Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 6 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


[3110c] Brak niektórych certyfikatów po flashowaniu

Post [3110c] Brak niektórych certyfikatów po flashowaniu 7 Jul 2009, o 17:05

Male - User  Posts/Topics3/1  Reputation point 1 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Witam
Ostatnio sflashowałem ją przy pomocy JAFa nokiowym, niebrandowanym firmwarem w wersji 7.21 w wariancie EURO-B, Latin, black [PC 0544306]. Co chciałem to uzyskałem [tzn wywaliłem menu orange i uzyskałem możliwość włączenia aktywnego trybu gotowości], ale teraz mam problemy z instalacją opery mini 4.2 albowiem krzyczy że certyfikatów nie ma na telefonie ani na karcie sim, tzn przy pobieraniu wersji 'multiple certificates' i 'verisign certificate' wyświetla mi 'brak ważnego certyfikatu', natomiast gdy wybiorę wersję z certyfikatem thawte wyświetla mi 'brak certyfikatu na telefonie lub na karcie sim'. Oczywiście da się zainstalować operę gdy wyślę sobie smsem link do pliku 'jad' ale krzyczy wtedy ze aplikacja nie jest od zaufanego wydawcy a potem nie mogę jej nadać za odpowiednich praw dostępu [odczyt/zapis/internet]. Na liście certyfikatów w opcji Zabezpieczenia w ustawieniach nie ma ani Verisign ani Thawte, czy można jakoś to obejść? tzn bez powtórnego podpisywania aplikacji, czy flashowania telefonu firmwarem z odpowiednimi certyfikatami [jeśli już to jak sprawdzić czy zawiera on odpowiednie certyfikaty?]:) jeśli można by było doinstalować te certyfikaty to by było super!:)
z góry dziękuję za odpowiedź!:)

Last post
Reply with quote 


Post [3110c] Re: Brak niektórych certyfikatów po flashowaniu 7 Jul 2009, o 21:23

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
Jeżeli robiłeś JAF-em to trzeba było zaznaczyć "Factory Set" (odpowiednik trybu Refurbish).

Można też inaczej. http://nokiahacking.pl/s40v3-lista-opcj ... i-vt92.htm
Pole 28 - wtedy już żadna aplikacja nie zapyta Cię o dostęp do plików.
Reply with quote 


Post [3110c] Re: Brak niektórych certyfikatów po flashowaniu 8 Jul 2009, o 14:39

Male - User  Posts/Topics3/1  Reputation point 1 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
zrobiłem to z factory set [drugi raz, albowiem przywracanie backupów ustawień wyłączyło mi aktywny tryb gotowości i wrzuciło menu orange], certyfikatów CA takich jak Verisign i Thawte nadal brak, przed flashowaniem wszystko było ok, miałem brandowany firmware orange i nie mialem problemów z zainstalowaniem opery mini

[ Dodano: 2009-07-08, 19:07 ]
hmm, wgrałem soft od 3500, fajne toto, ale nadal nie ma potrzebnych certyfikatów, jak sobie dogram to wtedy w menu 'wybierz użytek' opcję 'znakow. aplik.' mam wyszarzoną, nie mogę jej zaznaczyć, czy ktoś po flashowaniu tej nokii miał podobne problemy?

[ Dodano: 2009-10-01, 20:00 ]
Udało się! Ściągnąłem certyfikaty razem z paczką original content od 3110c od tośka
Code:
Please Login or Register, to see this Content
i skopiowałem je przy pomocy oxycube do katalogu C:\predefhiddenfolder\certificates\auth na telefonie razem z plikiem ext_info.sys!:) Mam nadzieję ze komuś się to przyda bo z mojego googlania wynika iż dużo ludzi ma podobny problem [przy instalacji mobilnego padu-padu tudzież opery mini]:) można zamknąć tudzież przypiąć dla potomności:)
Reply with quote 


Post [3110c] Re: Brak niektórych certyfikatów po flashowaniu 1 Oct 2009, o 20:24

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
Brawa za drążenie tematu i znalezienie rozwiązania, nawet po kwartale. Takich userów nam trzeba! :)
Reply with quote 


Post [3110c] Re: Brak niektórych certyfikatów po flashowaniu 1 Oct 2009, o 20:34

Male - User  Posts/Topics3/1  Reputation point 1 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Dzięki dzięki:) sprawa zdążyła mi sie już dać nieco we znaki, olałem już naciskanie ok przy każdym łączeniu się opery z siecią, ale jak klient gmaila powiedział mi że nie może się połączyć z serwerami bo nie ma certyfikatów... to jakoś tak.. żyłka pękła i nie wytrzymałem;-)
Reply with quote 


Post [3110c] Re: Brak niektórych certyfikatów po flashowaniu 1 Oct 2009, o 21:41

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
maniel, http://nokiahacking.pl/3110c-0721-orygi ... vt3667.htm dzięki raz jeszcze. ;)

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 6 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

Brak systemowych certyfikatów

Author: miki920 (15 Oct 2010, o 14:10)

Views: 1462  •  Replies: 13

Last post: nemo333 (20 Oct 2010, o 01:01) View the latest post



Brak certyfikatów w aplikacjach internetowych.

Author: colleague (3 Jun 2009, o 23:42)

Views: 1182  •  Replies: 5

Last post: adrianus931 (4 Jun 2009, o 19:15) View the latest post



Brak słownika T9 po flashowaniu.

Author: samara (11 Aug 2010, o 15:35)

Views: 1024  •  Replies: 2

Last post: samara (11 Aug 2010, o 16:23) View the latest post



Brak plików softu przy flashowaniu telefonu.

Author: Swiezak (22 Apr 2010, o 15:54)

Views: 1391  •  Replies: 7

Last post: pawelooss (22 Apr 2010, o 21:14) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 17 guests