Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 9 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Nokia 1661 by majsterbdg

Post Nokia 1661 by majsterbdg 13 Apr 2012, o 20:57

Male - Friend  Posts/Topics1517/98  Reputation point 733 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Witam :)

Dzisiaj chciałbym przedstawić wam telefon z niższej półki Fińskiego producenta czyli Nokie 1661.
Telefon został zakupiony 12.12.2009r.

Teraz chciałbym wam nieco przybliżyć ten model telefonu.

Nokia 1661 By majsterbdg

Image


Jak widać pudełko nie jest jakieś duże, ale wystarczyło by zmieściło się tam kilka rzeczy.

Zawartość kartonika to:


- Słuchawka Nokia 1661,
- Bateria BL-4C,
- Ładowarka sieciowa,
- Zestaw słuchawkowy HS-47,
- Oraz jakieś papiery od producenta,


A teraz do rzeczy:


Wygląd:

Image

Image

Image



Telefon jest klasycznej konstrukcji.Nie wyróżnia się on niczym specjalnym. Jest wykonany z twardego plastiku,
dobrze spasowanego dzięki czemu nie ma żadnych skrzypień czy luzów. Jego wymiary to 108x45x13.5mm a waga to 82g.
Przód telefonu to oczywiście wyświetlacz oraz klawiatura alfanumeryczna, która na samym początku denerwuje
podczas pisania sms-ów ale z czasem się to wyrabia i nie słychać już tych klików.Materiał z jakiego jest ta
klawiatura zrobiona jak i przedni cały panel powoduje że widać odciski palców.
Na tylnej stronie telefonu nie ma nic poza napisem NOKIA umieszczonym nad pokrywą baterii.
Na lewym boku znajdziemy wejście ładowarki,jack-a 2.5mm oraz bardzo cienkie gniazdo USB.
Prawy bok telefonu jest czysty, poza zamontowanym na górnym rogu zaczepu na smyczkę.
Na samej górze jest latarka,a na dole telefonu nic się nie znajduje.


Bateria:

Bateria jaka jest w tym modelu to znana nam bateria z Nokii 6300 BL-4C, o pojemności 860mAh.
W wypadku tego telefonu bateria wytrzymuje dłużej przez to że telefon nie ma zbyt wiele bajerów
i trzyma nawet tydzień przy normalnym użytkowaniu.


Wyświetlacz i klawiatura:

Wyświetlacz w tym modelu ma rozdzielczość 128 x 160 pix, 1.8cali. Paleta jego kolorów to tylko 65 tyś.
ale czego oczekiwać po telefonie tej klasy. Wyświetlacz jest przejrzysty i czytelny nawet w słoneczne dni
nie ma z nim wiele problemów.

Klawiatura jak już na początku pisałem jest wykonana z dość podatnego na odciski palców plastiku.
Na początku używania telefonu bardzo mnie denerwowała ciągłym klikaniem, jednak po czasie to klikanie nie było już
tak głośne i można się było już przyzwyczaić do codziennego użytkowania.

Dodatki:

Nokia 1661 nie posiada może mp3,aparatu czy slotu kart pamięci. Jednak ma kilka rzeczy o których warto wspomnić :

- radio
- latarka
- mówiący budzik
- kompozytor który jest już praktycznie nie spotykany a czasem fajne melodie mogą z niego wyjść

Oprogramowanie:

Image


Nokia 1661 pracuje na platformie S30.W moim przypadku wersja softu to V 03.70. Soft jest stabilny i
nie ma z nim problemów.
Telefon łapie zasięg bardzo szybko nawet na wsi gdzie do nadajnika operatora mamy spory kawałek.
Jakość wykonywanych rozmów jest na dobrym poziomie. Rozmówca jak i my słyszymy się dobrze.

Podsumowanie:

Zalety:

- długi czas pracy baterii,
- stabilne oprogramowanie,
- Przejrzysty interfejs telefonu,
- radio

Wady:

- Przedni panel telefonu podatny na zabrudzenia,
- zbyt lekki, trzeba uważać żeby nie zgubić,

Ta niskobudżetowa Nokia służyć powinna tylko i wyłącznie jako telefon! Jeżeli szukamy mp3, czy aparatu to ten
model odpada.

Za tak niską cenę za którą możemy dostać ten telefon powinniśmy być zadowoleni.
Serdecznie polecam Nokie 1661

Image

Last post
Reply with quote 


Post Re: Nokia 1661 by majsterbdg 13 Apr 2012, o 22:01

Male - Redaktor  Posts/Topics2312/361  Reputation point 11286 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Czasem tęsknie za starymi, niezawodnymi telefonami. Plusik dla Ciebie ;)
Reply with quote 


Post Re: Nokia 1661 by majsterbdg 13 Apr 2012, o 22:03

Male - Friend  Posts/Topics1517/98  Reputation point 733 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Że niezawodny to racja :) Żadnych problemów z nim nie miałem od momentu kupna :) Teraz używany jako telefon do karty z T-mobile :D
Reply with quote 


Post Re: Nokia 1661 by majsterbdg 13 Apr 2012, o 22:08

Male - 80%  Posts/Topics302/37  Reputation point 220 
Offline  Profile  WWW    YIM 
Java Opera
Yay, on ma latarke. Zastanawiam sie dlaczego w zwykłych S40 nie dają takiej opcji, chociażby wykorzystać lampe błyskową?
Reply with quote 


Post Re: Nokia 1661 by majsterbdg 13 Apr 2012, o 22:13

Male - Friend  Posts/Topics1517/98  Reputation point 733 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
S40 na moje to telefony dla ludzi którzy czegoś oczekują od telefonu a taka latarka była by im zbędna. Ja osobiście nie wiem po co do 1661 i bliźniaczych modeli na S30 dają ale to nie już pytania do mnie tylko do Nokii :)
Reply with quote 


Post Re: Nokia 1661 by majsterbdg 13 Apr 2012, o 22:24

Male - Sponsor  Posts/Topics2793/816  Reputation point 4150 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Telefonik wyglada fajnie i wytrzymale, ale czy moglibyscie mnie oswiecic na czym polega ta latarka? xP To jest taka latarka jak w jbtm?
Reply with quote 


Post Re: Nokia 1661 by majsterbdg 13 Apr 2012, o 22:30

Male - Friend  Posts/Topics1517/98  Reputation point 733 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Latarkę włączasz dwukrotnie klikając w górny nawigacyjny klawisz na klawiaturze. Wyłączasz ją w ten sam sposób. A do czego ona w telefonie miała służyć to nie wiem ale przydała się raz podczas burzy na działce jak korki poszły :D
Reply with quote 


Post Re: Nokia 1661 by majsterbdg 13 Apr 2012, o 23:48

Male - Friend  Posts/Topics631/42  Reputation point 430 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Dlaczego ten, a nie 101? Ta ma slot MicroSD i odtwarza mp3 chociaż ;) Klawiatura na pewno wygodniejsza niż w tej Nokii.
Reply with quote 


Post Re: Nokia 1661 by majsterbdg 13 Apr 2012, o 23:53

Male - Friend  Posts/Topics1517/98  Reputation point 733 
Offline  Profile 
Symbian Opera
Gdybyś czytaj uważnie to bys przeczytał druga linijkę gdzie napisałem kiedy kupiłem ten telefon a wątpię że Nokia 100 była 3 lata temu...

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 9 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 2 guests