Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 7 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


[N81] Modyfikacja softu (chodzi o zmianę plików w sofcie)

Post [N81] Modyfikacja softu (chodzi o zmianę plików w sofcie) 13 Dec 2009, o 01:24

Male - User  Posts/Topics6/1  Reputation point 50 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Witam wszystkich użytkowników forum. Mam problem który zainteresuje na pewno kogoś z was. Mianowicie mam Nokie N81 S60 3rd 9.2 i chciałem ją trochę podgłosić jest bardzo cicha nie słyszę jej w samochodzie czy autobusie a niekiedy na ulicy.Jak wiemy prawo UE zabrania wprowadzania na rynek urządzeń które mogą uszkodzić słuch. Znalazłem gdzieś na innym forum pliki odpowiedzialne za stopień głośności całego telefonu, i tu zaczyna się problem , znajdują się oczywiście w sofcie na dysku Z:/private/10202be9. To Dysk ROM czyli z softem

1 plik [10201aeb].txt

[platsec]
cap_rd=ReadDeviceData cap_wr=WriteDeviceData
#cap_rd=AlwaysPass cap_wr=AlwaysPass

[main]
#volume setting
0x100 int 8 0
#mute setting
0x101 int 0 0
#previous language selection
0x201 int 0 0
#first use
0x300 int 1 0

2 plik [101FE41A].txt
version 1
[owner]
0x101FE41A
[defaultmeta]
0
[platsec]
cap_rd=alwayspass cap_wr=alwayspass
[Main]
0x1 int 8 0 # volume level
0x2 int 0 0 # Has Lifeblog UI run before? 0 = no, 1 = yes


Tam gdzie są wartości 8 0 trzeba je zmienić na 100110 nie więcej , dźwięk się poprawi bez utraty jakości.
Próbowałem zmienić je x-plore (symbian oczywiście zhakowany) nie dało rady
Czytałem również że można się je otworzyć na kompie w trybie Local mode lub Test mode telefonu ,Ale nie wiem jak je otworzyć i zapisać w telefonie, może jakieś sterowniki.
Podsumowując moje pytanie jest dość proste
Jak zmienić treść tych plików i zapisać, i czy jest jakiś sposub przez local mode.
Aha próbowałem znaleźć również program do edycji frimware żeby je zmienić i wgrać soft już ze zmienionymi plikami , może znacie jakiś edytor.
Przypuszczam że na innych telefonach z symbianem s60 3rd też są te 2 pliki
Z góry byłbym wdzięczny;)

Last post
Reply with quote 


Post [N81] Re: Modyfikacja softu (chodzi o zmianę plików w sofcie) 13 Dec 2009, o 01:44

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
skopiuj te pliki z
lukasz20 wrote:
Z:/private/10202be9
na c:/private/10202be9. zauważyłem że pliki z tego folderu sąnajpierw odczytywane z dysku c a potem z. tak jest n.p. z plikiem od dźwięku animacji startowej. a jeśli jednak nie zadziała to użyj patcha c2z(dodaj go do autostartu) i powinien to odczytać ;)
Reply with quote 


Post [N81] Re: Modyfikacja softu (chodzi o zmianę plików w sofcie) 13 Dec 2009, o 18:12

Male - User  Posts/Topics6/1  Reputation point 50 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Dzięki za pomysł nemo333 . Zainstalowałem c2z , przekopiowałem pliki i zmieniłem wartości bez skutku poprawa nie nastąpiła.
Nie wiem tylko czy czy mam poprawnie zainstalowane c2z , ale chyba tak , w ROM Patcher mam c2z z zieloną ikoną czyli jest włączony i dodałem go do auto startu .
2 pliki przekopiowałem do C:private i dałem restart telefonu.
Wydaje mi się gdyby c2z odczytał je nie dało by się ich zmienić na ,,C,, ,a ja mogłem je nawet skasować.

Wydaje mi się ,że te 2 pliki o których wspomniałem wcześniej są wyłącznie otwierana z ,,Z,, wraz ze startem systemu.
Reply with quote 


Post [N81] Re: Modyfikacja softu (chodzi o zmianę plików w sofcie) 13 Dec 2009, o 23:15

Male - Sponsor  Posts/Topics1524/67  Reputation point 3323 
Offline  Profile 
Java Opera
A nie da rady żebyś skopiował te pliki, na kompie je wyedytował i potem nadpisał w telefonie?
Reply with quote 


Post [N81] Re: Modyfikacja softu (chodzi o zmianę plików w sofcie) 14 Dec 2009, o 00:10

Male - User  Posts/Topics6/1  Reputation point 50 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Na kompa da się je wysłać przez x-plore BT i do telefonu BT lub kablem usb ale nie da się ich nadpisać na ,,Z,, .
Niemożna też zmienić właściwości oryginalnych plików , które są tylko do odczytu.
Szukam wolną chwilą też innych sposobów na necie , jedyne co znalazłem to jak wspomniałem wcześniej o trybach Local mode i Test mode da się je włączyć w telefonie , wtedy soft jest wyłączony i można jakimś programem mieć dostęp do całej pamięci telefonu . Tylko niewidem jakim , dlatego też szukam takiego cuda.


Wydaje mi się ,że jest to możliwe gdyż NOKIA wypuściła program do aktualizacji softu ,w którym niema żadnych opcji flash ani wyboru fw w nim gdy mamy np. własny na dysku i chcemy go wgrać. I jest prosty tak aby każdy mógł go używać. Skoro programy do flashowania mają dostęp całej pamięci żeby wgrać fw , więc muszą być takie ,które mają dostęp do całej pamięci. :letssin:
Reply with quote 


Post [N81] Re: Modyfikacja softu (chodzi o zmianę plików w sofcie) 14 Dec 2009, o 00:10

Male - Friend  Posts/Topics706/36  Reputation point 2325 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
patch c2z nie emuluje wszystkich plików z dysku z na dysk c dlatego o zmianie głośności dźwięku możesz zapomnieć
Reply with quote 


Post [N81] Re: Modyfikacja softu (chodzi o zmianę plików w sofcie) 14 Dec 2009, o 02:01

Male - User  Posts/Topics6/1  Reputation point 50 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Cóż c2z rzeczywiście nie wszystko emuluje ale nie poddam się kiedyś mi się uda dobrać do tego softu ;D

[ Dodano: 2009-12-16, 23:46 ]
A co sądzicie o tym
http://hapehappy.blogspot.com/2009/09/b ... ditor.html
to chyba jakiś edytor ale nie wiem do czego może słóżyć.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 7 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

Modyfikacja softu.

Author: zalman85 (16 Aug 2012, o 12:20)

Views: 1794  •  Replies: 3

Last post: SileS (16 Aug 2012, o 22:40) View the latest post



Problem z wgrywaniem pojedyńczych plików softu.

Author: kuratela (28 Dec 2009, o 10:17)

Views: 2165  •  Replies: 10

Last post: pawelooss (28 Dec 2009, o 20:41) View the latest post



Problem z dobraniem plików softu do flashowania.

Author: maniekkog (28 Nov 2011, o 00:06)

Views: 1417  •  Replies: 5

Last post: maniekkog (30 Nov 2011, o 13:23) View the latest post



Podmiana brakujących plików softu z innej wersji?

Author: notonlypierogi (21 Apr 2015, o 17:29)

Views: 1178  •  Replies: 1

Last post: nemo333 (21 Apr 2015, o 20:05) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 21 guests