Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 15 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


[E51] Telefon się nie uruchamia... Świeci się biała dioda nad ekranem

Post [E51] Telefon się nie uruchamia... Świeci się biała dioda nad ekranem 12 Jun 2012, o 20:04

Male - 40%  Posts/Topics124/37  Reputation point 0 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Witam... Otrzymałem dziś nokię E51,która nie chce się uruchomić. W nokii świeci się biała dioda nad ekranem. Czy telefon można jeszcze uratować? W czym może być przyczyna? Proszę o szybką opinię i pomoc w rozwiązaniu tego problemu :)

Last post
Reply with quote 


Post [E51] Re: Telefon się nie uruchamia... Świeci się biała dioda nad ekranem 12 Jun 2012, o 20:11

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Symbian Opera
standarowo zacznij od Dead Flasha.
Jesteś w stanie przybliżyć trochę historię tego telefonu? Dlaczego się nie włącza? Od tak padł, czy może zalany? Jakiś mocny wstrząs?
Reply with quote 


Post [E51] Re: Telefon się nie uruchamia... Świeci się biała dioda nad ekranem 12 Jun 2012, o 20:42

Male - 40%  Posts/Topics124/37  Reputation point 0 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Poprzedni właściciel podpiął go na noc do ładowania,gdy się obudził telefon już tak świecił... Ale ile w tym prawdy,tego ja nie wiem. Rozebrałem go i w środku wszystko ok. Zaznaczyłem dead flash i uruchomiłem... Nic komp nawet nie wykrył urządzenia. Martwa płyta?
Reply with quote 


Post [E51] Re: Telefon się nie uruchamia... Świeci się biała dioda nad ekranem 12 Jun 2012, o 23:07

Male - 10%  Posts/Topics18/2  Reputation point 14 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Sterowniki wszystkie zainstalowane? Moja e51 w dead zawsze wstaje. Jeśli padło ci oprogramowanie na 99% postawisz ją w domu. Jak masz zainstalowane sterowniki to może przeinstaluj je. Nie jestem pewny, ale wydaje mi się, że gdyby płyta była uszkodzona, nie paliłaby się dioda.
Reply with quote 


Post [E51] Re: Telefon się nie uruchamia... Świeci się biała dioda nad ekranem 13 Jun 2012, o 13:17

Male - 40%  Posts/Topics124/37  Reputation point 0 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Wszystkie sterowniki kabla są zainstalowane. komputer wgl nie widzi urządzenia,jakby nie było go podpiętego a w dodatku jak się włoży baterię i ta dioda się świeci to telefon się grzeje w okolicy baterii i pod płytą klawiatury.

Odkryłem przyczynę usterki mojej nokii (przedstawię ją na innej martwej płycie głównej) ta mała bateryjka na zdjęciu nie styka się z blaszką,która jest pod nią. Blaszka ta została urwana ale ją na nowo przylutowałem ale teraz w tym jest problem,że ta bateryjka nie styka się z tą blaszką i przez to nie da się uruchomić telefonu. Przy próbie dociśnięcia tej owej bateryjki do blaski telefon się uruchamia przy próbie włączenia. Powiedzcie mi teraz koledzy co muszę zrobić by ta bateryjka była zetknięta cały czas z tą blaszkę?

Image

Na załączonym zdjęciu bateria ta znajduje się nad wejściem USB

[ Komentarz dodany przez: sieman0: 13 czerwca 2012, o 13:34 ]
Położyć coś elastycznego na te bateryjkę żeby docisnął ją korpus, mocno skręcić i powinno być OK.
Reply with quote 


Post [E51] Re: Telefon się nie uruchamia... Świeci się biała dioda nad ekranem 13 Jun 2012, o 13:32

Male - Patcher  Posts/Topics912/120  Reputation point 1240 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Internet Explorer 9
Identyczny przypadek również miałem z trzema sztuaki E51 gdzie po przytrzymaniu klawisza ON/OFF świeciła się tylko biała dioda a komputer w ogóle nie łapał loadera telefonu więc podłączyłem pod Cyclona Boxa gdzie Selftest wyświetlił Voltage Error or CPU not answer lub inne błędy więc obstawiam na martwą płytę.

Wydaje mi się, że wstałby po Reballingu procesora ale przed tym można przejrzeć ścieżki na płycie by mieć pewność.
Reply with quote 


Post [E51] Re: Telefon się nie uruchamia... Świeci się biała dioda nad ekranem 13 Jun 2012, o 13:50

Male - 40%  Posts/Topics124/37  Reputation point 0 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Tylko że ta płyta reaguje ja odpalenie w momencie gdy docisnę tą małą bateryjkę mocno do drugiej blaszki,która znajduje się nad gniazdem usb
Reply with quote 


Post [E51] Re: Telefon się nie uruchamia... Świeci się biała dioda nad ekranem 13 Jun 2012, o 14:01

Male - Patcher  Posts/Topics912/120  Reputation point 1240 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Internet Explorer 9
No to pisałem żebyś nakleił coś elastycznego na bateryjkę, włożył do korpusu, skręcić mocno i powinno być wszystko w porządku.
Reply with quote 


Post [E51] Re: Telefon się nie uruchamia... Świeci się biała dioda nad ekranem 13 Jun 2012, o 14:41

Male - 40%  Posts/Topics124/37  Reputation point 0 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Aaa... Sory nie doczytałem :D ok zobaczę do mam takiego i to zrobię :)

Telefon reaguje tylko na włączenie jak nie posiada klawiatury i wyświetlacza... Komp znów go przestał widzieć :/
Last edited by grzesiek930307 on 13 Jun 2012, o 14:51, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post [E51] Re: Telefon się nie uruchamia... Świeci się biała dioda nad ekranem 13 Jun 2012, o 14:53

Male - Patcher  Posts/Topics912/120  Reputation point 1240 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Internet Explorer 9
Ja robiłem tak w jakiejś Nokii, nie pamiętam już modelu ale miałem sticker od cen i naklejałem jedną na drugą i telefonik śmigał lecz po jakimś czasie trzeba było znowu dokleić z dwie cenki bo się ugniotła poprzednia warstwa.

Daj znać jak już coś zdziałasz :).
Reply with quote 


Post [E51] Re: Telefon się nie uruchamia... Świeci się biała dioda nad ekranem 13 Jun 2012, o 15:02

Male - 40%  Posts/Topics124/37  Reputation point 0 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Podpiąłem go pod phoenixa... Władował mi do i pojawił mi się Error
Code:
Please Login or Register, to see this Content

I co dalej mam robić? Próbować do skutku?
Reply with quote 


Post [E51] Re: Telefon się nie uruchamia... Świeci się biała dioda nad ekranem 13 Jun 2012, o 15:13

Male - Patcher  Posts/Topics912/120  Reputation point 1240 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Internet Explorer 9
Nie może zaaktywować trybu Flash, jest to podobna bateria jak w 6500 Slide, która ma problem z rezystorem więc polecam użyć innej do procesu wgrywania np. z E52 bo napewno w styki wejdzie ale już po operacji możesz włożyć starą.
Reply with quote 


Post [E51] Re: Telefon się nie uruchamia... Świeci się biała dioda nad ekranem 13 Jun 2012, o 15:52

Male - 40%  Posts/Topics124/37  Reputation point 0 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Aaa... A bateria od nokii N95 też zatrybi?
Reply with quote 


Post [E51] Re: Telefon się nie uruchamia... Świeci się biała dioda nad ekranem 13 Jun 2012, o 16:07

Male - Patcher  Posts/Topics912/120  Reputation point 1240 
Offline  Profile  WWW   
MeeGo Nokia Browser
Sprawdź, nie jestem pewien ale warto spróbować.
Reply with quote 


Post [E51] Re: Telefon się nie uruchamia... Świeci się biała dioda nad ekranem 14 Jun 2012, o 17:19

Male - 40%  Posts/Topics124/37  Reputation point 0 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Będę musiał bo nie mam innego wyjścia.

Ok... Reakcja jest ta sama co poprzednio. Wywala mi errora o baterii a teraz zastosowałem baterię z X3-00. Jakieś pomysły?

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 15 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

Świeci tylko biała dioda

[ Go to pageGo to page: 1, 2 ]

Author: tomlat (8 Jul 2011, o 21:03)

Views: 4380  •  Replies: 20

Last post: pawelooss (13 Jul 2011, o 18:42) View the latest post



Dioda świeci, ładuje, ale nie uruchamia się

Author: xol (25 Sep 2015, o 22:46)

Views: 1112  •  Replies: 2

Last post: xol (26 Sep 2015, o 20:06) View the latest post



Świeci biała lampka, nie mozna fleszować.

Author: Mistrzunio94 (11 May 2012, o 16:56)

Views: 1029  •  Replies: 4

Last post: Help3r (11 May 2012, o 17:39) View the latest post



telefon się nie uruchamia

Author: Hahard (18 Jun 2012, o 22:13)

Views: 1400  •  Replies: 2

Last post: Hahard (20 Jun 2012, o 07:25) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 50 guests