Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 2 [ 28 posts ]
Go to page 1, 2  Next
Print view
Write comments Post new topic


[6131] Czy da się sflashować JAF'em po Dead USB bez Galerii?

Post [6131] Czy da się sflashować JAF'em po Dead USB bez Galerii? 29 Dec 2009, o 22:37

Male - 10%  Posts/Topics12/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Witam
Jestem nowy wiec jak nie ten dział to proszę o przeniesienie.

Mam problem z nokia 6131. Po włączeniu telefon pyta sie czy uruchomić bez karty sim, jak sie akceptuje to telefon sie włącza logo nokia, widać przez chwilę tapetę i reset. Tak z 3 - 4 razy i pada. Bylem w serwisie wgrali mi nowego softa i powiedzieli ze wgrali bez Galerii gdzyż pamięć sie sypie. Działał tak kilka dni lecz gdy przywróciłem ustawienia fabryczne znów zaczęło się to dziać. Nie mam gwarancji bo "mądra siostra" zerwała pląbę bo jej przeszkadzała. ;/


Chciałbym wgrać softa przez Dead Usb, JAF'em, lub jakims innym programem. Jest jakaś opcja żeby wgrało same oprogramowanie bez galerii? Lub jest może jakiś inny sposób aby to naprawić? Jakaś edycja plików systemowych przez kabel Usb?

I ostatnie pytanie. Czy to normalne, że jak ustawie już telefon w tryb Dead Usb (wyciągnięcie baterii, naciśnięcie power on) telefon w komputerze wykrywany jest na kilka sekund, po czym słychać dźwięk odłączonego urządzenia.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
picia9669
Last edited by picia9669 on 29 Dec 2009, o 23:03, edited 1 time in total.

Last post
Reply with quote 


Post [6131] Re: Czy da się sflashować JAF'em po Dead USB bez Galerii? 29 Dec 2009, o 22:44

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
wgraj normalnie soft na dead flashu z najpierw na restore user product jak nie zadziała to refubrish.
picia9669 wrote:
I ostatnie pytanie. Czy to normalne, że jak ustawie już telefon w tryb Dead Usb (wyciągnięcie baterii, naciśnięcie power on) telefon w komputerze wykrywany jest na kilka sekund, po czym słychać dźwięk odłączonego urządzenia.
to normalnie. dlatego nie zawsze wychodzi dead flash gdyż nie każdy umie"wstrzelić się" w moment kiedy trzeba wcisnąć włącznik
Reply with quote 


Post [6131] Re: Czy da się sflashować JAF'em po Dead USB bez Galerii? 29 Dec 2009, o 22:47

Male - Friend  Posts/Topics1113/192  Reputation point 2644 
Offline  Profile 
Windows XP Mozilla
Quote:
Jest jakaś opcja żeby wgrało same oprogramowanie bez galerii?

Chyba nie.
Quote:
Jakaś edycja plików systemowych przez kabel Usb?

Użyj MobiMB, znajdź sobie w Downloadzie.
Reply with quote 


Post [6131] Re: Czy da się sflashować JAF'em po Dead USB bez Galerii? 29 Dec 2009, o 23:09

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
kurupt wrote:
Chyba nie.

Jasne, że się da.

kurupt wrote:
Użyj MobiMB, znajdź sobie w Downloadzie.

To nic mu zaś nie pomoże. ;]


picia9669, no więc tak - możesz wgrać Phoeniksem w trybie "Restore User Product" (JAF realizuje tylko "Refurbish" przy dead). Tylko mały szkopuł - to w Twojej sytuacji nic nie da lub pomoże tylko na parę dni, jak już sam zdążyłeś zauważyć.

Więc możesz spróbować wgrać "z Galerią", czyli przez tryb "Refuribsh". Jak pamięć strzeli (a możliwe to? nie spotkałem się) - trudno, jak nie - wygrałeś. A gdy nie spróbujesz, to nadal będziesz miał takiego dziada jak w obecnym stanie. ;>
Reply with quote 


Post [6131] Re: Czy da się sflashować JAF'em po Dead USB bez Galerii? 30 Dec 2009, o 00:03

Male - 10%  Posts/Topics12/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
W serwisie powiedzieli ze można używać telefonu bez tej galerii, tylko wszystko zapisywac na kartę pamięci. Telefon działał by dalej, ale po jakimś czasie zniknął mi kalkulator z softu (?) wiec pomyślałem, żeby przywrócić ustawienia fabryczne i właśnie po przywróceniu tych ustawień telefon znów padł ;/

To wiec jak to wgrać bez tej galerii ? Koleś w serwisie mi mówił, że bez tej galerii wszystko działa jak należy , zaś jak dogrywał galerię to sie soft sypał. Dlatego nie chce jej wgrywać, zresztą jej nie potrzebuje. wystarczy dzwonek nokia tune, dźwięk sms i budzika =)

Czyli to bez galerii to tym phoenixem tryb "Restore User Product"?


Pozdrawiam
picia9669
Reply with quote 


Post [6131] Re: Czy da się sflashować JAF'em po Dead USB bez Galerii? 30 Dec 2009, o 00:07

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
picia9669 wrote:
Czyli to bez galerii to tym phoenixem tryb "Restore User Product"?
tak
Reply with quote 


Post [6131] Re: Czy da się sflashować JAF'em po Dead USB bez Galerii? 30 Dec 2009, o 00:38

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
picia9669 wrote:
To wiec jak to wgrać bez tej galerii ?

Gdy wgrasz, jak mówisz "bez Galerii" to nic to nie da - pozostanie status quo.

W pamięci telefonu najprawdopodobniej są śmieci, które przywróciłeś przywracaniem ustawień fabrycznych. Zwykłe flashowanie to jak wyciąganie opiłków metali pęsetą, podczas gdy flashowanie w trybie "Refurbish", to jak skorzystanie z magnesu.

Teraz i tak nie masz wyjścia - możesz sobie flashować w zwykły sposób co 2 dni, ale prędzej to zjedzie pamięć flash, niż jeden porządny "Refurbish".

picia9669 wrote:
serwisie

Raczej komisie.

picia9669 wrote:
powiedzieli ze wgrali bez Galerii gdzyż pamięć sie sypie

Nie chcę podważać zdania osób, siedzących w tym fachu na co dzień, ale osobiście nie słyszałem jeszcze o przypadku zajechania pamięci telefonu.
Reply with quote 


Post [6131] Re: Czy da się sflashować JAF'em po Dead USB bez Galerii? 30 Dec 2009, o 00:41

Male - Friend  Posts/Topics1419/120  Reputation point 1886 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
picia9669,
Ja bym lepiej walnął mu refurbisha i tyle, zobaczysz co się będzie działo bo może ci pseudo fachowcy zwyczajowy kit ci wciskają i tyle. Zanikająca pamieć :hihi: Może ona ulatnia się gdzieś i trzeba przytkać szmatką aby nie wyleciała ?
Reply with quote 


Post [6131] Re: Czy da się sflashować JAF'em po Dead USB bez Galerii? 30 Dec 2009, o 00:43

Male - 10%  Posts/Topics12/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Dobra to ostatnie pytanie i będę próbował flashować. Jaki kabel USB bo mam 2
1. Nokia CA-53
2. Nokia DKU-2

Nie wiem czemu komis, może być i serwis :). Byłem w autoryzowanym komisie/serwisie Noki. i za tego flasha zapłaciłem 40 zł. Koleś powiedział że jest uszkodzona wewnętrzna pamięć telefonu. I to chyba prawda bo jak wrzucało się coś na nią (albo robiło zdjęcie które zapisywało się w pamięć telefonu) to telefon się restartował, ale wstawał i działał dalej, a plik był uszkodzony (zajmujący 0,0kb, z takim znakiem zapytania, czyli że nie znał rozszerzenia.

Pozdrawiam
picia9669
Last edited by picia9669 on 30 Dec 2009, o 00:48, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post [6131] Re: Czy da się sflashować JAF'em po Dead USB bez Galerii? 30 Dec 2009, o 00:44

Male - Friend  Posts/Topics1419/120  Reputation point 1886 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Ca-53

i nie pozdrawiaj tak już
Reply with quote 


Post [6131] Re: Czy da się sflashować JAF'em po Dead USB bez Galerii? 30 Dec 2009, o 00:50

Male - 10%  Posts/Topics12/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Piszę z przyzwyczajenia i z grzeczności :)
Dobra to najpierw mam zrobić ten refubrish (czym jafem czy phoenixem), a później jak nie bedzie działać spróbować phoenixem tryb "Restore User Product"
Reply with quote 


Post [6131] Re: Czy da się sflashować JAF'em po Dead USB bez Galerii? 30 Dec 2009, o 00:56

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
patryk-88, właśnie, zobaczyłbyś moje pierwsze z 600 lub więcej postów na socjum 3110c, to tam zawsze dawałem standardowe...


Pozdrawiam,
pawelooss


PS: Aż mi się w końcu znudziło. :D

[ Dodano: 2009-12-29, 23:58 ]
picia9669 wrote:
czym jafem czy phoenixem

Obojętnie, Phoenix przyjemniejszy w obsłudze.

picia9669 wrote:
a później jak nie bedzie działać spróbować phoenixem tryb "Restore User Product"

Tak, tylko "Refurbish" jest o wiele silniejszy od "Restore", więc gdy nie pomoże, to na drugie tym bardziej nie masz co liczyć.

picia9669 wrote:
I to chyba prawda bo jak wrzucało się coś na nią (albo robiło zdjęcie które zapisywało się w pamięć telefonu) to telefon się restartował, ale wstawał i działał dalej, a plik był uszkodzony (zajmujący 0,0kb, z takim znakiem zapytania, czyli że nie znał rozszerzenia.

Faktycznie może być skopana, ale i tak nie masz wyjścia, bo zaingerowałeś w nią przez przywrócenie ustawień fabrycznych.
Reply with quote 


Post [6131] Re: Czy da się sflashować JAF'em po Dead USB bez Galerii? 30 Dec 2009, o 01:01

Male - 10%  Posts/Topics12/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Ok czyli wszystko jasne najpierw restore, pozniej refurbish

Ściągam phoenixa, dam znać czy zrobiłem czy nie, ewentualnie się zapytam :)

[ Dodano: 2009-12-30, 00:28 ]
No i cos nie tak ;/ na tym "restore user product" wywala mi błąd,
Image
Reply with quote 


Post [6131] Re: Czy da się sflashować JAF'em po Dead USB bez Galerii? 30 Dec 2009, o 01:36

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
Zawsze myślałem, że na Dead da się robić "Restore", chyba tak było w dużo starszych Phoeniksach, które instalowały się tylko cudem na czystych systemach.

No cóż, ja na Twoim miejscu próbowałbym "Refurbish" (bo innej drogi, jak widzisz powyżej, nie ma), ale decyzja należy do Ciebie.
Reply with quote 


Post [6131] Re: Czy da się sflashować JAF'em po Dead USB bez Galerii? 30 Dec 2009, o 01:40

Male - 10%  Posts/Topics12/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
dobra robie refurbish

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2  Next
Page 1 of 2 [ 28 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

Nie mogę sflashować padniętego telefonu.

[ Go to pageGo to page: 1, 2, 3 ]

Author: PrzemoOos (28 Apr 2009, o 19:03)

Views: 6149  •  Replies: 34

Last post: Aero12 (27 Nov 2012, o 21:47) View the latest post



[Nokia 3110c] Telefon nie chce się sflashować

Author: robert_c3f (5 Oct 2013, o 23:57)

Views: 1603  •  Replies: 2

Last post: robert_c3f (11 Mar 2016, o 13:04) View the latest post



Nie mogę sflashować telefonu w trybie "death usb"

Author: xseejay91x (17 Jan 2012, o 19:35)

Views: 1065  •  Replies: 6

Last post: Kriss_Lodz (28 Jan 2012, o 20:03) View the latest post



dead - pomocy

Author: yellow89 (26 Mar 2012, o 16:30)

Views: 867  •  Replies: 3

Last post: yellow89 (27 Mar 2012, o 18:10) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 40 guests