Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 6 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


[E72] nie reaguje na włącznik, hr, ładowarkę; za to reaguje na PC

Post [E72] nie reaguje na włącznik, hr, ładowarkę; za to reaguje na PC 10 Aug 2011, o 19:49

Male - User  Posts/Topics3/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Opera
Witam,
mam następujący problem:
moja e72 nie reaguje na włącznik.
Wydaje mi się, że to jakiś problem z softem, bo po podłączeniu do PC jest dźwięk podłączanego sprzętu (po chwili jakby został odłączony), włącznik działa - przy podłączonym PC po kliknięciu włącznika znów jest standardowe "tyn-din" ;)

Nie reaguje na podłączenie do prądu (baterię sprawdziłem - działa).
Co ciekawe- nie działa również HardReset (*,3,słuchawka, włącznik)

JAK TO SIĘ STAŁO?
po raz kolejny "wyłączył/zawiesił się" tzn. dioda pulsowała, ale nie reagował na przyciski. Próbowałem go wyłączyć przyciskiem, zawibrował... to był jego ostatni znak życia.

PYTANIA:
1. dead flash? - co z gwarancją? co z danymi - kontakty(!) ?
2. mogę postarać się oddać na gwarancję, ale co z danymi? wydaje mi się, że oni pierwsze co robią to czyszczą telefon.
3. czy istnieje jakiś sposób(program), żeby wyciągnąć kontakty z padniętego telefonu?

Panowie (Panie?) - pomocy!

Last post
Reply with quote 


Post [E72] Re: nie reaguje na włącznik, hr, ładowarkę; za to reaguje na PC 10 Aug 2011, o 20:16

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
możesz załatwić rezystorek i uruchomić go w test mode, wyciągnąć plik kontaktów i przeprowadzić Dead Flashing.
Wszystko masz tutaj: naprawianie-niewlaczajacego-sie-telefonu-dead-flashing-vt80.htm
przywroc-do-zycia-nieuruchamiajacy-sie-telefon-po-nieudanej-modyfikacji-vt19069.htm#p416354
Nie pamiętam ścieżki do pliku kontaktów, zaraz uruchomię N91 i dopisze :P

[ Dodano: 10 sierpnia 2011, o 20:16 ]
teraz zobaczyłem i raczej zgranie pliku kontaktów się nie powiedzie bo do tego trzeba starego phoenixa który nie obsłuży E72. Ale jak włączysz go w local mode to po podpięciu pod kompa wykryje go normalnie PC/Ovi Suite i można zrobić kopie kontaktów przez program do zarządzania nimi z PCSuite albo kopie zapasową.
Reply with quote 


Post [E72] Re: nie reaguje na włącznik, hr, ładowarkę; za to reaguje na PC 10 Aug 2011, o 20:25

Male - User  Posts/Topics3/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Opera
Dzięki wielkie.
mam jeszcze pytanie - jaki rezystor? W tabelach, które widziałem nigdzie nie widziałem wartości rezystora do e72.
Reply with quote 


Post [E72] Re: nie reaguje na włącznik, hr, ładowarkę; za to reaguje na PC 10 Aug 2011, o 20:34

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
szczerze mówiąc nie wiem :E spróbuj 5.1 albo 7.5, te są najpopularniejsze w nokiach, powinna wstać, zależy też od rezystora czy w test albo w local mode. Ale tutaj tryb jest bez znaczenia, w każdym będziesz mógł skomunikować się z PCSuite i zgrać potrzebne rzeczy ;)
Reply with quote 


Post [E72] Re: nie reaguje na włącznik, hr, ładowarkę; za to reaguje na PC 11 Aug 2011, o 23:38

Male - User  Posts/Topics3/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Opera
podpięcie rezystora nic nie dało - dalej nie włącza się.

po podpięciu pod PC z rezystorem czy bez w managerze urządzeń wyskakuje Nokia USB Flashing Parent i Nokia USB Flashing Generic.

W Phoenixie, jak zaznaczę "connections: USB1" wyświetla "Product in flash mode" niezależnie co bym robił telefon po około minucie się rozłącza.

Macie jakieś pomysły, co dalej?
Reply with quote 


Post [E72] Re: nie reaguje na włącznik, hr, ładowarkę; za to reaguje na PC 13 Aug 2011, o 22:09

Male - Friend  Posts/Topics622/66  Reputation point 326 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Firefox
mmmaciekkk wrote:
podpięcie rezystora nic nie dało - dalej nie włącza się.

po podpięciu pod PC z rezystorem czy bez w managerze urządzeń wyskakuje Nokia USB Flashing Parent i Nokia USB Flashing Generic.

W Phoenixie, jak zaznaczę "connections: USB1" wyświetla "Product in flash mode" niezależnie co bym robił telefon po około minucie się rozłącza.

Macie jakieś pomysły, co dalej?


Nie włącza się, ale wchodzi w tryb local bądź też test mode?
To, że wykrywa telefon to normalne i daje tylko gwarancje, że telefon jest do odratowania.
Jeśli zaś chodzi o Twoje kontakty to idzie je wyciągnąć pod boxem, więc musiałbyś skoczyć do jakiegoś lepszego serwisu gsm albo jak chcesz to napisz na priv to możemy się jakoś dogadać, ostatnio kupiłem boxa i mógłbym Ci pomóc.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 6 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

Nie reaguje na nic

[ Go to pageGo to page: 1, 2 ]

Author: kamilus101010 (20 Jan 2013, o 14:22)

Views: 3208  •  Replies: 18

Last post: kamilus101010 (30 Jan 2013, o 17:53) View the latest post



Telefon reaguje bez mojego dotyku

Author: tadek0073 (16 Jun 2012, o 16:48)

Views: 1190  •  Replies: 2

Last post: tadek0073 (20 Jun 2012, o 20:37) View the latest post



Zarządzanie telefonem z poziomu komputera? Wyświetlacz nie reaguje na dotyk

Author: Monika87 (3 Jul 2011, o 17:20)

Views: 3113  •  Replies: 4

Last post: SileS (4 Aug 2011, o 16:14) View the latest post



N97 mini - nie reaguje na dotyk oraz nie działa klawiatura po aktualizacji

[ Go to pageGo to page: 1, 2 ]

Author: tamzur (28 Mar 2012, o 11:53)

Views: 3711  •  Replies: 17

Last post: delirein (12 Apr 2012, o 20:20) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 53 guests