Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 7 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


SE W890i-Czyli następca noki 6500slide :)

Post SE W890i-Czyli następca noki 6500slide :) 9 Mar 2012, o 23:55

Male - Sponsor  Posts/Topics346/70  Reputation point 360 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Witam

Pochwalę się swoim telefonem, który niestety nie jest nokią. A mianowicie jest to SE W890i. :P

Telefon: Sony Ericsson W890i
CID:52
Certyfikat: Red
Soft: 1200-9164R1FA035080527 Sony Ericsson
Brak simlocka

Historia nabycia itp…

W okolicach października moja była nokia 6500slide zaczęła wariować i ogólnie znudziła mi się. Sprzedałem ją za 100zł. Początkowo na następczynię mojej 6500slide miałem zarezerwowaną Xperie X10 mini pro kumpla, ale w ostatniej chwili podniósł cenę, a mój budżet nie był wystarczający…Po tygodniu szukania nowego telefonu zadzwonił kuzyn, że ma do sprzedania SE W890i za 135zł w bardzo dobrym stanie z całym kompletem, ale z założonym simlockiem na sieć Plus. Kuzyn trochę spuścił, więc udało mi się go kupić za 115zł. Dwa dni później zdjąłem locka. ;D

Akcesoria:
-Papiery
-ładowarka
-słuchawki
-kabel USB
-pudło
-telefon

Pierwszy tuning SE…

Po kilku dniach zaczął mi się nudzić softowo, więc dwa kolejne dni spędziłem w poradnikach, a następnie wziąłem się za tuning. Na chwilę obecną zmienione jest:
-Wgrane flash menu
-Zmieniona akustyka
-Wgrane stery apartu
-Zmieniona czcionka
-Zmodyfikowane softkeye
-Zmieniony layout:
*wyświetlacza
*odtwarzacza
-Ekran startowy
-Niektóre grafiki

Wady, zalety…

SE W890i jest moim drugim modelem tej marki i nie żałuję wyboru. Na początku trudno było się przyzwyczaić z obsługą, ale to jest przejściowe. Dużą zaletą jest jego wygląd i wytrzymałość. W moim przypadku było odczuć różnicę między o wiele większą i cięższą 6500 slide, a smukłym W890i. Gdy pierwszy raz wziąłem go do ręki, to obawiałem się, że w przypadku upadku rozpadnie się w drobne, ale pozory mylą. Reszta zalet:
-Szybki
-Przyzwoity aparat
-Wytrzymała bateria (2 dni przy intensywnym słuchaniu muzyki, 4-5 dni bez większego użytkowania)
-Duży wyświetlacz
-wytrzymały
-Dobrze gra na słuchawkach
-Możliwość modyfikacji itp.

Koniec tego dobrego…trzeba poruszyć też ciemną stronę: :(
-Ścierająca się tylnia klapka
-Podatny na otarcia
-Brak lampy błyskowej
-Cichy głośnik

Zdjęcia:
Image
Image
Image
Image

Podsumowanie…
Na przyszłość planuję bardziej zmodyfikować ten telefon, ale na chwilę obecną mam problem ze zmianą certyfikatu RED na BROWN, co jest potrzebne do patchowania platformy A2 o ile się nie mylę. W planach mam jeszcze mały tuning sprzętowy. ;D

Last post
Reply with quote 


Post Re: SE W890i-Czyli następca noki 6500slide :) 10 Mar 2012, o 00:27

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
trza było poprosić przy zdejmowaniu locka żeby zostawił go na Brown :P
Ogólnie fajny, podoba mi się. Ale raczej ze względu na A2 bym go nie kupił
Reply with quote 


Post Re: SE W890i-Czyli następca noki 6500slide :) 10 Mar 2012, o 00:32

Male - Friend  Posts/Topics1517/98  Reputation point 733 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Sam telefon jest okej ale gdy już popatrzymy w głąb to tak fajnie nie jest. Głośnik nie jest za głośny w tym telefonie nawet na dobrej akustyce ( znajomy ma i na dworze nie słyszy dzwonka czy to SMS czy to połączenia tylko dzięki wibracji wie że coś jest ). Aparat niby 3.2 mpx ale zdjęcia słabe przez to, że obiektyw ma do kitu. Jak każdy wie seria Walkman służy do słuchania muzyki i w tym ten telefon jest najlepszy.
Reply with quote 


Post Re: SE W890i-Czyli następca noki 6500slide :) 10 Mar 2012, o 00:35

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
dobre walkmany i tak się skończyły wraz z wprowadzeniem A2... Miałem W715 i miałem wiele razy okazje i chęć go znów kupić ale jakoś mnie odrzuca... kiepski głośnik, małe możliwości tunningu itd... A akustyką i tak nie wyciągnie się wiele, K800 na dobrej akustyce gra lepiej od W715 na słuchawkach
Reply with quote 


Post Re: SE W890i-Czyli następca noki 6500slide :) 10 Mar 2012, o 11:55

Male - Sponsor  Posts/Topics346/70  Reputation point 360 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
majsterbdg wrote:
Sam telefon jest okej ale gdy już popatrzymy w głąb to tak fajnie nie jest. Głośnik nie jest za głośny w tym telefonie nawet na dobrej akustyce ( znajomy ma i na dworze nie słyszy dzwonka czy to SMS czy to połączenia tylko dzięki wibracji wie że coś jest ). Aparat niby 3.2 mpx ale zdjęcia słabe przez to, że obiektyw ma do kitu. Jak każdy wie seria Walkman służy do słuchania muzyki i w tym ten telefon jest najlepszy.

Telefon na oryginalnych sterach nie gra za dobrze, ale na wgranych lepszych nie jest źle. Co do aparatu zdjęcia w dzień, przy odpowiedniej ostrości wychodzą bardzo dobrze, ale w nocy i przy świetle żarówkowym to już shit...Na słuchawkach nadrabia zaległości i w tym jest najlepszy. :P
Reply with quote 


Post Re: SE W890i-Czyli następca noki 6500slide :) 5 Apr 2012, o 18:03

Male - Friend  Posts/Topics842/216  Reputation point 856 
Offline  Profile   
Windows XP Chrome
Telefon strasznie Wadliwy, i bardzo hm... niebezpieczne[ ? ] jest rozkręcanie go, mianowicie głośniki osadzone ( przylutowane ) SĄ NA TAŚMIE, A BARDZO ŁATWO JĄ USZKODZIĆ PRZY ROZBIERANIU GO.
Miałem go jeszcze tydzień temu, urzekła mnie jego smukłość, ale nic poza tym.
Reply with quote 


Post Re: SE W890i-Czyli następca noki 6500slide :) 5 Apr 2012, o 18:51

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
Wygląda przyzwoicie, następca W880 na mulącym DB3150 :P

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 7 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 1 guest