Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 3 [ 32 posts ]
Go to page 1, 2, 3  Next
Print view
Write comments Post new topic


[Propozycje] Nokia z GPS.

Post [Propozycje] Nokia z GPS. 12 Mar 2010, o 14:56

Male - 10%  Posts/Topics10/1  Reputation point 0 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
Witam.

To bodajże mój pierwszy post na forum. Wcześniej byłem czynnym obserwatorem, szczególnie tematów flashowania 5300.

Sprawa jak w temacie. W/w nokię mam już od 2 lat, nawet w ilości x2. Po tym jak pękł wyświetlacz (ale działa) i pękły plastikowe elementy w sliderze stwierdziłem, że nie ma sensu kupować wyświetlacza za ponad 30 zł (bo ze sliderem można było żyć) tylko kupię całą drugą w pełnym zestawie za ledwie drugie tyle i pobawię się w majsterkowicza ;)

I czas pomału na zmianę. Zacznę od wymagań:

- telefon muzyczny już mam, więc muzyka nie jest aż tak ważna
- po obejrzeniu modeli nokii z gps zobaczyłem, że na dotykowy nie mam co liczyć, gdyż
- chcę mieć normalną klawiaturę, w ostateczności qwerty
- nie chcę slidera bo co za dużo to niezdrowo
- WiFi niekoniecznie, ale mało kto ma teraz telefon bez tego
- cena 500-600 zł

Dlaczego nokia?
Jakoś nie mam przekonania do innych marek. Brat miał ASUS-a P750, którego kiedyś również sam chciałem, ale zaczęły się z nim dziać różne dziwne rzeczy (piszczenie jak w motoroli v3, niedochodzenie sms przez 2-3 dni u nas w domu, a w pracy bez problemu, bezpodstawne restarty).
Wcześniej bawił się w SPV, ale do C600 potrzeba moduł GPS, natomiast następnie kupił E650 i usterki w postaci przycinania podczas rozmowy, słuchania muzyki itp nawet serwis nie potrafił naprawić.

Wielu wśród moich znajomych posiadało wiele różnych telefonów i wszyscy wrócili do nokii. Dziewczyna jedynie pokusiła się na "ciastko", ale już mówi, że ten KP500, nawet w porównaniu do nokii 5300 to jak maluch do mercedesa.

Co myślicie o modelach takich jak:

- e52
- 6220c
- 6730c

To właściwie takie jedyne, które mnie zainteresowały najbardziej.
Mile są również widziane Wasze propozycje (także tańsze) i może jakieś doświadczenia z danymi telefonami.

Wyczytałem tutaj, że bardzo dużym powodzeniem cieszy się e51.
Więc może właśnie też jakaś propozycja z ewentualnym dokupieniem modułu.
Z gps co prawda dużo nie korzystam, ale zawsze, gdy przyjdzie gdzieś dalej jechać to pojawia się problem.

Kolega z klasy ma e63 i jak się tak nią chwilę pobawiłem to też przypadła mi do gustu, ale te literki (qwerty) jak dla mnie są zdecydowanie za małe.

Zastanawia mnie też fakt samej przesiadki na symbiana. Dotychczas miałem cały czas kontakt z s40.
Różnica jest jak przejście z gimnazjum do szkoły średniej?
Ciężko z tym "łamaniem kodów" itp?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i zapraszam do dyskusji :)
Pozdrawiam. Łukasz.

Last post
Reply with quote 


Post [Propozycje] Re: Nokia z GPS. 12 Mar 2010, o 15:39

Male - Friend  Posts/Topics840/175  Reputation point 1288 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Claufe, to bierz e52 a jak chcesz tela z gps'em i bez symbiana to 6700c tylko ona słabej jakości fotki czsami robi.
Reply with quote 


Post [Propozycje] Re: Nokia z GPS. 12 Mar 2010, o 17:37

Male - Sponsor  Posts/Topics1524/67  Reputation point 3323 
Offline  Profile 
Java Opera
Co do telefonów, które wymieniłeś to ci nie pomogę, bo nie miałem z nimi styczności, ale mogę napisać coś o e51 i samym symbianie.
Tak, e51 to świetny telefon:) chodzi szybko, nie zawiesza się, bateria jest niezła. Mam ten telefon półtora roku i cały czas uważam, że to jeden z lepszych modeli. Z wad to może przydałby się większy wyświetlacz. Aparat jest słaby. Tzn. jeśli robisz zdjęcia przy dobrym oświetleniu to jest ok, ale jeśli przy słabym to zdjęcia są marne. Niektórzy narzekają, że bateria jest słaba.
Co do samego symbiana to nie ma się czego obawiać. Sam przesiadłem się z s40 (nokia 6300) i większych problemów nie miałem. Co prawda na początku byłem trochę zagubiony, bo sporo opcji jest w menu, ale to kwestia przyzwyczajenia. Jeśli chodzi o łamanie symbiana (co oczywiście nie jest konieczne) to zależy to od softu. Są takie, że wystarczy zainstalować aplikację i ona łamie, są takie, które potrzebują certyfikatu, a są pewnie i takie, których nie da się złamać. Ale jak pisałem, nie jest to konieczny by móc normalnie używać telefonu
Reply with quote 


Post [Propozycje] Re: Nokia z GPS. 12 Mar 2010, o 18:24

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
michero wrote:
a są pewnie i takie, których nie da się złamać

Już się da, soft 400 poleciał niedawno, trzeba tylko przeflashować telefon już zmodyfikowanym oprogramowaniem.
Reply with quote 


Post [Propozycje] Re: Nokia z GPS. 12 Mar 2010, o 19:15

Male - 40%  Posts/Topics122/10  Reputation point 44 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Ja bym się także zastanowił nad N82, dobry aparat, akcelerometr i ogólnie fajna koma z 2 głośnikami.
Reply with quote 


Post [Propozycje] Re: Nokia z GPS. 12 Mar 2010, o 19:55

Male - Expert  Posts/Topics1576/61  Reputation point 3148 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
adammmos, ale stara....
Reply with quote 


Post [Propozycje] Re: Nokia z GPS. 12 Mar 2010, o 20:46

Male - 10%  Posts/Topics10/1  Reputation point 0 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony zainteresowaniem tematu :)
Wydaje mi się, że takowy się wcześniej nie pojawił, gdyż przed założeniem troszkę przejrzałem forum.
czaro1514 wrote:
a jak chcesz tela z gps'em i bez symbiana to 6700c tylko ona słabej jakości fotki czsami robi.

Wygląda ciekawie (ze względu na połączenie telefonu bez symbiana, ale z gps-em). Nie ma WiFi. Nie umarłbym bez tego, ale jednak myśl, że w szkole jest sieć trochę ciągnie mnie do tego, aby jednak telefon to posiadał. Aparat nie jest aż tak ważny. Telefon to telefon, a nie aparat cyfrowy (zaraz będzie, że zrzęda jestem). Mam jakiegoś starego kodaka 2Mpix i w zupełności wystarcza :)
Wydaje mi się też, że lepiej jednak iść z postępem i przesiąść się na symbiana.
Coś mi design tego telefonu nie pasuje.. ale mimo wszystko dzięki za propozycję :)
Zawsze to jakiś kolejny punkt zaczepienia :)

michero wrote:
Tak, e51 to świetny telefon:) chodzi szybko, nie zawiesza się, bateria jest niezła. Mam ten telefon półtora roku i cały czas uważam, że to jeden z lepszych modeli. Z wad to może przydałby się większy wyświetlacz. Aparat jest słaby. Tzn. jeśli robisz zdjęcia przy dobrym oświetleniu to jest ok, ale jeśli przy słabym to zdjęcia są marne. Niektórzy narzekają, że bateria jest słaba.

Właśnie to, aby telefon chodził w miarę szybko jest równie ważne. Chyba nikt nie lubi jak musi czekać.
Dużo korzystam z telefonu (dziewczyna Kraków, ja Sosnowiec). Przyzwyczajony jestem do tego, że telefon ładuję co noc. Nieraz bywa, że już około godziny 17 muszę podłączać do ładowarki.
Co do aparatu i oświetlenia to właściwie nic nowego. W świetle dnia to i ta 5300 z 2Mpix robi dość dość te zdjęcia ;)
michero wrote:
Co do samego symbiana to nie ma się czego obawiać. Sam przesiadłem się z s40 (nokia 6300) i większych problemów nie miałem. Co prawda na początku byłem trochę zagubiony, bo sporo opcji jest w menu, ale to kwestia przyzwyczajenia. Jeśli chodzi o łamanie symbiana (co oczywiście nie jest konieczne) to zależy to od softu.

Więc jestem spokojny o przesiadkę :)
Lubię się bawić telefonem pod tym względem. Wgrywać różne aplikacje i inne pierdoły, które będą cieszyć oko i umilać życie;)
A w przypadku łamania kodów to wiem, że tu znajdę pomoc :)
adammmos wrote:
Ja bym się także zastanowił nad N82

Grubas straszny :P
Szczerze mówiąc, trochę mam dość tej swojej 2 centymetrowej cegiełki ;)
Ale kolejny telefon, który właściwie spełnia moje wymagania.
wasiesto wrote:
ale stara....

Ma bodajże 2 lata?
Ale cena mimo to wysoka ;)
Reply with quote 


Post [Propozycje] Re: Nokia z GPS. 13 Mar 2010, o 00:18

Male - Friend  Posts/Topics1684/27  Reputation point 1055 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Moim zdaniem E 52 będzie dobrym wyborem na najbliższy czas. Przejrzysty duży wyświetlacz , WiFi itp. Lecz czasami lubi zgubić zasięg.
Reply with quote 


Post [Propozycje] Re: Nokia z GPS. 13 Mar 2010, o 01:44

Male - Expert  Posts/Topics1576/61  Reputation point 3148 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
w każdym telefonie gps jest taki sam, różnią się tylko opakowaniem.

jak dla mnie to bierz E52 albo E66, albo 6220c: dużo lepszy aparat z ksenonem niż w telefonach E ale za to brak WIFI
Last edited by wasiesto on 14 Mar 2010, o 00:12, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post [Propozycje] Re: Nokia z GPS. 13 Mar 2010, o 13:39

Male - 10%  Posts/Topics10/1  Reputation point 0 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
Też mi jakoś ta e52 najbardziej przypadła do gustu.

Jak to właśnie jest z tym gubieniem zasięgu. Po zacięgnięciu lektury na ten temat wyczytałem, że ludzie często o tym wspominają. To samo też na głośnik były skargi.

Z tym gps-sem działającym bez wspomagania da radę normalnie funkcjonować czy więcej się nerwów zje niż to warte?
Funkcja agps pobiera pieniądze tak? Z tego co wyczytałem to chyba nie dużo.
Reply with quote 


Post [Propozycje] Re: Nokia z GPS. 13 Mar 2010, o 18:04

Male - Sponsor  Posts/Topics1524/67  Reputation point 3323 
Offline  Profile 
Java Opera
pawelooss, wiem, że soft v400 można złamać, też czytam forum e51;) ale mowiłem ogólnie, o innych telefonach, że może się tak zdarzyć.

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 13 marca 2010, o 17:18 ]
Na innych telefonach występowało takie samo zabezpieczenie jak w 400, więc skoro złamano tu, to i wszędzie da się już złamać. ;)

Claufe, co do częstego ładowania to ja swój telefon eksploatuję naprawdę mocno i spokojnie przynajmniej jeden dzień wytrzymuje:)
Reply with quote 


Post [Propozycje] Re: Nokia z GPS. 13 Mar 2010, o 21:11

Male - Redaktor  Posts/Topics1184/276  Reputation point 668 
Offline  Profile   
Windows XP Chrome
A ja Ci polecam N95 8gb ;]
Reply with quote 


Post [Propozycje] Re: Nokia z GPS. 13 Mar 2010, o 23:20

Male - 50%  Posts/Topics172/28  Reputation point 291 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
hmmm polecam Ci N79 mam ją i jestem z niej zadowolony.
Reply with quote 


Post [Propozycje] Re: Nokia z GPS. 14 Mar 2010, o 15:09

Male - Friend  Posts/Topics494/149  Reputation point 372 
Offline  Profile   
Windows Vista Opera
Ja polecam Nokie 5800 XM ja nie narzekam duży wyświetlacz, co jest dużym plusem, jeżeli chodzi o nawigacje :)
Reply with quote 


Post [Propozycje] Re: Nokia z GPS. 14 Mar 2010, o 20:11

Male - 10%  Posts/Topics10/1  Reputation point 0 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
michero wrote:
Claufe, co do częstego ładowania to ja swój telefon eksploatuję naprawdę mocno i spokojnie przynajmniej jeden dzień wytrzymuje:)

Co jak co, ale wiem, że przy moim użytkowaniu telefon będzie pod ładowarką dzień w dzień. 1500 sms w pakiecie i 3 darmowe godziny dziennie z wybranym numerem, więc trudno nie korzystać ;)
kamil_amil wrote:
A ja Ci polecam N95 8gb

Po raz pierwszy, gdy zobaczyłem ten telefon bardzo mi się spodobał. Wielki, ładnie świecący wyświetlacz itp. Z biegiem czasu usłyszałem wiele opinii, że te telefony to straszne buble. No i slider.. a tego mam już dość.
bykolo wrote:
hmmm polecam Ci N79 mam ją i jestem z niej zadowolony.

Szczerze mówiąc bardzo ciekawa propozycja. Wychodzi w porównaniu z e52 bardzo podobnie. Nie powiem bo wkradł mi się mały dylemat ;)
Starszy symbian i gorsza bateria, ale za to aparatem bije e52 na głowę.
dario_mce wrote:
Ja polecam Nokie 5800 XM

Wiem, że jest fajna, ale gdybym chciał dotyk to chyba zastanawiał bym się nad 5530 bez GPS-u. Kilka osób w moim otoczeniu ma ten telefon i bardzo chwalą.
Last edited by Claufe on 14 Mar 2010, o 20:17, edited 1 time in total.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3 [ 32 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

Nokia 95 8GB vs Nokia 5800 XM vs Nokia E66 vs SE W995 vs ?

[ Go to pageGo to page: 1, 2, 3, 4 ]

Author: Ichibanboshi (12 Feb 2012, o 12:04)

Views: 6128  •  Replies: 49

Last post: Ichibanboshi (19 Feb 2012, o 23:21) View the latest post



Nokia X6 czy Nokia 5800 czy Nokia n97 czy SE Xperia X8 ?

Author: hubert123454 (28 Dec 2011, o 15:44)

Views: 2460  •  Replies: 14

Last post: hubert123454 (1 Jan 2012, o 14:50) View the latest post



Nokia 5130 Xpress Music vs . Nokia 6210 Navigator

Author: Dem00n (15 Jan 2011, o 12:41)

Views: 1842  •  Replies: 3

Last post: michalfc (27 Jan 2011, o 21:22) View the latest post



Nokia E7-00 vs. Nokia N900 vs. HTC Desire Z vs. Android non-qwerty?

[ Go to pageGo to page: 1 ... 4, 5, 6 ]

Author: pawelooss (14 Feb 2011, o 17:35)

Views: 13368  •  Replies: 80

Last post: adamke (16 Mar 2012, o 18:29) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 33 guests