Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 2 [ 16 posts ]
Go to page 1, 2  Next
Print view
Write comments Post new topic


Sony Ericsson Live with Walkman – recenzja

Post Sony Ericsson Live with Walkman – recenzja 13 Apr 2012, o 18:35

Male - Friend  Posts/Topics625/62  Reputation point 771 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
Sony Ericsson Live with Walkman
Image

Krótko o telefonie
Image
Smartphone z Walkmanem. Jest to rozwiązanie bardzo dobre, dla osób lubiących słuchać muzyki, zagrać w gry, obejrzeć film, telefon jest idealny. Zaprezentowany został w IV kwartale 2011. Telefon dostępny jest w Orange, Plus, Play i T-Mobile. Oczywiście można go kupić po za salonem, allegro, lub sklep, wtedy cena wynosi 650-900zł. Na pewno wiele osób przyciągnie design, oraz walkman, i funkcjonalność.

Co dostajemy w zestawie?
Image
Telefon zapakowany w ładne pudełko, z zdjęciem LwW, i krótkim opisem, od spodu.

A w środku:
- Telefon Sony Ericsson Live with Walkman (LwW)
- Ładowarka ( Kabel EC450 + Adapter do gniazdka sieciowego EP800 GreenHeart )
- Baterie EP500
- Słuchawki MH410
- Kartę gwarancyjną oraz inne papiery, krótka instrukcja itp.

Wygląd zewnętrzny
Telefon z przodu ma wyświetlacz o przekątnej 3.2 cala. Pod nim są trzy przyciski, z czego dwa dotykowe, od lewej, Powrót, Home czyli pulpit główny oraz Menu, czyli lista opcji. Z tyłu znajduje się aparat o matrycy 5Mpx, oraz nagrywaniem filmów HD, i dwa głosniki stereo. Po lewej stronie patrząc z przodu, znajdziemy wejście MicroUSB, natomiast po prawej klawisze Vol Up, Vol Down, oraz spust aparatu. Od góry są dwa klawisze oraz wejście na słuchawki 3.5mm. Wejście otoczone obwódką która świeci w rytm muzyki, po uruchomieni Walkmana, w a nim opcji.
Image
Image
Image
Image
Image



Akcesoria
Zacznijmy od baterii. Jest to bateria EP500, występuje również w Xperii X8. Jest ona o pojemności 1160mAh, co daje nam przy ciągłym użytkowaniu 1 dzień, i trzeba ładować, jednak przy mniejszym użytkowaniu potrafi wytrzymać do 3 dni. Jak na smartphone jest to dobry wynik.
Image
Teraz coś czym ta baterie naładujemy, czyli ładowarka. Ładowarka znana pewnie wielu osobą, występuje coraz częściej przy telefonach marki Sony Ericsson, teraz już Sony. Ładowarka jest to model EP800, do której podepniemy kabel USB EC450, o długości około półtora metra. Ładowarka ładuje szybko, od całkowitego rozładowania, wystarczy 2-3h i telefon mamy naładowany 100%. Ładowarka może również służyć jako ładowarka do mp4, czy innych urządzeń, ma wejście USB. Ja nią ładuje mp4 :D
Image
Image

Słuchawki, nie są one jakimś cudem techniki, ale muzyka jest przyjemna za ich pośrednictwem. Czuć dźwięk, oraz bass jak i inne. Ale jeśli ktoś chce naprawdę odczuć muzykę, niech dokupi inne słuchawki.
Image

Wyświetlacz
Wyświetlacz jak już pisałem przekątna 3.2 cala, o rozdzielczości 320x480 pixeli. Telefon wyświetla obraz bardzo czysto i wyraźnie, kolory są żywe.

Oprogramowanie
Po kupieniu telefonu, dostajemy androida 2.3.4. Który chodzi płynnie, bez ścinek, lagów. Gry chodzą dobrze, dzieki temu też ze tkwi w telefonie procesor Qualcomm MSM8255 o zegarze 1GHz, do tego dostajemy 512Mb ramu oraz 1Gb romu. Na pudełku jest naklejka informująca że LwW dostanie aktualizacje do androida 4.0 potocznie zwanego ICS, czyli IceCreamSandwich.
Image
Aparat oraz Walkman i muzyka
Aparat o matrycy 5Mpx, wykonuje świetne zdjęcia, jak i filmy w rozdzielczości HD. Aparat ma fukcje rozpoznawania twarzy, krajobrazu, i kilka innych. Dzieki doświetleniu za pomocą diody LED, zdjęcia wykonane wieczorem lub w nocy, SA wyraźne jak i jasne. Czyli widać mniej wiecej jak w dzień. Teraz coś o odtwarzaczu. Walkman, czyli od razu po usłyszeniu tej nazwy uśmiechamy się, lub wiemy jaka będzie jakość, i jak może wyglądać. Telefon posiada 2 głosniki stereo, dzieki czemu mamy głosny telefon, a w głośnikach slychać wszystko, bass, oraz inne dźwięki. W ustawieniach mamy opcje xLoud, czyli podniesienie głośności. Dzieki temu telefon jest jeszcze głosniejszy. Dla osób lubiących świetlne zabawki jest coś jeszcze, opcja dzieki której możemy włączyć efekty świetlne, przy wejściu na słuchawki 3.5mm.
ImageImageImageImage
A tutaj efekt świetlny :D
Image
Podsumowanie
Telefon jest świetną propozycją zaledwie dla młodszych i starszych użytkowników. Procesor i ilość ram zapewnia szybką pracę. Wykonanie telefonu jest na jak najwyższym poziomie.

PS: Zdjęcia akcesoriów są wykonane własnie LwW.
Last edited by Qubi on 13 Apr 2012, o 18:58, edited 2 times in total.

Last post
Reply with quote 


Post Re: Sony Ericsson Live with Walkman – recenzja 13 Apr 2012, o 18:40

Male - Redaktor  Posts/Topics2312/361  Reputation point 11286 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Plusem tej recenzji jest to, że zdjęcia wykonałeś samodzielnie :) Jest kilka błędów stylistycznych, ortograficznych i językowych. Troszkę mały zasób słów, ale masz plusa za chęci.
Co do telefonu, całkiem udany model SE.
Reply with quote 


Post Re: Sony Ericsson Live with Walkman – recenzja 13 Apr 2012, o 18:52

Male - Sponsor  Posts/Topics4081/125  Reputation point 3661 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Chrome
Qubi wrote:
lub wiemy jaka będzie jakość

Do du** :E


Qubi wrote:
Wykonanie telefonu jest na jak najwyższym poziomie.

:lol: to jest dopiero ciekawe.
Qubi wrote:
Wejście otoczone obwódką która świeci w rytm muzyki, po uruchomieni Walkmana, a nim opcji.
Qubi wrote:
Telefon z przodu ma wyświetlacz o przekątnej 3.2 cala. Pod nim są trzy przyciski, z czego dwa dotykowe, od lewej, Powrót, Home czyli pulpit główny oraz Menu, czyli lista opcji. Z tyłu znajduje się aparat o matrycy 5Mpx, oraz nagrywaniem filmów HD, i dwa głosniki stereo.


Proszę, czytajcie co piszecie, bo aż głowa boli od tak napisanych tekstów...
Reply with quote 


Post Re: Sony Ericsson Live with Walkman – recenzja 13 Apr 2012, o 18:56

Male - Friend  Posts/Topics1517/98  Reputation point 733 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Czyta się dobrze i też + za zdjęcia. Efekt świetlny jest pewnie podczas odtwarzania muzyki prawda ?? A co z X8 ??Sprzedajesz czy zostawiasz i LWW sprzedasz :D
Reply with quote 


Post Re: Sony Ericsson Live with Walkman – recenzja 13 Apr 2012, o 19:02

Male - Friend  Posts/Topics625/62  Reputation point 771 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
X8 Zostaje. No a recenzja jest jaka jest, starałem sie.
Reply with quote 


Post Re: Sony Ericsson Live with Walkman – recenzja 13 Apr 2012, o 19:11

Male - Sponsor  Posts/Topics4081/125  Reputation point 3661 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Chrome
Qubi wrote:
starałem sie.

Wątpię :p
Reply with quote 


Post Re: Sony Ericsson Live with Walkman – recenzja 13 Apr 2012, o 19:14

Male - Friend  Posts/Topics625/62  Reputation point 771 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
Może tak, nie podoba sie nie wiem zminusuj albo coś, ja recenzji pisać nie umiem, kopiowac i podawac jako swoją nie chciałem. Napisałem tak, chcecie kasujecie nie to niech bedzie. Może komuś to pomoże w wyborze.
Reply with quote 


Post Re: Sony Ericsson Live with Walkman – recenzja 13 Apr 2012, o 19:28

Male - Friend  Posts/Topics773/90  Reputation point 3054 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
Moim zdaniem dobra acz trochę krótka recenzja. Stawiam + ;D
Reply with quote 


Post Re: Sony Ericsson Live with Walkman – recenzja 13 Apr 2012, o 19:44

Male - Friend  Posts/Topics1517/98  Reputation point 733 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Qubi wrote:
Może tak, nie podoba sie nie wiem zminusuj albo coś, ja recenzji pisać nie umiem, kopiowac i podawac jako swoją nie chciałem. Napisałem tak, chcecie kasujecie nie to niech bedzie. Może komuś to pomoże w wyborze.


Moim zdaniem jak na pierwszy, czy drugi raz jest dobrze i twoja recenzja powinna zostać. Nie każdy ma talent do wszystkiego ale ważne są chęci i że chciałeś sam od siebie napisać i że napisałeś bez kopiowania. Miałem dwa androidy i one nie przypadły mi do gustu lecz LWW z wyglądu mi się podoba i może kiedyś sobie taki sprezentuje. Na razie Andrzej jest mi zbędny:)
Reply with quote 


Post Re: Sony Ericsson Live with Walkman – recenzja 13 Apr 2012, o 20:42

Male - Friend  Posts/Topics773/90  Reputation point 3054 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
Qubi, jedno pytanko:
Ekran pokryty jest szkłem czy plastikiem?
Reply with quote 


Post Re: Sony Ericsson Live with Walkman – recenzja 13 Apr 2012, o 21:15

Male - Friend  Posts/Topics625/62  Reputation point 771 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
Wiesz co sam nie wiem, wygląda to na szkło.. Cieżko stwierdzić, a w necie niema.

[ Dodano: 13 kwi 2012, o 21:15 ]
Nemo mi teraz podpowiedział, ale nie wiem czy to prawda, że LwW ma Gorilla Glass
Reply with quote 


Post Re: Sony Ericsson Live with Walkman – recenzja 13 Apr 2012, o 23:08

Male - Friend  Posts/Topics773/90  Reputation point 3054 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
Display
3.2”, 320 x 480 pixels 16,777,216 colour TFT
Scratch-resistant, shatter proof sheet on mineral glass
Scratch-resistant

Źródło
Code:
Please Login or Register, to see this Content
Reply with quote 


Post Re: Sony Ericsson Live with Walkman – recenzja 13 Apr 2012, o 23:50

Male - Friend  Posts/Topics631/42  Reputation point 430 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
600-900zł? Skąd takie ceny? :o Na allegro idzie nówkę wyrwać za poniżej 500zł :E Od ludziów co pobrali je w play itd. dorwiesz za 450zł.
Reply with quote 


Post Re: Sony Ericsson Live with Walkman – recenzja 14 Apr 2012, o 00:04

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
monitoruję od tygodnia rynek LWW na allegro
Z orange Black idzie wyrwać nawet poniżej 450, była za 400 kup teraz tylko bez pudełka ale ze wszystkimi papierami i akcesoriami. Sprzątnęła się po 3? godzinach
Reply with quote 


Post Re: Sony Ericsson Live with Walkman – recenzja 14 Apr 2012, o 10:09

Male - Friend  Posts/Topics625/62  Reputation point 771 
Offline  Profile   
Android Opera
Ceny takie ponieważ na allegro za 400 500 zl, jednak w sklepie typu Media Expert on bedzie wiele droższy.

Tapnieto z LwW

[ Dodano: 14 kwi 2012, o 09:09 ]
Ceny takie ponieważ na allegro za 400 500 zl, jednak w sklepie typu Media Expert on bedzie wiele droższy.

Tapnieto z LwW

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2  Next
Page 1 of 2 [ 16 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 3 guests