Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 1 of 2 [ 26 posts ]
Go to page 1, 2  Next
Print view
Write comments Post new topic


Technikum informatyczne - moduły, egzamin zawodowy itp.

Post Technikum informatyczne - moduły, egzamin zawodowy itp. 6 Sep 2012, o 20:57

Male - Friend  Posts/Topics608/88  Reputation point 363 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
Jestem obecnie w technikum informatycznym. A dokładnie w pierwszej klasie. Dziś mieliśmy 1 lekcję informatyki. Z tego co Pan profesor nam powiedział, to:
- został wprowadzony nowy sposób nauczania, tzw. moduły
- egzamin zawodowy nie będzie jak dotychczas w czwartej klasie z całego materiału, tylko ów materiał został podzielony na "części" i będzie zdawany w formie kilku testów, po zakończeniu danego modułu.

Ktoś wie może o czym wyżej napisałem i czy w jego szkole też takie coś jest?

Last post
Reply with quote 


Post Re: Technikum informatyczne - moduły, egzamin zawodowy itp. 6 Sep 2012, o 21:05

Male - Sponsor  Posts/Topics9187/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Egzamin zawodowy mam tak samo
Pierwszy w 3 klasie po 1 semestrze, potem na zakończenie 3 klasy i w czwartej po 1 semstrze, jakoś tak :P
Reply with quote 


Post Re: Technikum informatyczne - moduły, egzamin zawodowy itp. 6 Sep 2012, o 21:12

Male - Friend  Posts/Topics608/88  Reputation point 363 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
No i trochę to dziwne, ale niby tak jest lepiej, bo nie będzie trzeba ogarniać materiału z 4 lat nauki ^_^
Reply with quote 


Post Re: Technikum informatyczne - moduły, egzamin zawodowy itp. 6 Sep 2012, o 21:18

Male - Sponsor  Posts/Topics4081/125  Reputation point 3661 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Chrome
Tak, to prawda. Pojawiło się to w tym roku.
Reply with quote 


Post Re: Technikum informatyczne - moduły, egzamin zawodowy itp. 6 Sep 2012, o 21:20

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Romland wrote:
- egzamin zawodowy nie będzie jak dotychczas w czwartej klasie z całego materiału, tylko ów materiał został podzielony na "części" i będzie zdawany w formie kilku testów, po zakończeniu danego modułu.
Romland wrote:
Ktoś wie może o czym wyżej napisałem i czy w jego szkole też takie coś jest?

U nas w szkole też tak jest, też poszedłem na informatykę ;)
Reply with quote 


Post Re: Technikum informatyczne - moduły, egzamin zawodowy itp. 6 Sep 2012, o 21:24

Male - Friend  Posts/Topics608/88  Reputation point 363 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
Nie ma to jak być z rocznika 96...
Dużo reform przypada na nas itp.
Nie wspomnę już o tym, że u mnie nie mogliśmy odkupić żadnego podręcznika od starszego rocznika.
Reply with quote 


Post Re: Technikum informatyczne - moduły, egzamin zawodowy itp. 6 Sep 2012, o 21:28

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Też tak mam...
Reply with quote 


Post Re: Technikum informatyczne - moduły, egzamin zawodowy itp. 6 Sep 2012, o 21:34

Male - Friend  Posts/Topics608/88  Reputation point 363 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
I jeszcze matematyka rozszerzona. Ale z tym to dobrze, bo przynajmniej do matury lepiej przygotuje. ;)

Wielu ludzi z klasy informatycznej ( 30 chłopaków, 3 dziewczyny) przeraża skala procentowa oceniania, bo od 40% procent jest dopuszczający. A wcześniej, w gimbazie mieli od 30% :nerd: . Ale ja myślę, że im więcej od Ciebie wymagają, tym więcej musisz się nauczyć i tym więcej wiesz. :)
Reply with quote 


Post Re: Technikum informatyczne - moduły, egzamin zawodowy itp. 6 Sep 2012, o 21:36

Male - Sponsor  Posts/Topics9187/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Przypomnę że tak samo było w gimnazjum.
Na podręczniki poszło kupę kasy. Ciekawe komu zależy na wprowadzaniu co chwilę reformy, kto czerpie z tego korzyści...
Reply with quote 


Post Re: Technikum informatyczne - moduły, egzamin zawodowy itp. 6 Sep 2012, o 21:41

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
U mnie na większości przedmiotów więcej jak 35% to dopuszczający, tylko na niemieckim poniżej 50% to ndst...
Co do przedmiotów, no przeżyjemy, zobaczymy. Jak na razie mi się podoba ;)
Reply with quote 


Post Re: Technikum informatyczne - moduły, egzamin zawodowy itp. 6 Sep 2012, o 21:50

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 8 Chrome
Wydaje mi się, że te moduły to o niebo lepsze rozwiązanie niż jeden wielki egzamin z całych 4 lat. Wiedza lepiej się przyswoi, bo lepiej uczyć się partiami a nie hurtem całości. :)

Btw, czy w szkołach policealnych jest teraz tak samo? ;>
Reply with quote 


Post Re: Technikum informatyczne - moduły, egzamin zawodowy itp. 6 Sep 2012, o 21:54

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Wydaje mi się, że te moduły to o niebo lepsze rozwiązanie niż jeden wielki egzamin z całych 4 lat. Wiedza lepiej się przyswoi, bo lepiej uczyć się partiami a nie hurtem całości. :)

A co to za, za przeproszeniem, ch***wy informatyk, co nie umie se poradzić przy jakimś ogólnym problemie, bo przygotował się wyłącznie z wybranych zagadnień? Zresztą, ten egzamin to już teraz była jakaś kpina, jeśli chodzi o wymagania... ;P
Reply with quote 


Post Re: Technikum informatyczne - moduły, egzamin zawodowy itp. 6 Sep 2012, o 21:57

Male - Friend  Posts/Topics608/88  Reputation point 363 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
Z tego co co wiem, to tylko w 4 letnich szkołach. Bo z tego co pamiętam, to w zawodzie informatyka jest do zrealizowania około 1500 godzin przedmiotów zawodowych, przez te cztery lata. Ale mogę się mylić.
Reply with quote 


Post Re: Technikum informatyczne - moduły, egzamin zawodowy itp. 6 Sep 2012, o 22:03

Male - Sponsor  Posts/Topics4081/125  Reputation point 3661 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Chrome
Romland wrote:
od 40% procent jest dopuszczający

Ja tak mam od samego początku :p

[ Dodano: 6 wrz 2012, o 22:03 ]
Romland wrote:
od 40% procent jest dopuszczający

Ja tak mam od samego początku :p
Reply with quote 


Post Re: Technikum informatyczne - moduły, egzamin zawodowy itp. 6 Sep 2012, o 22:07

Male - Friend  Posts/Topics608/88  Reputation point 363 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
Ale w tym roku tak zrobili, wcześniej było od 45%, bo ponoć ludzie stają się coraz leniwsi i mniej im się chce uczyć. Może tak jest, ale nie ze wszystkimi...

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2  Next
Page 1 of 2 [ 26 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 0 guests