Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 1 of 4 [ 59 posts ]
Go to page 1, 2, 3, 4  Next
Print view
Write comments Post new topic


[MobiMB] Usuwanie plików systemowych z pamięci telefonu.

Post [MobiMB] Usuwanie plików systemowych z pamięci telefonu. 27 Apr 2009, o 12:15

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows Firefox
W tym tutorialu przedstawiam sposób na wyczyszczenie pamięci telefonu ze zbędnych plików, np. firmowych dzwonków.


1. Pobierz plik i zainstaluj program MobiMB Media Browser.
Code:
Please Login or Register, to see this Content

2. Za pomocą kabla podłącz telefon do komputera w Tryb Nokia (ang. Nokia Mode) lub Tryb PC Suite (albo inny kompatybilny, zwykle pierwszy z listy) i uruchom zainstalowany program.

3. Z Menu File wybierz Settings.

4. Kliknij kolejno na: Add connection -> Cable Connection -> Nokia -> DKU2 oraz zatwierdź OK.

5. Po chwili wyświetli się podłączony telefon z listą folderów z Galerii, Aplikacji i Karty pamięci.

6. Dla bezpieczeństwa skopiuj pliki, które chcesz usunąć. Teraz już możesz usuwać, co chcesz! ;)


UWAGA!
W celu zachowania stabilności telefonu nie usuwaj plików Nokia Tune.acc i Clock Alert 1.aac.


Życzę miłego czyszczenia! :)
Autor: ZiomalMarcin

Last post
Reply with quote 


Post Re: [MobiMB] Usuwanie plików systemowych z pamięci telefonu. 5 Jul 2009, o 10:31

Male - 40%  Posts/Topics107/11  Reputation point 165 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
A co z tymi plikami 1_Videos_download_ea.bmk ktore w telefonie odpowiadaja za pobieranie mozna usunąć i to nie wpłynie na stabilność telefonu ?
Reply with quote 


Post Re: [MobiMB] Usuwanie plików systemowych z pamięci telefonu. 5 Jul 2009, o 10:32

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
Grzyb_Gb wrote:
1_Videos_download_ea.bmk

BMK = BookMark, czyli to zwykłe zakładki internetowe, usuń. ;)
Reply with quote 


Post Re: [MobiMB] Usuwanie plików systemowych z pamięci telefonu. 5 Jul 2009, o 10:57

Male - 40%  Posts/Topics107/11  Reputation point 165 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
ok ale wrazie czego mozna zostawic kopie :P
Reply with quote 


Post Re: [MobiMB] Usuwanie plików systemowych z pamięci telefonu. 28 Aug 2009, o 19:50

Male - Sponsor  Posts/Topics2168/282  Reputation point 4745 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
a jak wywalę wszystko z pamięci telefonu to tracę gwarancję??
Reply with quote 


Post Re: [MobiMB] Usuwanie plików systemowych z pamięci telefonu. 5 Sep 2009, o 09:11

Male - Sponsor  Posts/Topics2914/276  Reputation point 4512 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Filip, Jeżeli zrobisz sobie kopię tych plików to nie :P
Reply with quote 


Post Re: [MobiMB] Usuwanie plików systemowych z pamięci telefonu. 7 Sep 2009, o 01:52

Male - Sponsor  Posts/Topics76/13  Reputation point 130 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
A jak jest z połączęniem Bluetooth ?
Mam programik IVT BlueSoleil co MobiMB go widzi .
Klikam na Add Connection i wybieram w/w , potem jak jest bluetooth discovery robie searh i znajduje mój telefon , zaznaczam go tak zwanym ptaszkem , potem okey i gotowe
Tak chyba to powinno wyglądać moim zdaniem , ale coś jest nie tak ponieważ dalej w MobiMB mam białe , puste pola (tak jak przed połączeniem)

Sam BlueSoleil działa także nie ma mowy o uszkodzeniu...
MobiMB przeinstalowałem - dalej to samo
Reply with quote 


Post Re: [MobiMB] Usuwanie plików systemowych z pamięci telefonu. 16 Sep 2009, o 18:53

Male - User  Posts/Topics3/0  Reputation point 0 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
a ja praktycznie nie mogę nic usunąć wyskakuje mi error deleting item. ???????
Reply with quote 


Post Re: [MobiMB] Usuwanie plików systemowych z pamięci telefonu. 17 Sep 2009, o 19:32

Male - Friend  Posts/Topics743/151  Reputation point 3643 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
super program, łatwy w obsłudze ;P POLECAM każdemu
Reply with quote 


Post Re: [MobiMB] Usuwanie plików systemowych z pamięci telefonu. 18 Sep 2009, o 00:22

Male - User  Posts/Topics2/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
a ja praktycznie nie mogę nic usunąć wyskakuje mi error deleting item. ???????


Witam
Pierwszą rzecza jaka powinieneś zrobic to załadować podstawowy najmniej ważący temat.
Drugą rzecza jest nie usuwanie plików z nieznanymi Ci roższerzeniami.
Trzecia rzecza jests wywalenie wszystkich grafik, pamiętaj aby zostawić podstawowe dzwięki dzwonka, sms, i budzika...

Ps. miałem problem z usunięciem tematu Play'a z telefonu... dopiero zmiana PC i wgranie nowego softu nie brandowanego pomogło.

poza tym tematem i plikami które maja dziwne rozszerzenia (tych nie ruszam) nie ma pliku którego nie da sie usunąć...
Reply with quote 


Post Re: [MobiMB] Usuwanie plików systemowych z pamięci telefonu. 8 Nov 2009, o 13:17

Male - Friend  Posts/Topics562/154  Reputation point 304 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
Ja mam nokię 3110c.Wywaliłem wszystko, nawet dzwonki aac. I nic mi sie nie dzieje. Jak pamiętam to nie ruszałem tych plików z oprogramowaniem i dla bezpieczeństwa sporządziłem kopię zapasową programem nokia pc suite
Last edited by maciek164 on 8 Nov 2009, o 15:12, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: [MobiMB] Usuwanie plików systemowych z pamięci telefonu. 18 Nov 2009, o 21:33

Male - Friend  Posts/Topics1113/192  Reputation point 2644 
Offline  Profile 
Windows XP Mozilla
Korzystając z 5310, nie mogę usunąć ramek, gifów z telefonu... Wyskakuje "Error Deleting Item!"

Więc nie wiem czy to wina jest ode mnie, ale coś jest na rzeczy :P
Reply with quote 


Post Re: [MobiMB] Usuwanie plików systemowych z pamięci telefonu. 18 Nov 2009, o 21:45

Male - Friend  Posts/Topics1145/137  Reputation point 931 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
kurupt wrote:
Korzystając z 5310, nie mogę usunąć ramek, gifów z telefonu... Wyskakuje "Error Deleting Item!"
Ja bym proponował Ci wyedytować Connect (CNT) i wgrać go flashhując Phoenix'em, JAF'em, NCS (lub tym innym flasherem może chociaż Tobie się to uda)
Reply with quote 


Post Re: [MobiMB] Usuwanie plików systemowych z pamięci telefonu. 18 Nov 2009, o 21:51

Male - Friend  Posts/Topics1113/192  Reputation point 2644 
Offline  Profile 
Windows XP Mozilla
Quote:
Ja bym proponował Ci wyedytować Connect (CNT)

Wybacz, ale nie wiem o czym mówisz, jakbyś mógł mi to wytłumaczyć... albo podesłać potrzebne linki, wybieraj! :d

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 2009-11-18, 21:08 ]
http://nokiahacking.pl/wypakowywanie-i- ... vt2885.htm ;]
Reply with quote 


Post Re: [MobiMB] Usuwanie plików systemowych z pamięci telefonu. 13 Dec 2009, o 19:10

Male - 10%  Posts/Topics12/0  Reputation point 3 
Offline  Profile   
Windows XP Chrome
Uruchamiam zhackowany MobiMB Media Browser tak jak w pierwszym opisie i pokazuje mi, że niby połączony jest z telefonem. W programie jednak pusto, biało, żadnej zawartości fona nie wyświetla. W wersji demo to samo było. Mam n82 zhakowaną. Czego może być przyczyna, że nie pokazuje mi zawartości telefonu?

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2, 3, 4  Next
Page 1 of 4 [ 59 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 1 guest