Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 4 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


[Windows] Usuwanie plików systemowych z pamięci telefonu.

Post [Windows] Usuwanie plików systemowych z pamięci telefonu. 5 May 2009, o 11:55

Male - Friend  Posts/Topics35/3  Reputation point 35 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Pewnie zastanawialiście się co zrobić, żeby uwolnić trochę więcej pamięci telefonu (bo na Nokii 3110c mamy jej tylko 8mb). Zastanawiacie się co usunąć? Więc to proste. Chyba nikt z nas nie korzysta z "Galeria -> Dźwięki -> Dźw. dzwon./Dźw. alertów" ale niestety każda próba usunięcia tych dźwięków kończy się komunikatem o chronionych plikach i o braku możliwości ich usunięcia. Więc ja mogę temu zaradzić i przedstawić wam poradnik, jak usunąć te dźwięki(razem ważą ok 2mb).

Więc tak. Podpinacie telefon do komputera (kabel usb/bluetooth/irda) i wchodzicie do katalogu "Dźw. dzwon." (Można programami lub normalnie poprzez "Mój komputer"). Oczywiście w tych katalogach "nic nie będzie" ale tylko pozornie.

Na pulpicie klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy "Nowy -> Dokument tekstowy" i w polu nazwy wpisujemy np. "Bach.aac" i zatwierdzamy.

Kopiujemy do katalogu "Dźw. dzwon." i odświeżamy w telefonie ten folder (wróć -> otwórz).

Zamiast ikonki nutki tego dzwonka (jak było wcześniej) będzie znak zapytania. Wtedy klikamy "Opcje -> Usuń" I voila - plik chroniony usunięty.

Robimy tak z resztą plików w obydwu katalogach i udało się nam "wykrztusić" z naszego telefonu ok 2mb miejsca. :)

Warto pozostawić plik "Nokia Tune.aac" i "Clock Alert 1.aac "

UWAGA !

KASUJĄC TE PLIKI MOŻESZ (ale nie musisz) UTRACIĆ GWARANCJĘ! ROBISZ TO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!

Dziękuję za uwagę i myślę, że poradnik się przyda.

Pozdrawiam.
Last edited by sobol6803 on 1 Jan 1970, o 02:00, edited 1 time in total.

Last post
Reply with quote 


Post Re: [Windows] Usuwanie plików systemowych z pamięci telefonu. 5 May 2009, o 12:08

Male - Moderator  Posts/Topics2689/124  Reputation point 4964 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Jeszcze można użyć do tego celu programu Full MobiMB ;-)
Reply with quote 


Post Re: [Windows] Usuwanie plików systemowych z pamięci telefonu. 5 May 2009, o 12:19

Male - Friend  Posts/Topics463/241  Reputation point 3621 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
davvid wrote:
Jeszcze można użyć do tego celu programu Full MobiMB
I więcej śmieci można wywalić.
Reply with quote 


Post Re: [Windows] Usuwanie plików systemowych z pamięci telefonu. 5 May 2009, o 12:46

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
Im więcej sposobów, tym lepiej. A gdy komuś MobiMB nie chce zadziałać, to ten poradnik jest jak znalazł. ;)

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 4 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 2 guests