Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 1 of 4 [ 55 posts ]
Go to page 1, 2, 3, 4  Next
Print view
Write comments Post new topic


Jak skutecznie złamać Symbiana za pomocą HelloOX'a i OPDA?

Post Jak skutecznie złamać Symbiana za pomocą HelloOX'a i OPDA? 2 Aug 2010, o 19:15

Male - 30%  Posts/Topics62/34  Reputation point 38 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
Jak najprościej i najpewniej shakować Symbiana? - Pytanie zadawane przez wieki, od czasów dziada pradziada. Dziś znalazłem na nie odpowiedź dzięki NImtowi. W tym poradniku postaram się to zwięźle opisać, a za przykład posłuży Nokia N81 8GB.



Wymagane rzeczy:
    Telefon z Symbianem
    IMEI owego telefonu (Sprawdzamy *#06#)
    Kabel USB
    HelloOX 2.03 Unsigned
    Code:
    Please Login or Register, to see this Content

    SignSiS by BiNPDA
    Code:
    Please Login or Register, to see this Content

    Certyfikat i Klucz (o tym niżej)
    Trochę cierpliwości i wolnego czasu ;)



1. Wchodzimy na OPDA.

Image

2. Rejestrujemy się.

Image

3. Dostaniemy komunikat o udanej rejestracji. Możemy się teraz zalogować.
4. Logujemy się (obok rejestracji).
5. Naciskamy na duży pomarańczowy napis "Apply Cer".

Image

6. Wypełniamy pola według przykładu:

Image

7. Logujemy się za około 24h.
8. Sprawdzamy czy jest już certyfikat, jeśli tak, pobieramy certyfikat i klucz.

Image

9. Uruchamiamy SignSiS.exe.
Code:
Please Login or Register, to see this Content


Image

10. Wybieramy aplikację do podpisania (SiS File) (HelloOX'a), certyfikat (Cer File) i klucz (Key File), a "Password for Key File" zostawiamy "0000".

Image

11. Gotową aplikację wrzucamy na telefon, najlepiej do "Others".
12. Odłączamy telefon, uruchamiamy w telefonie wbudowany menedżer plików/X-plore/czy jakikolwiek inny menedżer plików
13. Szukamy folder Inne/Others i wchodzimy w niego.
14. Instalujemy podpisanego HelloOX'a, akceptujemy wszystko "po drodze". Jeśli wszystko zrobiłeś dobrze dobrze, błąd certyfikatu nie powinien już wyskoczyć.
15. Po instalacji wchodzimy do Aplikacji.
16. Uruchamiamy HelloOX'a i akceptujemy wszystko.
17. Po operacji obok HelloOX'a powinien wyskoczyć ROMPatcher, a w głównym menu nowy folder z jedną aplikacją w środku (opcjonalnie).
18. Wyłączyć i włączyć telefon.
19. Teraz powinno wszystko działać. ;)

Jeśli jakaś aplikacja do zainstalowania (.sis bądź .sisx) poda, że jest "Nieprawidłowa" to się nie przejmuj, to wina aplikacji. Co innego jeśli wyskoczy błąd certyfikatu, wtedy poszło coś nie tak. Mi ten poradnik w każdym razie zadziałał ; ).

Poradnik napisałem sam i jeśli chcesz go skopiować zapytaj o zgodę!
Last edited by Huiggi on 2 Aug 2010, o 19:31, edited 1 time in total.

Last post
Reply with quote 


Post Re: Poradnik - Jak skutecznie złamać Symbiana za pomocą HelloOXa i OPDA 2 Aug 2010, o 19:25

Male - Friend  Posts/Topics1317/140  Reputation point 3159 
Offline  Profile 
Windows Vista Opera
Huiggi, ale zdajesz sobie sprawę że nie każdego symbiana złamiesz tą metodą? Te ze starszymi softami idą pod QHKB, a najnowsze niełamliwe softy hackuje się metodą PHNT, czyli poprzez wgranie zhackowanego softu.

Huiggi wrote:
Po operacji obok HelloOX'a powinien wyskoczyć jakiś program do RAMu

Ten program to zapewne ROMPatcher i nie jest to program do RAMu tylko do patchowania plików z pamięci ROM.
Reply with quote 


Post Re: Poradnik - Jak skutecznie złamać Symbiana za pomocą HelloOXa i OPDA 2 Aug 2010, o 19:31

Male - 30%  Posts/Topics62/34  Reputation point 38 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
Nie znam się na tym wszystkim za bardzo, po prostu opisałem krok po kroku co zrobiłem, żeby złamać Symbiana na mojej N81 8GB. Żadne inne poradniki mi nie działały.
Reply with quote 


Post Re: Poradnik - Jak skutecznie złamać Symbiana za pomocą HelloOXa i OPDA 2 Aug 2010, o 19:37

Male - Friend  Posts/Topics1317/140  Reputation point 3159 
Offline  Profile 
Windows Vista Opera
Huiggi wrote:
Żadne inne poradniki mi nie działały.

Czyli nie posiadasz umiejętności czytania ze zrozumieniem, bo Twój poradnik zawiera z grubsza te same informacje co inne poradniki.
Reply with quote 


Post Re: Poradnik - Jak skutecznie złamać Symbiana za pomocą HelloOXa i OPDA 2 Aug 2010, o 21:50

Male - 30%  Posts/Topics62/34  Reputation point 38 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Chrome
Nie, większość poradników zawierało ten wschodni serwis iMobile czy coś takiego i to on właśnie szwankował, nie pamiętam co nie działało mi w innych, bo łamałem jakieś pół roku temu. Wiem tylko, że jak napisałem, że nie działa i w jaki sposób to nie dostawałem odpowiedzi, ten program (SignSiS) dostałem na PW od NImta na pewnym forum, na którym jestem modem i z nim mi tylko zadziałało.
Reply with quote 


Post Re: Poradnik - Jak skutecznie złamać Symbiana za pomocą HelloOXa i OPDA 2 Aug 2010, o 22:40

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Symbian Mozilla
Huiggi, na temat OPDY były akurat w tym dziale z jakieś 3 już artykuły. Ale i tak najlepiej u nas Polaków wyrabiać. :P
Reply with quote 


Post Re: Jak skutecznie złamać Symbiana za pomocą HelloOX'a i OPDA? 3 Aug 2010, o 01:08

Male - 30%  Posts/Topics62/34  Reputation point 38 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Chrome
No to wybaczcie, nie zauważyłem ich ^_^ . Ale nigdy za dużo poradników :lol-sweat: .
Reply with quote 


Post Re: Jak skutecznie złamać Symbiana za pomocą HelloOX'a i OPDA? 3 Aug 2010, o 14:37

Male - 20%  Posts/Topics29/8  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Huggi ja Tobie podziękuję, bo dzięki twojemu poradnikowi złamałem symbiana:) Dzięki:)
Reply with quote 


Post Re: Jak skutecznie złamać Symbiana za pomocą HelloOX'a i OPDA? 12 Aug 2010, o 13:15

Male - 10%  Posts/Topics13/5  Reputation point 1 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Czy łamiąc Symbiana tą metodą traci się gwarancję?
Reply with quote 


Post Re: Jak skutecznie złamać Symbiana za pomocą HelloOX'a i OPDA? 12 Aug 2010, o 14:26

Male - Friend  Posts/Topics1317/140  Reputation point 3159 
Offline  Profile 
Symbian Opera
Nie. Łamanie symbiana nie wiąże się w utratą gwarancji.
Reply with quote 


Post Re: Jak skutecznie złamać Symbiana za pomocą HelloOX'a i OPDA? 12 Aug 2010, o 18:56

Male - Sponsor  Posts/Topics1524/67  Reputation point 3323 
Offline  Profile 
Java Opera
Uzupełniając. Nie powoduje utraty gwarancji, bo w każdej chwila można odhackować telefon, np robiąc format telefonu
Reply with quote 


Post Re: Jak skutecznie złamać Symbiana za pomocą HelloOX'a i OPDA? 16 Aug 2010, o 16:22

Male - 10%  Posts/Topics13/5  Reputation point 1 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Na Nokii 5230 nie działa chyba. Wyświetla się "Mapping drive" i zaraz potem przez cały czas "Unpacking file" i na tym się co prawda nie zacina, ale czekam 30 min i nic (Symbian nie zhackował się).
Reply with quote 


Post Re: Jak skutecznie złamać Symbiana za pomocą HelloOX'a i OPDA? 16 Aug 2010, o 16:38

Male - Sponsor  Posts/Topics9189/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
5230 jest hackowalna tylko z softem v12 i niższym. Wyższe tylko metodą PHNT
Last edited by nemo333 on 16 Aug 2010, o 16:39, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: Jak skutecznie złamać Symbiana za pomocą HelloOX'a i OPDA? 19 Aug 2010, o 16:43

Male - 20%  Posts/Topics25/4  Reputation point 8 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
na noki 6210 navigator pójdzie ten poradnik ?? Tego ROM Patchera trzeba odpalać ?? Można go usunąć ?? HelloOX'a pod zainstalowaniu i odpaleniu należy zostawić ?? czy można usunąć ? I ewentualnie jakby się nie powiodło to jak cofnąć cały proces ??
Last edited by dar_kras on 19 Aug 2010, o 16:58, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: Jak skutecznie złamać Symbiana za pomocą HelloOX'a i OPDA? 19 Aug 2010, o 16:54

Male - Friend  Posts/Topics1317/140  Reputation point 3159 
Offline  Profile 
Windows Vista Opera
dar_kras wrote:
na noki 6210 navigator pójdzie ten poradnik ?

Sprawdź to się przekonasz.

dar_kras wrote:
Tego ROM Patchera trzeba odpalać ?? Można go usunąć ??

Jeżeli nie masz zamiaru korzystać z żadnych modyfikacji to spokojnie możesz go usunąć.

dar_kras wrote:
HelloOX'a pod zainstalowaniu i odpaleniu należy zostawić ?? czy można usunąć ?

Po zhackowaniu telefonu HelloOX spokojnie można usunąć, nie jest już do niczego potrzebny.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2, 3, 4  Next
Page 1 of 4 [ 55 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 4 guests