Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 6 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


[6303c] Tworzenie motywów v3. Problem z packerem

Post [6303c] Tworzenie motywów v3. Problem z packerem 16 Oct 2012, o 10:57

Male - 10%  Posts/Topics20/6  Reputation point 3 
Offline  Profile 
Linux Opera
Witam
Piszę w tym dziale, bowiem motywy wg mnie najbardziej tu pasują (na pewno nie jest to ani hardware ani firmware tylko soft, i to zasadniczo "zewnętrzny" dla telefonu).
Od kilku dni męczę się ze stworzeniem motywu wersji 3 do wymienionego w temacie telefonu. Ponieważ nie znam żadnego edytora (ani online ani offline) który tworzyłby właśnie v3 (poza Carbide.ui, ale nie umiem go pod linuksem uruchomić), tworzę motyw ręcznie. No i problem na jaki się natknąłem, i jakiego nie umiem rozwiązać: w spakowanym przeze mnie motywie telefon nie widzi obrazków. Kolory wpisane w theme.xml bez problemu ustawia, natomiast zamiast motywowych grafik mam znaczek "broken file". Próbowałem już i z fabrycznym motywem od Nokii - rozpakowałem go i spakowałem ponownie - efekt ten sam. Wnioskuję z tego, że coś mam nie tak z ustawieniem packera - i teraz pytanie, czy ktoś z tu obecnych na Forum, nie wie, jak powinien być ustawiony packer, żeby się motyw "spodobał" telefonowi? Czy to jest archiwum zip, rar, może bzip, gzip albo inne? Jaka wartość kompresji? A może te motywy v3 są podpisane i dlatego nie da się ich edytować?
Ewentualnie, jaki edytor motywów właśnie wersji 3 byście mi polecili? Jest jakiś (poza Carbide.ui, bo jak pisałem, nie chce mi działać na Linuksie. Swoją drogą, kto to wymyślił, żeby program napisany w javie - Carbide.ui jest oparte na Eclipse - uruchamiać poprzez exe i wywołanie systemowej javy z niego?) w ogóle?
Aha, motywy wersji 1 mnie nie ratują (mam właśnie w niej na razie zapisany), bo potrzebuję dostać się do koloru czcionki w popup menu, a to można dopiero w v3 zmienić...
Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi.

Last post
Reply with quote 


Post [6303c] Re: Tworzenie motywów v3. Problem z packerem 16 Oct 2012, o 12:53

Male - Friend  Posts/Topics1303/61  Reputation point 1244 
Offline  Profile   
Windows 8 Chrome
Ja nigdy nie rozpakowywałem, po prostu przerzucałem do archiwum metodą drag&drop.
Reply with quote 


Post [6303c] Re: Tworzenie motywów v3. Problem z packerem 16 Oct 2012, o 13:24

Male - 10%  Posts/Topics20/6  Reputation point 3 
Offline  Profile 
Linux Opera
Niestety, obrazków wrzuconych do oryginalnego motywu drag-dropem (moje podmieniają oryginalne) też nie wyświetla :( Kolory owszem czyta z theme.xml, ale obrazków ni-hu-hu nie umie :(
W desperacji ściągnąłem nawet WinRara i uruchomiłem spod Wine. Efekt - taki sam, xml-a czyta, obrazków nie. Tzn wyjątkiem w każdym przypadku jest miniaturka motywu - może dlatego, że jej nie podmieniłem. Albo dlatego, że jest to gif (podczas, gdy zarówno oryginalne obrazki motywu jak i moje to tylko png)?
A normalnie pakuję standardowym pakerem z KDE3 - Ark-iem. Dotychczas, jeśli chodzi o zgodność na poziomie komputerów, nie było z archiwami nim stworzonymi problemów...
Last edited by saranis on 16 Oct 2012, o 13:49, edited 2 times in total.
Reply with quote 


Post [6303c] Re: Tworzenie motywów v3. Problem z packerem 16 Oct 2012, o 13:38

Male - Friend  Posts/Topics1303/61  Reputation point 1244 
Offline  Profile   
Windows 8 Chrome
Jaki archiwizator? Winrar na pewno dobrze pakuje.
Reply with quote 


Post [6303c] Re: Tworzenie motywów v3. Problem z packerem 16 Oct 2012, o 15:17

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Podeślij motyw jak możesz to spróbuję przepakować jak to zwykle robię i może pójdzie. Motywy nie były nigdy podpisywane, ja zawsze robiłem w ten sposób że wchodziłem do folderu z rozpakowanym motywem, zaznaczałem wszystko, prawym, 7Zip i Dodaj do archiwum "nazwa motywu.zip", potem dopisywałem .nth i śmigało wszystko bez problemów.
Reply with quote 


Post [6303c] Re: Tworzenie motywów v3. Problem z packerem 17 Oct 2012, o 13:09

Male - 10%  Posts/Topics20/6  Reputation point 3 
Offline  Profile 
Linux Opera
OK, jest tutaj (heh, też w postaci spakowanej :D ), ale jak widzę inne objawy w tym fonie, to podejrzewam że soft mu się krzaczy... (m. in. pół roku używałem z nim pilota AD-43 [od N95] i bez problemu obsługiwał a ostatnio krzyczy że "nieobsługiwane akcesorium" i rozpoznaje na pilocie tylko przycisk słuchawki...)

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 6 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

Tworzenie motywów S40v6 FP1 - jakim programem?

Author: eszel (12 Oct 2014, o 18:44)

Views: 1210  •  Replies: 1

Last post: zzzuzzza_ (31 Oct 2014, o 15:38) View the latest post



Usuwanie starych motywów.

Author: marek1971 (28 Jul 2011, o 12:02)

Views: 1402  •  Replies: 4

Last post: _NeedSpeed_ (29 Jul 2011, o 14:02) View the latest post



Nie można ustawiać motywów >600kB.

Author: balonowanna (25 Nov 2009, o 18:19)

Views: 1372  •  Replies: 9

Last post: balonowanna (25 Nov 2009, o 18:41) View the latest post



Nie dziala wiekszosc motywow z zegarem

Author: silkerer (10 Feb 2012, o 21:18)

Views: 906  •  Replies: 0

Last post: silkerer (10 Feb 2012, o 21:18) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 7 guests