Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image





Jaki odsetek instalek symbianowych poprawnie instaluje się po Twoim podpisywaniu?
0-10% 0%  0%  [ 0 ]
11-20% 3%  3%  [ 1 ]
mistrzu01
21-30% 0%  0%  [ 0 ]
31-40% 3%  3%  [ 1 ]
miki920
41-50% 0%  0%  [ 0 ]
51-60% 0%  0%  [ 0 ]
61-70% 0%  0%  [ 0 ]
71-80% 0%  0%  [ 0 ]
81-90% 13%  13%  [ 4 ]
bigczes, matizorg, patryk-88, sebwnc
91-100% 81%  81%  [ 26 ]
absynt88, adamke, bastard3son, BelieveJah, boryss, cyber-short, czaro1514, dario_mce, davvid, Deryl, Error, jojo87, klamca125, Mafiu, Maryl, Mati91, miklaj, Montenero, Norek, Patrykos, peppa_814, Remix, Robek, samogon, SExpert, varden247
Total votes : 32


Previous topic | Next topic
Page 1 of 2 [ 24 posts ]
Go to page 1, 2  Next
Print view
Write comments Post new topic


Skuteczność podpisywania instalek symbianowych.

Post Skuteczność podpisywania instalek symbianowych. 16 Sep 2010, o 23:22

Male - Friend  Posts/Topics797/74  Reputation point 1467 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Firefox
Witam.

Jak pewnie część z Was wie zajmuje się podpisywaniem instalek Symbianowych na zamówienie (nie na tym forum ale podpisuję :P). Co prawda osobiście jestem początkującym Symbianowcem ale podpisywanie opanowałem (niemal) do perfekcji - nie żebym się chwalił :P Ale do rzeczy, spotykałem się z opiniami, że pomimo stosowania certyfikatu wyrobionego dla konkretnego IMEI podpisania aplikacja nie chciała się zainstalować właśnie na danym telefonie. Ciekawi mnie jaka jest skuteczność Waszych podpisywań plików.

Pozdrawiam.

Last post
Reply with quote 


Post Re: Skuteczność podpisywania instalek symbianowych. 16 Sep 2010, o 23:28

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17484 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
Suponuję, że takie problemy mogą wywoływać już raz podpisane instalki albo programy, które w ogóle nie będą chciały działać na danym modelu tudzież ich składniki będą się "gryźć" z innymi aplikacjami (PIPS itp.). Alem wyników sondy ciekaw. :D
Reply with quote 


Post Re: Skuteczność podpisywania instalek symbianowych. 17 Sep 2010, o 12:30

Male - Sponsor  Posts/Topics9189/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
jak dla mnie to wina braku odpowiednik Capabilites w certyfikacie.
Np. HelloOX się nie podpisze certem z OPDA(ale też nie wszystkie, niektóre podpisują bez problemów) a ROMPatcher już żadnym certem się nie podpisze :)
Reply with quote 


Post Re: Skuteczność podpisywania instalek symbianowych. 17 Sep 2010, o 12:36

Male - Sponsor  Posts/Topics4081/125  Reputation point 3661 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
Za dużo przedziałów w ankiecie. ;]
Reply with quote 


Post Re: Skuteczność podpisywania instalek symbianowych. 17 Sep 2010, o 14:13

Male - Friend  Posts/Topics1317/140  Reputation point 3159 
Offline  Profile 
Windows XP Internet Explorer 7
nemo333 wrote:
jak dla mnie to wina braku odpowiednik Capabilites w certyfikacie.

Racja. Uniwersalne cery mają 6 możliwości, personalne 17. Jeżeli aplikacja potrzebuje możliwość której cert nie obsługuje to się nie zainstaluje. Więcej o rodzajach możliwości na Wiki (pod hasłem certyfikat).

Ja nie głosuję bo mam mod installserver i musiałbym zaznaczyć 100%.
Reply with quote 


Post Re: Skuteczność podpisywania instalek symbianowych. 17 Sep 2010, o 14:50

Male - Friend  Posts/Topics797/74  Reputation point 1467 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Firefox
nemo333 wrote:
Np. HelloOX się nie podpisze certem z OPDA
Mógłbyś podesłać namiar na takiego HelloOX'a, którego niby nie da się podpisać. Bo chciałem coś sprawdzić.
Reply with quote 


Post Re: Skuteczność podpisywania instalek symbianowych. 17 Sep 2010, o 16:35

Male - Moderator  Posts/Topics2689/124  Reputation point 4964 
Offline  Profile 
Java Opera
ja tylko podpisywałem helloxa (certem z opda) wiec wychodzi na 100 procent:)
Reply with quote 


Post Re: Skuteczność podpisywania instalek symbianowych. 17 Sep 2010, o 19:30

Male - Friend  Posts/Topics1317/140  Reputation point 3159 
Offline  Profile 
Windows Vista Opera
jojo87 wrote:
nemo333 wrote:
Np. HelloOX się nie podpisze certem z OPDA
Mógłbyś podesłać namiar na takiego HelloOX'a, którego niby nie da się podpisać. Bo chciałem coś sprawdzić.

Kolega się pomylił. HelloOX podpiszemy (17-capabilities) ale już InstallServer'a nie (chyba o to mu chodziło).
Reply with quote 


Post Re: Skuteczność podpisywania instalek symbianowych. 17 Sep 2010, o 19:31

Male - Friend  Posts/Topics797/74  Reputation point 1467 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Firefox
kosmita1993, to jeśli uważasz, że nie to podaj mi namiar do instalki, którą wg Ciebie nie można podpisać. Niech to będzie cokolwiek, może być i pod S60v3. Chcę tylko coś sprawdzić, testem będzie sama instalacja.
Reply with quote 


Post Re: Skuteczność podpisywania instalek symbianowych. 17 Sep 2010, o 20:00

Male - Friend  Posts/Topics1317/140  Reputation point 3159 
Offline  Profile 
Windows Vista Opera
jojo87 wrote:
kosmita1993, to jeśli uważasz, że nie to podaj mi namiar do instalki, którą wg Ciebie nie można podpisać.

Podpisz sobie: RomPatcher+, RPDomain+ albo zrób sobie instalkę która zainstaluje installserver.exe w C:\sys\bin. Bez hacka nie ma szans żebyś je zainstalował.

Tutaj masz coś na temat możliwości (capabilities): http://wiki.nokiahacking.pl/Certyfikat

Pierwsze siedemnaście obsługują certy personalne wyrabiane np. na OPDA. Jeżeli jakaś aplikacja potrzebuje chociażby jednego z trzech pozostałych to nie podpiszesz jej (tzn. podpiszesz ale nie zainstalujesz).

Oczywiście jeżeli masz kontakty to może uda ci się zdobyć cert deweloperski, ale to graniczy z cudem. Aczkolwiek jeśli by Ci się udało to taki cert obsługuje 20-caps i możesz nim podpisać każdą aplikację.

[ Dodano: 17 wrz 2010, o 19:52 ]
pawelooss wrote:
Suponuję, że takie problemy mogą wywoływać już raz podpisane instalki albo programy, które w ogóle nie będą chciały działać na danym modelu tudzież ich składniki będą się "gryźć" z innymi aplikacjami (PIPS itp.).

Nie chcę się wykłucać bo tego nie sprawdzałem, ale podpisanie aplikacji kilkoma certyfikatami nie powinno sprawiać problemów, chyba że:
a) jeden z nich wygasł;
b) jeden z nich obsługuje za mało możliwości (szczególnie chodzi mi o uniwersalne certy, które obsługują tylko sześć możliwości, tzw. Self-Signed).
Ale to są już tylko moje przypuszczenia. ;)
Reply with quote 


Post Re: Skuteczność podpisywania instalek symbianowych. 19 Sep 2010, o 14:18

Male - 40%  Posts/Topics113/7  Reputation point 107 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
po podpisaniu mi w sumie też się wszystko instaluje, ale już gorzej z uruchomieniem części ich xD oczywiście nie liczę w to podpisanych patchy, których wbrew prawom fizyki próbowałem instalować (oczywiście się nie udało) na nie-hackowanym fonie :lol:
Reply with quote 


Post Re: Skuteczność podpisywania instalek symbianowych. 19 Sep 2010, o 14:27

Male - Friend  Posts/Topics428/8  Reputation point 376 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
Ja nawet się nie wypowiadam bo mam hackowany system, a dodatkowo tak jak kosmita1993,
mod installserver
więc się wszysktko instaluje... A z uruchamianiem jest różnie... xD
Reply with quote 


Post Re: Skuteczność podpisywania instalek symbianowych. 20 Sep 2010, o 15:25

Male - Friend  Posts/Topics1684/27  Reputation point 1055 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Rafciu517 wrote:
Ja nawet się nie wypowiadam bo mam hackowany system, a dodatkowo tak jak kosmita1993,
mod installserver
więc się wszysktko instaluje... A z uruchamianiem jest różnie... xD


Mam identycznie.
Reply with quote 


Post Re: Skuteczność podpisywania instalek symbianowych. 20 Sep 2010, o 16:14

Male - Friend  Posts/Topics797/74  Reputation point 1467 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Chrome
SileS wrote:
Mam identycznie.
A na jakim telefonie jeśli można wiedzieć? Widzę, że w profilu widnieje u Ciebie 3110 Classic...
Reply with quote 


Post Re: Skuteczność podpisywania instalek symbianowych. 22 Sep 2010, o 01:21

Male - 30%  Posts/Topics85/1  Reputation point 365 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Opera
jojo87 wrote:
... ale podpisywanie opanowałem (niemal) do perfekcji - nie żebym się chwalił :P

Nie obraź się ale co tu można opanować do perfekcji ? (nie chcę Cie urazić ani się nie wymądrzam ) :)
Czy wyrobienie certyfikatu np: na OPDA , podpisanie aplikacji odpowiednim programem i zainstalowanie w telefonie to jakaś wielka sztuka która należy opanowywać i robić wielkie szkolenie ?
Chyba że walczysz nad wyrabianiem certów "domowym" sposobem ..to przepraszam :)
Wydaje mi się że (niemal) to odpowiednie słowo dlatego że ...........
jojo87 wrote:
..spotykałem się z opiniami, że pomimo stosowania certyfikatu wyrobionego dla konkretnego IMEI podpisania aplikacja nie chciała się zainstalować właśnie na danym telefonie. Ciekawi mnie jaka jest skuteczność Waszych podpisywań plików.

.....oczywiście że tak może być , są aplikacje przy których podpisanie nic nie daje ponieważ wymagają również "rozblokowanego" telefonu
Aplikacje taką można podpisać ale podczas instalacji pokazuje się komunikat związany z ...."brakiem dostępu" ( jak dobrze pamiętam) , dlatego przy takich instalkach powinie być dopisek "Tylko rozblokowane telefony" aby nikt nie krzyczał że dostał zły cert

Jeżeli certyfikat posiada przynajmniej 17 capabilities czyli :
CommDD
DiskAdmin
LocalServices
Location
MultimediaDD
NetworkControl
NetworkServices
PowerMgmt
ProtServ
ReadDeviceData
ReadUserData
SurroundingsDD
SwEvent
TrustedUI
UserEnvironment
WriteDeviceData
WriteUserData

...to nie ma możliwości aby nie podpisać nim aplikacji która wymaga tylko podpisu

nemo333 wrote:
.. ROMPatcher już żadnym certem się nie podpisze :)

podpisać to chyba się da ale z zainstalowaniem już jest problem ponieważ wymaga rozblokowanego telefonu czyli dostępu do folderów (zaznaczone na czerwono) :
Quote:
!:\sys\bin\patcher.ldd [TCB CommDD PowerMgmt MultimediaDD ReadDeviceData WriteDeviceData DRM TrustedUI ProtServ DiskAdmin NetworkControl AllFiles SwEvent NetworkServices LocalServices ReadUserData WriteUserData Location SurroundingsDD UserEnvironment]
!:\sys\bin\patcherShadow.ldd [TCB CommDD PowerMgmt MultimediaDD ReadDeviceData WriteDeviceData DRM TrustedUI ProtServ DiskAdmin NetworkControl AllFiles SwEvent NetworkServices LocalServices ReadUserData WriteUserData Location SurroundingsDD UserEnvironment]
!:\sys\bin\RomPatcherEngine.dll [PowerMgmt ReadDeviceData WriteDeviceData TrustedUI ProtServ SwEvent NetworkServices LocalServices ReadUserData WriteUserData Location SurroundingsDD UserEnvironment]
!:\sys\bin\RomPatcherPlus.exe
!:\sys\bin\RomPatcherAuto.exe

Oczywiście jeżeli masz kontakty to może uda ci się zdobyć cert deweloperski, ale to graniczy z cudem. Aczkolwiek jeśli by Ci się udało to taki cert obsługuje 20-caps i możesz nim podpisać każdą aplikację.

Z tym cudem to masz rację :)
Posiadam dostęp http://www.symbiansigned.com i http://www.trustcenter.de ale o 20-capsach mogę zapomnieć :P

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2  Next
Page 1 of 2 [ 24 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 0 guests