Skuteczność podpisywania instalek symbianowych.

Ankiety i dyskusje nt. używania różnych funkcji i akcesoriów.

Jaki odsetek instalek symbianowych poprawnie instaluje się po Twoim podpisywaniu?

0-10%
0
No votes
 
11-20%
1
3%
 
mistrzu01
21-30%
0
No votes
 
31-40%
1
3%
 
miki920
41-50%
0
No votes
 
51-60%
0
No votes
 
61-70%
0
No votes
 
71-80%
0
No votes
 
81-90%
4
13%
 
bigczes, matizorg, patryk-88, sebwnc
91-100%
26
81%
 
absynt88, adamke, bastard3son, BelieveJah, boryss, cyber-short, czaro1514, dario_mce, davvid, Deryl, Error, jojo87, klamca125, Mafiu, Maryl, Mati91, miklaj, Montenero, Norek, Patrykos, peppa_814, Remix, Robek, samogon, SExpert, varden247
 
Total votes : 32

Post by kosmita1993 » 22 Sep 2010, o 08:47

W sumie to napisałem to samo kilka postów wyżej. ;P

Deryl wrote:
nemo333 wrote:.. ROMPatcher już żadnym certem się nie podpisze :)

podpisać to chyba się da ale z zainstalowaniem już jest problem ponieważ wymaga rozblokowanego telefonu czyli dostępu do folderów (zaznaczone na czerwono) :
!:\sys\bin\patcher.ldd [TCB CommDD PowerMgmt MultimediaDD ReadDeviceData WriteDeviceData DRM TrustedUI ProtServ DiskAdmin NetworkControl AllFiles SwEvent NetworkServices LocalServices ReadUserData WriteUserData Location SurroundingsDD UserEnvironment]
!:\sys\bin\patcherShadow.ldd [TCB CommDD PowerMgmt MultimediaDD ReadDeviceData WriteDeviceData DRM TrustedUI ProtServ DiskAdmin NetworkControl AllFiles SwEvent NetworkServices LocalServices ReadUserData WriteUserData Location SurroundingsDD UserEnvironment]
!:\sys\bin\RomPatcherEngine.dll [PowerMgmt ReadDeviceData WriteDeviceData TrustedUI ProtServ SwEvent NetworkServices LocalServices ReadUserData WriteUserData Location SurroundingsDD UserEnvironment]
!:\sys\bin\RomPatcherPlus.exe
!:\sys\bin\RomPatcherAuto.exe


Trochę za dużo tych plików wypisałeś, ponieważ zhackowania systemu (lub podpisania certem 20-caps) wymagają tylko dwa:
patcher.ldd
patchershadow.ldd

Plik RomPatcherEngine.dll wystarczy że dostanie 17 możliwości, a RomPatcherPlus.exe i RomPatcherAuto.exe nie potrzebują ich wcale. Więc po wywaleniu plików patcher.ldd i patchershadow.ldd można zainstalować po podpisaniu certem 17-caps, a po wywaleniu jeszcze RomPatcherEngine.dll wystarczy podpisanie Self-Signed (6-caps). ;)

Jeżeli chodziło Ci że aplikacja potrzebuje zhackowanego telefonu żeby zainstalować jakikolwiek plik w C:\SYS\BIN to jesteś w błędzie. Każda aplikacja którą instalujemy kopiuje przynajmniej jeden plik do tego katalogu. Zhackowania\podpisania 20-caps wymagają tylko te aplikacje które muszą uzyskać dostęp do C:\SYS\BIN z poziomu aplikacji a nie w czasie instalacji!
:E :E :E Zanim zadasz mi pytanie na PW, koniecznie zapoznaj się z forumowym FAQ! :E :E :EImage

kosmita1993 otrzymał za ten post 16 punkty reputacji od 3 użytkowników:
+Wodnik Szuwarek, pawelooss, Deryl.
kosmita1993 Male
Nokia Rulez
Friend

User avatar
 
Offline
 
Telefon: N95-1 Hacked
Soft: V35.0.002
Operator: Play
Age: 31
Location: !:\SYS\BIN

Joined: 25 May 2009
Online: 50d 19h 24m 44s
Posts: 1317Topics: 140
Reputation point: 3159
    Windows Vista Opera

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by SileS » 22 Sep 2010, o 15:46

5800. Ogarnołem sobie tydzień temu.
SileS Male
Friend

User avatar
 
Offline
 
Telefon: 58oo XM/311oc XM
Soft: V60.0.003/7.21
Operator: Orange
Age: 33
Location: Tomaszów Mazowiecki

Joined: 27 Apr 2009
Online: 35d 22h 9m 8s
Posts: 1684Topics: 27
Reputation point: 1055
    Windows XP Firefox

Post by Deryl » 22 Sep 2010, o 17:14

kosmita1993 wrote:W sumie to napisałem to samo kilka postów wyżej. ;P


To tylko potwierdzenie Twojej trafnej wypowiedzi :)

kosmita1993 wrote:Trochę za dużo tych plików wypisałeś

Napisałem to jako przykład i nie chciało mi się zagłębiać w szczegóły ,skopiowałem kilka ścieżek i tyle :)

kosmita1993 wrote:(lub podpisania certem 20-caps) wymagają tylko dwa:
patcher.ldd
patchershadow.ldd

Wydaje mi się ze nie ma co gadać o 20 capsach ponieważ ogólnodostępne certy posiadają tylko 17 i przy tym pozostańmy

kosmita1993 wrote:
Plik RomPatcherEngine.dll wystarczy że dostanie 17 możliwości, a RomPatcherPlus.exe i RomPatcherAuto.exe nie potrzebują ich wcale. Więc po wywaleniu plików patcher.ldd i patchershadow.ldd można zainstalować po podpisaniu certem 17-caps, a po wywaleniu jeszcze RomPatcherEngine.dll wystarczy podpisanie Self-Signed (6-caps). ;)


..ale jak mi się wydaje rozmawiamy o "zwykłych" certach a nimi RomPatchera możesz podpisać ale nie zainstalujesz ponieważ właśnie chodzi o te dwa magiczne pliki czyli :
patcher.ldd
patchershadow.ldd

kosmita1993 wrote:
Jeżeli chodziło Ci że aplikacja potrzebuje zhackowanego telefonu żeby zainstalować jakikolwiek plik w C:\SYS\BIN to jesteś w błędzie.

Nic takiego nie napisałem , to był tylko ogólny przykład a moja wypowiedź brzmiała :
podpisać to chyba się da ale z zainstalowaniem już jest problem ponieważ wymaga rozblokowanego telefonu czyli dostępu do folderów....

tak jak napisałem wyżej to miał być przykład zrozumiały dla każdego bez zagłębiania się w szczegóły , pliki i odpowiednie foldery :)

...ale dalej twierdzę że wiele osób nie będących w temacie myśli że ma problem z certem (17-caps) i instalacją podpisanych aplikacji ponieważ wymagają one dostępu do odpowiednich folderów który daje tylko rozblokowanie telefonu (tak w skrócie i zrozumiale dla każdego )

...a jest to odpowiedź na stwierdzenie z pierwszego postu w tym temacie czyli:
jojo87 wrote:..spotykałem się z opiniami, że pomimo stosowania certyfikatu wyrobionego dla konkretnego IMEI podpisania aplikacja nie chciała się zainstalować właśnie na danym telefonie. Ciekawi mnie jaka jest skuteczność Waszych podpisywań plików.



Pozdrawiam
Deryl
:)

Deryl otrzymał za ten post 11 punkty reputacji od 2 użytkowników:
+Wodnik Szuwarek, kosmita1993.
Deryl Male
30%

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Nokia N8
Soft: 14.002
Operator: T-Mobile
Age: 51
Location: Kraków

Joined: 9 May 2009
Online: 25d 14h 7m 31s
Posts: 85Topics: 1
Reputation point: 365
    Windows XP Opera

Post by nemo333 » 22 Sep 2010, o 18:24

jojo87 wrote:
nemo333 wrote:Np. HelloOX się nie podpisze certem z OPDA
Mógłbyś podesłać namiar na takiego HelloOX'a, którego niby nie da się podpisać. Bo chciałem coś sprawdzić.

tu nie o hellooxa chodzi a o to czy certyfikat ma wymagane prawa do podpisania danej aplikacji. Ale jak koniecznie chcesz to spróbuj rompatchera podpisać, jakakolwiek wersje ;) Będzie kominikat "Nieprzyznany dostęp do żądanej aplikacji" lub "Ograniczone przez certyfikat" no chyba że masz certa developerskiego ze wszystkimi capabilites ;)
kosmita1993 wrote:Kolega się pomylił. HelloOX podpiszemy (17-capabilities) ale już InstallServer'a nie (chyba o to mu chodziło).

nic się nie pomyliłem, niektóre certy na opda miały tylko kilka capabilites i działały na nich praktycznie tylko motywy i proste programiki jak n.p. BTSwitch
Nie chcę się wykłucać bo tego nie sprawdzałem, ale podpisanie aplikacji kilkoma certyfikatami nie powinno sprawiać problemów, chyba że:
a) jeden z nich wygasł;
b) jeden z nich obsługuje za mało możliwości (szczególnie chodzi mi o uniwersalne certy, które obsługują tylko sześć możliwości, tzw. Self-Signed).
Ale to są już tylko moje przypuszczenia. ;)
nie jest możliwe podpisanie aplikacji kilkoma certyfikatami. poprostu albo się nie podpisze albo nadpisze się poprzedni cert
podpisać to chyba się da ale z zainstalowaniem już jest problem ponieważ wymaga rozblokowanego telefonu czyli dostępu do folderów (zaznaczone na czerwono) :
!:\sys\bin\RomPatcherPlus.exe
!:\sys\bin\RomPatcherAuto.exe
to przecież jest plik wykonywalny aplikacji czyli to co się uruchamia po kliknięciu na ikone w menu xP

[ Dodano: 22 września 2010, o 18:24 ]
Deryl, a jak jesteśmy przy temacie certów:
Po co przy wyrabianiu certa jest potrzebny model telefonu? Czy dla UIQ, S60v3 i v5 certyfikaty się róznią czy to tylko po to żeby chinole wiedzieli do jakiej podróbki dać imei? xD
Image

nemo333 otrzymał za ten post 1 punkty reputacji od 1 użytkowników:
+Deryl.
nemo333 Male
fb.com/nemowaKK
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: S21 FE, oraz 400 innych w ramach kolekcji
Soft: Android 13
Operator: Orange

Joined: 26 Jun 2009
Online: 449d 5h 45m 27s
Posts: 9186Topics: 98
Reputation point: 6517
    Windows XP Firefox

Post by kosmita1993 » 22 Sep 2010, o 18:35

nemo333 wrote:nie jest możliwe podpisanie aplikacji kilkoma certyfikatami. poprostu albo się nie podpisze albo nadpisze się poprzedni cert

Dziwne, bo kiedyś już spotkałem się z kilkoma aplikacjami które były podpisane dwoma certyfikatami.

EDIT:
Proszę - przykład aplikacji podpisanej dwoma certami:

Image

Link do aplikacji:
Code: Select all
Please Login or Register, to see this Content
:E :E :E Zanim zadasz mi pytanie na PW, koniecznie zapoznaj się z forumowym FAQ! :E :E :EImage

kosmita1993 otrzymał za ten post 5 punkty reputacji od 1 użytkowników:
+Wodnik Szuwarek.
kosmita1993 Male
Nokia Rulez
Friend

User avatar
 
Offline
 
Telefon: N95-1 Hacked
Soft: V35.0.002
Operator: Play
Age: 31
Location: !:\SYS\BIN

Joined: 25 May 2009
Online: 50d 19h 24m 44s
Posts: 1317Topics: 140
Reputation point: 3159
    Windows Vista Opera

Post by Deryl » 22 Sep 2010, o 18:48

nemo333 wrote:
podpisać to chyba się da ale z zainstalowaniem już jest problem ponieważ wymaga rozblokowanego telefonu czyli dostępu do folderów (zaznaczone na czerwono) :
!:\sys\bin\RomPatcherPlus.exe
!:\sys\bin\RomPatcherAuto.exe
to przecież jest plik wykonywalny aplikacji czyli to co się uruchamia po kliknięciu na ikone w menu xP

Ja nigdzie nie piałem o plikach , wyjaśniłem że był to tylko przykład , napisałem natomiast :
dostępu do folderów (zaznaczone na czerwono)

..i tylko o foldery mi chodziło dlatego zaznaczyłem je kolorem aby się wyróżniały z całości , nic więcej ( zostawmy te pliki już w spokoju :P )(wiem co to są pliki *.exe :) )
nemo333 wrote:Deryl, a jak jesteśmy przy temacie certów:
Po co przy wyrabianiu certa jest potrzebny model telefonu? Czy dla UIQ, S60v3 i v5 certyfikaty się róznią czy to tylko po to żeby chinole wiedzieli do jakiej podróbki dać imei? xD

Tutaj na Waszym forum to tylko "ściema" aby ładniej wyglądało :P , na FGC użytkownicy podają podlinkowany model telefonu z naszego innego serwisu
Cert które wyrabiam nie mają nic wspólnego z chińszczyzną , generuje je na stronie http://www.symbiansigned.com , zresztą dokładnie tak samo jak to działo się kiedyś :)

Deryl otrzymał za ten post 5 punkty reputacji od 1 użytkowników:
+Wodnik Szuwarek.
Deryl Male
30%

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Nokia N8
Soft: 14.002
Operator: T-Mobile
Age: 51
Location: Kraków

Joined: 9 May 2009
Online: 25d 14h 7m 31s
Posts: 85Topics: 1
Reputation point: 365
    Windows XP Opera

Post by Wodnik Szuwarek » 22 Sep 2010, o 18:53

Nemo pewnie chodziło o OPDA, cyrk z chińskimi podróbkami i wyciąganiem imei w podstępny sposób od niewinnych ludzi.
Wodnik Szuwarek Male
Szef Wszystkich Szefów
Expert
 
Offline
 
Telefon: iPhone Xs
Operator: Orange
Location: Warszawa

Joined: 9 Aug 2010
Online: 41d 1h 28m 17s
Posts: 4427Topics: 480
Reputation point: 5230
    Windows 7 Firefox

Post by nemo333 » 26 Sep 2010, o 21:52

kosmita1993 wrote:Proszę - przykład aplikacji podpisanej dwoma certami:
:hmm: to widać się myliłem, albo to tylko nokia może podpisywać tak xP mi się nigdy nie udawało podpisać żadnymi metodami 2 razy, albo jeden się usuwał albo się wcale nie chciał podpisać
Wodnik Szuwarek wrote:Nemo pewnie chodziło o OPDA, cyrk z chińskimi podróbkami i wyciąganiem imei w podstępny sposób od niewinnych ludzi.
tak, właśnie chodziło mi o to ;)
Image
nemo333 Male
fb.com/nemowaKK
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: S21 FE, oraz 400 innych w ramach kolekcji
Soft: Android 13
Operator: Orange

Joined: 26 Jun 2009
Online: 449d 5h 45m 27s
Posts: 9186Topics: 98
Reputation point: 6517
    Windows XP Firefox

Post by kosmita1993 » 27 Sep 2010, o 11:19

nemo333 wrote:mi się nigdy nie udawało podpisać żadnymi metodami 2 razy, albo jeden się usuwał albo się wcale nie chciał podpisać
Spróbuj podpisać aplikacja SISContents.
:E :E :E Zanim zadasz mi pytanie na PW, koniecznie zapoznaj się z forumowym FAQ! :E :E :EImage
kosmita1993 Male
Nokia Rulez
Friend

User avatar
 
Offline
 
Telefon: N95-1 Hacked
Soft: V35.0.002
Operator: Play
Age: 31
Location: !:\SYS\BIN

Joined: 25 May 2009
Online: 50d 19h 24m 44s
Posts: 1317Topics: 140
Reputation point: 3159
    Windows XP Firefox

Previous

Return to Sondaże użytkowe

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests