Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 3 [ 44 posts ]
Go to page 1, 2, 3  Next
Print view
Write comments Post new topic


Nowa odsłona OPDA - wyrabianie certyfikatu - nowa wersja.

Post Nowa odsłona OPDA - wyrabianie certyfikatu - nowa wersja. 4 Jun 2010, o 20:32

Male - 30%  Posts/Topics78/17  Reputation point 59 
Offline  Profile  WWW   
Ubuntu Firefox
Strona OPDA zmieniła się, nie ma tak jak w niżej opisanych tematach już, więc piszę tuta :) Dzisiaj robiłem to samo więc toteż tak :P

1. Wchodzimy na http://opda.cn klikamy "English forum"
Image

2. Klikamy na register w prawym górnym rogu:

Image

3. Rejestrujemy się (obejdzie się bez screena?? :P)

Na tym koniec z tą stroną. Przechodzimy na http://cer.opda.cn
I znowu:

1. Rejestrujemy się (jest to inne konto niż do forum, trzeba!) klikając w ten link:

Image

W polu Account wpisujemy dowolną nazwę, w password hasło do konta, niżej potwierdzamy hasło, niżej podajemy emaila i przepisujemy kod z obrazka. Ready! :)

2. Klikamy "Login" obok register, podajemy nazwę z pola Account które wpisaliśmy na rejestracji na cer.opda.cn, hasło, i logujemy :)

3. Klikamy "Apply cer" u góry, ten przycisk z pomarańczowym tłem

4. Wpisujemy w polu "model" model swojej cegiełki, w polach IMEI i Confirm IMEI nasz IMEI, a w Remark np na moim przykładzie piotrekmichal N95 (pod taką nazwą się zarejestrowałem)

Image

5. Klikamy "submit application" i czekamy około 24h na wyrobienie certyfikatu.

6. Po pewnym czasie (w ciągu 24h na pewno) logujemy się i przechodzimy do zakładki "My certificate". Mamy tam taki widok:

Image

Gdzie:
1. klikamy, aby przesłać i podpisać aplikację*
2. klikamy aby pobrać certyfikat
3. klikamy aby pobrać klucz
4. klikamy aby usunąć dany telefon z listy :)

* Aby podpisać aplikację przesyłając ją, klikamy na "signing". Będziemy mieć taki widok:

Image

Podajemy plik, wpisujemy nazwę aplikacji (dowolną, nie musi to być HelloOX jak napisałem w screenie) i klikamy "Submit and Upload". Następnie klikamy na przycisk "Download" w oknie które się pojawiło, i tyle, nasza niepodpisana aplikacja wraca do nas do komputera, już podpisana :P

Pozdrawiam :)
Last edited by piotrekmichalski on 6 Jun 2010, o 12:20, edited 1 time in total.

Last post


Post Re: Nowa odsłona OPDA - wyrabianie certyfikatu - nowa wersja. 4 Jun 2010, o 21:08

Male - Friend  Posts/Topics494/149  Reputation point 372 
Offline  Profile   
Windows Vista Opera
piotrekmichalski, Powtórka tematu :)

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 4 czerwca 2010, o 21:05 ]
Żadna powtórka, doczytaj. ;)

[ Dodano: 4 cze 2010, o 21:08 ]
Mi się zdawało że już widziałem taki temat :) bo sam tak wyrabiam :) No to ok. Przepraszam za zamieszanie.

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 4 czerwca 2010, o 21:28 ]
Bo taki temat już jest, ale obie metody z niego nie działają, stąd ten nowy. ;)


Post Re: Nowa odsłona OPDA - wyrabianie certyfikatu - nowa wersja. 5 Jun 2010, o 00:10

Male - Friend  Posts/Topics797/74  Reputation point 1467 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Firefox
Że niby kiedy ta zmiana nastąpiła? Na Opda zarejestrowałem się... hmm... z dobre 2 tygodnie temu i jakoś różnic w porównaniu ze screenami nie widzę.

I tak w ogóle to po kiego grzyba autor poradnika radzi aby się rejestrować także na forum Opda? Ja tam nie mam konta i jakoś problemu z certyfikatami nie mam :P


Post Re: Nowa odsłona OPDA - wyrabianie certyfikatu - nowa wersja. 5 Jun 2010, o 02:24

Male - Expert  Posts/Topics1576/61  Reputation point 3148 
Offline  Profile   
Windows Vista Firefox
mam tam konto od ponad roku i cały czas jest tak samo


Post Re: Nowa odsłona OPDA - wyrabianie certyfikatu - nowa wersja. 5 Jun 2010, o 21:23

Male - 30%  Posts/Topics78/17  Reputation point 59 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Ja nie mogłem zrobić wg. pewnego poradnika niżej opisanego. Nie tylko ja, jeden kolega pisał przedwczoraj że także nie umiał. Rok temu na pewno była inna ta strona, ja nie mogłem znaleźć linka który był w screenie jednego poradnika podany :P

Tak jak mówiłem - później wystarczy wejść do "My certificate" i wybrać cer i key, można też wstawić aplikację żeby automatycznie ją podpisało, podpisywanie trwa 5sek może na stronie :) A w innym temacie mój problem z podpisaniem :/


Post Re: Nowa odsłona OPDA - wyrabianie certyfikatu - nowa wersja. 5 Jun 2010, o 22:02

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
piotrekmichalski, i bardzo dobrze zrobiłeś, chodzi o to, że instrukcja poprzednia zamieszczona była właśnie stara, ze starą szatą graficzną. Poradnik z pewnością się przyda, Ode mnie masz plusika :)

Pozdrawiam
adrian219


Post Re: Nowa odsłona OPDA - wyrabianie certyfikatu - nowa wersja. 14 Jul 2010, o 13:12

Male - 10%  Posts/Topics14/1  Reputation point 3 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Teraz by dostać certyfikat trzeba czekać 3 dni robocze. Chyba że zapłacisz za ściągnięcie go. :cry:


Post Re: Nowa odsłona OPDA - wyrabianie certyfikatu - nowa wersja. 14 Jul 2010, o 14:48

Male - 30%  Posts/Topics92/17  Reputation point 7 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Taaa...
Lipa na całej lini.
Myślałem że rozhacowanie i czekanie na certa zajmie mi jakieś 24 godziny,a tu wychodzi że razem na certa będę czekał 4 dni...
Aaa i puki piszę.
W poradniku napisano coś o podpisaniu aplikacji,bez potrzeby ściągania certa i key'a, i bez używania "SignSIS" (jak dobrze rozumiem) a dokładnie
Quote:
Podajemy plik, wpisujemy nazwę aplikacji (dowolną, nie musi to być HelloOX jak napisałem w screenie) i klikamy "Submit and Upload". Następnie klikamy na przycisk "Download" w oknie które się pojawiło, i tyle, nasza niepodpisana aplikacja wraca do nas do komputera, już podpisana :P


Gdy ja tak postąpiłem z HelloOX telefon dalej płaczę o braku,lub błędnym certyfikacie.


Post Re: Nowa odsłona OPDA - wyrabianie certyfikatu - nowa wersja. 14 Jul 2010, o 20:41

Male - 10%  Posts/Topics14/1  Reputation point 3 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Norek, Mi podpisało inny program, widgetizer, HellOX'a nie próbowałem ale zaraz zobaczę.

@EDIT: Tak więc HellOX też jest podpisywalny i nie musiałem czekać tych 3 dni, i ściągać certyfikatu.


Post Re: Nowa odsłona OPDA - wyrabianie certyfikatu - nowa wersja. 15 Jul 2010, o 07:38

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Symbian Mozilla
Zostawcie te wszystkie chińskie strony i skorzystajcie z uprzejmości Deryla, który wyrabia certy dla naszego forum z ramienia gsmcenter.pl. ;]


Post Re: Nowa odsłona OPDA - wyrabianie certyfikatu - nowa wersja. 15 Jul 2010, o 09:52

Male - Friend  Posts/Topics797/74  Reputation point 1467 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Firefox
Norek wrote:
Myślałem że rozhacowanie i czekanie na certa zajmie mi jakieś 24 godziny,a tu wychodzi że razem na certa będę czekał 4 dni...
Dziwne, bardzo dziwne. Dla testu właśnie chciałem wyrobić pewnej osobie certyfikat, której jeszcze nigdy nie wyrabiałem. Wierzcie mi lub nie ale był gotowy od razu :D


Post Re: Nowa odsłona OPDA - wyrabianie certyfikatu - nowa wersja. 15 Jul 2010, o 10:22

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
Jeśli ktoś dla siebie wyrabia certyfikat, a może posiada ten telefon w domu to najprostszy sposób i najszybszy, tak dla ciekawostki:

Code:
Please Login or Register, to see this Content


Pozdrawiam
adrian219


Post Re: Nowa odsłona OPDA - wyrabianie certyfikatu - nowa wersja. 15 Jul 2010, o 11:48

Male - 30%  Posts/Topics92/17  Reputation point 7 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
jojo87 wrote:
Dziwne, bardzo dziwne. Dla testu właśnie chciałem wyrobić pewnej osobie certyfikat, której jeszcze nigdy nie wyrabiałem. Wierzcie mi lub nie ale był gotowy od razu :D

Gdzie wyrabiałeś????
Tak z ciekawości może i mi wyrobisz? :P
Oczywiście jak możesz.i jak chcesz.

salam.20 wrote:
Norek, Mi podpisało inny program, widgetizer, HellOX'a nie próbowałem ale zaraz zobaczę.

@EDIT: Tak więc HellOX też jest podpisywalny i nie musiałem czekać tych 3 dni, i ściągać certyfikatu.


Dziwne,Zadnego błędu niemam,Model telefonu i IMEI podany poprawnie,a jednak dalej telefon woła o certyfikat....No nic,chińszczyzna się mówi :)

Zabieram się do wyrabiania certa z poradnika nadesłanego przez adrian219,bo widzę że mój fon jest na liście obsługiwanych modeli


Post Re: Nowa odsłona OPDA - wyrabianie certyfikatu - nowa wersja. 15 Jul 2010, o 15:30

Male - Friend  Posts/Topics797/74  Reputation point 1467 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Firefox
Norek wrote:
Gdzie wyrabiałeś????
Może na OPDA, czyli tego co temat dyskusji dotyczy? :P

Norek wrote:
Tak z ciekawości może i mi wyrobisz?
Na Nokię 5130? Certyfikaty na telefonach javowskich chyba są zbędne :P


Post Re: Nowa odsłona OPDA - wyrabianie certyfikatu - nowa wersja. 15 Jul 2010, o 21:14

Male - 30%  Posts/Topics92/17  Reputation point 7 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
jojo87-Tak,na OPDA,przecież trzymam się tematu :)
Nokia 5130 pracuje na Javie,to wiem (S40v5)-tym co mam pod avatarem się nie sugeruj,tą nokię mi ukradli niedawno :cry:
Teraz walczę z 5320XM

Top

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3 [ 44 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 1 guest