[N8-00] Symbian belle refresh brak internetu

Wbudowane oprogramowanie, problemy z softem, flashowanie.

Post by Waldziuu » 17 Apr 2015, o 19:42

Witam posiadam numer w play wczoraj wgrałem do telefonu system belle refresh poinstalowałem sobie różne aplikację i chciałem pobrać ustawienia internetu ze strony play lecz tylko do MMS dochodzą a internetu nie dochodzą.Wysłałem smsa o treści Play na numer 9999 i przyszła wiadomość jedna w której niby były te opcje internet,mms zainstalowałem i internet działał... lecz potem powgrywałem sobie na telefon różne aplikację i nie chciałem ich(internet dalej działał) zrobiłem hard reset...a następnie od nowa softa czystego... i już internet nie działa wogule.Dzisiaj robiłem 2x hard reset... 7 razy softa... wszystko się wgrywa elegancko... ustawienia z play z numeru 9999 teoretycznie dochodzą instaluje je biorę jako ustawienia główne i jak internetu nie ma tak nie było.Kupiłem specialnie jeszcze kartę za 5zł bo myślę może te 50gr co mam to za mało ale lipa... nic... ręce opadają... 7 razy nowy soft... 2 razy hard reset...karta pamięci itp wszystko sformatowane..
Waldziuu Male
10%
 
Offline
 
Telefon: N8
Operator: Orange
Age: 54

Joined: 13 Apr 2015
Online: 3h 30m 41s
Posts: 14Topics: 4
Reputation point: 0
    Windows XP Firefox

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by nemo333 » 17 Apr 2015, o 20:01

Po wysunięciu paska z góry masz Dane mobilne zaznaczone jako włączone?
W ustawieniach punktu dostępu powinieneś mieć Nazwa: Internet, APN (Punkt dostępu czy jak to się tam nazywa): internet. Przy takim ustawieniu musi działać.
Jeśli nie działa - spróbuj pójść na drugi koniec dzielnicy, miasta, wsi czy gdzie mieszkasz, może to problemy z nadajnikiem.
Image
nemo333 Male
fb.com/nemowaKK
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: S21 FE, oraz 400 innych w ramach kolekcji
Soft: Android 13
Operator: Orange

Joined: 26 Jun 2009
Online: 449d 5h 45m 27s
Posts: 9186Topics: 98
Reputation point: 6517
    Windows 8.1 Firefox

Post by Waldziuu » 17 Apr 2015, o 22:40

Witaj od razu jak wgrywam softa np teraz sformatowałem kartę moją pamięci 8GB+ tą z tela 14GB pamięć wbudowaną... i nowy soft czysty belle refresh wgrałem od nowa teraz...pobrałem ustawienia i dalej neta nie ma a krew mnie już zalewa...

dodam od razu po wgraniu softa jak się rozwinie pasek od góry to już są załączone WI-FI i D.Mobilne i tak nie łączy...

ja mam tak:
Ustawienia->Łączność->Ustawienia->Sieci Docelowe-> Internet(środkowa rubryka) bo powyżej jest dodaj punkt dostępu a niżej Usługi WAP wiec klikam środkowe i mam->INTERNET(Priorytet 1)

Nazwa połączenia: INTERNET
Nośnik danych Dane Mobilne
Nazwa punktu dostępu internet
Nazwa użytkownika brak
Żądanie hasła nie
Hasło brak
Uwierzytelnienie Normalne
Strona główna Brak

i tyle i żadnych innych ustawień

[ Dodano: 17 kwi 2015, o 22:40 ]
Dziwna rzecz też jest taka,że pierwszy raz jak wgrywałem softa to wgrała sie nawet aplikacja opera... a teraz już po mimo wgrywaniu softa juz nie pojawia się... pomoże ktoś z tym internetem?
Waldziuu Male
10%
 
Offline
 
Telefon: N8
Operator: Orange
Age: 54

Joined: 13 Apr 2015
Online: 3h 30m 41s
Posts: 14Topics: 4
Reputation point: 0
    Windows XP Firefox

Post by nemo333 » 18 Apr 2015, o 08:06

To do sprawdzenia zostaje czy telefon działa z kartą innego operatora albo w innym miejscu. Mogą to być zwyczajnie problemy sieciowe.
A, nie pamiętam czy Nokia ma coś takiego jak Dane w roamingu, może to blokować połączenie bo Play korzysta z nadajników 4 sieci a telefon traktuje to jako roaming.
Image
nemo333 Male
fb.com/nemowaKK
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: S21 FE, oraz 400 innych w ramach kolekcji
Soft: Android 13
Operator: Orange

Joined: 26 Jun 2009
Online: 449d 5h 45m 27s
Posts: 9186Topics: 98
Reputation point: 6517
    Windows 8.1 Firefox

Post by Waldziuu » 19 Apr 2015, o 14:25

Kolego ale ja kupiłem tego fona z allegro... był tam symbian belle refresh wgrany ale brandowany z plusa tel... wgrałem czystego belle refresh i git.. necior działa..poinstalowałem programy typu odblokowanie telefonu itp..ale wydawało mi się,że zasięg przez to osłab.. to mówię a zrobię hard reset a potem od nowa softa i okej...wszystko się wgrało... a internet już nie działa

[ Dodano: 19 kwi 2015, o 12:02 ]
Witam morduje dalej się z internetem i nic.Kupiłem od picu kartę za 5zł z heyah.. i internet działał...wiec zgłosiłem sprawę do Play ale jakie jaja teraz... internet z heyah działa.. potem za jakieś 2h sprawdzam działa bo pobrałem sobie w telefonie operę itp i zostało mi 2zł.. i na wieczór wkładam od nowa kartę heyah i co?? to samo co Play...brak internetu a na koncie ponad 2zł i mogę resetować telefon... pobierać nowe ustawienia i już internetu nie ma tak samo jak w Play... a nic nie robiłem z telefonem przez ten czas... tzn na wieczór zainstalowałem GG i wtedy odkryłem ze już neta z heyah nie ma...ale gg raczej zamieszania nie wprowadziło bo odinstalowałem,hard reset..format karty pamieci itp i dalej neta nie ma.Ale co dziwne po resecie tela wyskoczyło mi okienko instalowanie a ja nic nie INSTALUJE i sprawdziłem na karcie pamieci w folderze private ukrył się plik sis jakim cudem? był to plik garmina..a ja tam nic nie wrzucałem i garmin był ciągle zainstalowany i działal poprawnie..


ale.. zastanawiam sie czy hack telefonu coś nie porobił? tzn ten room patcher? nie poblokował czegoś? bo niby go usunąłem,potem reset,nowy soft i to samo.A od razu po kupnie nowej karty heyah internet śmiał i nic nie instalowałem prócz gg od tego czasu

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 19 kwietnia 2015, o 12:14 ]
Hack raczej nie, bo sam używam na N8, ale nie mam pojęcia, co to w takim razie może być...

[ Dodano: 19 kwi 2015, o 13:43 ]
A mam pytanie czy jeśli mam wirusy na komputerze to podczas wgrywania softa mógł się jakiś wgrać i blokuje internet czy nie? bo po wgraniu softa zrobiłem programem dr.webd i malwarebytes komputera skan i wyskoczyło mi po 3h skanowania 70wirusów w tym z 40 trojanów

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 19 kwietnia 2015, o 13:48 ]
Wirusy na Windows nie działają na Symbianie.
No chyba że jakiś bonusowo coś podrzucił, ale to też trzeba kliknąć i potwierdzić instalację na telefonie.


[ Dodano: 19 kwi 2015, o 14:25 ]
Przed chwilką przeskanowałem cały komputer usunąłem wszystkie wirusy...soft,programy itp wszystko przeskanowane

i zrobiłem hard reset,następnie format karty MicroSD i pamięci telefonu (14GB) następnie usunąłem z połączeń dostępne połączenia typu heyahinternet itp i soft niebrandowany belle refresh znów i teraz się wgrał uruchamiam mam 0,30gr na koncie i internet nie działa...ręcę opadają..

Jak kupiłem z allegro tela to miał softa brandowanego Plusa ale system belle refresh..wgrałem phoneixem niebrandowany belle refresh i net na Play śmigał aż miło... poinstalowałem sobie Hack telefonu itp i też net działał i potem sam z nienacka przestał działać.Kupiłem kartę z heyah zakładam biorę internet i od razu śmiga.. potem znów wkładam heyah kartę patrze czy dalej jest internet jest... i potem znów wieczorem i już lipa...to samo co z play..brak neta..mimo 100razy ustawień wszelkiej maści...
Waldziuu Male
10%
 
Offline
 
Telefon: N8
Operator: Orange
Age: 54

Joined: 13 Apr 2015
Online: 3h 30m 41s
Posts: 14Topics: 4
Reputation point: 0
    Windows XP Firefox

Post by nemo333 » 19 Apr 2015, o 14:36

Kolejny raz zasugeruję - zmień miejsce w którym próbujesz łączyć się z internetem. Idź na spacer, sprawdź czy 5 km od domu działa wszystko bez problemów.
Image
nemo333 Male
fb.com/nemowaKK
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: S21 FE, oraz 400 innych w ramach kolekcji
Soft: Android 13
Operator: Orange

Joined: 26 Jun 2009
Online: 449d 5h 45m 27s
Posts: 9186Topics: 98
Reputation point: 6517
    Windows 7 Firefox

Post by Waldziuu » 23 Apr 2015, o 11:42

Jestem po pewnym zabiegu i muszę tydzień w domu siedziec

spytam jest sens podejmować ryzyko powrotu z Belle do Anny poprzez soft skandynawski?

bo kurde kupiłem tą nokie niby wszystko cacy... ale mam też swoją rozwaloną.. i tam miałem belle i działało GG internet zawsze i wszędzie... pytanie czy wyszły dwie wersje belle? bo moze tam miałem starszą...


koledzy a czy można wgrać jeszcze

Symbian Belle Nokia N8 111.030.0607 RC EURO3 (PL) ?? zwykłą belle?

[ Dodano: 20 kwi 2015, o 00:36 ]
zdenerwowałem się dzisiaj rozebrałem nokie i starą płytę główną(bo mam drugą nokie n8 obecną a tamta potrzaskaną w pudełku) i przemieniłem płytę główną do mojego z tamtej i udało mi się do menu wejść i okej patrzę i też miałem tam Symbian Belle Refresh... ta sama wersja co i moja obecna teraz.... ustawienia internetu tez miałem takie same jak tutaj+dla wi-fi bo często korzystałem z wi-fi tam gdzie się dało no to mówię test...i co?? to samo... na tamten płycie tak jak by można powiedzieć na drugiej noki n8 to samo internet się nie łączy ani z play ani z heyah.A przed tym jak potrzaskał mi się telefon normalnie działal mi internet w tej noki co w pudełku bo zawsze na wieczór siedziałem na gg i FB.Tak,że to nie może być,że dwa telefony zepsute..

[ Dodano: 23 kwi 2015, o 11:42 ]
Sprawa rozwiązana okazało się,że w play miałem formułę play na kartę co skutkowało tym,że w ciagu miesiąca mam do wykorzystania 5zł jak to wykorzystam to internet spada do 8kb/s i mimo,że doładuje się konto to się nie wznowi ze złotówek tylko dopiero za miesiąc od nowa chyba,że wcześniej się pakiet wykupi.Przestawiłem play na karte lubię to i internet normalnie śmiga :)
Waldziuu Male
10%
 
Offline
 
Telefon: N8
Operator: Orange
Age: 54

Joined: 13 Apr 2015
Online: 3h 30m 41s
Posts: 14Topics: 4
Reputation point: 0
    Windows XP Firefox


Return to [S60] Firmware

 


  • Related topics
    Replies
    Views
    Last post

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests