Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 8 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Co może popsuć się samo z siebie w telefonie?

Post Co może popsuć się samo z siebie w telefonie? 19 Apr 2010, o 21:44

Male - Friend  Posts/Topics631/42  Reputation point 430 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Zakładam temat tutaj, ponieważ myślę, że będzie on dosyć ogólny. Ciekawi mnie, jakie usterki mogą wyniknąć same z siebie czyli powiedzmy, że Jasio ma telefon XXX który świetnie działa przez 2-3miesiące a nagle pach! Pada wyświetlacz. Jasio dbał o telefon, nigdy nie spadł, zawsze był czyściutki, unikał słońca, zero ingerencji osób trzecich. Jestem typem takiego Jasia który jest pedantyczny jeśli chodzi o telefon i ciekawi mnie taka rzecz, że ludzie piszą na różnych forach, portalach, że od tak zepsuł im się telefon, padło to, padło tamto i to nie jest ich wina. dlaczego mnie to nigdy nie spotkało? Dlaczego mi nigdy się telefon nie popsuł? Skąd się biorą takie nagłe awarie? Co może paść "od tak" ? Czy to wina złej eksploatacji telefonu? Zapraszam do dyskusji.

Last post
Reply with quote 


Post Re: Co może popsuć się samo z siebie w telefonie? 19 Apr 2010, o 21:52

Male - Sponsor  Posts/Topics565/40  Reputation point 641 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
Chris91, Wydaje mi się, że wszystko sprawy związane z softem. Czasem jeden zawias może doprowadzić do tego, że jakaś funkcja jest martwa.
Reply with quote 


Post Re: Co może popsuć się samo z siebie w telefonie? 19 Apr 2010, o 21:57

Male - Friend  Posts/Topics631/42  Reputation point 430 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Chris91, Wydaje mi się, że wszystko sprawy związane z softem. Czasem jeden zawias może doprowadzić do tego, że jakaś funkcja jest martwa.

A jeśli chodzi przykładowo o mojego eldżika? Poczytaj jak ludzie piszą, że często dotyk pada gdy się go dużo używa. Kupiłem telefon używany, sam eksploatuję go bardzo intensywnie a nic się nie dzieje. Tak samo z padającymi głośnikami w nokiach 5310/5220XM o których się dużo naczytałem. Moja 5220 pod względem głośnika nie zmieniła się ani troszkę przez rok używania.

Kurupt

Moja nokia została sprzedana w takim stanie jak ją kupiłem. Był to telefon w którym nic się nie wycierało więc nie stracił nic a jeśli chodzi o rysy to ja strasznie na to uważam, nawet patrzę gdzie kładę telefon itp :P
Last edited by Kiciock on 19 Apr 2010, o 22:02, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: Co może popsuć się samo z siebie w telefonie? 19 Apr 2010, o 21:58

Male - Friend  Posts/Topics1113/192  Reputation point 2644 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Mi się wydaję, że to zależy od niedoróbek tych, co tworzyli telefon.
Co do Ciebie Chris91, po prostu miałeś szczęście? Poza tym ja nie wierzę, że ktoś byłby w stanie utrzymać w idealnym stanie telefon.
Reply with quote 


Post Re: Co może popsuć się samo z siebie w telefonie? 19 Apr 2010, o 22:28

Male - Expert  Posts/Topics1576/61  Reputation point 3148 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
wszystko zależy od żywotności danego podzespołu etc

czasem się zdarza że wyjdzie partia np 2k wyświetlaczy które padną szybciej niż inne. albo w telefonach tworzą się zimne luty bo pewnego dnia w fabryce użyli innej cyny i tak wyprodukowali 5k PCB. Wiec jak najbardziej telefony mogą paść niespodziewanie same z siebie
Reply with quote 


Post Re: Co może popsuć się samo z siebie w telefonie? 4 Oct 2010, o 16:12

Male - 90%  Posts/Topics400/77  Reputation point 401 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Może soft się może zepsuć ?
Mi na 2700c często pada.
Reply with quote 


Post Re: Co może popsuć się samo z siebie w telefonie? 5 Oct 2010, o 15:17

Male - 30%  Posts/Topics50/1  Reputation point 6 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
w Rozsuwanych telefonach pada taśma LCD ponieważ się zgina i prostuje co powoduje pęknięcia. następnie unikam noszenia w zimę telefonu w kieszeni od spodni można zalać telefon nie wiedząc o tym (np śnieżka rzucona przez przypadek przez osobę trzecią )
Reply with quote 


Post Re: Co może popsuć się samo z siebie w telefonie? 5 Oct 2010, o 20:51

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
aj tam aj tam :D A jak można wytłumaczyć przypadek że w mojej lalce dwa razy zapadł na charczawicę oryginalny buzzer? xD Także mogła to być wada fabryczna? Ciekawe rzeczy się z nim działy.. Czasami nie charczał jak się go mocniej ogrzało suszarką do włosów.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 8 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 6 guests