poziomym LED'em.

ImageImageImage

Klawisze na dolnej krawędzi ekranu się podświetlają, gdy korzystamy z urządzenia:

Image

Tutaj widzimy gigantyczny obiektyw 41MP:

Image

Na górze mikrofon, kamerka 0.3 MP i głośnik do rozmów. Według mnie, telefon wygląda świetnie :)

Część trzecia - oprogramowanie, wydajność, funkcjonalność (Delight 1.8).

Uwaga! Wiele funkcji tutaj wymienionych działa TYLKO na Delight 1.8. Na Belle może ich nie być!

Telefon działa na bazie oprogramowania Nokia Belle FP1/FP2. Delight bazuje na FP2, więc piszę o nim.

Krótki przegląd systemu:

Ekran główny - na Delight możemy mieć go nieskończona ilość. Możemy dodawać widżety, skróty do ulubionych aplikacji:

ImageImageImageImage

Widok okna wybierania numeru:

Image

Po wejściu do Menu widzimy foldery z aplikacjami:

ImageImageImageImage

W każdym momencie możemy obrócić ekran:

Image

Po przesunięciu palcem z góry ekranu w dół, widzimy pasek powiadomień z czterema kontrolkami:

Image

System chodzi bardzo szybko, dzięki wydajnemu procesorowi 1.3 GHz (żaden Symbian nie ma takiego) + GPU.
Naprawdę, Belle FP2 jest świetnym systemem. Gdyby go Nokia rozwijała dalej, kto wie... może by doścignął nawet Androida? :O

Część czwarta - aparat.

Niestety, nie chcę pokazać zdjęć. Prywatność i te sprawy ;) Ale od razu mówię - zdjęcia są OSZAŁAMIAJĄCE!!! Zoom optyczny naprawdę działa - prawdziwe 41MP daje radę ;). Wideo też świetne. Aparat chodzi szybko - po to dano GPU :)

Część piąta - podsumowania.

Czy warto kupić ten telefon w 2021r.?

Jeśli korzystamy z telefonu do pisania SMS, dzwonienia i robienia zdjęć - jak najbardziej. Pod warunkiem, że nie używamy dużo netu.
Jeśli jesteśmy internautami, chcemy Instagrama, Facebooka, WhatsAppa, Messengera, Twittera, Signala, Telegrama itd. - nie. Zawiedziemy się.

Więc jak - napiszcie! Czy podobała sie recenzja? Jestem początkujący, więc z góry dziękuję za wszelkie rady!

Last post
Reply with quote 


Post Re: Recenzja Nokii 808 z Delight'em 1.8 EN 16 Mar 2021, o 17:55

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 10 Firefox
Jak na krótką formę, to całkiem w porządku. Cieszy mnie, że ktoś jeszcze używa Symbianów. :D

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 2 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 1 guest