Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 1 of 2 [ 25 posts ]
Go to page 1, 2  Next
Print view
Write comments Post new topic


Małe autko z gazem do 8 tysięcy

Post Małe autko z gazem do 8 tysięcy 4 Feb 2016, o 17:53

Male - Friend  Posts/Topics1259/61  Reputation point 2512 
Offline  Profile 
Windows 10 Chrome
Cześć, poszukuję autka dla dziewczyny i chciałbym się Was spytać czy w założonym budżecie jest sens w ogóle się rozglądać za czymkolwiek. Więc tak, kwota: do 8 tysięcy. Samochód mały, hatchback, maksymalnie kompakt pokroju A3. Tygodniowy przebieg: 200km, głównie miasto, a konkretnie GOP. Benzyna koniecznie z gazem, a jeśli sama benzyna to tak, żeby koszt zakupu auta i instalacji zamknął się w tych 8 tysiącach. Z wyposażenia to koniecznie wspomaganie, abs, mile widziana klima no i konstrukcja taka żeby strefa zgniotu nie kończyła się na kolanach kierowcy. Nie jestem ślepo zapatrzony w stereotypy więc rozważę wszelkie sugestie. Z góry dzięki za poświęcony czas, pozdro ;)

Last post
Reply with quote 


Post Re: Małe autko z gazem do 8 tysięcy 4 Feb 2016, o 18:55

Male - Sponsor  Posts/Topics9188/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Android Chrome
BWM E36 W KOMPAKCIE TO NAJLEPSZY I NAJPIĘKNIEJSZY SAMOCHÓD ŚWIATA
A JAK NIE TO MULTIPLA
Reply with quote 


Post Re: Małe autko z gazem do 8 tysięcy 4 Feb 2016, o 19:11

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
boczkens, Clio II po lifcie z rodziną silników 16V. Benzyny palą mało, a jak trafisz z gazem to jeszcze lepiej. Tylko nie wiem w jakich cenach chodzą takie Clio, ale możesz popatrzeć na nie, wyposażenie ubogie trafia się rzadko. ABS, dwie poduchy, klima przeważnie manual jest. No i co najważniejsze, JEST ŁADNE.

[ Dodano: 4 lut 2016, o 18:11 ]
ja pi***ole już myślałem że nemuś auta szuka XD
Reply with quote 


Post Re: Małe autko z gazem do 8 tysięcy 4 Feb 2016, o 19:40

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 10 Chrome
Punto, Astra F, Polo Classic.

Tylko takie typy widzę. Instalacja wg mnie najlepsza - mieszalnikowa. Chyba, że wtrysk wielopunktowy to najlepsza będzie sekwencja, ale wtedy jest od razu droższa.
Reply with quote 


Post Re: Małe autko z gazem do 8 tysięcy 4 Feb 2016, o 19:44

Male - Moderator  Posts/Topics2689/124  Reputation point 4964 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
korsa C. Ale omijać ''silniki'' 1,0 bo raz ze to nie jedzie, dwa ze się co chwila pi***olą jak rumunki na trasie do Bytomia

[ Dodano: 4 lut 2016, o 18:44 ]
Punto, Astra F, Polo Classic.
ciężko dostać dobre i niedo***ane punto, więc nie polecam. Za 8k to już astrę G kupisz.
Reply with quote 


Post Re: Małe autko z gazem do 8 tysięcy 4 Feb 2016, o 19:51

Male - Newsman  Posts/Topics2149/499  Reputation point 2966 
Offline  Profile 
Android Chrome
Golf 4 od siebie
Fakt auto nudne, ale do bulu rozsądne
Chyba ze za duze no to polowka z tych samych względów co golf
Punto 2 ewentualnie chociaż brzydki, ale 1.2 60 dość wytrzymale i nawet działa z lpg

A tak na serio kup jej cinquecento, tanie w naprawie, tanie w zakupie, tanie w utrzymaniu, 6 na sto w mieście, a jak będzie na gaz to wgl za free jazda xD
Jak ppszukasz znajdziesz wersję z poduszką powietrzną xD
Reply with quote 


Post Re: Małe autko z gazem do 8 tysięcy 4 Feb 2016, o 20:00

Male - Sponsor  Posts/Topics9188/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Android Chrome
Golf 4 od siebie
Fakt auto nudne, ale do bulu rozsądne
Chyba ze za duze no to polowka z tych samych względów co golf
Punto 2 ewentualnie chociaż brzydki, ale 1.2 60 dość wytrzymale i nawet działa z lpg

A tak na serio kup jej cinquecento, tanie w naprawie, tanie w zakupie, tanie w utrzymaniu, 6 na sto w mieście, a jak będzie na gaz to wgl za free jazda xD
Jak ppszukasz znajdziesz wersję z poduszką powietrzną xD

xDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Reply with quote 


Post Re: Małe autko z gazem do 8 tysięcy 4 Feb 2016, o 21:19

Male - Moderator  Posts/Topics2689/124  Reputation point 4964 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
boczkens wrote:
Z wyposażenia to koniecznie wspomaganie
Punto 2
Punto
albo wspomaganie albo punto. No chyba że z autem dostaniesz cały zestaw rezerwowych silniczków wspomagania czy tam innych czujników skrętu.

Silniczek w aso 1500zł :E

owszem są używki, ale auto już ma swoje lata więc z tym kurestwem może być niezła zabawa xD. Nie polecam.
Reply with quote 


Post Re: Małe autko z gazem do 8 tysięcy 4 Feb 2016, o 23:18

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Symbian Opera
ZiomalMarcin, bez przesady, wytypowane auta to juz stare parchy ktore rdza wp***dala. Za 8 kafli mozna kupic juz naprawde fajne autko miejskie

[ Dodano: 4 lut 2016, o 22:18 ]
z kolei w Corsie C nalezy uwazac na te 1.0 i bo z tego co mi wiadomo to superguwno. Z reszta kto madry kupuje fure z takim silnikiem xD

lpg iv gen. Okolo 1600-2000zl nalezy liczyc.
Reply with quote 


Post Re: Małe autko z gazem do 8 tysięcy 4 Feb 2016, o 23:46

Male - Friend  Posts/Topics1154/47  Reputation point 591 
Offline  Profile 
Windows Phone 8 Internet Explorer
Kup golfa 4, to będzie najlepszy wybór jezeli chcesz kupić tanie i ekonomiczne auto dla dziewczyny.
Last edited by hubert123454 on 4 Feb 2016, o 23:48, edited 2 times in total.
Reply with quote 


Post Re: Małe autko z gazem do 8 tysięcy 4 Feb 2016, o 23:47

Male - Sponsor  Posts/Topics9188/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Android Chrome
No, części zamienne na większości drzew nad ranem w dniach powrotu z imprez, trzeva tylko być szybko po po wypadku szybko się sępy zlatują na szabrowanie xD
Reply with quote 


Post Re: Małe autko z gazem do 8 tysięcy 5 Feb 2016, o 00:10

Male - Friend  Posts/Topics1259/61  Reputation point 2512 
Offline  Profile 
Windows 10 Chrome
A bo se kierwa wymyśliła... _NeedSpeed_, no właśnie nad Clio myślałem, widziałem kilka egzemplarzy i jak na razie to mój typ numer jeden. ZiomalMarcin, Ciebie jako starego gazownika spytam odnośnie zakupu auta z instalacją gazową. Jak myślisz, kupić z gazem czy bez i założyć nową instalację? A3 1.6 z początków produkcji stoi w tym przedziale cenowym. Co myślicie? Astra G, Polo jak najbardziej. Cinquecento, Matizy i pokrewne odpadają ze względu na strefę zgniotu w bagażniku, Punto to same rozjebusy widziałem, a z Golfami i E36 to wy***rdalać do Sosnowca. Za to Corsa czemu nie, zaraz obadam, bo w sumie zapomniałem o tym pokurczu. Dzięki za odbiór i proszę o wincyj! :yeah:

[ Dodano: 4 lutego 2016 ]
O, proszę, super sprawa, wybór spory. http://otomoto.pl/oferta/opel-corsa-lpg ... d91ae5bf85 Dzięki za sugestie :)
Reply with quote 


Post Re: Małe autko z gazem do 8 tysięcy 5 Feb 2016, o 08:34

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Android Opera
boczkens, A3 tez jest ok, 1.6 znosi dzielnie gaz, brat ma w b5fl 1.6 z gazem i problemow nie ma zbytnio. Wazne zeby bledow na kompie nie bylo, bo przy gazie czasem ciezko jest usunac.

ja sie wypowem jeszcze co do gazu. auto z gazem kupisz w cenie auta bez gazu, a instalka kosztuje te 2 tysie, wiec jak jest mozliwosc to szukaj z gazem, najlepiej sekwencja bo bedzie wiadomo ze nie bylo jezdzone bardzo dlugo. i bedziesz musial zwracac uwage na date homologacji butli, homologacja jest wazna 10lat, data wybita na butli, a w razie czego wymiana butli to dodatkowy koszt.

boze zlituj sie xd jak masz szukac golfa iv to juz lepsze a3 bedzie.

[ Dodano: 5 lut 2016, o 07:34 ]
A Citroen C2, Peżo 206?
Reply with quote 


Post Re: Małe autko z gazem do 8 tysięcy 5 Feb 2016, o 15:43

Male - Friend  Posts/Topics1259/61  Reputation point 2512 
Offline  Profile 
Windows 10 Chrome
Do 206 mam niesamowitą awersję... Koleżanka miała jednego takiego, to za cholerę nie mogła wykminić co z nim było nie tak, gasł jej w trakcie jazdy bez powodu. W końcu po przejściu wszystkich mechaników w mieście i wymianie wszystkiego co się dało opchnęła go z wyjętą żarówką od kontrolki silnika. A potem kupiła drugiego -.- I też się pi***oli wszystko na potęgę, aktualnie zdaje się skrzynia biegów. A C2 dostanę w takich pieniądzach? Na otomoto ani jednego egzemplarza.
Reply with quote 


Post Re: Małe autko z gazem do 8 tysięcy 5 Feb 2016, o 20:11

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 10 Chrome
boczkens wrote:
ZiomalMarcin, Ciebie jako starego gazownika spytam odnośnie zakupu auta z instalacją gazową. Jak myślisz, kupić z gazem czy bez i założyć nową instalację?

Jak Need pisał, homologacja butli, jak będzie przynajmniej 5 lat to spoko. Druga kwestia jak się ma parownik oraz filtr fazy ciekłej. FIlterek kosztuje około 8 złotych, parownik już 200 - 300. Jak instalacja jest sekwencyjna to w jakim stanie są wtryskiwacze. Jak parownik jest w miarę i butla starczy na kilka lat - brać. Przy jeździe próbnej na ciepłym silniku pedał gazu wciskaj do oporu na LPG, to pozwoli zbadać czy parownik jest jeszcze wydajny i nadąża redukować gaz do silnika.


boczkens wrote:
Do 206 mam niesamowitą awersję... Koleżanka miała jednego takiego, to za cholerę nie mogła wykminić co z nim było nie tak, gasł jej w trakcie jazdy bez powodu. W końcu po przejściu wszystkich mechaników w mieście i wymianie wszystkiego co się dało opchnęła go z wyjętą żarówką od kontrolki silnika.

Mój pierwszy typ - sonda lambda pewnie źle oscylowała i ECU głupiało xD

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2  Next
Page 1 of 2 [ 25 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 5 guests