Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 14 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Groźny wypadek Roberta kubicy

Post Groźny wypadek Roberta kubicy 6 Feb 2011, o 17:44

Male - Friend  Posts/Topics824/56  Reputation point 501 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Robert Kubica wystartował w jednodniowej imprezie. Ronde di Andora, czyli Memoriale Roberto Melotto. Niestety doszło do wypadku. Polak startował skodą fabią Evo2. To auto klasy S2000. Był to jego pierwszy start tak mocnym rajdowym autem. Właścicielem samochodu jest stajnia DP Autosport z Brescii. Na 6 km odcinka auto prowadzone przez Kubicę wypadło z trasy i uderzyło przy dużej prędkości w barierkę, która weszła do auta. Aby wydobyć kierowcę z rozbitego samochodu, trzeba było rozciąć jego karoserię. Pilot Jakub Gerber nie odniósł obrażeń. Na Facebooku napisał tuż po wypadku "Jestem ok". Kubica zaś został zabrany śmigłowcem do szpitala. Polski kierowca był przytomny. Trafił do Santa Corona Hospital w Pietra Ligure w Pietra Ligure. Po wstępnej diagnozie stwierdzono złamanie nogi w kilku miejscach, w tym kości udowej oraz groźny uraz dłoni. Kierowca był przytomny, a według włoskiej agencji ANSA - ciężko ranny.

Po wypadku Polaka drugi OS został odwołany, a dwa kończące rajd skrócone o 4 km. Kierowcy mieli początkowo cztery razy przejechać odcinek Val Merula o długości 13,35 km.


Robertowi Kubicy grozi utrata dłoni - podała włoska agencja prasowa ANSA. Z doniesień ze szpitala w miejscowości Testico wynikało, że dłoń kierowcy Formuły 1 jest zmiażdżona. Poza tym doznał on kilku złamań nogi. Kubica poddany został rezonansowi magnetycznemu.

Robert Kubica przechodzi właśnie operację dłoni w szpitalu w Pietra Ligure - podała agencja ANSA. Według włoskiej agencji prasowej do szpitala udał się profesor Igor Rossello z regionalnego centrum chirurgii, by przeprowadzić operację zmiażdżonej prawej dłoni polskiego kierowcy Formuły 1

W szpitalu w Pietra Ligure na północy Włoch rozpoczęła się operacja Roberta Kubicy. Według włoskiej agencji prasowej ANSA celem operacji jest zatrzymanie krwotoku wewnętrznego oraz nastawienie złamań, których doznał.


Przyczyny wypadku

Przyczyną wypadku był mokry asfalt oraz jego wybrzuszenie z powodu wystającego korzenia drzewa.

Według świadków wypadku, prowadzona przez Kubicę fabia S2000 oderwała się od nawierzchni na zakręcie, obróciła się o 80 stopni, a następnie uderzyła lewym bokiem o barierę i przebiwszy ją wpadła na mur kościoła.

Samochód został skonfiskowany przez policję w celu ustalenia dokładnej przyczyny wypadku.

Miejmy nadzieje, że Robert powróci do F1 i w końcu pokaże na co go stać, bo jak każdy wie bolid mu to skutecznie uniemożliwiał, ale i tak nie dawał za wygraną. Trzymaj się Robert :)

Źródło:
www.interia.pl

Last post
Reply with quote 


Post Re: Groźny wypadek Roberta kubicy 6 Feb 2011, o 18:07

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Lipa żeby amputować dłoń po jakimś badziewnym rajdzie. Co innego stracić życie w wyścigu F1 jak Ayrton Senna.
Reply with quote 


Post Re: Groźny wypadek Roberta kubicy 6 Feb 2011, o 18:13

Male - Friend  Posts/Topics824/56  Reputation point 501 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Ja tu mogę zacytować mojego tatę "Po co se chłopak zmarnował karierę F1 w jakimś bezsensownym rajdzie o pietruszkę" i tu zgadzam się z nim w 100%. Ale i tak wierzę , że Robert wróci do swojej pasji.
Last edited by born2die on 6 Feb 2011, o 18:36, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: Groźny wypadek Roberta kubicy 6 Feb 2011, o 18:27

Male - Moderator  Posts/Topics2689/124  Reputation point 4964 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Sam mówił, że rajdy go bardziej kręcą niż F1. Mam nadzieję, że szybko wróci do F1, bo dla polskich kibiców oglądanie wyścigów bez Kubicy nie będzie już tak emocjonujące.
A wzmianka o amputacji była chyba bardzo rozdmuchana przez media, przynajmniej chciałbym żeby tak było
Reply with quote 


Post Re: Groźny wypadek Roberta kubicy 6 Feb 2011, o 18:30

Male - 50%  Posts/Topics157/17  Reputation point 72 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
O matko .. co ty sobie chcesz posty nabić ... :wall:
Każdy ogląda telewizje i widzi ło matko ... :wall:
Co do kubicy a skąd miał wiedzieć że straci dłoń ... <_<
Ps. Jeśli cię obraziłem to przepraszam ,ale nie wiem po co powstają takie tematy ... ^^,
Reply with quote 


Post Re: Groźny wypadek Roberta kubicy 6 Feb 2011, o 18:32

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Przemek.B, takie tematy powstają dla osób, które nie mają czasu na oglądanie telewizji
Reply with quote 


Post Re: Groźny wypadek Roberta kubicy 6 Feb 2011, o 18:37

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Właśnie, ja nie oglądam telewizji, ale słyszałem w radiu :P Natomiast są ludzie którzy nie oglądają telewizji, nie słuchają radia, ale korzystają z internetu :D

[ Dodano: 6 lut 2011, o 17:37 ]
Dodam też, że telewizja ogłupia ludzi ;P
Reply with quote 


Post Re: Groźny wypadek Roberta kubicy 6 Feb 2011, o 19:17

Male - Friend  Posts/Topics428/8  Reputation point 376 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
A Kubica?? Bo temat chyba poszedł w innym kierunku...
A swoim zdaniem to zgadzam się z większością tutaj.. Szkoda by było gdyby teraz musiał zrezygnować. Skromnym zdaniem wydawało mi się że ten sezon miałby być przełomowy i może udało by mu się coś osiągnąć...
Ale nic, nam pozostaje tylko mieć nadzieję i trzymać za niego kciuki... :yeah:
Chociaż nawet przykład Karola Bieleckiego pokazuje, że można wszystko bez względu na okoliczności...
Albo tak naród twardy... :D
Quote:
Robert jest bardzo silny i dojdzie do siebie

Cytat ze sport.pl
O ty właśnie mówiłem...
Reply with quote 


Post Re: Groźny wypadek Roberta kubicy 6 Feb 2011, o 21:50

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
po pierwsze to wcale nie straci dłoni. Po drugie barierka nie weszła do auta. Po trzecie ze zdjęć auta które pokazywali w każdej telewizji nie widać żeby ono było rozcinane ;]
A Kubica wróci do siebie, w tym sezonie raczej nie wystartuje już od początku ale w przyszłym sezonie pewnie będzie jeździł, wierzę w to :) mocny chłop bo Polak! ;D
Reply with quote 


Post Re: Groźny wypadek Roberta kubicy 6 Feb 2011, o 22:03

Male - Friend  Posts/Topics428/8  Reputation point 376 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
nemo333 wrote:
w tym sezonie raczej nie wystartuje już od początku ale w przyszłym sezonie pewnie będzie jeździł

Znając życie to jeszcze w tym sezonie wsiądzie do bolidu...
Jak było po wypadku w kanadzie?? Tydzień później znowu jeździł. Oczywiście tamten wypadek nie był tak groźny jak teraz, dlatego nie chce tu mówić że powrót będzie od razu...
nemo333 wrote:
Po trzecie ze zdjęć auta które pokazywali w każdej telewizji nie widać żeby ono było rozcinane ;]

www.sport.pl/F1/51,96398,9060482.html?i=1
Zobacz to. Widać brak drzwi, i to że środkowy słupek jest wycięty...
Last edited by Rafciu517 on 6 Feb 2011, o 22:20, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: Groźny wypadek Roberta kubicy 6 Feb 2011, o 23:20

Male - 70%  Posts/Topics291/50  Reputation point 303 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
Code:
Please Login or Register, to see this Content

Quote:
Na razie lekarze wstrzymują się od kategorycznych ocen, ale według wstępnych informacji udało się uratować prawą dłoń kierowcy Formuły 1

Więc są jeszcze szanse. Ale ciekawe jak pozostałe obrażenia.

[ Dodano: 6 lut 2011, o 22:20 ]
onet.pl wrote:
22:14 - ANSA: Dłoń, częściowo zmiażdżona, została unaczyniona, a złamania, między innymi nogi zostały nastawione - takie informacje napłynęły ze szpitala w Pietra Ligure, gdzie po siedmiu godzinach zakończyła się operacja kierowcy Formuły 1 Roberta Kubicy
Reply with quote 


Post Re: Groźny wypadek Roberta kubicy 7 Feb 2011, o 18:43

Male - Friend  Posts/Topics937/52  Reputation point 762 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Będzie jeździł. Przed sezonem w F3 miał złamaną rękę w 5 miejscach. Lekarze przewidywali co najmniej pół roku przerwy, a Robert już po 6 tygodniach wsiadł do bolidu i wygrał. Myślę, że w wakacje możemy się go spodziewać znowu na torze. Mam nadzieję, że mam rację i mu tego życzę :nerd:
Last edited by Obeebok on 7 Feb 2011, o 18:43, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: Groźny wypadek Roberta kubicy 7 Feb 2011, o 19:53

Male - 50%  Posts/Topics157/17  Reputation point 72 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
A tak sie baliście że nie wróci do f1 :wall: Miał wczoraj operacje według lekarzy jest dobrze ^^, Czyli nie wyjedzie w tym roku na tor ale w przyszłym ;)
Reply with quote 


Post Re: Groźny wypadek Roberta kubicy 7 Feb 2011, o 20:02

Male - 80%  Posts/Topics302/37  Reputation point 220 
Offline  Profile  WWW    YIM 
Windows 7 Firefox
Ale rehabilitacja co prawda trochę potrwa :(

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 14 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 3 guests