Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 9 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Tworzenie własnej anteny transmitera FM [Nokia N85]

Post Tworzenie własnej anteny transmitera FM [Nokia N85] 6 Jun 2012, o 20:58

Male - Patcher  Posts/Topics912/120  Reputation point 1240 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Witam!
Jako drugi telefon posiadam Nokię N85, która jest moim towarzyszem podczas jazdy samochodem dzięki wielkiemu udogodnieniu jakim jest Transmiter FM. Telefonik nabyłem w opłakanym stanie a zostały mi części po poprzedniej N85 więc postanowiłem odrestaurować jej stan ale niestety, tylna klapka nie była oryginalna przez co zabrakło na niej anteny FM a więc wziąłem się do roboty i stworzyłem własną, która jeszcze mocniej nadaje sygnał do odbiornika.

Nie trzeba być tu geniuszem i posiadać specjalnych materiałów, w zupełności wystarczy nam ok. 30 CM kabelka (nawet z lampek choinkowych) oraz taśma samoprzylepna jednostronna (najlepiej szeroka).

Obieramy kabelek tak, aby zostały same druciki po czym rozkładamy go na tylnej klapce tj. pokazane jest na zdjęciu poniżej:

Image

Wykładamy kabelek podobnie jak na zdjęciu a następnie naklejamy plasterek taśmy bezbarwnej, aby antenka nie latała pod klapką. Pamiętaj, aby nie zakryć w prawym, górnym rogu zakończenia, aby stykało do pinów łączących antenę FM układem nadajnika FM.

Ważne jest też żeby w górnym, prawym rogu (przy zakończeniu) nawinąć trochę więcej zwojów żeby dobrze dociskały się razem z Pinami.

Po wszystkim zamykamy lekko klapkę i patrzymy czy nasze punkciki pokrywają się z Pinami.


U mnie efekt jest naprawdę zaskakujący, sygnał jest mocniejszy - wiem... wygląda to byle jak ale naprawdę zwiększa moc nadawania.

Pozdrawiam

Last post
Reply with quote 


Post Re: Tworzenie własnej anteny transmitera FM [Nokia N85] 6 Jun 2012, o 21:01

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Symbian Opera
Najprostsze rozwiązania są najlepsze. Zresztą znasz mój patent na WH-205/WH-701 ;D

[ Komentarz dodany przez: sieman0: 6 czerwca 2012, o 21:02 ]
Powinieneś to opublikować bo naprawdę jest to dobre wyjście co do 'impregnacji' tych zestawów jak i też innych z podobnym złączem :).
Reply with quote 


Post Re: Tworzenie własnej anteny transmitera FM [Nokia N85] 6 Jun 2012, o 21:19

Male - Redaktor  Posts/Topics2312/361  Reputation point 11286 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
sieman0, spryciula z Ciebie ;)
Reply with quote 


Post Re: Tworzenie własnej anteny transmitera FM [Nokia N85] 6 Jun 2012, o 22:00

Male - Sponsor  Posts/Topics9186/98  Reputation point 6517 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Na ipmarcie polecają po prostu podłączenie jakiegokolwiek kabla do złącza USB :E Podobno zwiększa wiele, najbardziej w N97.

[ Dodano: 6 czerwca 2012, o 22:00 ]
HitFan wrote:
Najprostsze rozwiązania są najlepsze. Zresztą znasz mój patent na WH-205/WH-701
Izolacja na końcówce wtyku jak ci polecałem? :hihi:

BTW, oblookaj temat o naprawie głośnika C5, taka sama prowizorka ale zdaje egzamin :D
Reply with quote 


Post Re: Tworzenie własnej anteny transmitera FM [Nokia N85] 6 Jun 2012, o 22:06

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Symbian Opera
nemo333 wrote:
Izolacja na końcówce wtyku jak ci polecałem?

Izolacja nic nie da. Ale za to złączka do kabli (jak podgrzewasz to się kurczy i twardnie) daje dużo ;D

[ Komentarz dodany przez: _NeedSpeed_: 7 czerwca 2012, o 14:01 ]
Koszulka termokurczliwa.
Reply with quote 


Post Re: Tworzenie własnej anteny transmitera FM [Nokia N85] 6 Jun 2012, o 22:11

Male - Patcher  Posts/Topics912/120  Reputation point 1240 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Ogólnie jak zrobi się taki myk, że od jednego Pina poprowadzi się kabelek np. do złącza USB (metalowej obudowy złącza) to praktycznie cała płyta główna staję się anteną i zasięg jest naprawdę nie kiepski tyle, że ja pokazałem wersję mniej budżetową bo ktoś kto nigdy nie rozkręcał telefonu nie powinien pchać pazurów do środka :).

Fajna opcja też wychodzi jak ma się długi, podwójny kabel np. powiedzmy od zasilacza antenowego, złączamy go na końcu a dwiema rozdwojonymi końcówkami dotykamy do Pinów łączących to zasięg jest tak mocny, że sygnał do mojego wzmacniacza dociera z podwórka :) - ale kto będzie nosił się z metrowym kablem przy telefonie :E .
Reply with quote 


Post Re: Tworzenie własnej anteny transmitera FM [Nokia N85] 6 Jun 2012, o 22:22

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Quote:
Kodeks radiokomunikacyjny stanowi iz za nielegalne nadawanie fal radiowych bez pozwoleń lub koncesji grozi kara od roku do trzech lat wiezienia . Jest do prawo karne , a jego egzekwowaniem zajmuje się Państwowa Agencja Radiokomunikacji (słynny PAR) . Na szczęście PAR nie działa na ślepo , nie ma możliwości na bieżąco kontrolować wszystkich rozgłośni radiowych na terenie kraju . Podstawą do wszczęcia postępowania przez PAR jest donos . Dlatego właśnie ważne jest aby przestrzegać kilku zasad ograniczających możliwość złożenia przez kogoś donosu na naszą stację . Odpowiedz na pytanie : kto może donieść ? pomoże nam w ewentualnym uniknięciu przecieków do PAR'u .

:hihi:
Reply with quote 


Post Re: Tworzenie własnej anteny transmitera FM [Nokia N85] 6 Jun 2012, o 22:33

Male - Patcher  Posts/Topics912/120  Reputation point 1240 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Nawet na pudełko od N85 jest napisane, że zakłócanie fal innych stacji radiowych wiąże się z sankcjami karnymi tylko jak takie małe urządzenie, które ma wzmocnienie na wyjściu z 10 mili-watów albo mniej ma zagłuszyć wielką stację radiową?
Jutro okabluje całą chatę i zagłuszam Radio NieMaRyja :D.

=D
Reply with quote 


Post Re: Tworzenie własnej anteny transmitera FM [Nokia N85] 12 Jul 2012, o 16:18

Male - Friend  Posts/Topics1573/235  Reputation point 1321 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
Mały OT,nie chcę rozcinać kabli/ładowarek/słuchawek,a można jakoś kupić drut? I za ile m/w ? I jakiej wielkości,by wszedł pod klapkę?

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 9 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 0 guests