Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 2 of 3 [ 40 posts ]
Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Print view
Write comments Post new topic


[MobiMB] Ustawianie loga operatora na telefonach S40.

Post Re: [MobiMB] Ustawianie loga operatora na telefonach S40. 24 Jun 2010, o 21:40

Male - Sponsor  Posts/Topics2793/816  Reputation point 4150 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Niestety, ale nie dziala nawet na tym obrazku.Szkoda :(

Last post
Reply with quote 


Post Re: [MobiMB] Ustawianie loga operatora na telefonach S40. 24 Jun 2010, o 22:23

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
No to widocznie na nowych modelach ten trik nie zadziała i już nie spamujcie xD
Last edited by _NeedSpeed_ on 24 Jun 2010, o 22:24, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: [MobiMB] Ustawianie loga operatora na telefonach S40. 3 Jul 2010, o 20:14

Male - Sponsor  Posts/Topics9186/98  Reputation point 6517 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
yes yes yes! :D Jestem hardkorem, mam patent jak zrobić żeby logo nie znikało po restarcie i żeby dało się ustawić logo na fonach które mają wyłączoną tą opcje w MobiMB :D
Ściągamy PRZEZ TELEFON ten pliczek
Code:
Please Login or Register, to see this Content

Lub ściągamy jakiekolwiek logo z wapstera(po rejestracji mamy 200 punktów czyli tyle ile kosztuje logo)
Zamykamy przeglądarkę i wychodzimy na pulpit i powinniśmy mieć komunikat: Otrzymano logo operatora. Zapisujemy je
Plik naszego loga które chcemy ustawić nazywamy OPLOGO.oplc i wchodzimy przez mobiMB do hiddenfolder i wgrywamy tam nasze logo.
Patrzymy na ekran główny telefonu i widzimy efekt naszej pracy =D

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 2 lipca 2010, o 21:07 ]
Odwiedziłeś Rosjan? xD BTW, jesteś Patcherem, masz uprawnienia, więc dodaj ten mały pliczek jako załącznik, by nie zginął.

[ Dodano: 3 lipca 2010, o 20:14 ]
pawelooss wrote:
Odwiedziłeś Rosjan? BTW, jesteś Patcherem, masz uprawnienia, więc dodaj ten mały pliczek jako załącznik, by nie zginął.
nie, nie odwiedzałem, wpadłem na to jak ściągnąłem puste logo i ono nie znika :P
nie będę dodawał jako załącznik bo będzie trudno to potem pobrać. normalnie wysłane z kompa na telefon nawet nie chce się otworzyć. trzeba je pobrać przez przeglądarkę fona albo przesłać smsem jakiejkolwiek logo z jakiejś stronki.
Pozatym nie zginie prędko, nie zamierzam usuwać tego z yoyo, mam też u siebie na dysku ten plik, będzie potrzeba to zaupam :P
[ Komentarz dodany przez: Filip: 3 lipca 2010, o 22:25 ]
nemo333, ale jako backup wrzuć na forum.
Last edited by nemo333 on 5 Jul 2010, o 02:28, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: [MobiMB] Ustawianie loga operatora na telefonach S40. 5 Jul 2010, o 00:11

Male - 40%  Posts/Topics102/4  Reputation point 20 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
A więc do dzieła ;) Jeżeli już wiemy co i jak zrobić żeby w końcu to działało, to przydały by się teraz jakieś loga.

Posiedziałem trochę, poszukałem, pobawiłem się gimpem, no i mam nadzieje że ktoś pochwali moją skromną pracę :P

Logo plusa:

Image

Code:
Please Login or Register, to see this Content


Logo simplusa:

Image

Code:
Please Login or Register, to see this Content


Logo Ery:

Image
Code:
Please Login or Register, to see this Content


Logo Mobilking:

Image
Code:
Please Login or Register, to see this Content


Logo Orange:

Image
Code:
Please Login or Register, to see this Content


Robimy tak jak napisał nemo333, i cieszymy się logiem ;)
Reply with quote 


Post Re: [MobiMB] Ustawianie loga operatora na telefonach S40. 5 Jul 2010, o 01:08

Male - Sponsor  Posts/Topics778/33  Reputation point 1510 
Offline  Profile   
Java Opera
A ja sobie ustawiłem grafikę mojej rangi i świetnie wygląda :) też spróbujcie ;p

[ Dodano: 4 lip 2010, o 23:40 ]
Logo wygląda tak:
Image
Klikacie na tą lub własną rangę prawym przyciskiem myszki > zapisz jako... > OPLOGO.OPLC > Typ: Wszystkie pliki.
Następnie należy skopiować taki plik do folderu hiddenfolder w telefonie, wcześniej oczywiście stosując się do instrukcji nemo333

[ Dodano: 5 lip 2010, o 00:08 ]
nemo333, wszystko jest ok, poradnik świetny, ale oczywiście wszystko sprawdzić i okazała się dość ważna rzecz. Do pobrania tego pliku logo.nol przez telefon, dałeś dwa linki. Otóż sprawdziłem je na dwóch telefonach i okazało się że w pierwszym linku, czyli
Code:
Please Login or Register, to see this Content

wszystko jest ok i po zamknięciu przeglądarki, pojawia się komunikat informujący o tym, że odebrane zostało logo operatora. Jednak drugi link, czyli
Code:
Please Login or Register, to see this Content

nie jest użyteczny, tzn nie działa na takiej samej zasadzie jak pierwszy. Po prostu wstawiłeś plik na swój serwer (yoyo ;]) i po wejściu w ten link poprzez przeglądarkę telefonu (tu uwaga!), telefon po prostu pyta się gdzie zapisać plik logo.nol. Wybieram karta pamięci, ten zapisuje sobie, wychodzę i widzę że nie ma żadnego komunikatu, plik logo.nol siedzi sobie na karcie i można go sobie normalnie otworzyć ;] Wszystko sprawdzałem kilka razy, na dwóch różnych telefonach i sytuacja za każdym razem jest taka sama. Sam jestem ciekaw, dlaczego z pierwszego linku telefon pobiera jako logo, a w drugim (twoim) linku, telefon zapisuje to jako normalny plik logo.nol
Moja teoria na temat takiego różnego zachowania telefonu w stosunku do tych dwóch plików jest taka, że telefon może mieć jakieś zabezpieczenia i np. potwierdzenia autentyczności strony, z której logo zostaje pobierane. Oczywiście to tylko teoria, więc mogę się mylić. ;]
Mam nadzieję że docenisz to że cie poinformowałem ;p ;]
Pozdrawiam, Agentix
:clap:
Reply with quote 


Post Re: [MobiMB] Ustawianie loga operatora na telefonach S40. 5 Jul 2010, o 01:12

Male - Sponsor  Posts/Topics9186/98  Reputation point 6517 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
zaraz się przyjrzę temu ale dziwi mnie to czemu tak jest. może to yoyo coś psuje? :/ już sprawdzam :P
Reply with quote 


Post Re: [MobiMB] Ustawianie loga operatora na telefonach S40. 5 Jul 2010, o 02:06

Male - Sponsor  Posts/Topics778/33  Reputation point 1510 
Offline  Profile   
Java Opera
Wstawiłem ten plik na 4sh i nawet na chomika i nadal to samo ;/
A więc jednak wychodzi na to że Nokia nie jest głupia i chyba rozpoznaje piraty ;] Ale wystarczy przecież ściągnąć puste logo z pierwszej strony i potem już się bawić w MobiMB ;] Pozdro ;p
Reply with quote 


Post Re: [MobiMB] Ustawianie loga operatora na telefonach S40. 5 Jul 2010, o 02:26

Male - Sponsor  Posts/Topics9186/98  Reputation point 6517 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
ja też powrzucałem na kilka serwerów i chyba po ściągnięciu i zaupaniu gdzieś plik traci jakieś właściwości :/ ale po wrzuceniu ze thenokiazne albo po ściągnięciu n.p. z wapstera (łapszrota xD ) jakiegokolwiek logo można sobie ustawić swoje.
aha, u was po wyłączeniu loga z menu też się wyłącza ta opcja w menu i wywala błąd ze Brak loga w pamięci telefonu? Bo ja sobie przez przypadek wyłączyłem i całą procedurę od nowa musiałem powtarzać :/
Reply with quote 


Post Re: [MobiMB] Ustawianie loga operatora na telefonach S40. 5 Jul 2010, o 08:58

Male - Sponsor  Posts/Topics778/33  Reputation point 1510 
Offline  Profile   
Java Opera
Nie, u mnie po wyłączeniu i nawet wtedy restarcie telefonu, logo jest cały czas w telefonie. A wiem bo jak wgrywam nowe logo, to aby odświeżyć widok (pokazuje się stare), muszę wyłączyć a następnie włączyć logo i wtedy jest zaktualizowane. ;]
Reply with quote 


Post Re: [MobiMB] Ustawianie loga operatora na telefonach S40. 6 Jul 2010, o 21:59

Male - Sponsor  Posts/Topics2793/816  Reputation point 4150 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Ale lipa :(
U mnie bedzie wyswietlac logo tylko jak bede w zasiegu Play'a, a ze jednak duzo wiecej czasu jestem na zasiegu Plusowskim to w ogole mnie to nie cieszy... chore to... :devil:
Reply with quote 


Post Re: [MobiMB] Ustawianie loga operatora na telefonach S40. 6 Jul 2010, o 22:07

Male - Sponsor  Posts/Topics778/33  Reputation point 1510 
Offline  Profile   
Java Opera
No bo logo operatora działa na takiej zasadzie że zastępuje nazwę operatora, a jak wiadomo, ta pojawia się gdy mamy zasięg i jesteśmy zarejestrowani w sieci. Pozdrawiam
Reply with quote 


Post Re: [MobiMB] Ustawianie loga operatora na telefonach S40. 6 Jul 2010, o 22:14

Male - Sponsor  Posts/Topics9186/98  Reputation point 6517 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
wgraj sobie jak będziesz w zasięgu plusa to będzie się też wyświetlać jak będziesz zalogoway do plusa( przynajmniej powinno xD )
Reply with quote 


Post Re: [MobiMB] Ustawianie loga operatora na telefonach S40. 6 Jul 2010, o 23:46

Male - Sponsor  Posts/Topics778/33  Reputation point 1510 
Offline  Profile   
Java Opera
A nie lepiej w opcjach ustawić sobie ręczne wyszukiwanie operatora? ;]
Reply with quote 


Post Re: [MobiMB] Ustawianie loga operatora na telefonach S40. 7 Jul 2010, o 21:28

Male - Sponsor  Posts/Topics2793/816  Reputation point 4150 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
nemo333 niestety to nic nie da bo tak sie sklada, ze wlasnie sciagalem te logo wtedy jak bylem na zasiegu Plusa.Logo mi sie nie pokazalo, a opcja logo operatora jest wylaczona.Gdy klikam na wybierz to wlasnie wyskakuje mi komunikat, ze aby logo mi sie wyswietlalo musze byc w zasiegu sieci macierzystej.

Agentix , a co mi to da?Nic.Tylko tyle, ze musialbym pamietac, aby ciagle klikac, zeby ktos sie do mnie mogl dodzwonic, a to odpada... ;)
Reply with quote 


Post Re: [MobiMB] Ustawianie loga operatora na telefonach S40. 27 Aug 2010, o 22:22

Male - User  Posts/Topics1/0  Reputation point 0 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
ja doszedłem do wniosku ze logo musi być w formacie gif a nie png, moja nokia 6300 odczytuje tylko w gif

logo Heyah (tylko potem końcówkę zmieńcie na .oplc):

Image
Last edited by djadrian2 on 27 Aug 2010, o 22:55, edited 2 times in total.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3 [ 40 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 1 guest