Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 15 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Ugrupowania: Polska Jest Najważniejsza, Unia Polityki Realnej, Republikanie.

Post Ugrupowania: Polska Jest Najważniejsza, Unia Polityki Realnej, Republikanie. 18 Sep 2012, o 13:00

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Cóż... Po straceniu wiary w obu Januszów (RP/KNP), pozostaje mi już tylko przyglądać się innym partyjkom i liczyć na jakieś polityczne trzęsienie ziemi, które mogłoby odsunąć Platfuska od rządów i uwolnić marnujących się tam wolnościowych posłów. A nuż wówczas nurt „gowinistów” czy też inni politycy z zespołu ds. wolnego rynku dołączyliby do takiej inicjatywy?

Na razie najpoważniejszym planktonowym ugrupowaniem wydaje się być PJN, co do którego jeszcze niedawno sam miałem poważne wątpliwości, ale po wyborach raczej zmyli z siebie odium „kaczystości”, a także ostatecznie zmyli się stamtąd ludzie łudzący się i liczący na łatwe kariery, więc naturalnie w partii musieli pozostać wyłącznie ideowcy. A to już bardzo cenię.

___

Choć badania z „rządowej” parasondażowni CBOS zwykle są szmirami niewartymi analizy, to jednak trend jest ciekawy. ;>

PJN trzecią najpopularniejszą partią w grupie 18-24.

Grupa wiekowa 18-24.

Image

Grupa studentów i uczniów.

Image

Last post
Reply with quote 


Post Re: Ugrupowania wolnościowe: Polska Jest Najważniejsza, Unia Polityki Realnej... 18 Sep 2012, o 13:59

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 8 Chrome
PJN to jak dla mnie pis v 2.0, nic więcej w tym nie widzę.

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 18 września 2012, o 13:40 ]
Na wstępie dzięki za zainteresowanie tematem. xD
A mógłbyś proszę wypisać dokładnie dlaczego? ;>
To postaram się jakoś podyskutować i być może obalić przyklejone łatki. :)

Faktycznie na początku mocno się kleili, ale jak tak śledzę, to wydaje mi się, że po wyborach wiele się w ich organizacji zmieniło. No i poza Jakubiak, ciągle tęskniącej za Kaczyńskim, mają nawet dość rozsądnych ludzi.


[ Dodano: 18 wrz 2012, o 13:59 ]
Już na samym wstępie nazwa nawiązuje dla fanatycznego patriotyzmu a'la pis. Jak widzę nazwę w której jest zawarta nazwa naszego kraju, słowa prawo i sprawiedliwość czy solidarność, to od razu nasuwa mi się wątek w stylu rasowej "polaczkowości" i lubowania się z czarną mafią.
Reply with quote 


Post Re: Ugrupowania wolnościowe: Polska Jest Najważniejsza, Unia Polityki Realnej... 18 Sep 2012, o 14:12

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Już na samym wstępie nazwa nawiązuje dla fanatycznego patriotyzmu a'la pis.

Ale czyż patriotyzm to coś zdrożnego? Wg mnie zły jest dopiero nacjonalizm-szowinizm albo paRTjotyzm, a to co innego.

prawo i sprawiedliwość czy solidarność

W ich nazwie tego nie ma, a „solidarność społeczną” zakosili narodowi socjaliści spod znaku Ziobry. I dobrze, jasny podział.

lubowania się z czarną mafią

No to muszę Cię zawieść, bo np. w Radiu Maryja częstymi gośćmi są wyłącznie PiS-udczycy i sporadycznie ziobryści. :no:

[ Dodano: 18 wrz 2012, o 14:12 ]
O kurczę, a jeszcze za karierowiczki Kluzikowej nawet takie akcje odstawiali! xD
PJN zlikwiduje Radio Maryja?: Posłowie PJN napisali ustawę, która może doprowadzić do likwidacji Radia Maryja w wyniku odebrania toruńskiej rozgłośni statusu nadawcy społecznego. „Wprost” dotarł projektu nowelizacji Ustawy o Radiofonii i TV...
Reply with quote 


Post Re: Ugrupowania wolnościowe: Polska Jest Najważniejsza, Unia Polityki Realnej... 18 Sep 2012, o 15:42

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 8 Chrome
pawelooss wrote:
Ale czyż patriotyzm to coś zdrożnego? Wg mnie zły jest dopiero nacjonalizm-szowinizm albo paRTjotyzm, a to co innego.

O właśnie zabrakło mi słowa. Nacjonalizm - to chciałem napisać. :)

pawelooss wrote:
No to muszę Cię zawieść, bo np. w Radiu Maryja częstymi gośćmi są wyłącznie PiS-udczycy i sporadycznie ziobryści.

No właśnie. :) Partia polityczna powinna składać się z ludzi, którzy nie boją się kleru. Inaczej to nie partia rządzi, tylko klechy. Ale uważam, że jeszcze tak 20 - 30 lat i przy korycie będą ludzie, którzy nie są postkomuchami, tylko urodzonymi za demokracji. I liczę, że wtedy się poprawi sytuacja w kraju (jak przez te 20 - 30 lat nie zrobią nam rozbioru przy pomocy naszego rządu). :)
Reply with quote 


Post Re: Ugrupowania wolnościowe: Polska Jest Najważniejsza, Unia Polityki Realnej... 3 Oct 2012, o 21:15

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Partia polityczna powinna składać się z ludzi, którzy nie boją się kleru.

No, to już powinni mieć u Ciebie plusa za tę akcję z radiem na em. xD

Ale uważam, że jeszcze tak 20 - 30 lat i przy korycie będą ludzie, którzy nie są postkomuchami, tylko urodzonymi za demokracji.

Należy mieć tylko nadzieję, że rodzice nie przekażą swoich „tradycji rodzinnych”. xP

___

W sondażu ulicznym PJN właśnie przebił popularnością KNP, które po Korwinie u Lisa stoczyło się do swoich 2%... ;]

[ Dodano: 22 wrz 2012, o 11:55 ]
PJN chce ułatwień dot. obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej.
Quote:
Lider Polska Jest Najważniejsza, europoseł Paweł Kowal proponuje ułatwienia dotyczące obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej. Według niego należy wprowadzić możliwość elektronicznego podpisywania się pod projektami obywatelskimi.

:thumbup:

[ Dodano: 25 wrz 2012, o 22:30 ]
Tymczasem PJN jest za JOW-ami i likwidacją 212kk czy innych tam przepisów, które skazują za krytykę prezydenta... ;___;
___

Kolejny sondaż uliczny się pojawił. KNP spadł tam do 1,5%, a więc suma summarum stracił już ponad 50% elektoratu... :no:
Skorzystać na tym chce UPR (czyli ta pierwotna partia, którą parę lat temu opuścił Korwin obiecując, że do polityki nie wróci), która zaprasza do siebie wszystkich ideowców zniesmaczonych wypowiedziami o niepełnosprawnych.
Czas odzyskać utracony elektorat, Apel członka UPR z 20. letnim stażem do członków KNP. ;P

[ Dodano: 3 paź 2012, o 21:15 ]
55 propozycji programowych PJN, „dla których warto zagłosować”.

Jak ktoś chce bez uprzedzeń zapoznać się z programowymi hasłami programowymi, to te slajdy będą dobrym początkiem.

Bezrobotni po studiach? Nie ma czasu na czekanie! „Czteropak PJN”.
Quote:
Pierwsza propozycja pakietu to wprowadzenie dotacji w wysokości 20 tys. zł na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
Druga - skierowanie środków z Europejskiego Funduszu Społecznego na wsparcie małych przedsiębiorstw.
Kolejny pomysł dotyczy zwolnienia studentów i absolwentów prowadzących firmy z obowiązku opłacania składek ZUS i podatków przez dwa lata. Ostatni polega na rozszerzeniu senatów uczelni wyższych o przedstawicieli biznesu.

I to jest konkret!

+

Pakt na rzecz rodziny - Program Polityki Prorodzinnej.
Reply with quote 


Post Re: Ugrupowania wolnościowe: Polska Jest Najważniejsza, Unia Polityki Realnej... 1 Nov 2012, o 21:40

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Kolejni ludzie planują się wstrzelić w niszę po Korwinie czy Palikocie (i nie tylko). Program liberalno-wolnorynkowy.
Na razie jest to czysto fejsbukowy byt wirtualny, lecz na wiosnę / lato planują zawiązać formalną partię polityczną.

Image
Reply with quote 


Post Re: Ugrupowania wolnościowe: Polska Jest Najważniejsza, Unia Polityki Realnej... 10 Nov 2012, o 11:40

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
PJN zaczyna dziś zbierać podpisy pod czterema projektami ustaw w ramach akcji „Polska Obywatelska”.

Masz Internet - Zmieniasz Polskę - Inicjatywa Obywatelska 2.0
Jeśli masz Internet, to zmieniasz Polskę. Co to oznacza? Że w przyszłości, jeśli będziesz chciał podpisać się pod jakąś inicjatywą ustawodawczą, to będziesz mógł to zrobić internetowo. Ale najpierw musisz poprzeć naszą inicjatywę.

Koniec programu "Kolesie na swoim"
Samorząd dla obywateli. Słyszałeś o nepotyzmie i partyjniactwie w polskiej polityce?
Nasza recepta to likwidacja powiatów i wybory marszałków w wyborach bezpośrednich.

Ty decydujesz o pieniądzach partii politycznych
Partie w Polsce dostają milionowe dofinansowanie. Dlatego znosimy subwencje dla partii, a Ty możesz dobrowolnie odpisać od podatku pewną kwotę na rzecz jednego z ugrupowań. Ale tylko wtedy, gdy masz na to ochotę. Płacisz i wymagasz.

Mądra edukacja nie potrzebuje gimnazjum
Podstawówka, liceum, studia. Wprowadzenie gimnazjów spowodowało wzrost przemocy i spożycia narkotyków wśród dzieci. Specjaliści, powołując się na badania naukowe, mówią jasno - gimnazja są niepotrzebne. Dlatego wracamy do trzech stopni edukacji - podstawówka, liceum i studia. Nie komplikujmy rzeczy prostych. Niech zadziała brzytwa Ockhama!

Polska Obywatelska to Polacy na "TAK". Cztery razy na "TAK".

~~ Mój komentarz: Podoba mi się, ja jestem bardzo na tak. ;)
Reply with quote 


Post Re: Ugrupowania wolnościowe: Polska Jest Najważniejsza, Unia Polityki Realnej... 10 Nov 2012, o 13:42

Male - Friend  Posts/Topics937/52  Reputation point 762 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
pawelooss wrote:
Koniec programu "Kolesie na swoim"
Samorząd dla obywateli. Słyszałeś o nepotyzmie i partyjniactwie w polskiej polityce?
Nasza recepta to likwidacja powiatów i wybory marszałków w wyborach bezpośrednich.


I co to zmieni? Reszta może być.

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 10 listopada 2012, o 11:05 ]
Powiaty (tak jak gimnazja ;]) to zupełnie zbędny szczebel administracji, skoro i tak są już gminy i województwa.
A czy wybory coś zmienią? Hmm, nie wiem, ale sytuacja, że tamci nie odpowiadają przed nikim też nie jest fajna.


[ Dodano: sobota, 10 listopada 2012, 12:42 ]
Z tym, że powiaty są zbędne, się zgadzam, ale nie wiem w jaki sposób miałoby to zapobiec nepotyzmowi i partyjniactwie.

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 10 listopada 2012, o 13:00 ]
Słuszne wątpliwości. Ale i tak gorzej już chyba nie będzie. ;P
Reply with quote 


Post Re: Ugrupowania wolnościowe: Polska Jest Najważniejsza, Unia Polityki Realnej... 1 Feb 2013, o 18:30

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Image
PJN zawiązało dziś sojusz programowy z PSL-em. Całość będzie prowadzić pewnie do przyszłej koalicji wyborczej...
Czy taki rozwój sytuacji mi się podoba? Nie wiem. To będzie zależało od konkretnych nazwisk na listach wyborczych.

Sojusz chłopów z kowalami. ;) Trochę to zabawnie wygląda, bo sztandarowym postulatem PJN było zwalczanie nepotyzmów (choćby dzięki serwisowi http://poznajomosci.info/), a PSL wręcz z nich słynie. Choć ilościowo ciągle przebija go jednak PO.

Z drugiej strony w kwestii gospodarczych to właśnie Pawlak jako ten bardziej liberalny minister był blokowany przez Tuska...

☣☣☣

Image Z pomniejszych wiadomości, Partia Libertariańska (będąca jak na razie inicjatywą wyłącznie czysto fejsbukową) zorganizowała konkurs dla ochotników, w którym wyłoniła swoje nowe logo. Rejestrować się na poważnie jako rzeczywisty byt polityczny zamierzają na wiosnę tego roku.

☣☣☣

Natomiast Unia Polityki Realnej odeszła trochę od swojego stricte wolnościowego programu na rzecz zbliżenia z narodowcami. Prezes dr Bartosz Józwiak ogłosił, że zamierza budować porozumienie z tworzącym się właśnie Ruchem Narodowym i tam zakorzenić koliberalny nurt.
Reply with quote 


Post Re: Ugrupowania wolnościowe: Polska Jest Najważniejsza, Unia Polityki Realnej... 1 Feb 2013, o 18:47

Male - Sponsor  Posts/Topics747/142  Reputation point 985 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
O lol... PJN chce do rządu jeszcze przed wyborami ... ;>


Wojtek ;]

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 1 lutego 2013, o 17:50 ]
Tak to raczej się nie da... :P Ale wiesz? Nawet by się przydało. Skoro u Donalda sami niekompetentni ludzie...

@EDIT: http://migal.salon24.pl/483316,o-wspolpracy-pjn-i-psl, akapit trzeci. ;)


[ Dodano: 1 lut 2013, o 11:55 ]
Quote:
Aż dziw bierze, że coś, co powinno być normalnością, staje się w Polsce sensacją. Oto bowiem partia rządowa stara się usiąść z partią opozycyjną do stołu i znaleźć kilka punktów wspólnych, co do których możliwa będzie jakaś programowa współpraca. Jedni nie nazywają drugich zdrajcami i zaprzańcami - i już to wystarcza, żeby wzbudzić niezdrowe zainteresowanie innych partii i zdrowe zainteresowanie mediów.


hum hum hum

Szacun dla Migalskiego. Mądre słowa ;)


Wojtek ;]
Reply with quote 


Post Re: Ugrupowania wolnościowe: Polska Jest Najważniejsza, Unia Polityki Realnej... 2 Feb 2013, o 00:06

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Prawda to. Daleko nam chociażby do Brytyjczyków, którzy w większości po prostu nie interesują się polityką częściej niż raz na parę lat, bo mają od tego swoich przedstawicieli i te elity działają na tyle sprawnie, że sami nie muszą się nią przejmować (a w Polsce to połowa rozmów schodzi w końcu na ten temat :P). Tam wszystkie partie ciągle dyskutują właśnie między sobą.

www556 wrote:
Szacun dla Migalskiego.

Może niektórzy mają go za cynika, bo jest wprawdzie trochę pyszałkowaty, ale robi swoje i jak dotąd wydaje się prawdomówny (czasem nawet „niefortunnie” np. ujawniając, że 90% europosłów w 90% głosowań nie ma pojęcia w ogóle, o czym decyduje).

Jeśli będzie startował z okręgu katowickiego, jak ostatnio, to raczej ma mój głos. ;)
Reply with quote 


Post Re: Ugrupowania wolnościowe: Polska Jest Najważniejsza, Unia Polityki Realnej... 2 Feb 2013, o 00:12

Male - Sponsor  Posts/Topics747/142  Reputation point 985 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
pawelooss, on potwierdza mą teze. Ludzie którzy uciekli bądź zostali wylani z PiS'u stali się może nie tyle mądrzejsi co bardziej merytoryczni :hihi: ( z góry pisze - nie jestem lemingiem, nie bronie PO)



Wojtek ;]
Reply with quote 


Post Re: Ugrupowania wolnościowe: Polska Jest Najważniejsza, Unia Polityki Realnej... 2 Feb 2013, o 02:50

Male - Friend  Posts/Topics937/52  Reputation point 762 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
PSL jako ugrupowanie wolnościowe z socjalistycznymi poglądami w temacie rolników? Jakoś mi to nie pasuje.

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 2 lutego 2013, o 10:32 ]
No. ;/ Taka cena kompromisów.
Reply with quote 


Post Re: Ugrupowania wolnościowe: Polska Jest Najważniejsza, Unia Polityki Realnej... 3 Jun 2013, o 17:00

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
WojtekGr wrote:
Ludzie którzy uciekli bądź zostali wylani z PiS'u stali się może nie tyle mądrzejsi co bardziej merytoryczni :hihi:

Zobaczymy, co się rozwinie w tym przypadku... ;>

Poseł Przemysław Wipler zrezygnował z członkostwa w partii i klubie parlamentarnym PiS. Polityk poinformował, że rozpoczyna budowę nowego ruchu politycznego, zakładając stowarzyszenie „Republikanie” >> TVN24, NaTemat, 3obieg.
Quote:
Przemysław Wipler odszedł z Prawa i Sprawiedliwości. Rezygnacja z partii oraz z klubu parlamentarnego nie jest pochopna, a – jak zapewnia Wipler – ma podłoże wyłącznie programowe. - Będę starał się współpracować z tymi Polakami, z tymi osobami, których w dniu dzisiejszym nie ma w polskiej polityce. Będę się starał współpracować z ludźmi, którzy chcą bardzo odważnych zmian, ponieważ tych zmian w chwili obecnej bardzo potrzebuje Polska.

Przemysław Wipler na konferencji powiedział, że rozpoczyna budowę nowego republikańskiego ruchu narodowego. Posłem niezrzeszonym zamierza być zaledwie „przez chwilę”. Jego zdaniem Polska potrzebuje tak głębokich, trudnych i mało popularnych zmian, że żadna obecna partia, nawet Prawo i Sprawiedliwość nie podejmie się o nich rozmawiać w obawie o straty w sondażach.

Wipler zaznaczył, że stowarzyszenie "Republikanie" ma być ruchem politycznym, który będzie wystawiał własnych kandydatów we wszystkich wyborach. Nowa formacja będzie się opowiadać m.in. za obniżeniem stawek podatkowych, zmniejszeniem kosztów pracy oraz koncepcją oszczędnej administracji publicznej, która "nie wydaje milionów złotych na koncert Madonny".

Kim jest ten gość? To człowiek kręcący się od młodego przy Korwinie, były rzecznik UPR-u, później związany ze stowarzyszeniem KoLiber, Fundacją Republikańską, chwilowo pracownik Ministerstwa Gospodarki, a od 2 lat poseł.

Właściwie jedynie przez pryzmat jego osoby troszkę cieplej patrzyłem na PiS (w porównaniu z PO), ale ostatnie pomysły Kaczyńskiego wprowadzające nowe państwowe programy i dotacje musiały spowodować rozdźwięk ze zdrowym rozsądkiem.

Jeśli nie odejdzie za nim żaden inny poseł, to okaże się, że w obecnym PiS-ie nigdy nie było żadnej frakcji wolnorynkowej.
A jeśli była jakaś przypadkowa szczątkowa w 2005 r., to odchodziła falami wraz z Polską XXI, PJN-em no i teraz Wiplerem.
Życzę mu powodzenia, bo tematy, jakie zamierza podejmować są bliskie mojemu sercu. :P Trochę także tak jak Gowin. ;)
Reply with quote 


Post Re: Ugrupowania wolnościowe: Polska Jest Najważniejsza, Unia Polityki Realnej... 7 Dec 2013, o 17:00

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Poseł Jarosław Gowin zrezygnował z członkostwa w partii i klubie parlamentarnym PO. Polityk powraca do objazdu Polski, a w przyszłym miesiącu ogłosi swoje dalsze plany.
>> TVN24, NaTemat, wPolityce.

Gowin ma wszystko, co potrzebne dla bycia poważnym politykiem i przywódcą wolnościowców, oprócz charyzmy. :P

Ja akurat sympatyzuję bardziej z Wiplerem, ale jego Republikanie zapewne do tej przyszłej inicjatywy się dołączą. :)

Tak samo jak ostatki ideowców z PJN-u – po tym, jak zakończyli współpracę z PSL-em po dwóch(!) spotkaniach... ;]

[ Dodano: 7 gru 2013, o 16:00 ]
Podsumowanie tematu...

Image Unia Polityki Realnej || Image Ruch Narodowy

UPR znalazła swoje miejsce w tworzącym się Ruchu Narodowym i chce tam tworzyć frakcję wolnorynkową, ale z tego, co widzę, z dość umiarkowanym skutkiem, skoro jej liderzy sami przedkładają budowanie porozumienia z narodowcami bardziej na kanwie światopoglądu czy konserwatyzmu niż akcentowaniu kwestii gospodarczych. Także to już nie mój świat... ;)

Image Partia Libertariańska

Przez rok zebrała kilkuset działaczy, zbudowała podstawowe struktury w większych miastach i przystąpiła do rejestracji. Libertarianie zamierzają startować w wyborach, nie przesądzając jeszcze kwestii, czy samodzielnie, czy w ramach szerszego porozumienia, natomiast odrzucają raczej start z list partii Korwina. Przed kongresem założycielskim dostali też zaproszenie od Gowina, ale postanowili pozostać przy swojej marce, w której prócz wolnego rynku akcentują także wolność osobistą! :)

Image Polska Jest Najważniejsza

Z dniem dzisiejszym partia ta się rozwiązała, natomiast jej członkowie zasilą nowe ugrupowanie Jarosława Gowina.
[*] PJN ;P

Image Stowarzyszenie Republikanie

Tutaj nikt nie chce się rozwiązywać, a wręcz przeciwnie - Republikanie będą budować swoją pozycję w ramach ruchu Gowina. Będą wprawdzie od niego startować, jednak w razie, gdyby ta inicjatywa zaczęła odchodzić od swych założeń (jak swego czasu Platforma Obywatelska), mają jako osobny byt większe pole manewru. Wraz z ekspertami z Fundacji Republikańskiej będą stanowić zaplecze merytoryczne (przygotowując projekty ustaw, symulacje...) i swego rodzaju „sumienie” nowej formacji.

Image Godzina dla Polski

Również ta akcja pozostaje osobnym bytem. Będzie to portal wyszukujący i grupujący ludzi chcących zrobić coś dla swej dużej, jak i małej Ojczyzny, co będzie dobre i pożyteczne. Ot, taki lokalny wolontariat, oddzielony od spraw stricte partyjnych.

Image Polska Razem

Czyli nowa tradycyjnie wolnorynkowa partia, która ma grupować rozproszone dotąd inicjatywy zmierzające we wspólnym kierunku. Dziś zaprezentowana, ale pewnie szybko zbiorą podpisy i wnet się zarejestrują. Szczegółowo będzie o niej tutaj...

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 15 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 2 guests