Samsung: za trzy lata wyprzedzimy Nokię!

Najnowsze doniesienia z branży GSM, recenzje nowości aplikacji i gier.

Post by Wodnik Szuwarek » 2 Jan 2011, o 18:35

Image

Przedstawiciele koreańskiego Samsunga postanowili zakończyć rok dość optymistyczną informacją związaną z planami na następne 12 miesięcy. Według zarządu firmy spółka stanie się największym producentem w branży telefonów komórkowych już w ciągu najbliższych 3 lat. Atak Samsunga rozpocznie się już w 2011 roku.

Nokia N8 sprzedała się w liczbie 4 milionów egzemplarzy?

Koreański producent poinformował o planach zwiększenia produkcji w fabrykach w Chinach i Wietnamie. Według zapowiedzi trzy chińskie fabryki Samsunga w miejscowościach Huizhou, Tianjin i Shenzhen będą składać aż 60% produkowanych urządzeń. W Wietnamie montowanych będzie około 15% komórek. Koreańskie fabryki zostaną wykorzystane przede wszystkim do produkcji high-endowych smartfonów.

Zdaniem zarządu Samsunga w ciągu trzech lat uda się wyprzedzić fińską Nokię. Analitycy zapowiadają, że w przyszłym roku firma sprzeda około 7 milionów smartfonów. Miejmy nadzieję, że sprzęt składany w Chinach nie straci na jakości ;)

Źródło: Komórkomania
Wodnik Szuwarek Male
Szef Wszystkich Szefów
Expert
 
Offline
 
Telefon: iPhone Xs
Operator: Orange
Location: Warszawa

Joined: 9 Aug 2010
Online: 41d 1h 28m 17s
Posts: 4427Topics: 480
Reputation point: 5230
    Windows 7 Firefox

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by $zymon » 2 Jan 2011, o 21:38

Jeśli nic się nie zmieni, Nokia szybko nie przestawi się na Ando EWENTUALNIE WM7 (w co wątpię, za dużo na teraz zainwestowali w ^3) to daje 2.5 roku czasu maks.
Image

Wyjątkowy blog o SPORCIE - Zawsze obiektywni - zawsze rzetelni - i zawsze szczerzy do bólu!

www.sportponaszemu.blogspot.com

Czytaj, komentuj, oceniaj.
Chcesz pomóc w rozwoju? Zgłoś się na PW!
$zymon Male
50%

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Nokia 5800 XM
Soft: v52
Operator: Play
Age: 30
Location: StG

Joined: 29 Apr 2010
Online: 1d 9h 58m 30s
Posts: 181Topics: 42
Reputation point: 74
    Windows XP Opera

Post by SileS » 13 Jan 2011, o 11:09

Też w to wątpię ale poczekamy zobaczymy.
SileS Male
Friend

User avatar
 
Offline
 
Telefon: 58oo XM/311oc XM
Soft: V60.0.003/7.21
Operator: Orange
Age: 33
Location: Tomaszów Mazowiecki

Joined: 27 Apr 2009
Online: 35d 22h 9m 8s
Posts: 1684Topics: 27
Reputation point: 1055
    Symbian Opera

Post by michalfc » 13 Jan 2011, o 15:31

Wątpie żeby Samsung dał rade wyprzedzić Nokie. Nokia od zawsze robiła porządne telefony i do tej pory się to nie zmieniło(poza paroma wyjątkami). Ja miałem do czynienia z dwoma Samsungami i nie wspominam miło ten czas. Na Nokie nie ma bata w ostatnim czasie ;]
Image

A65-> K310i@W200i-> K750i@W800i-> E50-> HTC TyTN II-> 6230i->E51 & D600->E50->6021->6303c->E52 &GM360 :]

Image Image

Play Station 2 :)
michalfc Male
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: E52
Soft: Monocle Mods (81.3 @ 91.4 - NSeries)
Operator: 36i6, Sami Swoi, Simplus
Age: 32

Joined: 12 Aug 2010
Online: 11d 4h 37m 5s
Posts: 226Topics: 29
Reputation point: 67
    Windows XP Firefox

Post by born2die » 13 Jan 2011, o 15:34

Dokladnie zgadzam sie michalfc samsung, żeby skal ***** nie prześcignie nokii, ona miała i bedzie miała najlepsze telefony wiec uwazam, że samsung ma za bujną wyobraźnie.
TOSHIBA Satellite A500 1-C0
Intel Core 2 Duo 2.2 GHz, 4GB RAM DDR3, nVidia Geforce GT230m 1GB
Windows 7 Home Premium 64bit
Samsung Galaxy ACE & Nokia 5530XM
born2die Male
Friend

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Samsung Galaxy ACE|Nokia 101
Soft: Android ICS 4.0.4|6.65
Operator: Play
Age: 28
Location: Łódź

Joined: 20 Dec 2010
Online: 47d 10h 59m 39s
Posts: 824Topics: 56
Reputation point: 501
    Windows XP Firefox

Post by _NeedSpeed_ » 13 Jan 2011, o 17:50

mamusia wrote:samsung, żeby skal ***** nie prześcignie nokii, ona miała i bedzie miała najlepsze telefony wiec uwazam, że samsung ma za bujną wyobraźnie.


fanboj =) Niektóre samsungi mi się podobają, (spójrzcie na galaxy s, albo chociaż innov8) jak dla mnie mają szansę. :E
Nokia N8-00 Dark Grey | Nokia AD-54 + Sony Ericsson HPM-70 | Nokia CA-75U | Nokia CA-156 | Nokia CA-157 | Nokia MD-8
_NeedSpeed_ Male
Pozytywnie zakręcony!
Junior Admin

User avatar
 
Offline
 
Telefon: RM-596 | SM-J710
Soft: 111.040.1511 | 6.0.1
Operator: Virgin Mobile
Age: 28
Location: Podkarpacie!

Joined: 27 Apr 2009
Online: 192d 9h 26m 30s
Posts: 4927Topics: 227
Reputation point: 5466
    Windows XP Opera

Post by Wodnik Szuwarek » 13 Jan 2011, o 17:59

Prawdopodobnie nie wyprzedzi, ale tylko dlatego, że Nokia produkuje dużo szrotów tańszym kosztem, bo ludzie i tak kupią. W końcu ma napis 'Nokia'. Tym samym jest liderem na rynku.

[ Dodano: 13 sty 2011, o 16:59 ]
Kiedyś Nokia się przykładała, nie produkowała tylu modeli różniących się tylko obudową i wtedy zostali numerem jeden. Teraz mogą sobie pozwalać na wszystko.
Wodnik Szuwarek Male
Szef Wszystkich Szefów
Expert
 
Offline
 
Telefon: iPhone Xs
Operator: Orange
Location: Warszawa

Joined: 9 Aug 2010
Online: 41d 1h 28m 17s
Posts: 4427Topics: 480
Reputation point: 5230
    Windows 7 Firefox

Post by boczkens » 13 Jan 2011, o 17:59

Wątpię, aby jakościowo Samsung podołał. Chyba, że Nokia zacznie wytwarzać fony tam gdzie Samsung. ;P Technologią Samsung wyprzedza Nokię już teraz, a jeśli Nokia nadal będzie chciała tyle za swoje telefony - wyprzedzenie w ilości sprzedawanych telefonów będzie tylko kwestią czasu...
boczkens Male
Friend
 
Offline
 
Telefon: .
Soft: .
Operator: ----------

Joined: 23 Apr 2009
Online: 66d 11h 23m 25s
Posts: 1259Topics: 61
Reputation point: 2512
    Windows 7 Firefox

Post by Kondziu360 » 14 Jan 2011, o 23:21

Za przeproszeniem ze**a się a nie wyprzedzi... :hmm: Bawiłem się ostatnio sporo Wavem i wielkiego wrażenia na mnie nie zrobił. Fakt - wyświetlacz AMOLED daje radę! Ale to nie ten sam klimat co Nokia.
Takie jest przynajmniej moje zdanie. Znawcą tematu nie jestem, mówię co myślę...
Image
Kondziu360 Male
20%

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Nokia 5230
Soft: 40.6.003 by PatrykTGK
Operator: Heyah
Age: 31
Location: Gdynia

Joined: 5 Jul 2009
Online: 1d 16h 59m 19s
Posts: 32Topics: 8
Reputation point: 54
    Windows XP Opera

Post by $zymon » 15 Jan 2011, o 20:02

michalfc wrote:Nokia od zawsze robiła porządne telefony i do tej pory się to nie zmieniło(poza paroma wyjątkami)


Ostatni dobry i wyprzedzający konkurencję model od Nokii to N95, na prawdę dobra jest jeszcze E52. Wskaż mi porządny telefon od Nokii od tamtej pory. Taki, żeby był stabilny, żeby był dobrze wykonany, nic nie trzeszczał, nie był awaryjny (chodzi mi o te na systemie, o tych bez nawet nie ma co wspominać, bo są zbyt ograniczone)..

mamusia wrote:Dokladnie zgadzam sie michalfc samsung, żeby skal ***** nie prześcignie nokii, ona miała i bedzie miała najlepsze telefony wiec uwazam, że samsung ma za bujną wyobraźnie.


Akurat całość tej wypowiedzi oddaje avatar obok niej.

boczkens wrote:Wątpię, aby jakościowo Samsung podołał.


Samsung już wyprzedza Nokię pod względem jakościowym więc o czym my tu rozmawiamy. Nic nie trzeszczy, nic nie 'lata', nic nie odpada i jest solidne. Przejście Samsunga na Andro i Badę było strzałem w dziesiątkę, od tamtego czasu zmieniłem nastawienie do tej marki. Wszystko wcześniej od koreańskiego producenta to szit, za darmo bym go nie chciał. Ale należy patrzeć na to, co jest teraz nie na to co było wcześniej.

boczkens wrote:Chyba, że Nokia zacznie wytwarzać fony tam gdzie Samsung.


Korea jest jednym z najwyżej rozwiniętych krajów, mają najlepsze technologie i właśnie przydało by się Nokii rozpocząć tam produkcję.

Kondziu360 wrote:Za przeproszeniem ze**a się a nie wyprzedzi...


To samo co post mamusi.

Kondziu360 wrote:Bawiłem się ostatnio sporo Wavem i wielkiego wrażenia na mnie nie zrobił. Fakt - wyświetlacz AMOLED daje radę! Ale to nie ten sam klimat co Nokia.


Jaki klimat? Klimat to miał Snake na 3310 najwyżej. Wave ma gigowy procek i mocarne 'wnętrzności', bije na łeb N8, no poza aparatem, N8 ma jeden z najlepszych w historii telefonii.
Image

Wyjątkowy blog o SPORCIE - Zawsze obiektywni - zawsze rzetelni - i zawsze szczerzy do bólu!

www.sportponaszemu.blogspot.com

Czytaj, komentuj, oceniaj.
Chcesz pomóc w rozwoju? Zgłoś się na PW!
$zymon Male
50%

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Nokia 5800 XM
Soft: v52
Operator: Play
Age: 30
Location: StG

Joined: 29 Apr 2010
Online: 1d 9h 58m 30s
Posts: 181Topics: 42
Reputation point: 74
    Windows XP Opera

Post by davvid » 15 Jan 2011, o 21:05

$zymon wrote:Samsung już wyprzedza Nokię pod względem jakościowym więc o czym my tu rozmawiamy. Nic nie trzeszczy, nic nie 'lata', nic nie odpada i jest solidne.
I cena też bardziej adekwatna. U Nokii każą drogo płacić za napis na obudowie.
Sam zastanawiam się nad jakimś Samsungiem, i trzymam kciuki żeby uciekli Nokii jeszcze dalej.
Image
Image

davvid otrzymał za ten post 3 punkty reputacji od 1 użytkowników:
+$zymon.
davvid Male
Moderator

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Galaxy S10+ || Galaxy Note 8
Soft: 9.0 || 8.0
Operator: Orange
Age: 33
Location: Gliwice Zdrój

Joined: 27 Apr 2009
Online: 137d 5h 4m 45s
Posts: 2689Topics: 124
Reputation point: 4964
    Windows XP Firefox

Post by boczkens » 15 Jan 2011, o 22:21

$zymon wrote:Samsung już wyprzedza Nokię pod względem jakościowym więc o czym my tu rozmawiamy. Nic nie trzeszczy, nic nie 'lata', nic nie odpada i jest solidne. Przejście Samsunga na Andro i Badę było strzałem w dziesiątkę, od tamtego czasu zmieniłem nastawienie do tej marki. Wszystko wcześniej od koreańskiego producenta to szit, za darmo bym go nie chciał. Ale należy patrzeć na to, co jest teraz nie na to co było wcześniej.

Tak się fajnie składa, że sam posiadam Omnię, a ojciec Galaxy więc mam do czynienia z tymi telefonami na co dzień. To takie fajne porównanie: starszy Samsung z WM, nowszy z Andro. Nic nie trzeszczy? :hihi: Pozostawię to bez komentarza. Czy przejście na Androida było dobrym wyjściem - nie wiem. Są porównywalne, chociaż rzeczywiście Andro mniej zmula. Jeśli chodzi o intuicyjność to kwestia przyzwyczajenia. Na WM wyszło tyle nakładek, że każdy znajdzie coś dla siebie. Co było dobrym posunięciem to wyświetlacze Amoled i Super Amoled. Bajeczne. ;]
boczkens Male
Friend
 
Offline
 
Telefon: .
Soft: .
Operator: ----------

Joined: 23 Apr 2009
Online: 66d 11h 23m 25s
Posts: 1259Topics: 61
Reputation point: 2512
    Windows 7 Firefox

Post by Kondziu360 » 15 Jan 2011, o 23:43

$zymon wrote:
Kondziu360 wrote:Za przeproszeniem ze**a się a nie wyprzedzi...


To samo co post mamusi.


Zamiast odpowiedzieć argumentem, uderzyłeś do mojego Avatara który ustawiłem 1.5 roku temu...
Podkreśliłem - znawcą tematu nie jestem, możesz się ze mną nie zgadzać. Nie widzę jednak w Samsungach niczego, co chciałbym zobaczyć w Nokii.
A akurat N95 jest dla mnie jednym z najgorszych modeli Fińskiego producenta...
Pozatym - Samsungowi też zdarza się wydać 'badziewia'. Delphi, Monte... Avila też jest dla mnie badziewiem, chociaż zdobyła popularność ponieważ była jednym z pierwszych tanich dotykowych modelów...
Image
Kondziu360 Male
20%

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Nokia 5230
Soft: 40.6.003 by PatrykTGK
Operator: Heyah
Age: 31
Location: Gdynia

Joined: 5 Jul 2009
Online: 1d 16h 59m 19s
Posts: 32Topics: 8
Reputation point: 54
    Windows XP Opera

Post by nemo333 » 16 Jan 2011, o 00:57

Kondziu360 wrote:Delphi, Monte...
jak dla mnie jedne z lepszych samsungów, Delphi ma to co mi się najbardziej podoba czyli nie za wielkie rozmiary, odpowiednio gryby i wygodna QWERTY, na lcd i dotyk też nie narzekałem jak się bawiłem nim. Szkoda że nie ma systemu, ale to telefon bardziej młodzieżowy i odbiorcy jego nie wymagają tego.
Monte jest piękny z wyglądu, funkcje też ma dobre, też mu brakuje systemu, byłby świetnym telefonem jakby miał androida ;)
Kondziu360 wrote: Avila też jest dla mnie badziewiem, chociaż zdobyła popularność ponieważ była jednym z pierwszych tanich dotykowych modelów...
avilla jest badziewiem bo to był od początku niedopracowany telefon, tak samo jak LG Cookie, pierwsze softy były strasznie wadliwe i niedorobione, miały problemy z dotykiem i pare innych mniejszych wad. Ale te egzemplarze które wyprodukowane są teraz to już są bardziej dopracowane. Znam osobę która miała aville praktycznie od początku, sypało się w niej wszystko i strasznie narzekała. Poszła na gwarancje i dostała nową sztukę i zmieniła zdanie o niej o 180 stopni, dotyk reaguje normalnie, soft się nie wiesza, nic w niej nie trzeszczy. Samsung idzie dość dobrą drogą bo wytwarza dużo modeli, co prawda nie tak jak nokia ale te modele są dopracowane. Nie to co nokia która idzie tylko na ilość a nie na jakość. I jak to wychodzi, każdy widzi. E71/63 zawieszające się przy połączeniach(usterka pojawiła się w softach zaczynających się od 300, obecnie jest już 510 i nadal nie naprawione pomimo dużej ilości zgłoszen problemów), E52 z pierwszych serii miały problem z odpadającą klawiaturą, przednim panelem i niedorobionym softem(zresztą nadal mają drobne problemy, telefony umierające po wgraniu którejś wersji softu 051, nieuruchamiający się rejestr na brandach orange) E55 nie jest wcale aktualizowana i dalej ma problemy z zawieszaniem się przy SMSach, N97 która rysuje zasłonką obiektywu oko aparatu, soft który się zawiesza, i tona innych problemów. Do tego jeszcze nokia dolała benzyny do pożaru i wydała kilka miesięcy po premierze N97 wersje mini która ma poprawione większość błędów flagowego produktu. Tak się z użytkownikami chyba nie robi...

Moim zdaniem dobrze by było jakby samsung wyprzedził nokie, może by wkońcu przejrzeli na oczy że jadąc na opinii sprzed 5 lat nie dadzą rady się dalej utrzymać na rynku... Bo jak dla mnie nokia skończyła produkować niezawodne telefony po zakończeniu produkcji 6310(i). Potem jeszcze dość dobrym telefonem była 6610(i) ale miała poważne braki jak mały rozmiar MMSa, brak wysyłania grafik ani melodyjek przez irde, troche słaby aparat, no i brak możliwości modyfikacji bez boxa. Jeszcze 6230i była dość dobrym telefonem ale już miała ukrytą tykającą bombe resetową przez co zginęła moja piewsza sztuka 6230i...
Image

nemo333 otrzymał za ten post 7 punkty reputacji od 3 użytkowników:
+davvid, boczkens, $zymon.
nemo333 Male
fb.com/nemowaKK
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: S21 FE, oraz 400 innych w ramach kolekcji
Soft: Android 13
Operator: Orange

Joined: 26 Jun 2009
Online: 449d 12h 20m 59s
Posts: 9190Topics: 98
Reputation point: 6525
    Windows XP Firefox

Post by Kondziu360 » 16 Jan 2011, o 13:23

nemo333 wrote:
Kondziu360 wrote:Delphi, Monte...
jak dla mnie jedne z lepszych samsungów, Delphi ma to co mi się najbardziej podoba czyli nie za wielkie rozmiary, odpowiednio gryby i wygodna QWERTY, na lcd i dotyk też nie narzekałem jak się bawiłem nim. Szkoda że nie ma systemu, ale to telefon bardziej młodzieżowy i odbiorcy jego nie wymagają tego.
Monte jest piękny z wyglądu, funkcje też ma dobre, też mu brakuje systemu, byłby świetnym telefonem jakby miał androida ;)


No ja o Delphim nie mogę powiedzieć dobrego słowa... Telefon bardzo wolno chodzi, nie wyłapuje wszystkich liter przy szybkim pisaniu na QWERTY. Jest bardzo ogołocony softowo. Miałem i cieszę się że się go pozbyłem.
Monte? Bawiłem się nim tylko przez 5 minut. Design mi się nie podoba, ale na duży + można zaliczyć WIFI. Sam telefon bez rewelacji. Zauważyłem że MENU zacina się przy przewijaniu.

Aha, zgodzę się z tobą że Delphi ma świetny dotyk. Wyczuwa najmniejsze dotknięcie palca.
Image
Kondziu360 Male
20%

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Nokia 5230
Soft: 40.6.003 by PatrykTGK
Operator: Heyah
Age: 31
Location: Gdynia

Joined: 5 Jul 2009
Online: 1d 16h 59m 19s
Posts: 32Topics: 8
Reputation point: 54
    Windows XP Opera


Return to Nowości & Ciekawostki

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests