SO.HO – bardzo społecznościowy launcher na Androida

Opisy dostępnych gier i aplikacji przeznaczonych na komórki.

Post by skejter00 » 7 Mar 2013, o 11:07

Image

Jedną z najciekawszych funkcji zaprezentowanego niedawno modelu HTC One jest BlinkFeed, czyli kafelkowy agregator newsów znajdujący się na głównym ekranie urządzenia. Telefon nie zdążył jeszcze trafić do sprzedaży, a w Google Play pojawiają się już aplikacje, które starają się imitować tę funkcję. Prawdopodobnie pierwszą z nich jest SO.HO, czyli społecznościowy launcher na Androida.

Po zainstalowaniu i uruchomieniu launchera proszeni jesteśmy o zalogowanie się na swoje konta na Facebooku i Twitterze, bo to właśnie na wpisach z tych serwisów bazuje cała aplikacja. Po poprawnym zalogowaniu wyświetlają się one na przewijanej liście w formie kafelków, które niestety nie są tak urodziwe, jak pierwowzór.
Między serwisami przełączamy się klikając w górną belkę, a w jej prawej części znajduje się przycisk umożliwiający zaktualizowanie statusu. Listę wpisów aktualizujemy przeciągając ją w dół, co jest chyba najbardziej intuicyjnym rozwiązaniem. Co ciekawe, w momencie gdy przewijamy kafelki, dock oraz górna belka chowają się, dzięki czemu wpisy zajmują niemal całą powierzchnię ekranu. Wszystko wraca do normy, gdy delikatnie przeciągniemy listę w dół.

Image

Jeśli chodzi o obsługę serwisów społecznościowych, to twórcy launchera zdecydowanie bardziej przyłożyli się do integracji z Facebookiem. Z poziomu ekranu głównego możemy bez problemu aktualizować własne i przeglądać statusy znajomych, lajkować je oraz komentować. Ośmielę się zaryzykować stwierdzeniem, że jest to wygodniejsze, niż w przypadku wszystkich facebookowych widgetów, które testowałem (a miałem ich sporo).

Z kolei obsługa Twittera to na chwile obecną kompletna porażka. Ogranicza się ona jedynie do wyświetlania kilkunastu ostatnich wpisów oraz dodania własnego. Każda próba kliknięcia w jakikolwiek tweet lub choćby załadowania większej ich ilości kończy się odesłaniem do przeglądarki lub zewnętrznej aplikacji.

Po przesunięciu ekranu głównego w bok mamy dostęp do pozostałych pulpitów, na których w tradycyjny sposób możemy rozmieszczać widgety oraz ikonki. Na docku znajduje się również przycisk, który przenosi nas do listy aplikacji. To wszystko zdradza nam, że SO.HO nie jest niczym więcej, jak zwykłą nakładką na standardowy launcher Androida 4.x.

Image

Na chwilę obecną aplikacja znajduje się w fazie beta, więc wszystko dalekie jest jeszcze od doskonałości. Niemniej jednak sam pomysł, choć skopiowany, przypadł mi do gustu. Jeśli w przyszłości launcher zostanie wzbogacony o więcej funkcji, ładniejszy wygląd, jakieś efektowne animacje oraz obsługę większej ilości sieci społecznościowych i kanałów RSS, to jestem przekonany, że będzie się cieszył sporą popularnością. Na razie SO.HO wylatuje z mojego telefonu, lecz z zaciekawieniem będę przyglądał się rozwojowi projektu i być może za kilka miesięcy do niego wrócę.

SO.HO dostępny jest dla smartfonów z Androidem 4.0 lub wyższym, a pobrać możecie go zupełnie za darmo tutaj.

zrodlo - komorkomania.pl
skejter00 Male
70%
 
Offline
 
Telefon:
Operator: ----------
Age: 107

Joined: 18 Aug 2012
Online: 11d 17h 22m
Posts: 266Topics: 64
Reputation point: 174
    Windows 7 Chrome

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Return to Recenzje aplikacji i gier

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests