[6303ic] rozmówca mnie nie słyszy podejrzewam mikrofon nokia 6303i classic

Rozbieranie telefonu, usterki sprzętowe, naprawa części.

Post by Thomas124 » 14 Oct 2013, o 09:47

Witam forumowiczów

Niedawno zakupiłem tel po dość okazyjnej cenie na jednym z portali ogłoszeniowych .Oczywiście tel przy zakupie sprawdziłem działanie klawiszy pisanie sms,aparat rozmowa itp i wszystko było ok więc kupiłem ale do rzeczy

Jak w temacie pojawiają się problemy typu że rozmówca nie słyszy mnie ja słyszę nagrywanie na dyktafon również działa a potem nie działa . I tak w kółko raz się uda i jest OK za drugim razem powtórka problem wraca .

na 99 % % to wina mikrofonu ale chciałbym się was upewnić ? i zapytać czy inni użytkownicy tych telefonów też mieli podobne przygody jak ja teraz . Druga sprawa to sprawdziłem na allegro cena ok 5-10 zł za mikrofon + serwis więc nie powinno wyjść jakoś bardzo drogo ? ktoś się orientuje a może na tyle proste że mogę wymianę w domu zrobić jak uważacie
Torx 6 mam w zestawie

w pon udam się do serwisu w sprawie oceny sytuacji ale pierwsze wolę was się poradzić gdyż nie raz już miałem że serwisanci wyciągali kosmiczne kwoty za robociznę

[ Dodano: 14 paź 2013, o 09:47 ]
odpowie mi ktoś na pytanie czy mikrofon w tym modelu jest lutowany ? bo jeśli na piny to naprawa dużo taniej wyjdzie . Widziałem na you tube jak gościu delikatnie wyciągał ten mikrofon więc raczej jest na piny
Thomas124 Male
User
 
Offline
 
Telefon: nokia
Operator: Orange

Joined: 12 Oct 2013
Online: 1h 44m 17s
Posts: 3Topics: 1
Reputation point: 0
    Windows XP Firefox

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by nemo333 » 14 Oct 2013, o 14:02

jest lutowany, sam nie wymienisz, wymaga posiadania stacji HotAir i doświadczenia bo łatwo go przegrzać i przypalić.
Image
nemo333 Male
fb.com/nemowaKK
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: S21 FE, oraz 400 innych w ramach kolekcji
Soft: Android 13
Operator: Orange

Joined: 26 Jun 2009
Online: 449d 1h 20m 47s
Posts: 9186Topics: 98
Reputation point: 6516
    Windows 7 Firefox

Post by Thomas124 » 14 Oct 2013, o 18:29

Dzięki więc wszystko jasne liczą sobie ok 50 zł bo popytałem tel używany za który dałem 80 zł .

dzisiaj wyczyściłem taką specjalną delikatną szczoteczką mikrofon nie rozkładając tel wymiotłem trochę drobinek kurzu i kilka rozmów tel przeprowadziłem i chociaż telefon podczas rozmowy czasem delikatnie charczał rozmówcy mnie słyszeli.Na razie OK ale to jak loteria raz działa po chwili nie działa potem znowu działa poczekam zobaczę .
Myślisz że może być też winne zabrudzenie ?,myslałem nad rozbiórka telefonu by dostać się do mikrofonu i dokładnie oczyścić miejsce w środku
Thomas124 Male
User
 
Offline
 
Telefon: nokia
Operator: Orange

Joined: 12 Oct 2013
Online: 1h 44m 17s
Posts: 3Topics: 1
Reputation point: 0
    Windows XP Firefox


Return to [S40] Hardware

 


  • Related topics
    Replies
    Views
    Last post

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest