Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 12 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


[Użytkowe] TweakS

Post [Użytkowe] TweakS 7 Apr 2012, o 11:15

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Chrome
Czym jest TweakS?
TweakS to genialna aplikacja autorstwa Kolay & CODeRUS która pozwala zmienić wiele opcji które do tej pory wymagały grzebania w plikach i manualnej edycji wartości. Udostępnia np. blokadę włączenia Bluetooth w trybie offline, włączenie pozwolenia nagrywania w rozmowach, zmianę domyślnego głośnika odtwarzania dla dyktafonu, zarządzanie wieloma opcjami oświetlenia, m.in. wyłączenie sensora światła, wyłączenie podświetlenia klawiatury. Pozwala także ukryć standardowe aplikacje w Menu, ukryć ikonę na górze menu, zwiększyć pojemność wiadomości wysyłanych nawet kilkanaście razy (maks można ustawić miliard wiadomości!) Udostępnia także wymuszenie stałego trybu landscape, ukrywanie graficznego loga operatora, zmianę głośności i samego dźwięku włączania, pokazywanie ikon typu indykator karty pamięci, zmiana reguł zamykania i minimalizowania aplikacji czerwoną słuchawką. I wiele wiele więcej dzięki dodatkowym pluginom!
Wiele ustawień zależy od systemu i telefonu. Jest także kilka pluginów które działają tylko na konkretnych telefonach, w takim wypadku po prostu przechodzimy do kolejnego a niedziałający możemy usunąć ;)

Instalacja:
Pobieramy i instalujemy
TweakS.sis
Code:
Please Login or Register, to see this Content


Pobieramy i wypakowujemy Pluginy
Code:
Please Login or Register, to see this Content

Plik all.twk przenosimy do telefonu i po prostu uruchamiamy(nie z wiadomości, wtedy nie działa dodawanie pluginów). Po chwili TweakS powiadomi nas o zainstalowaniu pluginów.
Otwieramy aplikacje i wchodzimy w plugin. Niektóre po odblokowaniu ustawień wymagają restartu telefonu, potwierdzamy i po restarcie wchodzimy jeszcze raz. Niekiedy trzeba zrobić unlock ustawień 2-3 razy więc za każdym razem się zgadzamy na restart ;)

Screeny
Image Image Image Image Image Image Image Image Image


Jeśli coś zbytnio namieszamy i chcemy przywrócić domyślne wartości danego pluginu to otwieramy go, wybieramy opcje którą chcemy przywrócić do fabrycznych ustawień i wybieramy z Options Reset Value. Jeśli chcemy przywrócić domyślne ustawienia wszystkich opcji w pluginie to wybieramy Reset All.
Image

___

Autor tematu: nemo333
Last edited by nemo333 on 26 Mar 2014, o 13:27, edited 1 time in total.

Last post
Reply with quote 


Post [Użytkowe] Re: TweakS 5 May 2012, o 10:27

Male - Friend  Posts/Topics1111/56  Reputation point 688 
Offline  Profile  WWW   
Symbian Opera
Code:
Please Login or Register, to see this Content


wersja 1.12 PL wraz z wszystkimi wtyczkami
Reply with quote 


Post [Użytkowe] Re: TweakS 9 Oct 2012, o 16:11

Male - User  Posts/Topics2/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Opera
Help3r wrote:
Code:
Please Login or Register, to see this Content


wersja 1.12 PL wraz z wszystkimi wtyczkami


Proszę o reupload...
Reply with quote 


Post [Użytkowe] Re: TweakS 9 Oct 2012, o 16:48

Male - Sponsor  Posts/Topics9186/98  Reputation point 6517 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Wgraj angielską wersje, polska ma rażące błędy ortograficzne i rzeczowe, nie ma sensu jej wgrywać. Pozatym i tak nie ma spolszczonych pluginów a jedynie kilka fraz pod lewym menu.
Reply with quote 


Post [Użytkowe] Re: TweakS 18 Aug 2014, o 00:59

Male - User  Posts/Topics3/0  Reputation point 2 
Offline  Profile 
Windows 7 Opera
Kolay & CODeRUS TweakS v1.12 S60v3 S^1 ^3 Anna Belle
+ Spolszczenie wtyczek


Image

TweakS to innowacyjna aplikacja dla telefonów z systemem Symbian, która pozwala w prosty sposób zmienić parametry, które wcześniej były niedostępne do edycji w systemie operacyjnym. Aplikacja TweakS powstała wyłącznie w celu obsługi wtyczek i zarządzania ustawieniami centralnego repozytorium (10202be9). W skrócie "cenrep". Po załadowaniu programu, w głównym widoku znajduje się lista aktualnie zainstalowanych wtyczek. Każda wtyczka jest zestawem opcji, pogrupowanych według ich znaczenia, celu i przechowuje opisy dostępnych opcji.

Należy zwrócić uwagę, że niektóre opcje w systemie mogą być początkowo zablokowane. Zablokowane parametry stają się dostępne do edycji dopiero po restarcie. Po wyborze wtyczki z listy, program może zapytać o zezwolenie na restart telefonu, po którym zainstalowana wtyczka będzie w pełni funkcjonalna. Po tej operacji zdarzyć się może, że program ponownie zapyta o restart. Nie należy jednak brać tego pod uwagę, tylko przejść do edycji parametrów. Każda zmiana parametrów wymaga ponownego uruchomienia telefonu. Niepotrzebne wtyczki możemy wyłączyć z widoku głównego lub całkowicie usunąć. Usunięcie wtyczek i/lub programu TweakS nie przywróci domyślnych ustawień Systemu. Możliwe jest to tylko z poziomu programu przez reset wszystkich wartości i restart telefonu. Program umożliwia również zainstalowanie nowego rozszerzenia i aktualizację wtyczek przez Internet ze strony autora w j. angielskim. Pobrane wtyczki przez telefon nie są zdolne do instalacji na innym urządzeniu. Mamy także do wyboru eksport ustawień do pliku tekstowego wybranych wtyczek lub wszystkich razem.


Lista dostępnych wtyczek
http://iv.pl/images/44880097437628525885.jpg
Rozmiar 358 x 1682


GALERIA WtyczeK TweakS
http://iv.pl/images/32698498374518035218.jpg
Rozmiar 762 x 2703


Kolejność instalacji:

1. Instalacja programu TweakS

2. Instalacja wtyczek

3. Usunięcie z aplikacji odpowiedników
wtyczek w j. angielskim



Polskie wersje wtyczek nie nadpisują wersji angielskich.
Należy usunąć je ręcznie z programu przed lub po instalacji
polskich wtyczek. Usunięcie poprzednich wtyczek nie będzie
miało wpływu na zmiany w ustawieniach Systemu, które
przez daną wtyczkę zostały nałożone.


Lokalizacja zainstalowanych wtyczek:
C:\System\Apps\TweakS\Plugins\



Zmiany:

- usunięte dodatkowe pliki językowe i inne pliki,
- dodane pełne tłumaczenie w pliku Pomocy,
- załączyłem patcha CRepository4all.rmp,
- dodałem własną ikonę Anna,
- dodałem swoje tłumaczenie programu TweakS,
- dodałem tłumaczenie dla wszystkich wtyczek

Operacje na plikach: EXE, R27, HLP, TWK, SVG


W załączeniu:

- aplikacja TweakS 1.12 PL
- patch CRepository4all.rmp
- Pluginy PL (23)

Image
Code:
Please Login or Register, to see this Content
Reply with quote 


Post [Użytkowe] Re: TweakS 18 Aug 2014, o 01:04

Male - Sponsor  Posts/Topics9186/98  Reputation point 6517 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
1. Do używania TweakS zdecydowanie polecam patch CRepository4All.rmp (do znalezienia w Google). Nie wiem czemu nikt tego nie dorzuca a znacznie ułatwia prace bo umożliwia działanie aplikacji bez jakiegokolwiek restartowania telefonu, dopiero restartujemy żeby zobaczyć efekty

2. crisboon, Twoje tłumaczenie wtyczek jest denne i często nic nie mówi na temat funkcji aplikacji. Wolę używać oryginalnej wersji bo przynajmniej wiem co włączam, w spolszczeniu gdybym nie znał kolejności opcji to musiałbym się często domyślać o co chodzi.
Reply with quote 


Post [Użytkowe] Re: TweakS 18 Aug 2014, o 01:10

Male - User  Posts/Topics3/0  Reputation point 2 
Offline  Profile 
Windows 7 Opera
Myślę, że komuś może się przydać ;)
Patch CRepository4all.rmp załączony w pakiecie.
Reply with quote 


Post [Użytkowe] Re: TweakS 19 Aug 2014, o 16:41

Male - User  Posts/Topics2/0  Reputation point 0 
Offline  Profile  WWW 
Windows 7 Chrome
Czy na N8 TweakS będzi edziałał ?
Reply with quote 


Post [Użytkowe] Re: TweakS 19 Aug 2014, o 17:05

Male - Patcher Mod  Posts/Topics695/71  Reputation point 1664 
Offline  Profile 
Linux Firefox
Będzie działał :)
Reply with quote 


Post [Użytkowe] Re: TweakS 20 Aug 2014, o 12:49

Male - User  Posts/Topics2/0  Reputation point 0 
Offline  Profile  WWW 
Windows 7 Firefox
Dzięki. Fajna aplikacja i wersja angielska jest lepsza :)
Reply with quote 


Post [Użytkowe] Re: TweakS 20 Aug 2014, o 23:35

Male - User  Posts/Topics3/0  Reputation point 2 
Offline  Profile 
Windows 7 Opera
Tłumaczenie nie objęło w całości takich pluginów jak "Ustawienia orientacji ekranu" oraz "Buforowanie aplikacji". Występuje tutaj problem z zapisem danych po edycji. Jest to w zasadzie parę wyrazów, których tłumaczenie ująłem w ruchomym opisie wtyczki. Z "Ustawień Bluetooth" usunąłem opcję wyboru folderu docelowego dla odebranych plików BT. Powodem było niewłaściwe działanie tej opcji po zapisie zmian w pluginie.

Działanie poszczególnych wtyczek w telefonie zależne jest od platformy, na której oparty jest System. Część opcji nie byłem w stanie przetestować dlatego też w niektórych miejscach tłumaczenie odbywało się w "ciemno", i być może jest niewystarczające lub niezrozumiałe. Niewątpliwie było to największe i najcięższe tłumaczenie jakiego do tej pory się podjąłem i mam nadzieję, że pomoże one wielu w obsłudze tego cennego programu.

To co widać na powyższych screen'ach, to zaledwie 1/3 tłumaczenia. Reszta znajduje się w opisach dla każdej z opcji. Zobrazowano ustawienia 15-stu wtyczek spośród 23.

P.S.
Czekam na propozycje lepszego tłumaczenia od tzw. znawców tematu...
Reply with quote 


Post [Użytkowe] Re: TweakS 27 Apr 2019, o 16:50

Male - User  Posts/Topics7/2  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 10 Chrome
Ma ktoś linki? Wygasły...

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 12 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 0 guests