Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 3 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


[C6-00] Zawieszający się telefon, odmowa posłuszeństwa

Post [C6-00] Zawieszający się telefon, odmowa posłuszeństwa 25 Nov 2012, o 12:16

Male - User  Posts/Topics3/2  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Opera
Witam.
Mam c6, wymieniałem w niej rok temu digitizer bo dotyk siadł zupełnie, kilka miesięcy temu wymieniałem całego srajda bo przerwała mi się taśma.

Od kilku dni telefon się wiesza, raz działa dotyk, raz klawiatura, czasami to i to. Po naciśnięciu na ekran, czasami coś się przesuwa w górę i zawiesza i za chwilkę zaskakuje, czasami przy naciśnięciu w jedno miejsce klika w drugim... Kalibrowałem ekran w Phoenixie - przed i po ten sam rezultat.

Wykonałem testy w phoenixie: ST_TOUCH_IF_TEST i ST_TOUCH_STUCK_TEST.

W wyniku mam "Minor[10]", co to oznacza? Gdyż nie znalazłem odpowiedzi nigdzie w sieci... Być może złego trybu testowania uzywam? Wynik ten sam zarówno na local mode jak i test mode.

Czy jest to problem sprzętowy (taśma lcd/digitizer) czy raczej problem softwareowy?

Software mam brandowany plusa 42.xx, wcześniej dawno, dawno, robiłem jakąś aktualizację do czystego złamanego 40.xx, później zaktualizowałem do 42.xx bodajże przez PC Suite i znowu wróciło do brandowanego plusa, ale to było kilka miesięcy temu. Od dwóch, trzech dni jest ten problem. Czasami podczas pisania nagle przestaje pisać, trzeba kliknąć w ekran i znowu można wrócić do pisania na klawiaturze. Czasem można operować tylko klawiaturą, a innym razem zero kontaktu z telefonem przez kilka minut.

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Pozdro


-------------
@edit

Wykonałem test ponownie i... zarówno na local jak i test miałem passed...

Last post
Reply with quote 


Post [C6-00] Re: Zawieszający się telefon, odmowa posłuszeństwa 25 Nov 2012, o 12:41

Male - Friend  Posts/Topics690/54  Reputation point 1220 
Offline  Profile 
Symbian Opera
Najpierw zrób refubrish najnowszym softem, jeśli to nie pomoże, to uszkodzone jest coś w Hw.
Reply with quote 


Post [C6-00] Re: Zawieszający się telefon, odmowa posłuszeństwa 25 Nov 2012, o 13:05

Male - User  Posts/Topics3/2  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Opera
Czyli przeinstalować soft, bo mam najnowszy obecnie. Problem w tym, że nie jest on widoczny w NSS dla mojego RM-612, tylko dla bodajże RM-612.1 . Nie uwalę takim zabiegiem telefonu?

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 3 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

Klawiatura odmówiła posłuszeństwa

Author: HitFan (26 Dec 2010, o 10:47)

Views: 851  •  Replies: 2

Last post: HitFan (26 Dec 2010, o 13:41) View the latest post



Telefon po zalaniu

Author: stormxxx (1 Apr 2011, o 16:16)

Views: 1178  •  Replies: 2

Last post: stormxxx (1 Apr 2011, o 17:49) View the latest post



Telefon nie ładuje się.

Author: choinka176 (21 Apr 2012, o 15:00)

Views: 6496  •  Replies: 7

Last post: nemo333 (25 Apr 2012, o 21:59) View the latest post



Telefon się przegrzewa.

Author: Maryl (16 Jan 2011, o 14:48)

Views: 1390  •  Replies: 9

Last post: Maryl (16 Jan 2011, o 15:46) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 5 guests





cron