Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 2 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


[6020] Niemożność odtwarzania plików MIDI, szum w rozmowach.

Post [6020] Niemożność odtwarzania plików MIDI, szum w rozmowach. 24 Nov 2009, o 22:37

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
Witam!

No więc i mnie dotknął jakiś problem. A właściwie telefonu mojej mamy. ;)

Mianowicie od paru już miesięcy w głośniczku podczas rozmów słychać lekki szum. Ale to nic - można było się przyzwyczaić. Jednak wczoraj to po stronie drugiego rozmówcy było słychać jakieś "szurszczenie", obecnie jest normalnie, czyli chyba to nie mikrofon.

Dodatkowo dziś rano telefon nie zasygnalizował połączenia przychodzącego w sposób dźwiękowy, jedynie wyświetlił informację, że ktoś dzwoni. Wszedłem więc w ustawienia dźwięków, próbując zmienić dzwonek. Otworzyłem Galerię, najechałem na dotychczas używany dzwonek, a tu wyświetliło "Plik jest uszkodzony" i jego ikonka zmieniła się na ikonę pliku ustawionego. Najechałem na "Nokia Tune.mid" - to samo. Wszedłem bezpośrednio przez Galerię, odtworzyłem dzwonek - plik uszkodzony, najechałem znów na Nokia Tune - cudownie zadziałało. xD Następnymi razami jednak już żaden dźwięk MIDI nie działał. AMR-y i inne odtwarzały się normalnie.

Postanowiłem więc spróbować standardowej informatycznej metody na bugi - operacji wyłącz / włącz telefon. Działa. ;]

Moje pytanie kieruję głównie do Ekspertów. Co mogło być powodem takiego zachowania? Jakiś układ pada czy coś? Czy takie coś może się powtórzyć i zintensyfikować?
Telefon już stary (parę lat no i DCT-4), ale dobrze służy, więc gdyby za jakieś 2 dychy udało się taką wadę wyeliminować lub zapobiec gorszym rzeczom w przyszłości, to byłbym bardzo rad. ;D


Czekam na pomysły. Oczywiście nagrodzę je pochwałami. :)

Pozdrawiam,
pawelooss
Last edited by pawelooss on 25 Nov 2009, o 01:23, edited 1 time in total.

Last post
Reply with quote 


Post [6020] Re: Niemożność odtwarzania plików MIDI, szum w rozmowach. 25 Nov 2009, o 00:37

Male - Expert  Posts/Topics1576/61  Reputation point 3148 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
jakiś błąd systemu/coś się w nim zawiesiło. jeśli po restarcie telefonu wróciło wszystko do normy to git, możesz dać na wszelki wypadek ustawienia fabryczne.

ostatnio miałem podobny problem w fonie mojej mamy nokia 1208, przestał grać po prostu, gdy wchodziłem w ustawienia dźwięków to się restartował. przywróciłem ustawienia fabryczne i wszystko wróciło do normy. po prostu jakaś zawiecha systemu.

póki nic poważnego się nie dzieje to nie przejmuj się swoim przypadkiem:)

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 2 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 9 guests