[500] Sama się dotyka :D

Rozbieranie telefonu, usterki sprzętowe, naprawa części.

Post by saranis » 15 Sep 2016, o 11:57

Witajcie!
Po kilku latach zatęskniłem za śliczną, szczupłą ( ;) ) pięćsetką :love:
Kupiłem na Allegro z Loombardu.
Telefon działał bezproblemowo przez dobę, później zaczął "sam się dotykać" (tak, wiem jak to brzmi ;) ) - kompletnie przy okazji blokując odczyt dotknięć użytkownika.
Po kilku tygodniach kombinowania - objaw taki - gdy wyłączony na długo, dotyk działa poprawnie ok. doby. Gdy pracuje to wariuje.
Rozebrałem, przemyłem złącza... telefon wewnątrz igiełka, nie wygląda na zalany... w sumie na teraz to chyba tyle co mogę zrobić. Szukam innego przedniego panela z dotykiem żeby podstawić - poradźcie Państwo, szukam w dobrym kierunku czy może raczej kontroler na płycie padnięty?
P.S. W poprzedniej Pięćsetce urzekła mnie jakość dźwięku nagrywanego z video... Koncert, stoję z 3m od 2kW kolumny i nagrywam z myślą "trudno, będzie prykać" - przy odsłuchu (na komputerze) nie wierzyłem własnym uszom! Jakbym był do konsoli wpięty! :yeah:
Dla chcących posłuchać - mój kanał na YT to Mr.Saranis, są tam w sumie 3 nagrania właśnie z tej Nokii :)
Pozdrawiam :)

[EDIT 15.09.16 11:52]
Po około 13 godzinach poprawnej pracy - znów wariowanie dotyku. Jednak skojarzyłem nowe fakty - we wszystkich przypadkach wariowanie było następstwem wzmożonej pracy procesora (kopiowanie ~100 kontaktów z SIM, gdzie zresztą wpadł w pętlę i kopiował w nieskończoność - aczkolwiek dało się to przerwać; aktualizacja biblioteki multimediów z karty 16GB; itp).
Kolejna nowość to to, że dziś po około 2 godzinach wariowania dotyk wrócił do normy.
Więc co, dotyk raczej odpada a bardziej grzejący się procesor? Czy soft jednak? ;)
saranis Male
10%
 
Offline
 
Telefon: HP iPaq 914c
Soft: CE OS 5.2.19202 (Win Mobile 6.1 Pro)
Operator: Plus
Location: Olesno

Joined: 11 Apr 2010
Online: 2d 10h 4m 12s
Posts: 20Topics: 6
Reputation point: 3
    Linux Firefox

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Return to [S60] Hardware

 


  • Related topics
    Replies
    Views
    Last post

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests