Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 9 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


SE Satio - hack przez cofnięcie wersji systemu.

Post SE Satio - hack przez cofnięcie wersji systemu. 4 May 2010, o 18:56

Male - 20%  Posts/Topics35/22  Reputation point 56 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Opera
Cofanie wersji R2AK006 do R1CA037

Do całego procesu potrzebujemy oczywiście programu do połączenia z PC - SONY ERICSSON UPDATE SERVICE - do pobrania na stronie producenta :
Code:
Please Login or Register, to see this Content


1.Instalujemy aplikacje (jeśli mamy już zainstalowane to oprogramowanie usuwamy folder db w lokacji -
(C:\Program Files\Sony Ericsson\Update Service)
2.Aktualizujemy oprogramowanie na telefonie
3.Robimy kopie zapasową telefonu.
4.Usuwamy kartę pamięci
5.Pobierz i rozpakuj plik Downgrade 2R1CA037-10-03-2010
6.Udaj się do lokacji C:\Program Files\Sony Ericsson\Update Service\db\13740270\blob_fs, po czym uszereguj pliki według rozmiaru.Znajdź plik który ma około 370 BAJTÓW - kategorycznie nie KB.Po odszukaniu pliku kopiujemy jego nazwę i nadpisujemy ją plik który pobraliśmy w pkt. 3 .
7.Aktualizujemy oprogramowanie w telefonie za pomocą Update Service
8.Włącz telefon,i sprawdź jaką wersję systemu masz wgraną - wiadomość jaka się pokaże może wyglądać tak:
PDA SOFTWARE VERSION
1218-9500_r1ca037
1218-9500_r2AK006
Wyłącz telefon.
9.Pobierz plik Satio debranding i rozpakuj (interesuje nas plik CENTRAL-EUROPE)
10.Powtarzamy pkt. 4 i 6 z tym że teraz nadpisujemy nazwę pliku CENTRAL EUROPE i to jego przenosimy do lokacji C:\Program Files\Sony Ericsson\Update Service\db\13740270\blob_fs. Jeśli plik jest tam gdzie powinien aktualizujemy oprogramowanie po raz kolejny.
11.Żeby korzystać z rozmów internetowych przy pomocy np. Fring instalujemy wybrane przez nas aplikacje (Skype,Nimbuzz czy co tam chcemy) przed zainstalowaniem helloOX2 ponieważ przy złej kolejności moglibyśmy używać tylko czatu w ww. programach.
12.Instalujemy HelloOX2 . Aktualizujemy oprogramowanie po raz trzeci i zarazem ostatni do wersji R2AK006. Pamiętajmy żeby użyć do tego pierwszej opcji w Update Service (update - zalecane).



Po poprawnie przeprowadzonym procesie powinniśmy się cieszyć złamanym systemem na SE SATIO.

Downgrade2R1CA037:
Code:
Please Login or Register, to see this Content


Satio debranding:
Code:
Please Login or Register, to see this Content

Last post
Reply with quote 


Post Re: SE Satio - hack przez cofnięcie wersji systemu. 18 Jun 2010, o 20:53

Male - 10%  Posts/Topics17/2  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Opera
Witam czy mógłbyś poprawić link bo nie działa.


Fajnie cofneło mi soft do poprzedniego ale teraz w zaden sposób nie moge wgrać najnowszego ciągle wyskakuje ze najnowszy może wymiana pamięci NAND
Last edited by ggregorii on 27 Oct 2022, o 14:36, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: SE Satio - hack przez cofnięcie wersji systemu. 20 Jun 2010, o 10:15

Male - User  Posts/Topics4/1  Reputation point -23 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
ggregorii wrote:
Witam czy mógłbyś poprawić link bo nie działa.


Fajnie cofneło mi soft do poprzedniego ale teraz w zaden sposób nie moge wgrać najnowszego ciągle wyskakuje ze najnowszy


Też tak miałem, przeinstaluj SEUS-a i wywal folder db po czym podłącz telefon, zaktualizuj softa i jak znów będzie to samo to wrzuć czysty plik Customa do tego folderu db tam gdzie powinien być i znów zaktualizuj.

Powinno pomóc, mi pomogło.

Pozdrawiam ;) Napisz czy Ci się udało.
Reply with quote 


Post Re: SE Satio - hack przez cofnięcie wersji systemu. 8 Jul 2010, o 19:07

Male - User  Posts/Topics1/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Mi nie dziala :cry: Na kroku 7 SEUS wywala sie z komunikatem - Instalacja nie powiodla sie (jakos tak). Nawet nie zaczal upgradowac telefonu. Od razu po rozpoczeciu akutualizacji softu. FW zostaje R2AK006

Gdzie jest problem?

Porownujac z instrukcja Lollylost100 (http://forums.se-nse.net/topic/47332-sony-ericsson-satio-debranding/) wyglada, ze u niego tych plikow o wielkosci <1024 B bylo mase. U mnie tylko 5 i w dodatku mialy duuuzo krotsze nazwy (np. FILE_276823758). Podmienialem taki, co mial wielkosc 384 B. Z takich "blisko" 370B mam jeszcze taki co ma 280 B. Nie wiem, czy tu lezy problem, czy gdzie indziej.

Telefon nowka - dopiero co kupiony i juz przyszedl z tym nowym softem.
Reply with quote 


Post Re: SE Satio - hack przez cofnięcie wersji systemu. 10 Sep 2010, o 07:51

Male - User  Posts/Topics1/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Internet Explorer 8
Dasię zrobić downgrade z R2AK007 ?

Jest jakaś możliwość shackowania tego softu?
Reply with quote 


Post Re: SE Satio - hack przez cofnięcie wersji systemu. 15 Feb 2011, o 08:02

Male - User  Posts/Topics1/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
No właśnie, a co z softem R2AK007 ?

[ Dodano: 15 lut 2011, o 07:02 ]
Ej mozgi komputerowe co w koncu z tym R2AK007 czy nadal nic nie mozna zrobic. Mam SATIO we francuzkim orange i wieszcie mi ze jest niezla poraszka. Telefon sie przedewszystkim muli i nie akceptuje mase aplikacji ,poprostu tel. nie spelniajacy swojich minimalnych mozliwosci. Niby mam SATIO ale narazie nie lapie sztycha do satio. Czy chociasz moze da sie pozbyc menu orange. Nie obchodzi mnie gwarancja wszystko co jest mozliwe nawet za cene ryzyka zepsucia tel.jestem gotow zrobic tylko zeby wypieprzyc tego orange a najlepiej zhakowac. Moze wczytanie ponownie jakos systemu operacyjnego co pozwolilo by na kompletny format. Prosze o wszystkie mozliwe sposoby zwiazane z ta kwestia bo szkoda tak fajnego telefonu jak dla mnie odlozyc w kont. RATUJCIE PROSZE bo wydaje mi sie ze ten tel.jeszcze jest warty uwagi na rynku wiec jak cos z nim robic (ratowac go od tego blokujacego go softu R2AK007) to teraz jak jeszcze cos soba prezentuje. Niewiem ile juz czasu siedze przed kopem i szukam tego haka na R2AK007 i totalne ECHO.Blokady np.na PS3 co chwile szczelaja a na tel. ktory jest droszy od pleya nic. CZEKAM Z NIECIERPLIWOCSIA.
Reply with quote 


Post Re: SE Satio - hack przez cofnięcie wersji systemu. 9 Jun 2011, o 16:17

Male - User  Posts/Topics2/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Dochodze do punktu 8 i sprawdzam soft i mam tak:
software version
1218-9500_r2ak006
custom version
1224-3789_r2ak006
wiec chyba nie dziala :(

pomoz ktos prosze
Last edited by palekane2 on 9 Jun 2011, o 17:17, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: SE Satio - hack przez cofnięcie wersji systemu. 12 Jun 2011, o 16:33

Female - User  Posts/Topics1/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
palekane2 wrote:
Dochodze do punktu 8 i sprawdzam soft i mam tak:
software version
1218-9500_r2ak006
custom version
1224-3789_r2ak006
wiec chyba nie dziala :(

pomoz ktos prosze


Ja mam to samo :( please help!!!
Reply with quote 


Post Re: SE Satio - hack przez cofnięcie wersji systemu. 12 Jun 2011, o 19:34

Male - User  Posts/Topics2/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Ja mam to samo please help!!!


Chyba mozna to zrobic podmieniajac pliki dopiero jak zaczniesz upgradowac w SEUS (na samym poczatku instalacji) .
Ja jednak nie hackuje softu , wyrobilem sobie certyfikat na http://www.shoujizu.net/en/ i podpisuje sterowniki sam i wszystko jest cacy . Czytalem tez o tym ze przez downgrade mozxe pasc Ci telefon a zlamanie softu nie da Ci nic wiecej niz posiadanie certyfiakatu.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 9 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 3 guests