Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 2 of 4 [ 51 posts ]
Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Print view
Write comments Post new topic


Techno, trance, electro - sztuka współczesna czy mózgożerny syf?

Post Re: Techno, trance, electro - sztuka współczesna czy mózgożerny syf? 17 Oct 2010, o 09:33

Male - Friend  Posts/Topics428/8  Reputation point 376 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
adam wrote:
To właśnie dzięki Hardstyle, Techno, Trance i Dance mam siły by móc z rana funkcjonować :D


Nie tylko Ty... xD Bass z dobrego subwoofera daje taki zastrzyk mocy, adrenaliny... Piękne uczucie... xD

Last post
Reply with quote 


Post Re: Techno, trance, electro - sztuka współczesna czy mózgożerny syf? 17 Oct 2010, o 11:41

Male - Friend  Posts/Topics1317/140  Reputation point 3159 
Offline  Profile 
Windows Vista Opera
pawelooss, w sumie dobrze że założyłeś ten temat, się dyskusja rozkręciła. ;)

pawelooss wrote:
Muzyka coś wnosi, wyraża emocje, jest sztuką.

Ja właśnie uważam że Techno, Electro, Trance, Electro-House jest sztuką. Twórcy takiej muzyki z przypadkowych dźwięków potrafią ułożyć coś nowego czego jeszcze nie było, wywołać u słuchacza różne emocje, uczucia, potrafią zachwycić, czasem wzruszyć. Jakie uczucia? U mnie w zależności od charakteru utworu: jedne spokój, rozluźnienie, inne pobudzenie a jeszcze inne totalny odlot i utratę kontaktu z rzeczywistością jakbym zażył jakiegoś narkotyku (zajeb**** uczucie).

Tutaj przykład muzyki w moich ulubionych klimatach: Marc Korn - Till The End (Disco Freak Remix). Czy to nie jest sztuka? Tworzenie z tego co już jest czegoś zupełnie nowego, innego. Zgranie słów z jednego utworu z nową melodią + do tego motyw z "Day & Nite". Coś pięknego. Drugi taki przykład (tym razem house): Prezioso feat Brytney Spears - 3 vs Riddle (Noesisdj Bootleg).

Inna sprawa - nadanie nowego ducha już starszym utworom. Przykład: Linkin Park Vs R-BlaZin - Numb (R-BlaZin Re-Remix 2010). Ta melodia jakoś nie wywołuje u mnie radości czy "świetnego nastroju panującego na imprezie", nie pobudza, ale działa inaczej - słuchając jej czuję jakby wzruszenie, zamyślenie.

Oczywiście każdy ma swoje gusta i to nie podlega najmniejszej dyskusji. Np. nie wszystko co podchodzi pod wyżej wymienione gatunki mi się podoba. Wchodzę na enutkę, przesłuchuję nowo dodane utwory i czasami pobiorę połowę, czasami prawie wszystkie, najczęściej może jedną lub dwie na 10-15 nowych utworów. Ale to że mi się nie podobają nie znaczy że komuś innemu też.

EDIT: Megastylez - The Ketchup Song (Asereje) (Extended) - tutaj aż mnie ciary przeszły.
Last edited by kosmita1993 on 17 Oct 2010, o 11:54, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: Techno, trance, electro - sztuka współczesna czy mózgożerny syf? 17 Oct 2010, o 11:46

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
OK, poddaję się, przekonaliście mnie. :) Ale i tak będę raczej wychodził z założenia nie rozumiem - nie oceniam. xP
Reply with quote 


Post Re: Techno, trance, electro - sztuka współczesna czy mózgożerny syf? 17 Oct 2010, o 12:30

Male - Friend  Posts/Topics428/8  Reputation point 376 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
EDIT: Megastylez - The Ketchup Song (Asereje) (Extended) - tutaj aż mnie ciary przeszły.


Słuchając tego na Wrzucie jakoś nie doceniłem tych ciarków... xD Ale ja puściłem na odtwarzaczu.. To jest Moc... xD
Reply with quote 


Post Re: Techno, trance, electro - sztuka współczesna czy mózgożerny syf? 17 Oct 2010, o 19:17

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Quote:
Rihanna Vs Iron Maiden - Rockstar 101 Vs Fear Of The Dark (DJs From Mars Club Remix)

Powiesiłbym tego pedała, bo zbezcześcił w taki sposób Iron Maiden :angry:
Reply with quote 


Post Re: Techno, trance, electro - sztuka współczesna czy mózgożerny syf? 17 Oct 2010, o 19:21

Male - Friend  Posts/Topics937/52  Reputation point 762 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
W sensie, że Rihannę czy DJa? :hihi:
Reply with quote 


Post Re: Techno, trance, electro - sztuka współczesna czy mózgożerny syf? 17 Oct 2010, o 19:23

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
DJ'a. Nie znoszę techno, przynajmniej na trzeźwo, ale takie mix'y są naprawdę nie na miejscu.
Reply with quote 


Post Re: Techno, trance, electro - sztuka współczesna czy mózgożerny syf? 17 Oct 2010, o 19:27

Male - Sponsor  Posts/Topics420/77  Reputation point 595 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
DJ'a. Nie znoszę techno, przynajmniej na trzeźwo, ale takie mix'y są naprawdę nie na miejscu.


to nie techno tylko electro ;)

tutaj masz przyklad kawałka techno
Code:
Please Login or Register, to see this Content


a tu electro
Code:
Please Login or Register, to see this Content


;]
Reply with quote 


Post Re: Techno, trance, electro - sztuka współczesna czy mózgożerny syf? 17 Oct 2010, o 19:40

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
Szczerze to kiedyś lubiłem te hiciory. Teraz jednak bardziej gustuję w r&b, pop, lekki rock i Justina Biebera.

Pozdrawiam
adrian219
Last edited by adrian219 on 17 Oct 2010, o 19:44, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: Techno, trance, electro - sztuka współczesna czy mózgożerny syf? 17 Oct 2010, o 19:45

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
A ja słucham i rocka i electro, techno. ;) Nie lubię kiedy w pokoju jest cisza i słychać szum reaktora, także słucham czego popadnie :P
Reply with quote 


Post Re: Techno, trance, electro - sztuka współczesna czy mózgożerny syf? 17 Oct 2010, o 19:54

Male - Sponsor  Posts/Topics4081/125  Reputation point 3661 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Opera
Ja słucham trance'u, a techna nie lubię. Dziwny jestem?:P
zamyślenie.

A wiesz co to jest zamyślenie?:P
Linkin Park Vs R-BlaZin - Numb (R-BlaZin Re-Remix 2010)

Przy tym?! :O To co powiesz przy tym?

Czy to nie wywołuje emocji?





pawelooss, wydaje mi się, że daleko tu do Twojego UMC UMC :) Jeśli to uznasz za techno albo ktoś inny nawet, to ja wymiękam.

Proszę bardzo - interpretacja utworu trance zagrana przez orkiestrę symfoniczną ;)

Niestety - żeby usłyszeć praktycznie wszystko, co jest w takich utworach trzeba mieć w miarę przyzwoite audio ;)

[ Komentarz dodany przez: maciek: 18 października 2010, o 12:27 ]
serenity pieknie brzmi <3
Reply with quote 


Post Re: Techno, trance, electro - sztuka współczesna czy mózgożerny syf? 17 Oct 2010, o 20:04

Male - Friend  Posts/Topics1317/140  Reputation point 3159 
Offline  Profile 
Windows Vista Opera
IuDeX wrote:
A wiesz co to jest zamyślenie?:P

Może źle się wyraziłem. Zadumę? Zmusza do refleksji? Nie wiem jak to określić. :)

[ Komentarz dodany przez: IuDeX: 17 października 2010, o 20:07 ]
Teraz lepiej ;p
Reply with quote 


Post Re: Techno, trance, electro - sztuka współczesna czy mózgożerny syf? 17 Oct 2010, o 22:35

Male - 40%  Posts/Topics113/7  Reputation point 107 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
pawelooss wrote:
To wyjaśnijcie mi przy okazji, co jest housem, co electrem itd

spoko pawelooss, ja też nie rozkminiam czym różni się metal od rocka czy hard rock od heavy metalu. Kwestia, kto czego słucha i czym się interesuje. Ja próbuję nie wrzucać do jednego wora rocka czy metalu, bo to jest brak szacunku dla innych gatunków muzycznych, a trzeba mieć go trochę dla każdego. Dlatego zanim ktoś się wypowie o czyjejś muzyce nie mając o niej zielonego pojęcia, to niech się lepiej schowa ^_^
Osobiście, gdy ktoś mi powie, że słucham techna to zaprzeczam xD ja takiej muzyki nie słucham. Co innego electro, house, electro-house, trance i dubstyle. To ostatnie to ma dopiero brzmienie:

lub coś mocniejszego z electro:
http://samogonzoo.wrzuta.pl/audio/8mGLG ... ro_version

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 17 października 2010, o 22:45 ]
Powiem Ci, że dla mnie hard rock a heavy metal to też jakiś sztuczny podział i sam nie widzę potrzeby rozróżniać. xP
Reply with quote 


Post Re: Techno, trance, electro - sztuka współczesna czy mózgożerny syf? 17 Oct 2010, o 22:56

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
pawelooss wrote:
Powiem Ci, że dla mnie hard rock a heavy metal to też jakiś sztuczny podział i sam nie widzę potrzeby rozróżniać.

Hehe nie nie. Podział musi być. Heavy Metal to klasyka z lat 80'tych, a Hard Rock już był pod koniec 60'tych. Zresztą odmian rocka i metalu jest chyba kilkadziesiąt :D Styl grania oczywiście też zupełnie inny.
Reply with quote 


Post Re: Techno, trance, electro - sztuka współczesna czy mózgożerny syf? 17 Oct 2010, o 23:22

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Opera
Trance z dodatkiem kobiecego wokalu i mam odlot :) Choć bardziej pozytywnie nastraja mnie Reggae. :D

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 2 of 4 [ 51 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 3 guests