Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 4 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Nokia X2 - moje wrażenia

Post Nokia X2 - moje wrażenia 6 May 2011, o 11:26

Male - 60%  Posts/Topics211/103  Reputation point 388 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Nokia X2 - moje wrażenia

Przez ponad rok byłem użytkownikiem telefonu Nokia 5530.
Z modelu tego byłem zadowolony, ale nie do końca, jako że jestem osobą, która stawia na komórki o dużych możliwościach muzycznych wraz z solidnością wykonania, poręcznością i brakiem problemów technicznych.
Ostatnich cech dotykowa XpressMusic jednak nie posiadała, więc decyzja zapadła - zmieniam ją na coś klasycznego. :hmm:

Image

Po dłuższym zastanowieniu i wertowaniu internetu w poszukiwaniu recenzji wybór padł na "X dwójkę".
Tania, zgrabna, lekka, klasyczna, a do tego posiadająca cechy sprzętu muzycznego: poręczne przyciski na boku obudowy, w miarę dobre słuchawki w zestawie i mocne głośniki stereo.

Nabyłem 3 miesięczny model za sumę 280 złotych wraz z całym zestawem i gwarancją producenta, wersja czarno - czerwona.


Brak systemu operacyjnego... wada? Po dłuższej zabawie z Symbianem w 5530 mam dość zabawek. Telefon "chodzi" bardzo szybko i nie ma problemów z funkcjonowaniem oprogramowania (jakie miał poprzednik), które zaraz po zakupie uaktualniłem.

Przed zakupem obawiałem się o dwie rzeczy:

- baterię
- jakość muzyki na słuchawkach (porównując do bardziej stylowej 5530)


Zostałem pozytywnie zaskoczony. Bateria w czasie normalnego użytkowania (w moim przypadku jedna, dwie rozmowy dziennie, około 10 sms'ów, trochę muzyki na słuchawkach) wytrzymała 6 dni! Używając jednak radia i głośników do słuchania dźwięku czas ten skraca się niesamowicie, bo do niespełna jednego dnia.

Muzyka na słuchawkach w X2 też mnie zaszokowała. Na słuchawkach producenta, a także Creativach EP-630 brzmi lepiej jakościowo niż w przypadku 5530! Gra jednak znacznie ciszej, co w niektórych (ja akurat nie słucham piosenek na pełnej głośności) przypadkach może być wadą.


Teraz trochę o innych funkcjach muzycznych i porównań do innych telefonów:

Radio - nie mam żadnych zastrzeżeń do jakości odbioru jak i również poprawnego funkcjonowania.

Odtwarzacz muzyczny - boli brak "więcej miejsca" na własne ustawienia korektora. Prócz konfiguracji producenta mamy możliwość ustawienia jedynie dwóch własnych. :thumbdown:

Głośniki stereo - nie jestem zwolennikiem dzielenia się naszym gustem muzycznym w miejscach publicznych, niemniej jednak uważam ten bajer za niezwykle pożyteczny. Sprawdza się na ogniskach, wypadach ze znajomymi, gdzie trudno jest o urozmaicenie w postaci muzyki. Głośniki w X2 potrafią zagrać na prawdę dobrze. Mimo, że z E398, czy 6233 przegrywają. Polecam obniżenie wartości wysokich tonów korektorze, usłyszymy wówczas znacznie lepszej jakości nutę.

Na końcu mały bonus w postaci porównywania zdjęć:

Fura mojej mamy:

Image

W większości testów X2 wypada lepiej niż 5530 z autofocusem.....

Last post
Reply with quote 


Post Re: Nokia X2 - moje wrażenia 11 May 2011, o 15:10

Male - Friend  Posts/Topics1684/27  Reputation point 1055 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Osobiście i tak myślę ze 5530 jest lepsza. Co do zdjęć to zależy na jakich parametrach je robiłeś. Poza tym E398 gra głośniej według mnie. Recenzja fajnie napisana tylko mogła by być dłuższa i powinna zawierać więcej zdjęć.
Reply with quote 


Post Re: Nokia X2 - moje wrażenia 16 May 2011, o 11:42

Male - 60%  Posts/Topics211/103  Reputation point 388 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Quote:
Głośniki w X2 potrafią zagrać na prawdę dobrze. Mimo, że z E398, czy 6233 przegrywają.


Według mnie też E398 gra głośniej, chyba coś przeoczyłeś! ;D
Reply with quote 


Post Re: Nokia X2 - moje wrażenia 24 May 2011, o 13:00

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Lepiej by było, jakbyś dał foty w full rozdziałce, bo na miniaturce, to nawet zdjęcia z C5 wyglądają dobrze.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 4 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 2 guests





cron