Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat




Jaki system nagród warto wprowadzić?
BeerMod - nagradzanie dobrowolne lub też obowiązkowe w przypadku tagów [hide]. 41%  41%  [ 13 ]
HelpMod - nagradzanie całkowicie dobrowolne, zastępujące obecne piwa i pochwały. 9%  9%  [ 3 ]
RepMod - nagradzanie całkowicie dobrowolne, zaawansowany system kalkulacji punktów. 50%  50%  [ 16 ]
Total votes : 32


Previous topic | Next topic
Page 1 of 3 [ 42 posts ]
Go to page 1, 2, 3  Next
Print view
Write comments Post new topic


[Propozycja] Dyskusje o przyszłości systemu nagród na forum.

Post [Propozycja] Dyskusje o przyszłości systemu nagród na forum. 6 Sep 2009, o 22:00

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
Jako, iż wielu userów skarżyło się na obowiązujący system piw, który wymusza ich stawianie w przypadku znaczników [h!de], chciałbym rozpocząć dyskusję i ankietę dot. przyszłego systemu nagradzania forumowiczów.

  • 1 opcja to system bez żadnych zmian, czyli tak jak obecnie. Można będzie dawać punkty dobrowolnie lub też obowiązkowo w przypadku uploadów i patchy, gdy autor zastosuje znaczniki [h!de].
  • 2 opcja jest podobna do pierwszej, z tym że przyznawanie punktów będzie całkowicie dobrowolne, nie będzie już przypadków ich "wymuszania".
  • 3 opcja to zaawansowany system kalkulacji punktów, dzięki któremu liczona będzie zarówno ilość i jakość postów, jak i staż na forum. Punkty reputacji przyznaje się całkowicie dobrowolnie.

Uwaga: Jakikolwiek system zostanie zastosowany, należy liczyć się z tym, że wszystkie obecne pochwały i piwa ulegną wyzerowaniu. (Oczywiście na pamiątkę zasług zrobi się kopię statystyk.)
[Nieaktualne, w przypadku trzeciej opcji także jest możliwość przeniesienia tychże danych! :D]


Zapraszam wszystkich do ankiety lub jeszcze lepiej - zachęcam do dyskusji! :)
Last edited by pawelooss on 27 Dec 2009, o 15:00, edited 4 times in total.

Last post


Post [Propozycja] Re: Dyskusje o przyszłości systemu nagród na forum. 6 Sep 2009, o 22:18

Male - Friend  Posts/Topics1145/137  Reputation point 931 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
wybrałem opcję pierwszą ponieważ ona najbardziej mi odpowiada, bo niektórzy są tacy że ściągną patch wgrają go i nawet nie podziękują, a tak to jest jakaś forma wdzięczności, kiedyś napisał do mnie gościu na GG żebym dał mu link do moich patchy i tych za które postawiłem piwa... i gdybym mu dał powiedział by może dzięki ale i w to wątpię, a tak przynajmniej wiadomo jaką sławą cieszy się twój patch bo widać ile browarów za niego jest...


Post [Propozycja] Re: Dyskusje o przyszłości systemu nagród na forum. 6 Sep 2009, o 22:27

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
Niektórzy nie lubią "pre-paidów". A jeśli ktoś ma w zwyczaju, to za świetną rzecz i tak sam podziękuje.

Poza tym nie wszystko robi się dla statystyk, jest jeszcze coś takiego jak satysfakcja. :)


Post [Propozycja] Re: Dyskusje o przyszłości systemu nagród na forum. 7 Sep 2009, o 00:11

Male - Sponsor  Posts/Topics1524/67  Reputation point 3323 
Offline  Profile 
Java Opera
Jak kiedyś byłem raczej przeciwny piwom, tak teraz są mi obojętne. Ale całkiem mądrą i rzecz napisał adrianku - widać jaką popularnością cieszy się twoja gra czy patch, a jest to dość ciekawe.
Co do helpmoda to coś tam znalazłem w google, ale że wątek obszerny to tylko tak zerknąłem pobieżnie. Czym różni się od obecnego systemu? Dobrze rozumiem, że nie ma piw i pochwał, i jakby znacznika hide, a po prostu przyznajemy sobie punkty przy dowolnej okazji?
3 opcja wydaje się najciekawsza. Na jakiej zasadzie będzie oceniana jakość postów? Mógłbyś napisać coś więcej o tym modzie? Albo jakiś link gdzie jest opisane co i jak, bo coś średnio udało mi się znaleźć. Gdyby coś to może być też po angielsku:)


Post [Propozycja] Re: Dyskusje o przyszłości systemu nagród na forum. 7 Sep 2009, o 00:17

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
michero wrote:
Czym różni się od obecnego systemu? Dobrze rozumiem, że nie ma piw i pochwał, i jakby znacznika hide, a po prostu przyznajemy sobie punkty przy dowolnej okazji?

Dokładnie.

michero wrote:
3 opcja wydaje się najciekawsza. Na jakiej zasadzie będzie oceniana jakość postów?

Poprzez weryfikację przez innych użytkowników, zwłaszcza tymi z rangami. Ja np. daję piwko każdej osobie, która wrzuca dobry artykuł czy superciekawy patch - w tym systemie za każdą taką aktywność dostawałaby dużo punktów.

Inne osoby nie piszą znowu żadnych artów, za to świetnie pomagają na forum lub uploadują pliki. Wtedy uploady, pisanie postów oraz rep+ od szarych użytkowników za pomoc również systematycznie podwyższałyby im miejsce w statystykach. ;)

http://nokiahacking.pl/uwaga-co-cie-naj ... .htm#14374

Tak więc ja ten system uważam za najciekawszy i... najbardziej sprawiedliwy. :)


Post [Propozycja] Re: Dyskusje o przyszłości systemu nagród na forum. 7 Sep 2009, o 09:40

Male - Sponsor  Posts/Topics643/227  Reputation point 817 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
W takim razie ja też się wypowiem :D

Widzę to mniej więcej tak:
Osoba która coś zrobi, dajmy na to patch, motyw, tapety czy dzwonki.. mniejsza o to. Wrzuci to na jakiś hosting bez podliczania ilości ściągnięć, a potem na forum. Wtedy wyobraźmy sobie, że na forum nie ma żadnego systemu nagród. Po pierwsze osoba nie zobaczy żadnego komentarza na temat swojego pliku, bo jak wiadomo najnowsze pliki powinny być u góry, a nie jakieś wykopaliska. Po za tym, za dużo niepotrzebnej treści jest wraz z komentarzami. Jak pisałem, nie zobaczy ilości ściągnięć, a po liczbie odsłon tematu też za dużo nie wywnioskuje, bo obejrzeć każdy może. Wtedy osoba może czuć się lekko zdezorientowana, nie wie czy ktoś pobrał ten plik i czy w ogóle jest przydatny. Zatem nie wie, czy wrzucać coś dalej..

Rozwiązaniem jest użycie np. 4shared, tam już jest ilość pobrań.. wtedy user widzi, czy jest zainteresowanie, czy ma sens w ogóle produkowanie się ;) W ogóle ja postrzegam system piw, jak licznik pobrań. Dla mnie nie ważne jest, czy ktoś ma tysiąc piw, czy dwa tysiące czy tylko kilka piw. Ważne jest to, że widzisz jakiś tam nick pod tematem(osobę), która prawdopodobnie pobrała stworzony przez Ciebie patch, motyw czy coś tam.

To są tylko moje odczucia związane z tym, nie wiem jak reszta ale proszę mnie nie besztać za to :D To jest tylko i wyłącznie moje zdanie. Jak można zobaczyć w moich tematach, znaczniki hide daję raczej tylko wtedy kiedy sam zrobiłem dzwonek czy cokolwiek i spędziłem chociaż chwilkę czasu nad tym. Jeśli podaję coś fajnego z internetu, daję tylko code, nikt nie musi mi za to dawać piwa, a żeby zobaczyć link wystarczy być tylko zarejestrowanym.

No i między innymi dochodzę do tego, że:
Internet już spory czas mam, pamiętam czasy grzechotek... to wiem, że są takie osoby które w 100% myślą tylko, jak zassać coś za darmo, a o osobie która coś zrobiła się zapomina. Satysfakcja, satysfakcją.. ale dużo osób bez jakiejś motywacji, nie będzie robić nic.

Więc według mnie, jeśli dobrze przeczytałem opcja numer 2, dobrowolne dziękowanie nie zawsze musi się sprawdzić, tak jak piszę.. dużo osób pobiera, nie dziękując za nic. Zaznaczyłem opcję numer 1 (nie strzelajcie do mnie), co bardziej odnosi się do plików samodzielnie zrobionych. Wtedy autorowi należy się jakaś większa satysfakcja, tak uważam. A to, że taka osoba widzi pod tematem kto pobrał plik, jest wystarczająca.

No i to tyle, przepraszam za błędy i za zanudzanie. Chciałem tylko wyrazić swój pogląd na temat w tej sprawie.

P.S za pierwszym razem to wszystko inaczej brzmiało :P piszę to już drugi raz bo mnie wylogowało :D
Pozdrawiam! :)


Post [Propozycja] Re: Dyskusje o przyszłości systemu nagród na forum. 7 Sep 2009, o 14:17

Male - Sponsor  Posts/Topics2168/282  Reputation point 4745 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Ja jestem za całkowita rezygnacją z piw i zostawieniu jedynie pochwał.


Post [Propozycja] Re: Dyskusje o przyszłości systemu nagród na forum. 7 Sep 2009, o 14:22

Male - 40%  Posts/Topics149/29  Reputation point 143 
Offline  Profile   
Windows Vista Firefox
Filip wrote:
Ja jestem za całkowita rezygnacją z piw i zostawieniu jedynie pochwał.



Jestem dokładnie takiego samego zdania


Post [Propozycja] Re: Dyskusje o przyszłości systemu nagród na forum. 7 Sep 2009, o 15:35

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Zodzę się z adrianku. Np. Piwa można by było dawać tylko w kategoriach Patchy( Tylko tam by się używało znaczników Hide.

Kiedyś widziałem na pewnym forum, że były tak zwana ocena użytkownika - czyli można było dać od 0-5 gwiazdek. Ciekawie to by wyglądało bo by się wtedy używało by ocenić, kto robi ciekawe, dobre patchy, a kto nie. Tylko wtedy to trzeba by było liczyć na uczciwość użytkowników, bo każdy na hama, ze złości mógłby postawić 0-1*

W wyposażeniu PHPBB 2 jak dobrze pamiętam były już wgrane pochwały(Czyli plusy) i ostrzeżenia(Czyli warny, minusy) Nie wiem jak to jest z 3 wydaniem PHPBB .

HelpMod wydaję się najbardziej trafnym pomysłem dlatego głos wędruje na niego ;)

Pozdro


Post [Propozycja] Re: Dyskusje o przyszłości systemu nagród na forum. 7 Sep 2009, o 15:55

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
Filip wrote:
Ja jestem za całkowita rezygnacją z piw i zostawieniu jedynie pochwał.

Taka opcja jest niemożliwa.


Post [Propozycja] Re: Dyskusje o przyszłości systemu nagród na forum. 7 Sep 2009, o 15:58

Male - Friend  Posts/Topics423/50  Reputation point 1211 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
pawelooss wrote:
Taka opcja jest niemożliwa.

Dlaczego ja też jestem za żeby usunąć piwa a zostawić tylko pochwały a zrobić coś takiego jak dziękuje ale żeby nie pokazywało w panelu bocznym lub zostawić piwa ale usunąć z panelu bocznego.


Post [Propozycja] Re: Dyskusje o przyszłości systemu nagród na forum. 7 Sep 2009, o 16:00

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
Quote:
Dlaczego ja też jestem za żeby usunąć piwa a zostawić tylko pochwały

Nie widziałem żadnego takiego modu, Przemo dodał go tak od siebie.


Dodam jeszcze, że w sprawie "hidowania" linków głosy HelpModa i RepModa liczone są wspólnie. Tzn. jeśli sumarycznie więcej będzie głosów przeciwników znacznika hide, niż zwolenników (opcja pierwsza), ukrywanie linków zostanie zniesione.


Post [Propozycja] Re: Dyskusje o przyszłości systemu nagród na forum. 7 Sep 2009, o 17:52

Male - Sponsor  Posts/Topics2168/282  Reputation point 4745 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
pawelooss, a jeszcze innej opcji nie będzie? Np. tak jak na pewnym forum każdy moderator może przyznać każdemu userowi ujemne i dodatnie pkty reputacji (to było na SMF ale na phpbb3 też może się znajdzie).


Post [Propozycja] Re: Dyskusje o przyszłości systemu nagród na forum. 7 Sep 2009, o 18:12

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Filip, najbardziej zbliżoną funkcjonalność ma RepMod. Nie czytałem dokładnej specyfikacji, ale jest chyba tak, że siła punktów od moderatora jest 50 czy ileś tam razy większa niż zwykłego usera. A to chyba zadowalające WSZYSTKICH rozwiązanie. :D

[ Komentarz dodany przez: Filip: 2009-09-07, 18:14 ]
W takim razie popieram :D


Post [Propozycja] Re: Dyskusje o przyszłości systemu nagród na forum. 7 Sep 2009, o 19:30

Male - Sponsor  Posts/Topics2914/276  Reputation point 4512 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Ja zagłosowałem na REPmoda :) Moim zdaniem to najlepsze rozwiązanie :) Każdy każdemu od tak będzie mógł dać pkt Reputacji

Top

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3 [ 42 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

Dyskusje dotyczące serii oficjalnych motywów NokiaHacking.

[ Go to pageGo to page: 1 ... 11, 12, 13 ]

Author: Agentix (2 Jul 2010, o 10:37)

Views: 10723  •  Replies: 184

Last post: HitFan (1 Mar 2011, o 15:16) View the latest post



Erotyka na forum

[ Go to pageGo to page: 1, 2 ]

Author: adamke (31 Jul 2009, o 08:24)

Views: 6189  •  Replies: 24

Last post: michero (2 Aug 2009, o 01:01) View the latest post



Czy podoba wam się to forum???

[ Go to pageGo to page: 1, 2 ]

Author: ptakuwrc (28 Apr 2009, o 19:18)

Views: 5560  •  Replies: 25

Last post: wasiesto (30 May 2010, o 01:40) View the latest post



Reklamiarz na forum :)

[ Go to pageGo to page: 1, 2 ]

Author: kurupt (4 Jan 2010, o 22:18)

Views: 5576  •  Replies: 21

Last post: pawelooss (6 Jan 2010, o 02:00) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 10 guests