Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 1 post ]
Print view
Write comments Post new topic


[6500s] Brak UMTS w dwóch identycznych poERA'owych słuchawkach.

Post [6500s] Brak UMTS w dwóch identycznych poERA'owych słuchawkach. 12 Apr 2011, o 12:31

Male - User  Posts/Topics1/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Internet Explorer 8
Witam!
Niedawno w moje ręce wpadła słuchawka firmowa Nokia 6500s z uszkodzonym wyświetlaczem i lekko podgiętą obudową.
Jako że spisana na straty, wymieniłem jej wyświetlacz na nowy oryginalny, obudowę nieco wyprostowałem, włożyłem kartę sim PLUSa i zdziwienie, brak UMTS mimo że ustawienia sieci właśnie na UMTS, w podwójnym to samo. Na innych słuchawkach pełny zasięg 3G. Zaktualizowałem więc ją do czystego softu (po uprzedniej zmianie product code w NSS) do v. 10.00 i efekt jedynie taki, że pozbyłem sie skrótów i innych rzeczy związanych z ERĄ. UMTS jak nie było tak nie ma. Myślę sobie, trudno może przy uszkodzeniu wyświetlacza coś jeszcze siadło.
Pare miesięcy później moja firma zrezygnowała z usług ERY i w moje ręce wpadła mi identyczna słuchawka ale nie uszkodzona. Nie posiadała sim locka więc włożyłem swoją kartę PLUSa i szok. Znów brak UMTS. Rozumiem w jednej słuchawce ale druga też padnięta? Nie widać śladów zalania czy jakiegokolwiek uszkodzenia, nawet rozbierana nie była. Na karcie ERY efekt podobny, brak 3G, w trybie GSM zasięg max, internet gprs działa. Wyczyściłem więc soft podobnie jak w poprzedniej, konfiguracja PLUS sama się wgrała podczas aktualizacji w OVI Suite. Niestety jak 3G nie było tak nie ma.
Pytanie więc do forumowiczów, czy jest jakaś możliwość sprawdzić w domowych warunkach przez PC i jakiś soft, czy 3G w ogóle działa, czy jest jakoś zablokowany, czy może ktoś kto ściągał simlocka coś namieszał?
Serwis odpada bo pewnie zapłacę więcej niż ten telefon wart. Jest to jedyna słuchawka ze wszystkich, które posiadam (a jest tego trochę zarówno SE jak i nokii nawet nowszych), a która w 100% prawidłowo działa z nawigacją Modecom MX2 i AutoMapą 6.8 i pobiera dane przez AM Traffic. Pozostałe fony albo nie łączą się przez DUN albo po połączeniu AM Traffic nie widzi połączenia z internetem.
Niby GPRS do AM Traffic wystarczy, bo dane tam w kilku kB się mieszczą, ale już z videorozmów, modemu 3G skorzystać się nie da. No i nienawidzę, jak coś nie działa a ja nie wiem dlaczego... :wall:
Przepraszam za przydługi post. Za wszelką pomoc, sugestie bardziej doświadczonych użytkowników Nokii będę bardzo wdzięczny.
Moja wiedza na temat Nokii dopiero otarła się o używanie NSS do zmiany product code do wgrania czystego softu do Nokii 6500s i E51. Ta ostatnia ładnie łapie 3G niestety z Modecomem MX2 łączy się przez gprs na krótką chwilę po czym rozłącza i już po tym nawet na tą krótką chwilę się nie połączy przez DUN.
Pozdrawiam.
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 1 post ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

nokia 3110c brak dzwięku w słuchawkach

Author: bocian124 (10 Mar 2013, o 00:11)

Views: 983  •  Replies: 0

Last post: bocian124 (10 Mar 2013, o 00:11) View the latest post



Niezidentyfikowane trzeszczenie na wszystkich słuchawkach.

Author: Mici0 (22 Mar 2010, o 14:50)

Views: 1715  •  Replies: 4

Last post: Mici0 (22 Mar 2010, o 23:18) View the latest post



Montaż buzzera z E398 lub dwóch głośników?

[ Go to pageGo to page: 1 ... 4, 5, 6 ]

Author: _NeedSpeed_ (1 Nov 2009, o 13:41)

Views: 5713  •  Replies: 79

Last post: Tomi1134 (16 Apr 2010, o 17:43) View the latest post



brak podświetlania lcd oraz klawiszy. brak zasiegu

Author: bystrak (8 Dec 2010, o 14:00)

Views: 2844  •  Replies: 5

Last post: Nozycoreki (8 Dec 2010, o 17:08) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 4 guests





cron