To etui pozwala uruchomić Androida na smartfonach Apple.

Najnowsze doniesienia z branży GSM, recenzje nowości aplikacji i gier.

Post by dzida_k » 22 Jul 2016, o 16:16

Rozwiązanie dosyć ciekawe, odważne, ale również zagadkowe. Tak w skrócie można napisać o etui Mesuit dla smartfonów iPhone. Ale kto by nie chciał pobawić się systemem Google na sprzęcie jego największego konkurenta? Na pewno znajdzie się spora grupa użytkowników, którzy skuszą się na to rozwiązanie. Chociaż sam mam pewne wątpliwości, czy taki produkt ma jakikolwiek sens. Z jednej strony może wygrać czysta ciekawość lub chęć posiadania dobrego sprzętu z systemem o większej możliwości konfiguracyjnej. Z innej perspektywy patrząc, wiele użytkowników smartfonów Apple wybiera je ze względu na system iOS i nie wiem czy potrzebują oni do szczęścia system Android.

Ciężko stwierdzić ilu użytkowników Androida chciałoby się przerzucić na sprzęt z jabłkiem w tle, gdyby tylko nie system w nim zainstalowany. Pewnie istnieje też grupa klientów, która marzy o smartfonie, na którym mogłaby używać obydwa systemy mobilne. Obstawiam właśnie, że do tę ostatnią grupę targetuje Mesuit.

Image

Etui Mesuit wyglądem i działaniem, na pierwszy rzut oka, nie odbiega od konkurencyjnych rozwiązań. Również ma wbudowaną baterię, która przedłuża żywotność smartfona. W mniejszym modelu postawiono na baterię o pojemności 1700 mAh (dla iPhone’a 6), a w większym 2500 mAh (dla iPhone’a 6 Plus). Jednak Mesuit wyróżnia się wspomnianą funkcją – możliwością uruchomienia systemu Android.

Tak naprawdę, to etui Mesuit jest pełnoprawnym urządzeniem, które wykorzystuje obudowę i wyświetlacz iPhone’a do uruchomienia Androida. W środku znajduje się gniazdo SIM, pamięć i inne najważniejsze podzespoły. Etui połączone jest ze smartfonem Apple portem Lightning. Takie rozwiązanie nie zmienia nic w bazowym urządzeniu, bo Android uruchamiany jest przez aplikację Mesuit. Aplikacja włącza system Mesuit OS 1.0, który działa w oparciu o system Android.

Image

Według zapowiedzi producenta, etui może współdzielić pamięć z systemem iOS. Ważny jest również fakt, że obydwie karty SIM mogą być aktywne w tym samym czasie. To mogą być bardzo istotne kwestie dla wielu użytkowników. Najważniejsza jest jednak cena za etui Mesuit, a ta może być dla wielu zbyt wysoka. Ciężko mi stwierdzić, czy jest ona wygórowana, bo takie rowiązania są dosyć nietypowe. Za mniejszy wariant producent życzy sobie 150$, a za wersję większą 165$.

Muszę dodać, że podobne rozwiązanie, już jakiś czas temu, było stworzone przez jednego z użytkowników. Jednak wykonanie etui pozostawiało wiele do życzenia, no i nigdy nie weszło do produkcji. Czy powyższa firma ma coś wspólnego z tym amatorskim projektem? Ciężko stwierdzić.

Poniżej wideo prezentujące możliwości etui.



Źródło: fandroid.com.pl

dzida_k otrzymał za ten post 10 punkty reputacji od 1 użytkowników:
+pawelooss.
dzida_k Male
Newsman

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Samsung Galaxy A52 5G, Samsung Galaxy M11
Soft: 2x Android 11
Operator: Play
Age: 24
Location: ok. Suwałk

Joined: 5 Jul 2014
Online: 13d 20h 57m 15s
Posts: 142Topics: 38
Reputation point: 241
    Windows 7 Chrome

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by bombel201 » 22 Jul 2016, o 20:10

Na cholere mam uruchamiac androida na telefonie za 4k pln? To jak ktos woli androida to niech wyda 2k, 2.5k i bedzie mial andro duzo taniej :P
Image
bombel201 Male
TEN OKRUTNY xD
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: LG G6
Soft: 7.0 Nougat
Operator: Play

Joined: 21 Mar 2010
Online: 104d 17h 43m 53s
Posts: 2793Topics: 816
Reputation point: 4150
    Android Chrome


Return to Nowości & Ciekawostki

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests