Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 2 [ 17 posts ]
Go to page 1, 2  Next
Print view
Write comments Post new topic


SE Naite zawiesza się przy uruchamianiu!

Post SE Naite zawiesza się przy uruchamianiu! 29 Oct 2011, o 13:01

Male - Sponsor  Posts/Topics304/65  Reputation point 419 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
Witam, otóż posiadam telefon SE Naite (J105i) i wczoraj mi się rozładował to oczywiście go naładowałem, lecz jak go uruchomiłem się zawiesił. Chodzi o to, że włącza sie, wpisuje PIN i pojawia sie pulpit telefonu i w tym miejscu sie zawiesza, nic nie moge zrobić nawet wyłączyć go, jedyna opcja to przez wyjęcie baterii, a i cały czas się świeci, to znaczy klawiatura jest podświetlona i ekran się świeci. Jak ktoś wie jak rozwiązać problem, bardzo proszę o jak najszybszą odpowiedź.


Z góry dziękuje,

Last post
Reply with quote 


Post Re: SE Naite zawiesza się przy uruchamianiu!! POMOCY!!! 29 Oct 2011, o 13:25

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
reflash maina w wersji takiej jak miałeś powinien pomóc. a jak nie to reflash file systemu ale to wtedy stracisz wszystkie pliki z pamięci fona
Reply with quote 


Post Re: SE Naite zawiesza się przy uruchamianiu! 15 Dec 2011, o 19:59

Male - Sponsor  Posts/Topics304/65  Reputation point 419 
Offline  Profile   
Windows XP Chrome
Poradziłem już sobie w inny sposób, ale dzięki za odpowiedź, zapewne przyda się na przyszłość. Otóż ja wyjąłem baterie na bardzo długi czas i z powrotem włożyłem i działało, co wynika, że to wina baterii. xD

[ Dodano: 15 gru 2011, o 18:59 ]
Witam, jestem zmuszony napisać ponownie, ponieważ problem się znowu pojawił. Teraz nic nie idzie zrobić, ekran się świeci cały czas (tak jak poprzednio) tylko z tym, że co 3 minuty jest aktualizacja czasu tzn. co 3 minuty działa ale tylko 1 sekunde. Próbowałem go podłączyć do kompa, ale w komputerze wyskakuje, że nie rozpoznaje urządzenia, a w telefonie pisze, że jest podłączony. Proszę o jak najszybszą pomoc!!
Reply with quote 


Post Re: SE Naite zawiesza się przy uruchamianiu! 17 Dec 2011, o 08:18

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
wyjmij baterie i włóż i podepnij pod kabel z wciśniętym C, zobacz jaka reakcja będzie, powinien zacząć instalować stery do Generic Flash Device albo coś podobnego.
Reply with quote 


Post Re: SE Naite zawiesza się przy uruchamianiu! 17 Dec 2011, o 12:52

Male - Friend  Posts/Topics625/62  Reputation point 771 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
Wgraj oprogramowanie, najnowsze a2uploaderem, problem zniknie.
Reply with quote 


Post Re: SE Naite zawiesza się przy uruchamianiu! 17 Dec 2011, o 21:41

Male - Sponsor  Posts/Topics304/65  Reputation point 419 
Offline  Profile   
Windows XP Chrome
nemo333 wrote:
wyjmij baterie i włóż i podepnij pod kabel z wciśniętym C, zobacz jaka reakcja będzie, powinien zacząć instalować stery do Generic Flash Device albo coś podobnego.

Nie ma żadnej, ale tak spytam, ma być wyłączony czy włączony?? Bo robiłem z włączonym,
Reply with quote 


Post Re: SE Naite zawiesza się przy uruchamianiu! 17 Dec 2011, o 23:06

Male - Friend  Posts/Topics1517/98  Reputation point 733 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Telefon musi być wyłączony.
Reply with quote 


Post Re: SE Naite zawiesza się przy uruchamianiu! 18 Dec 2011, o 02:21

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
najlepiej wyjmij baterię i włóż i wtedy podepnij go z wciśniętym C. Oczywiście C to klawisz kasowania na klawiaturze fona, nie na kompie :D
Reply with quote 


Post Re: SE Naite zawiesza się przy uruchamianiu! 18 Dec 2011, o 19:17

Male - Sponsor  Posts/Topics304/65  Reputation point 419 
Offline  Profile   
Windows XP Chrome
nemo333 wrote:
Oczywiście C to klawisz kasowania na klawiaturze fona, nie na kompie

Hah, taki tępy to ja nie jestem xD

Tak dodam, że dzisiaj udało mi się go uruchomić i narazie działa, ale nie wiem na jak długo, tylko teraz właśnie mam problem, że nie da rady go do kompa podłączyć, w sensie, że komp nie wyszukuje telefonu, spróbuje z tym wciśniętym C, ale wątpie, że działać będzie.

[ Dodano: 18 gru 2011, o 17:42 ]
Zrobiłem tak jak pisałeś, wyłączyłem go, wyjąłem baterie, włożyłem, wciśnąłem i trzymałem C, podłączyłem do kompa, i.... nic sie nie dzieje. W telefonie pokazuje, że jest podłączony do kompa, lecz w komputerze pokazuje, że znalezione nieznane urządzenie. Co mam zrobić, aby komputer mógł czytać telefon?? xD

[ Dodano: 18 gru 2011, o 18:17 ]
A bo posiadam jeszcze bluetooth do komputera, tylko mam problem, ponieważ zgubiłem gdzieś do niego płytke ze sterownikami, on wygląda mniej więcej tak,
http://allegro.pl/super-szybki-adapter- ... 57302.html
i jakby ktoś mógł podać jakie sterowniki ściągnąć byłbym wdzięczny. Bluesoleil z neta nie działa, ściągałem.
Reply with quote 


Post Re: SE Naite zawiesza się przy uruchamianiu! 19 Dec 2011, o 10:17

Male - Friend  Posts/Topics1154/47  Reputation point 591 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
BlackJaku, musisz mieć do fona kabel usb dcu-65 abyś mógł zaktualizować softa seusem gdyż nikt już nie wyciąga softów do telefonów z platformy A2 a seusa pobierzesz ze strony Sony Ericssona przez bt nie wykonasz aktualizacji gdyż telefon musi być wyłączony.
Reply with quote 


Post Re: SE Naite zawiesza się przy uruchamianiu! 20 Dec 2011, o 20:30

Male - Sponsor  Posts/Topics304/65  Reputation point 419 
Offline  Profile   
Windows XP Chrome
Ok, dzięki Ci hubert123454
Hmmm, wychodzi na to, że będę musiał skombinować ten kabel :) No ale dam rade :D

Dzięki jeszcze raz :thumbup:
Reply with quote 


Post Re: SE Naite zawiesza się przy uruchamianiu! 20 Dec 2011, o 20:51

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
eee? Co ma za znaczenie kabel? Każdy kabel z pudełka może flashować telefon.
Reply with quote 


Post Re: SE Naite zawiesza się przy uruchamianiu! 21 Dec 2011, o 15:08

Male - Friend  Posts/Topics1517/98  Reputation point 733 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Kabel nie ma żadnego znaczenia w flashowaniu jedynie może być to wina albo komputera albo telefonu
Reply with quote 


Post Re: SE Naite zawiesza się przy uruchamianiu! 21 Dec 2011, o 19:19

Male - 60%  Posts/Topics224/62  Reputation point 46 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
Sciagnij najnowsze stery gordon gates 2.2.0.6 prawdopodobnie, przeczysc fastport, po instalacji sterownikow wlacz a2uploader, wyjmij baterie na ok 10s. W a2uploaderze kliknij "identyfi" na wylaczonym telefonie wcisnij 2 i 5 na raz i trzymaj, podlacz telefon do kabla usb trzymajac 2i5. Sterowniki moze szukac nawet kilka minut trzymaj caly czas 2i5. Jezeli znajdzie nowy "semc boot" to jest ok, jezeli nie znajdzie w ogole to prawdopodobnie padl gdfs czyli zostaje serwis lub serwis on-line( jak cos dam Ci linka), jezeli bedzei nierozpoznano usb masz problem z fastportem.


Jezeli znajdzie wrywasz od nowa softa, masz poradniki na necie. Najlepiej pokaz jeszcze log a a2u.
Ps. Widze ze masz win7 wiec sam je powinien znalesc, w niektrych przypadkach w xp trzeba bylo recznie je znalesc c:/program files?sony ericsson/gordon gates.
Reply with quote 


Post Re: SE Naite zawiesza się przy uruchamianiu! 12 Jan 2012, o 21:20

Male - Sponsor  Posts/Topics304/65  Reputation point 419 
Offline  Profile   
Windows XP Chrome
Dobra, w tamten czas poradziłem sobie z uruchomieniem go i działał jakiś czas, nawet udało mi się raz zrobić, że komputer go wykrywał :) Teraz znowu pojawił się ten problem tj. zawiesza się przy włączaniu, i chyba spróbuję zrobić tak jak pisaliście, lecz kabla nie posiadam. Tu się nawija pytanie czy jak go przeczyszczę, wyjmę baterię itp. na jakiś czas to czy będzie działał czy nie, doszedłem do wniosku, że to raczej wina telefonu, że nie chce się włączyć i komp go nie wyszukuje :/

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2  Next
Page 1 of 2 [ 17 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 3 guests