Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 14 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Synchronizacja Nokia E52 / E72 / E6 - używalność w 2020 roku

Post Synchronizacja Nokia E52 / E72 / E6 - używalność w 2020 roku 27 Dec 2019, o 16:25

Male - 10%  Posts/Topics10/1  Reputation point 10 
Offline  Profile   
Macintosh Safari
Witajcie,

Odkopałem Nokię E52 i E72 chciałem, jej poużywać, jednak mam problemy z przeniesieniem kontaktów synchronizacją kalendarza itp... poczta Google nie działa ;/ chyba że macie jakąś receptę jak uruchomić to będę wdzięczny za podpowiedź

znalazłem taką platformę jak phonecopy_com stworzyłem profil i działa (konfiguracja sync serwera 1.2)
darmowa wersja jest mocno ograniczona, czy znacie inną podobną platformę z sync serwerem 1.2?
Kolega robwoj44 dodał kolejny synchronizator nuevasync_com

z racji tego iż nie znalazłem nigdzie opisów co i jak z czym połączyć rozpocząłem tu temat używalność telefonów E52 / E72 /E6 w 2020r. Post ten będę aktualizował zgodnie z waszymi wpisami.

Synchronizatory E52/E72/E6:

SMS-y E52/E72:
udało mi się synchronizować sms-y, kontakty, kalendarz, notatki poprzez PhoneCopy
Code:
Please Login or Register, to see this Content

Code:
Please Login or Register, to see this Content


@ E52/E72:
udało mi się połączyć z pocztą ( ale bez użycia ssl) na:
- home.pl
- dhosting.pl (dpoczta)

Microsoft Exchange 365 (działa synchronizacja poczty, kontaktów, kalendarza) [pomógł kolega robwoj44 - dzięki wielkie]:
server name: outlook.office365.com
domain: [zostaw puste]
secure connection: yes
port number: 443

[pomógł kolega robwoj44 - dzięki wielkie]
W razie gdyby nie działało trzeba zainstalować plik z poniższego linka
Code:
Please Login or Register, to see this Content

Dzięki temu synchronizacja też powinna zadziałać:)
do instalacji trzeba ustawić Date w telefonie na 2015 rok.

@ E6:
robowoj44 napisał:
Quote:
Najnowszy belle to 111.140.0058. Konfiguracja poczty i ogólnie działanie na E6 jest trudniejsze gdyż nie wystarczy cofnięcie daty:-/ Żeby ustawić pocztę exchange trzeba wyjąć kartę sim i wówczas ustawić to konfiguratorem, który w normalnych warunkach nie działa:-) Następnie najlepiej złamać system wg instrukcji
Code:
Please Login or Register, to see this Content

Zainstalować mailbox creator ze sklepu sistore i on pozwoli dodać tyle skrzynek mailowych ile się chce.


Ja zrobiłem bez łamania jak poniżej i działa:
1. Zmienić datę na 2015r i wyłączyć telefon
2. Wyciągnąć Kartę SIM I włączyć telefon
3. Ściągnąć przez WiFi plik z:
Code:
Please Login or Register, to see this Content

4. Zainstalować - mi się zainstalował, uruchomiłem Nokia Mail i dodałem konto exchange.
5. Zmienić datę na właściwą i wyłączyć telefon
6. Włożyć kartę SIM i włączyć telefon
7. Kliknięcie na ikonkę „MailBoxCreator” powoduje dodanie skrzynki pocztowej gmail w Nokia Mail (tyle ile skrzynek potrzebujemy tyle razy trzeba kliknąć).
8. Zmodyfikować dodane konta na właściwe dane zaktualizować certyfikaty które wyskoczą.

AppSklepy: - [pomógł kolega robwoj44 - dzięki wielkie]
E52/E72:
inne aplikacje:
Code:
Please Login or Register, to see this Content


E6:
Plusem są też dwa działające sklepy:
Code:
Please Login or Register, to see this Content

Code:
Please Login or Register, to see this Content


Mirror Link i Mapy E6 - w trakcie konfiguracji
[pomógł kolega robwoj44 - dzięki wielkie]

Tak mirror link pozwala na podpięcie telefonu do auta, trzeba doinstalować aplikację
Code:
Please Login or Register, to see this Content

jest ona też w sklepie
Code:
Please Login or Register, to see this Content


Z mapami nie ma problemu są dostępne
Code:
Please Login or Register, to see this Content


Kolejne niewiadome: ??
co to jest i gdzie szukać sync server 1.2 by można było zainstalować np. na Raspberry Pi w domu i móc z tego korzystać jak z PhoneCopy zna ktoś temat?
Last edited by sfaragdas on 31 Dec 2019, o 16:44, edited 11 times in total.

Last post
Reply with quote 


Post Re: Synchronizacja Nokia E52 / E72 używalność w 2020 roku 27 Dec 2019, o 16:42

Male - 10%  Posts/Topics14/2  Reputation point 16 
Offline  Profile 
Windows 10 Firefox
Zasadniczo...wszystko działa, choć telefon ma już swoje lata. Sam przez ostatnie 4 lata używałem e72, a teraz póki co używam e6. Większość programów wciaż działa np. google maps, choć niektóre niestety już nie np. whatsapp.
Exchange też działa, ale w przypadku e72 trzeba zainstalować plik z poniższego linka
Code:
Please Login or Register, to see this Content
Dzięki temu synchronizacja też powinna zadziałać:)
Dodatkowo warto zajrzeć
Code:
Please Login or Register, to see this Content
Reply with quote 


Post Re: Synchronizacja Nokia E52 / E72 używalność w 2020 roku 27 Dec 2019, o 18:14

Male - 10%  Posts/Topics10/1  Reputation point 10 
Offline  Profile   
Macintosh Safari
Quote:
Zasadniczo...wszystko działa, choć telefon ma już swoje lata. Sam przez ostatnie 4 lata używałem e72, a teraz póki co używam e6.

Zaciekawiłeś mnie E6, jest może jej odpowiednik bez QUERTY ? jak dla E72 E52 ?

zainstalowałem plik z linka, (musiałem Date musiałem cofnąć gdyż certyfikat był już wygaszony),
Exchange 365 działa ;-) (aktualizuje w głównym poście.

Link do apek też kopiuje.

czy kolega ma może receptę na Google / Yahoo ?
Reply with quote 


Post Re: Synchronizacja Nokia E52 / E72 używalność w 2020 roku 27 Dec 2019, o 20:46

Male - 10%  Posts/Topics14/2  Reputation point 16 
Offline  Profile 
Windows 10 Firefox
E6 nie ma odpowiednika bez qwerty. W sumie E6 to jakby następca E72, choć niektóre rzeczy były lepsze w E72.
Ogólnie dość podobne telefony, choć E6 ma najnowszy symbian.

Synchronizacja google i yahoo powinna działać przez exchange, choć niestety może być tylko jedno konto exchange naraz:-/
Nie mam tam kont stąd trudno mi przetestować. Logujesz się tam przez exchange czy IMAP/POP3?
Jest chyba rozwiązanie poprzez
Code:
Please Login or Register, to see this Content
Reply with quote 


Post Re: Synchronizacja Nokia E52 / E72 używalność w 2020 roku 28 Dec 2019, o 00:17

Male - 10%  Posts/Topics10/1  Reputation point 10 
Offline  Profile   
Macintosh Safari
Wole urządzenia z klasyczną klawiaturą niż QUERTY, ale skoro nie ma to musi być E6.
Po Twoim poście kupiłem E6 na Mokotowie, z E72 po BT przetransferowalem dane.
Do E6 przekonała mnie żywotność Urządzenia na jednym ładowaniu, która bije E52/E72 na głowę, przy okazji mając nowszego Symbiana.
z E72 logowałem się po IMAPIe, teraz siedzę i kombinuje z E6, jutro opisze skutki.

Dzięki za link do rozwiązania, jutro się nim pobawię.
Reply with quote 


Post Re: Synchronizacja Nokia E52 / E72 używalność w 2020 roku 28 Dec 2019, o 01:04

Male - 10%  Posts/Topics14/2  Reputation point 16 
Offline  Profile 
Windows 10 Firefox
Ja akurat wolę qwerty, choć długo używałem klasycznej klawiatury. Gdy przyzwyczaiłem się do qwerty to zdecydowanie bardziej mi odpowiada.

W E6 nie potrzeba instalować networkimprovements.sis. Symbian jest nowszy - anna lub belle.

Lepszy jest przedni aparat w E6, w E72 zawsze jakoś słabo mi działał, choć miałem 2 egzemplarze. Z kolei tylny aparat lepszy jest w E72 z uwagi na auto focus, choć video już jest lepsze w E6.
W E72 jest dlna, ale w E6 tv out - można w centrum Warszawy kupić tanio kabelek i mieć obraz z E6 w tv. E6 ma też mirrorlink. Oba telefony mają webdav pozwalające na proste dodanie chmury, voip.

Są z kolei inne problemy - nie działający konfigurator skrzynek mailowych - można to na szczęście obejść.
Plusem są też dwa działające sklepy -
Code:
Please Login or Register, to see this Content
i
Code:
Please Login or Register, to see this Content
Reply with quote 


Post Re: Synchronizacja Nokia E52 / E72 używalność w 2020 roku 28 Dec 2019, o 08:45

Male - 10%  Posts/Topics10/1  Reputation point 10 
Offline  Profile   
Macintosh Safari
Hejka, mi się trafił z Belle, jeszcze nie wiem czy najnowszy, wczoraj padłem na konfigurowaniu poczty i nie skonfigurowałem.

Jak kolega ma receptę na niedziałający konfigurator poczty to proszę o wsparcie, w E72 dało się skonfigurować a tu nie ;/

Hmm mirror link? To do auta można podpiąć? To jeszcze mapy uruchomić, kartę płatniczą wmontować, zrobić dostęp do banku mieć generator 2FA Authenticator i można pozbyć się iPhona :)

Dzięki za linki do sklepów.
Reply with quote 


Post Re: Synchronizacja Nokia E52 / E72 używalność w 2020 roku 28 Dec 2019, o 12:53

Male - 10%  Posts/Topics14/2  Reputation point 16 
Offline  Profile 
Windows 10 Firefox
Najnowszy belle to 111.140.0058. Konfiguracja poczty i ogólnie działanie na E6 jest trudniejsze gdyż nie wystarczy cofnięcie daty:-/ Żeby ustawić pocztę exchange trzeba wyjąć kartę sim i wówczas ustawić to konfiguratorem, który w normalnych warunkach nie działa:-) Następnie najlepiej złamać system wg instrukcji
Code:
Please Login or Register, to see this Content

Zainstalować mailbox creator ze sklepu sistore i on pozwoli dodać tyle skrzynek mailowych ile się chce.

Tak mirror link pozwala na podpięcie telefonu do auta. Z mapami nie ma problemu są dostępne
Code:
Please Login or Register, to see this Content


Natywna aplikacja bankowa działała mi jeszcze 2 lata temu na E72, ale bank ją wyłączył. E6 ma natywnie geotagging, E72 tylko przez dodatkową aplikację.
Oba telefony nie mają NFC zatem płatności zbliżeniowe odpadają, ale może nokia 808 jeszcze dziś dałaby radę?:-)
Reply with quote 


Post Re: Synchronizacja Nokia E52 / E72 / E6 - używalność w 2020 roku 28 Dec 2019, o 14:09

Male - 10%  Posts/Topics10/1  Reputation point 10 
Offline  Profile   
Macintosh Safari
Dzięki, zaktualizowałem górę.
Ja mam Belle 111.130.0625 - na naszym formom znajdę jak zrobić upgrade do 111.140 ?
Trzeba do tego mieć Windowsa? Jak znaczne są poprawki między tymi wersjami orientujesz się?

Z mirrorlinkiem w aucie mialem problem, trzeba coś doinstalować?
Code:
Please Login or Register, to see this Content


Z płatnością to można naklejkę Master-Pass Czy siakoś tak to się nazywa i nakleić na telefon ;-)

Rozwiń proszę myśl o Geotagging-u bo nie załapałem - wiem że zdjęcia może oznaczać lokalizacją, to kolega miał na myśli czy coś jeszcze?

808 to chyba nie to czego szukam... przede wszystkim zależy mi na telefonie (z funkcją synchronizacji kontaktów, kalendarza, notatek i maili) który długo długo jest używalny na 1 ładowaniu I nie jest (chciałem zostać na poziomie E52/E72, ale kolega mnie skusił na E6 :sweet: ), a przy okazji może mieć użyteczne funkcje jak 2FA, Mapy, aparat foto, pogoda
FB, YTB i innych czasozjadaczy nie chce nawet instalować ;-)
Last edited by sfaragdas on 28 Dec 2019, o 17:11, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: Synchronizacja Nokia E52 / E72 / E6 - używalność w 2020 roku 28 Dec 2019, o 14:55

Male - 10%  Posts/Topics14/2  Reputation point 16 
Offline  Profile 
Windows 10 Firefox
Aktualizacja firmware opisana jest też pod linkiem, który już przesyłałem
Code:
Please Login or Register, to see this Content
Tam zresztą jest dość sporo ciekawych poradników.
Zasadniczo trzeba mieć firmware i mi najwygodniej robiło się to phoenixem pod windowsem (którego zasadniczo rzadko używam). Wersja 130 mi się mniej podobała gdyż nie pokazywała ilości znaków w sms. Wersja 140 już to pokazywała plus jest nowa aplikacja do map, nowy player muzyczny, nowa wersja przeglądarki, Microsoft apps i chyba wyższa wersja QT.

Co do mirrorlinka to tak, trzeba doinstalować aplikację
Code:
Please Login or Register, to see this Content
jest ona też w sklepie
Code:
Please Login or Register, to see this Content

W jakim samochodzie będziesz testował?

Z naklejką Master-Pass to pewnie zadziała każdy telefon;-)

Co do geotagging-u to miałem na myśli to co napisałeś - zdjęcia może oznaczać lokalizacją i później widać na mapie nokii, lub innej aplikacji, gdzie było zrobione dane zdjęcie.

808 nie testowałem, ale też jakoś mam większą słabość do klasycznych telefonów, stąd E72 i E6, które jak napisałeś mają prawie wszystko co jest potrzebne na co dzień, a nawet nieco więcej:-) i są po prostu praktyczne do noszenia.
Reply with quote 


Post Re: Synchronizacja Nokia E52 / E72 / E6 - używalność w 2020 roku 28 Dec 2019, o 17:54

Male - 10%  Posts/Topics10/1  Reputation point 10 
Offline  Profile   
Macintosh Safari
Dzięki za link do Tienda
Code:
Please Login or Register, to see this Content
ale cieżko to czytać bo wyświetla się tak:
Code:
Please Login or Register, to see this Content

Może moja przeglądarka czegoś nie obsługuje?? :ermm: :S masz jakiś pomysł na to? Strona w XML wyświetlona?

To będę przechodził na 140 ale jak najmniej inwazyjnym sposobem, tylko muszę poszukać czystego dobrego obrazu i pewnie CODE jest ważny ja mam 059K193 - przekonałem forum to oznacza ze mam wersje Orange Lite.

Player muzyczny OK fajnie bo słuchawki BT działają ;-) wiec do biegania będzie OK.
A reszta jak Microsoft Apps i QT to chyba mniej już mi przydatna ;-)

Pobrałem plik, dzięki, umieściłem Twój link w pierwszym poście mam nadzieje że nie masz nic przeciwko.
MirrorLink w VW Radio Composition Media 2018r.

MirrorLink działa po zainstalowaniu, ale są dwa znaczące problemy:
1. jak rozłączne to ponowne połączenie może być po resecie telefonu
2. na postoju działa ale jak tylko ruszę to jest info „aplikacja jest niedostępna podczas jazdy”

Kilka fotek:
Code:
Please Login or Register, to see this Content


Z tą naklejką przypomniało mi się jak napisałeś o że przecież E6 nie ma NFC dopiero zajarzyłem ;-)

Muszę Srajfona na serwis oddać w nowym roku, stąd teraz w lżejsze dni czas na przygotowanie E6 do działania.
Last edited by sfaragdas on 29 Dec 2019, o 23:06, edited 3 times in total.
Reply with quote 


Post Re: Synchronizacja Nokia E52 / E72 / E6 - używalność w 2020 roku 29 Dec 2019, o 23:39

Male - 10%  Posts/Topics14/2  Reputation point 16 
Offline  Profile 
Ubuntu Firefox
xml wyświetla się tak jak widać w przeglądarce. W aplikacji sklepu sistore jest ok. Ważne że daje się przeczytać.

Mam niebrandowane 140 - mogę gdzieś umieścić w chmurze.

Quote:
MirrorLink działa po zainstalowaniu, ale są dwa znaczące problemy:
1. jak rozłączne to ponowne połączenie może być po resecie telefonu
2. na postoju działa ale jak tylko ruszę to jest info „aplikacja jest niedostępna podczas jazdy”


Mapy widzę już działają. Co do mirrorlink ja testowałem krótko w innym samochodzie, ale miałem podobny problem z punktem 2. Mało mam ostatnio czasu i e6 nieco ponad miesiąc, stąd póki co nie mam rozwiązania.
Reply with quote 


Post Re: Synchronizacja Nokia E52 / E72 / E6 - używalność w 2020 roku 30 Dec 2019, o 00:25

Male - 10%  Posts/Topics10/1  Reputation point 10 
Offline  Profile   
Macintosh Safari
Trochę posiedziałem i to poukładałem by się lepiej czytało ;)

Tekst pochodzi ze strony:

Code:
Please Login or Register, to see this Content

Quote:
Download Ovi maps via Map Loader Please click the button below to be redirected to the Marc's website and follow the instructions written there.
Code:
Please Login or Register, to see this Content
Go to website Tutorials Symbian^3 and Windows 10 USB drivers First of all: in case if you have a non-media Windows version you have to install the MTP drivers:
Code:
Please Login or Register, to see this Content


Then try these steps on Windows 10:
- install latest Nokia Suite
- install cracked Phoenix (2012.16.004.48159 for the 808 and 2012.04.003.47798 for all other S^3 devices)
- install Huawei Mobile Manager
- reboot your PC
- connect your phone
- launch the device manager (click on the start menu and type "device", the search will show it)
- manually update the Nokia driver of the only Nokia device in "COM & LPT" to HUAWEI Mobiel Connect - USB Device

If you don't know how to manually update a driver:
- right-click on your device
- choose Properties / Driver / Update driver / Manually / Choose from list / untick "show compatible drivers only"
- select the vendor (HUAWEI) on the left side and the driver on the right side.

- manually update the Nokia driver of the only Nokia device in "Modem" to HUAWEI Mobile Connect - 3G Modem
- disconnect and reconnect your phone
- maybe you will have to reboot?
Now Phonix and Nokia Suite are working fine on Windows 10.

Sadly QtCreator doesn't work this way but WIFI development is possible, it's not a real issue. If you find a workaround please let us know :)
Big thanks to Matze for his help!
Code:
Please Login or Register, to see this Content

Download Tutorials Belle FP1 and FP2 hacking kit <font color="green"> Trend Micro Security Hack for S^3 - Anna - Belle - FP1 Smartphones to Remove Certificate Errors </font>
and
<font color="green"> SafeManager Slow Hack for Nokia Belle FP2 (808, 701, 603, 700) Smartphones to Remove Certificate Errors </font>
Download the attached archive and follow all the steps very cafefully!!!
Code:
Please Login or Register, to see this Content

Download Tutorials Update SSL certificates Nowadays, first that we need is to update SSL certificates on our smartphones in order to reduce the persistent requests for their acceptance, and to support secure connections to servers using certificates signed by the SHA-2 hash algorithm.

The reason why the certificate is due to be renewed in advance is that the widespread SHA-1 hash algorithm, by means of what all the certificates in our devices are signed, is now considered unsafe.

Fortunately, Symbian ^ 3 and newer smartphones support SHA-2 certificates, so we can add the certificates ourselves.

We can therefore update the expired certificates located in
"C:/private/101f72a6/CACerts.dat"
for the ones downloaded from here.

By Tigrakhaud
Code:
Please Login or Register, to see this Content

Download Tutorials How to Flash Nokia Phone (Well Explained) In this video I will teach you how to flash a Nokia phone with the Phoenix program! If you still have one of these phones, this video will interest you!
Code:
Please Login or Register, to see this Content


Watch video Tutorials VLC Remote for Symbian With VLC Remote, you will be able to control this player remotely from your cellphone through the local Wi-Fi.

Requirements:
(On the phone):

System S^3 or higher
libraries Qt 4.7.4

(On the PC)
VLC player (versions PREVIOUS to 2.1, with new new app does NOT work)
Code:
Please Login or Register, to see this Content


Go to post Tutorials Hack your Nokia I do the videotutorial because there are still people with an interest in hacking the phone, because they never did or because they can't get it right.
Code:
Please Login or Register, to see this Content


Watch video Tutorials Change the conv. skins It will help you to customize your mobile, having the possibility of placing the desired message conversations skin.
Code:
Please Login or Register, to see this Content


Watch video Tutorials Place/change the conv. background You will learn to customize your mobile, having the possibility of placing a desired message conversations background.
Code:
Please Login or Register, to see this Content


Watch video Tutorials Solution to login (Nokia Suite) For those who still want to enter your account to Nokia Suite program and cann't, this'll be glad your day.
Code:
Please Login or Register, to see this Content


Go to post Tutorials Transfer files Tutorial - Transfer files between PC and Symbian using FTP: In this toturial will learn to make file transfers between Symbian and PCs...
Code:
Please Login or Register, to see this Content


Go to post Tutorials Translation by QM or TS Tutorial - Translation of applications by QM or TS files: In this toturial will learn to translate applications by QM or TS files...
Code:
Please Login or Register, to see this Content


Go to post Tutorials Translation by LANG Tutorial - Translation of applications LANG files: In this tutorial we will learn how to translate applications files LANG...
Code:
Please Login or Register, to see this Content


Go to post Tutorials Flash with Infinity Box Flashing Tutorial for Nokia BB5 Easy Service Tool (Infinity Box) by IvánW: This tute is armed based on my personal experiences. With this method I was able to flash several Nokias...
Code:
Please Login or Register, to see this Content


Go to post Tutorials Resolving error "Missing components IAP" Resolving error "Missing components IAP": This error is because our cellular IAP missing components, components that need some QT-based applications...
Code:
Please Login or Register, to see this Content


Go to post Tutorials Hack Nokia N8 Tutorial hack Nokia N8: In this tutorial you will learn to hack your Nokia N8 to install unsigned applications!...
Code:
Please Login or Register, to see this Content


Go to post Tutorials CHANGE background to a theme Tutorial CHANGE background to a theme: In this tutorial you will learn to change the background image of the theme they want...
Code:
Please Login or Register, to see this Content


Go to post Tutorials ADD background to a theme Tutorial ADDING background to a theme: In this tutorial you will learn to add a background image to the subject they want...
Code:
Please Login or Register, to see this Content
Last edited by sfaragdas on 30 Dec 2019, o 00:28, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: Synchronizacja Nokia E52 / E72 / E6 - używalność w 2020 roku 10 Dec 2022, o 18:05

Male - User  Posts/Topics1/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Witam jako nowy na forum :) . Pomóżcie w dwóch słowach, jak przenieść SMSy z noki e6 no noki e6 . W starej padł mi częściowo ekranik, ale właśnie kupiłem następną na olx, kontakty przeniosłem przy pomocy ovi nokia suite , ale z SMS ami nie mogę jakoś sobie poradzić ( mam je na OVI ze starej noki, ale do nowej nie mogę przetransferować). Z góry dziękuję :)

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 14 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 1 guest