[6500s] Tajemniczy katalog "Media Player Sync Files"

Problemy z aplikacjami, grami, motywami i wszelkimi dodatkami.

Post by Manna5 » 9 Feb 2022, o 11:57

Ostatnio zaobserwowałem tajemniczy, pusty katalog o nazwie "Media Player Sync Files" bezpośrednio w Galerii. Usunąłem go, po paru dniach wrócił. Wracał kilka razy, aktualnie go nie ma. Instalowałem w celach testowych wiele aplikacji na swojej komórce, ale mogę być pewien, że sprawcą nie była żadna z nich. Powód tego wniosku jest prosty - zauważyłem, że aplikacje nie mogą tworzyć folderów użytkownika w Galerii, widzą tylko te predefiniowane i tylko na ich zawartości mogą w pełni operować. Inną przyczyną mógł być jakiś program konfiguracyjny działający z komputera przez kabel (mam Phoenixa, NSS, MobiMB, Nokia Suite, NSD) lecz o ile dobrze pamiętam pierwsza obserwacja miała miejsce na wakacjach - tam nie dysponowałem nawet kablem USB, czyli to też odpada. Istnienie katalogu nie jest dla mnie żadnym problemem, ale czy ktoś wie, skąd mógł się on wziąć? Do czego służy? Czemu nie znajduje się w ukrytych katalogach tylko w widocznej Galerii?
Manna5 Male
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Nokia 6500 Slide, 3110 Classic, E65
Soft: S40v6, S40v5
Operator: Orange
Location: Kraków

Joined: 5 Jun 2019
Online: 7d 20h 12m 1s
Posts: 334Topics: 140
Reputation point: 233
    Windows 7 Firefox

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by jpajak6 » 23 Nov 2022, o 23:23

Wydaje mi się, że ten folder pojawia się w momencie podłączania do komputera i pozwala on Windows Media Playerowi wrzucać tam pliki, które zechcemy "zsychronizować" z naszym telefonem. Zaobserwowałem ten folder na mojej 2730 classic i pojawia się on (w zależności czy ją mamy) na karcie pamięci lub bezpośrednio w pamięci komórki i to wtedy jest on bezpośrednio w galerii. U mnie pojawia się on, kiedy przerzucam zdjęcia z komórki na komputer i zjawisko to występuje tylko wtedy kiedy telefon jest podłączony w trybie PC Suite, w innych z tego co zauważyłem nie.
No cóż, co mogę o sobie powiedzieć, wbrew wszystkim z mojego otoczenia używam starych telefonów z S40 i Symbkiem, kompa z Windowsem 7, słucham muzyki z CD i kaset, interesuję się wszystkim i niczym zarazem, to chyba wszystko jak mi więcej przyjdzie do głowy to dopiszę ;)

jpajak6 otrzymał za ten post 3 punkty reputacji od 1 użytkowników:
+Manna5.
jpajak6 Male
30%

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Samsung Galaxy A3 2016
Soft: Android 11, LineageOS 18.1
Operator: T-Mobile
Location: Kraków

Joined: 13 Nov 2022
Online: 2d 9h 53m 38s
Posts: 63Topics: 5
Reputation point: 22
    Windows 7 Firefox

Post by Manna5 » 25 Nov 2022, o 16:33

Czyli że katalog tworzony jest "od zewnątrz", i nie jest w ogóle katalogiem systemowym telefonu?
Manna5 Male
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Nokia 6500 Slide, 3110 Classic, E65
Soft: S40v6, S40v5
Operator: Orange
Location: Kraków

Joined: 5 Jun 2019
Online: 7d 20h 12m 1s
Posts: 334Topics: 140
Reputation point: 233
    Windows 7 Firefox

Post by jpajak6 » 25 Nov 2022, o 18:04

Według mnie tak, skasowałem go kiedy ostatni raz podłączałem komórkę do komputera, i do tej pory go nie ma, w między czasie mojego telefonu do komputera nie podłączałem.
No cóż, co mogę o sobie powiedzieć, wbrew wszystkim z mojego otoczenia używam starych telefonów z S40 i Symbkiem, kompa z Windowsem 7, słucham muzyki z CD i kaset, interesuję się wszystkim i niczym zarazem, to chyba wszystko jak mi więcej przyjdzie do głowy to dopiszę ;)
jpajak6 Male
30%

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Samsung Galaxy A3 2016
Soft: Android 11, LineageOS 18.1
Operator: T-Mobile
Location: Kraków

Joined: 13 Nov 2022
Online: 2d 9h 53m 38s
Posts: 63Topics: 5
Reputation point: 22
    Windows 7 Firefox


Return to [S40] Software

 


  • Related topics
    Replies
    Views
    Last post

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest