Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 5 [ 69 posts ]
Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Print view
Write comments Post new topic


[Pomysł] Blog.NokiaHacking.pl - czas na realizację projektu. :)

Post [Pomysł] Blog.NokiaHacking.pl - czas na realizację projektu. :) 20 Mar 2010, o 17:48

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Witam!

Chciałbym podzielić się z wami nowymi pomysłami na rozwój NokiaHacking.pl jako całości. :D Otóż na razie nieśmiało myśleliśmy nad uruchomieniem forumowego bloga. Jak myślicie, czy pomysł jest warty uwagi? Tylko proszę poważnie się zastanowić i nie odpowiadać np. "o tak, fajnie, uruchomcie sobie", bo nie jest to zadanie, które można wykonać w godzinę, lecz trzeba wszystko przemyśleć i wymierzyć siły na zamiary, by nie okazało się czasem, że potężna praca poniosła klapę z powodu małego zainteresowania (tak jak kiedyś DokuWiki).

Tak więc chciałbym rozpocząć tutaj dyskusję, burzę mózgów. O czym miałoby się pisać na blogu? Luźniej, czy konkretniej? Powtarzać forum czy wyjść z troszkę inną tematyką? Kto chciałby zaangażować się do pisania i co mógłby dać od siebie?

Projekt jest wielki, ale wierzę, że wspólnie da się wiele zrealizować! ;D


Pozdrawiam,
pawelooss

Last post
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Blog.NokiaHacking.pl - czy warto oraz jaką tematykę miałby prezentować? 20 Mar 2010, o 17:51

Male - Redaktor  Posts/Topics736/109  Reputation point 1589 
Offline  Profile  WWW 
Macintosh Firefox
Yes, yes, yes !
Blog to jest to ! Oczywiście blog na silniku Wordpress (prosty w obsłudze i instalacji).
O czym pisać ? Nowości dot. Nokii i moddingu do tego wpisy osobiste dotyczące telefonów. Oczywiście jako, że to blog można pisać bardzo luźno ale nie znaczy to wulgarnie czy z błędami.

Ja od czasu do czasu jako, że lubię coś tam skrobnąć to mogę i napisać. Ważną rzeczą jest to, żeby nie każdy user miał dostęp do takiego blogu bo zrobi się jeden wielki śmietnik.
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Blog.NokiaHacking.pl - czy warto oraz jaką tematykę miałby prezentować? 20 Mar 2010, o 18:00

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
ryba wrote:
Blog to jest to ! Oczywiście blog na silniku Wordpress (prosty w obsłudze i instalacji).

Oczywiście, że WP. Muszę poczytać i potestować bridge'a dla phpBB3 - bazę userów raczej da się zintegrować, ale nie wiem, jak z systemem komentarzy lub innymi pobocznymi rzeczami.

ryba wrote:
Nowości dot. Nokii

Właśnie tu jest to ryzyko, żeby nie powtarzać KomórkomaniaKa lub podobnych stron blogujących o nowościach na rynku GSM.

ryba wrote:
Ważną rzeczą jest to, żeby nie każdy user miał dostęp do takiego blogu bo zrobi się jeden wielki śmietnik.

Mam na to dwie koncepcje. Przyznać uprawnienia odpowiedniej grupie Redaktor lub kazać wstawiać projekty notek do odpowiedniego działu, które po akceptacji wstawiałbym na bloga.
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Blog.NokiaHacking.pl - czy warto oraz jaką tematykę miałby prezentować? 20 Mar 2010, o 18:03

Male - Redaktor  Posts/Topics736/109  Reputation point 1589 
Offline  Profile  WWW 
Macintosh Firefox
pawelooss wrote:
Właśnie tu jest to ryzyko, żeby nie powtarzać KomórkomaniaKa lub podobnych stron blogujących o nowościach na rynku GSM.

I właśnie dlatego sugerowałbym wyłonić grupę redaktorów/newsman-ów zajmujących się pisaniem newsów (a nie ich kopiowaniem) jako, że jest to blog to nie będziemy powtarzać portali o tematyce GSM. Dlaczego ? Blog to news + własna opinia na temat tego o czym piszemy.
pawelooss wrote:
kazać wstawiać projekty notek do odpowiedniego działu, które po akceptacji wstawiałbym na bloga.

Pomysł jest dobry ale zasadniczo zwiększa czas dodania potencjalnego wpisu.
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Blog.NokiaHacking.pl - czy warto oraz jaką tematykę miałby prezentować? 20 Mar 2010, o 18:07

Male - Sponsor  Posts/Topics565/40  Reputation point 641 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
No to teraz czas na moją wypowiedź ;) To, że jestem jak najbardziej za stworzeniem bloga nie ulega wątpliwości.
Zgadzam się z ryba, że WP jest najlepszą opcją jeśli chodzi o silnik bloga.
Co do tematyki artykułów tam pisanych, to myślę, że warto poruszyć tam takie tematy jak wszelkie sprawy dot. Nokia Corp. (mam na myśli tu informacje o stanie korporacji, o ich problemach, sukcesach, strategiach, modelach koncepcyjnych oraz o datach premier nowych urządzeń). Do tego dodałbym jeszcze artykuły z review modeli Nokii. Przydały by się informacje o wypuszczeniu przez Nokię nowych wersji software'ów - najlepiej z changelogami. No i warto by wspominać o tym co się dzieje na samym forum - czyli pokrótce o tym co się dzieje w Reverse Engineering; informacje o nowych, ciekawych modyfikacjach, odkryciach z tematyki hackingu.
To takie moje przemyślenia 'na szybko'.

Do tego wydaje mi się, że warto by wtedy stworzyć grupę redaktorską tak, aby tylko jej członkowie mogli pisać artykuły. Wtedy, tak jak pisał ryba, nie będzie śmietnika.
Jednocześnie informuję, że jestem bardzo zainteresowany redagowaniem tego bloga.
Jeśli kogoś interesuje styl, jaki stosuję pisząc artykuły niech sobie zerknie do strony w podpisie ;)
Last edited by bastard3son on 20 Mar 2010, o 18:11, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Blog.NokiaHacking.pl - czy warto oraz jaką tematykę miałby prezentować? 20 Mar 2010, o 18:12

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
To konkretnie trzeba sprecyzować, jakie niusy? To, że wyszedł jakiś model, raczej nie jest oryginalne. A jakie nowości mogą być w sprawie patchy? Rozumiem jakieś przełomowe odkrycia, np. pojawienie się możliwości edycji czcionek itp., ale nie pojawiają się one bardzo często. Recenzje? Też dość sporo czasu się je pisze. A kwestii luźniejszych notek, to co - coś od kuchni może? Fajnie, ale co?

Pytania można mnożyć, ale są one ważne i trzeba wymyślić na nie jakieś satysfakcjonujące odpowiedzi. ;] No bo nie jest to takie proste, jakby się wydawało. ;)
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Blog.NokiaHacking.pl - czy warto oraz jaką tematykę miałby prezentować? 20 Mar 2010, o 18:21

Male - Sponsor  Posts/Topics565/40  Reputation point 641 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
Wydaje mi się, że skupienie się na planach strategicznych Nokii, na tym nad czym Oni pracują. Co do patchy - można by pisać, powiedzmy co miesiąc, jakie patche się pojawiły, czy się czymś wyróżniły, czy są godne polecenia itd.
pawelooss wrote:
Recenzje? Też dość sporo czasu się je pisze.
- fakt, ale nie trzeba przecież dodawać artykułów codziennie. Jeżeli będziemy mieli kilka różnych rzeczy do opisywania, to będzie więcej czasu na pisanie recenzji w między czasie.
pawelooss wrote:
A kwestii luźniejszych notek, to co - coś od kuchni może? Fajnie, ale co?

Do luźnych notatek bardzo się przyda dział 'Lifestyle'. Tam często pojawiają się ciekawe tematy, gdzie zaczyna się dyskusja na poziomie. O tym warto wspomnieć.
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Blog.NokiaHacking.pl - czy warto oraz jaką tematykę miałby prezentować? 20 Mar 2010, o 18:22

Male - Redaktor  Posts/Topics736/109  Reputation point 1589 
Offline  Profile  WWW 
Macintosh Firefox
pawelooss wrote:
To konkretnie trzeba sprecyzować, jakie niusy?

Jakie ? Wszystkie ! Prezentacja modeli, prezentacja akcesoriów, konferencje Nokii, wywiady z pracownikami/dyrekcją/zarządem, wprowadzanie flagowych/ważnych modeli do sprzedaży u operatorów, Nasze przygody z Nokiami, recenzje, zdjęcia nowych modeli, luźne przemyślenia na temat nowych modeli czy sytuacji finansowej firmy, ważne modele konkurencji. Chyba trochę tego jest ;)
pawelooss wrote:
To, że wyszedł jakiś model, raczej nie jest oryginalne

Informacja + opinia piszącego news/wpis na pewno się przyda innym userom.
pawelooss wrote:
Recenzje? Też dość sporo czasu się je pisze.

Ale jednak się pojawiają. A blog motywuje ludzi do pisania takowych recenzji.
pawelooss wrote:
A kwestii luźniejszych notek, to co - coś od kuchni może? Fajnie, ale co?

Miejsca pracy ekipy NH i np. zdjęcia Waszych stanowisk pracy, śmieszne sytuacje, błędy, informacje dot. forum , nowości na forum.
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Blog.NokiaHacking.pl - czy warto oraz jaką tematykę miałby prezentować? 20 Mar 2010, o 19:00

Male - Sponsor  Posts/Topics4081/125  Reputation point 3661 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
Dobra. Tematy zapowiadają się ciekawie, ale.... jak przyjdzie co do czego to nie będzie miał kto pisać. To samo mamy w dziale Nowości & Ciekawostki.

Osobiście jestem za wpisywaniem raz po raz jakichś MINI felietonów, żeby nie pisać tylko i wyłącznie o telefonach, ale żeby czytelnik mógł się oderwać na chwilę od tematu i poczytać kogoś przemyślenia na jakiś temat. ;D
Ja osobiście mogę dbać o korektę xD

Pozostaje jeszcze kwestia źródła tekstów oraz bloggerów.
Moim zdaniem możliwość pisania newsów powinna mieć ekipa forumowa oraz specjalnie do tego celu powołane osoby, które wybierzemy w sposób, który zostanie jeszcze przedyskutowany, jeśli operacja stworzenia blogu dojdzie do skutku ;)

[ Dodano: 20 mar 2010, o 18:00 ]
ryba wrote:
Miejsca pracy ekipy NH i np. zdjęcia Waszych stanowisk pracy, śmieszne sytuacje, błędy, informacje dot. forum , nowości na forum.

Admini mogliby napisać coś o sobie ; D

Wpadłem na pomysł, że mógłbym prowadzić na blogu cotygodniowy artykuł (dziwnie to wygląda :D), dotyczący fotografowania TELEFONEM. (prezentacja moich zdjęć(tzw. szpan), porady,tutki)
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Blog.NokiaHacking.pl - czy warto oraz jaką tematykę miałby prezentować? 20 Mar 2010, o 19:17

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
To ja wtrącę swoje 5 groszy ;)

Fajny pomysł, z super perspektywami, pomysłami, planami na przyszłość.

pawelooss wrote:
To konkretnie trzeba sprecyzować, jakie niusy?


A o czym jest forum ? Odpowiedź sama się narzuca ;] Trochę głupio będzie, gdy odejdziemy od tematyki portalu. Fajne by było jakby informowało się tam o różnych projektach : Fawkes, Czcionki FONT, Najnowsze Patche ( Tylko te ciekawe oczywiście :P ), o różnych nowościach telefonicznych ( Chociaż wtedy nie będziemy oryginalni, ale jak forum jest GSM to i blog GSM ). Właśnie najciekawsze tematy na forum : "Na co faceci pierwsze patrzą jak widzą dziewczynę ? ", "Pod herbacianym drzewkiem", "Wybieramy najlepszego operatora", najciekawsze i najpopularniejsze poradniki : " Jak tworzyć NIF ", "Edycja Connectu". Cały czas coś nowego przychodzi i ciężko nad tym nadgonić.

Taki blog to byłby informatorem, co ciekawe na forum, i z świata GSM. Bo o innym nie ma sensu pisać.

Pozdro
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Blog.NokiaHacking.pl - czy warto oraz jaką tematykę miałby prezentować? 20 Mar 2010, o 19:22

Male - Sponsor  Posts/Topics4081/125  Reputation point 3661 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
adrian219 wrote:
Bo o innym nie ma sensu pisać.

Moim zdaniem właśnie powinniśmy odbiegać trochę od tematu komórek. Ale "trochę" dla każdego znaczy coś inn ego ;)
Może to i dobry pomysł pisać wyłącznie o GSM, ale przydałoby się jakoś urozmaicić trochę bloga. Może uda się to zrobić pisząc wyłącznie o telefonach, a może i nie... ;)
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Blog.NokiaHacking.pl - czy warto oraz jaką tematykę miałby prezentować? 20 Mar 2010, o 19:24

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Naprawdę jestem zaskoczony odzewem. :D Czytam każdy pomysł na niusa, no i KAŻDY z nich jest bardzo dobry! Takiego wzięcia nie miało chyba żadne dotychczasowe przedsięwzięcie. ;D

No dobrze, czyli czas się brać powolutku za instalację nowej kopii forum na localhoście i próby integracji z WP. W kwestii spraw technicznych - polecicie jakieś strony z darmowymi (chyba że ma ktoś konto VIP) i co najważniejsze, ładnymi stylami? Kolorystyka raczej biało-niebieska, tak samo jak na forum (budujemy niejako markę, dlatego musimy być w tej kwestii jednolici). Może ktoś pokusi się nawet o podanie linków do themesów, które wg nadawałyby się do użycia? ;>
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Blog.NokiaHacking.pl - czy warto oraz jaką tematykę miałby prezentować? 20 Mar 2010, o 19:28

Male - Sponsor  Posts/Topics4081/125  Reputation point 3661 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
pawelooss wrote:
Może ktoś pokusi się nawet o podanie linków do themesów, które wg nadawałyby się do użycia?

A może ktoś się pokusi o zrobienie własnego stylu?:D
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Blog.NokiaHacking.pl - czy warto oraz jaką tematykę miałby prezentować? 20 Mar 2010, o 19:33

Male - Sponsor  Posts/Topics565/40  Reputation point 641 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
IuDeX wrote:
Moim zdaniem właśnie powinniśmy odbiegać trochę od tematu komórek.

Dla tego dobrym materiałem na to jest dział 'Lifesstyle', bo tak jak pisałem - często pojawiają się tam intrygujące pytania, a odpowiedzi na nie prowadzą do dyskusji na naprawdę wysokim poziomie.

pawelooss, Przekopię kilka zasobów i jak coś znajdę to zaprezentuję w tym temacie ;)

IuDeX wrote:
A może ktoś się pokusi o zrobienie własnego stylu?:D

A co - oferujesz się? ;>
Last edited by bastard3son on 20 Mar 2010, o 19:34, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Blog.NokiaHacking.pl - czy warto oraz jaką tematykę miałby prezentować? 20 Mar 2010, o 19:34

Male - Sponsor  Posts/Topics4081/125  Reputation point 3661 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
Code:
Please Login or Register, to see this Content

Pasuje kolorystyką do obecnego wyglądu forum.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 1 of 5 [ 69 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 9 guests