Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 11 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


[5200XM] Debranding przez NSS + NSU nie usunął śmieci z Orange. Jak je wyczyścić?

Post [5200XM] Debranding przez NSS + NSU nie usunął śmieci z Orange. Jak je wyczyścić? 17 Apr 2010, o 11:13

Male - 10%  Posts/Topics20/6  Reputation point 3 
Offline  Profile 
Linux Opera
Witam (Mój 1 post na forum :D )
Zmieniłem sobie PC w mojej 5200 z orange black na all black, zapisał mi się bez problemu, następnie spróbowałem zabawy z NSU (komórka stara, to i gwarancji już nie mam), wprawdzie soft miałem aktualny, ale była opcja "przeflashowania ponownie". Niestety, brandu się przez to nie pozbyłem, choć, co ciekawe - zrobiłem "factory default" w NSS i pojawił mi się Active Idle w telefonie zamiast ekranu Orange, jednak po restarcie znikł i nie mam ani tego AI, ani paska z Orange :D Z kolei zrobiłem factory default w telefonie - i pięknie wskoczyły wszystkie dodatki z brandu (motyw Orange, ekran Orange, itp) z czego wniosek, że NSU najpewniej dalej zapisał mi do fona brandowy content.
Nie chcę ściągać Phoeniksa, nie mam tyle miejsca na dysku (lol, ale to prawda - siedzę na Linuksie i dla Win mam tylko 10GB partycję) i stąd moje pytanie. Zauważyłem, że w NSS też jest opcja flashowania, ale gdy jej próbuję wywala błąd "USB: nieobsługiwana funkcja" - czy do flashowania przez NSS muszę mieć box?
Ewentualnie czy znacie inne równie niewielkie programy do flasha po USB bez boxa, dobrze jakby miały też opcję stawiania z dead - tak na wszelki wypadek ;)

A przy okazji, czym się różni PC dla "latin all black" od "latin black"?

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 17 kwietnia 2010, o 14:45 ]
Wydzieliłem posty do odpowiedniego nowego tematu.
Last edited by saranis on 17 Apr 2010, o 10:59, edited 1 time in total.

Last post
Reply with quote 


Post [5200XM] Re: Zmiana Product Code za pomocą Nemesis Service Suite (NSS). 17 Apr 2010, o 12:21

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
Wrzuć jafa. Troche trudniejszy w obsłudze ale waży mniej. Do tego jedną paczke z navifirm dla jednego product code jak sięnie zamierzasz więcej bawć a tylko przeflashować A NSU nie zmienia contentu na nowy więc dlatego nic Ci nie zmieniło
Reply with quote 


Post [5200XM] Re: Zmiana Product Code za pomocą Nemesis Service Suite (NSS). 17 Apr 2010, o 13:00

Male - 10%  Posts/Topics20/6  Reputation point 3 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
No właśnie pobrałem Phoeniksa, i zamierzałem porobić porządki na dysku z Win ;)
Navifirm mam już od wczoraj i ściągnięty cały soft "Latin2 All Black".
Piszesz, że NSU nie podmienia contentu - ale jest tu na forum opisany debranding za jego pomocą (po wcześniejszej zmianie PC na bezbrandowy), więc jak to jest? Chyba, że jak podejrzewam, powodem jest to, że już wcześniej miałem wgrany najnowszy soft (aktualizowany też przez NSU, ale bez zmiany PC)...
Czy to będzie jednorazowa operacja - nie wiem, szczerze mówiąc, "grzebanie w FW komórek" wciąga ;) Możliwe, że zacznę powoli działać coś więcej w tym kierunku; jest kilka patchy, które bym chętnie wypróbował ;)
I jeszcze takie pytanko, bo nie chcę zakładać nowego tematu - debranding JAFem lub Phoeniksem - mam wrzucić cały soft (mcu + ppu + cnt)? czy tylko cnt wystarczy (wersja softu ta sama tak czy inaczej)?
Nie chciałbym na dobre uwalić tego fona, bo zostałbym z N7650, w której bateria trzyma ledwo dzień...
Reply with quote 


Post [5200XM] Re: Zmiana Product Code za pomocą Nemesis Service Suite (NSS). 17 Apr 2010, o 13:06

Male - Friend  Posts/Topics1317/140  Reputation point 3159 
Offline  Profile 
Windows Vista Opera
saranis wrote:
I jeszcze takie pytanko, bo nie chcę zakładać nowego tematu - debranding JAFem lub Phoeniksem - mam wrzucić cały soft (mcu + ppu + cnt)?

Tak.
Reply with quote 


Post [5200XM] Re: Zmiana Product Code za pomocą Nemesis Service Suite (NSS). 17 Apr 2010, o 13:10

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
saranis wrote:
Piszesz, że NSU nie podmienia contentu - ale jest tu na forum opisany debranding za jego pomocą (po wcześniejszej zmianie PC na bezbrandowy), więc jak to jest?
nsu podmienia content tylko w telefonach z Symbianem ;P i to nie wszystkich bo teraz wprowadzają to że się przywraca cała zawartość dysku tela :P
Quote:
Czy to będzie jednorazowa operacja - nie wiem, szczerze mówiąc, "grzebanie w FW komórek" wciąga Możliwe, że zacznę powoli działać coś więcej w tym kierunku; jest kilka patchy, które bym chętnie wypróbował
to do tego wystarczy Ci soft dla jednego PC :P
saranis wrote:
I jeszcze takie pytanko, bo nie chcę zakładać nowego tematu - debranding JAFem lub Phoeniksem - mam wrzucić cały soft (mcu + ppu + cnt)? czy tylko cnt wystarczy (wersja softu ta sama tak czy inaczej)?
wrzucasz cały niebrandowany soft w trybie Refubrish
saranis wrote:
Nie chciałbym na dobre uwalić tego fona, bo zostałbym z N7650, w której bateria trzyma ledwo dzień...
trzeba się naprawde postarać żeby tak uwalić żeby nie wstał na Dead Flashu
Reply with quote 


Post [5200XM] Re: Zmiana Product Code za pomocą Nemesis Service Suite (NSS). 17 Apr 2010, o 13:55

Male - 10%  Posts/Topics20/6  Reputation point 3 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
Zainstalowałem Phoeniksa, wersja 2008.44.005.36625 i na początek troszkę się nim "bawię", zanim zacznę coś poważniejszego.
Firmware ściągnąłem przez Navifirm, wrzuciłem do folderu Phoenix\Products\ następujące pliki:
Code:
Please Login or Register, to see this Content

Wciskam w Phoeniksie Ctrl+R, znajduje mi telefon (jako produkt), ale jak chcę zmienić mode telefonu na local, to otrzymuję:
Code:
Please Login or Register, to see this Content

Czego mi brakuje? Ryzykować flashowanie w takiej sytuacji? Dodam, że telefon przełącza się w tryb local. Jak mu później każę przełączyć się w normal, też reaguje poprawnie (jednak phoenix wywala taki błąd).
Zainstalowane NPCS, NSS, NSU, ale wszystkie poza Phoeniksem wyłączone.
Reply with quote 


Post [5200XM] Re: Zmiana Product Code za pomocą Nemesis Service Suite (NSS). 17 Apr 2010, o 13:58

Male - Friend  Posts/Topics1317/140  Reputation point 3159 
Offline  Profile 
Windows Vista Opera
saranis wrote:
ale jak chcę zmienić mode telefonu na local

:O Ja nigdy tam nic nie grzebałem... Jak znajdzie telefon (ctrl + R) to po prostu wejdź w menu flashowania.
Reply with quote 


Post [5200XM] Re: Zmiana Product Code za pomocą Nemesis Service Suite (NSS). 17 Apr 2010, o 14:14

Male - 10%  Posts/Topics20/6  Reputation point 3 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
Jeszcze jedno (mam nadzieję, że ostatnie, bo zaraz za OT warna dostanę :P ) - wchodzę w Firmware Update, klikam w "..." od Product Code i wyskakuje mi
Code:
Please Login or Register, to see this Content
Jest to OK? Boję się bo jak go ubiję, to na dłuższy czas mogę zostać bez fona (i mp3), zanim się dead powiedzie...
A żeby nie było OT, to ponawiam moje pytanie: Czy żeby flashować za pomocą NSS, trzeba mieć do niego box?
[EDIT]
Zaryzykowałem, jednak bez tego DP nie chce się włączyć flash... Skąd go wziąć?
Reply with quote 


Post [5200XM] Re: Zmiana Product Code za pomocą Nemesis Service Suite (NSS). 17 Apr 2010, o 14:17

Male - Friend  Posts/Topics423/50  Reputation point 1211 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
saranis, NSS się nie flashuje tylko zmieniasz PC i aktualizujesz softa w NSU :) A softa wgrywasz tylko przez J.A.F, Phoenix najlepiej do softów :)
Reply with quote 


Post [5200XM] Re: Debranding przez NSS + NSU nie usunął śmieci z Orange. Jak je wyczyścić? 17 Apr 2010, o 15:30

Male - 10%  Posts/Topics20/6  Reputation point 3 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
...I udało się :D Mimo wyskoczenia kilku jeszcze błędów o braku komunikacji z telem, na pytanie "czy retry flashing" odpowiedziałem "tak" i poszło :D
Dzięki Wam za support, bez tego forum raczej bym się za to nie zabrał, tylko zaniósł fona do komisu/ serwisu i zapłacił :P
I tak będę musiał zanieść i zapłacić za smoka, tego się chyba jeszcze po USB bez boksa zrobić nie da...

PS. Dzięki dla pawelooss za wydzielenie do nowego wątku :)
Reply with quote 


Post [5200XM] Re: Debranding przez NSS + NSU nie usunął śmieci z Orange. Jak je wyczyścić? 17 Apr 2010, o 15:44

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
saranis wrote:
I tak będę musiał zanieść i zapłacić za smoka, tego się chyba jeszcze po USB bez boksa zrobić nie da...

Niestety tego już nie. ;)

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 11 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

Śmieci na telefonie

Author: kurupt (18 Nov 2009, o 21:25)

Views: 1096  •  Replies: 7

Last post: kurupt (19 Nov 2009, o 19:02) View the latest post



Jak wyczyścić listy połączeń?

Author: danaga1 (30 Sep 2012, o 10:33)

Views: 1737  •  Replies: 2

Last post: danaga1 (30 Sep 2012, o 11:26) View the latest post



Debranding

Author: Rafau (21 Jan 2011, o 22:48)

Views: 870  •  Replies: 3

Last post: pawelooss (21 Jan 2011, o 23:19) View the latest post



Debranding

Author: Rafau (25 Jan 2011, o 08:21)

Views: 818  •  Replies: 1

Last post: _NeedSpeed_ (25 Jan 2011, o 10:17) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 33 guests