Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 5 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Ustawianie dostępu aplikacji Java do plików / aparatu / internetu etc.

Post Ustawianie dostępu aplikacji Java do plików / aparatu / internetu etc. 5 Sep 2009, o 20:55

Male - User  Posts/Topics7/1  Reputation point 54 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Opera
Wiem, że jest artykuł o modyfikacji softu by program nie wyświetlał pytania o dostęp do plików, ale to co tu piszę jest innym sposobem. Zaletą tego sposobu jest, że możemy do konkretnej aplikacji dopasować indywidualne prawa dostępu. Minusem za to jest to, że zabawy jest trochę więcej podczas wgrywania nowych aplikacji i nie działa to z każdym programem.
Niniejszy sposób polega na wgraniu fałszywego certyfikatu i potem podpisywaniu konkretnej aplikacji przed wgraniem do telefonu. A więc do dzieła:

1. Ściągamy i instalujemy program BeHappy z certyfikatami:
Code:
Please Login or Register, to see this Content

2. Potrzebujemy programu, który widzi strukturę ukrytych plików w telefonie (np. Mobile Media Browser albo OxyCube). Wchodzimy do folderu 'A:\hiddenfolder\certificates\user' i usuwamy plik ext_info.sys
3. Kopiujemy do tego folderu 2 pliki, które dołączyłem do BeHappy (link powyżej): exp.cer i ext_info.sys
4. Odpalamy BeHappy i tam na zakładce 'Permissions' ustawiamy prawa dostępu, albo zaznaczamy 'create automatically'.
5. Wybieramy 'Open' i szukamy pliku .jar, który chcemy podpisać.
6. Kopiujemy na telefon pliki .jad i .jar i możemy ustawić (z menu telefonu) prawa dostępu do plików, internetu, aparatu itp.

Zamiast punktów 4 i 5 można po prostu przeciągnąć plik .jar na ikonę BeHappy - w ten sposób od razu otrzymamy plik .jad zawierający podpis.

Uwaga: bawię się tym programem od dłuższego czasu i większość aplikacji działa na tym bez problemu, choć zdarzyło mi się, że jakiś program nie chciał się poddać temu sposobowi. W innym przypadku (też pojedynczym), w którym miałem nietypowy plik .jad od producenta wystąpił problem po podpisaniu aplikacji. Otóż ten .jad zawierał informacje o dodatkowych ikonkach itp. i wystarczyło dopisać brakujące linie do tego utworzonego przez BeHappy i zaskoczyło bez problemu.

Last post
Reply with quote 


Post Re: [S40] Ustawianie dostępu do plików/aparatu/internetu/etc 5 Sep 2009, o 21:01

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
Znam ten sposób, kiedyś próbowałem go stosować, ale nie umiałem znaleźć odpowiedniej wersji MobiMB, pozwalającej na dostęp do hiddenfolder. Prędzej niż ją znalazłem odpowiednią opcję w Product Profile i już tak zostało. :P
:arrow: http://nokia3110.socjum.pl/fora/nokia31 ... php?t=1784

Niemniej jednak bardzo fajnie, że wrzucasz tą zapomnianą już z leksza metodę. Dobrze, jak jest ich jak najwięcej. Wtedy gdy jedna zawiedzie, to są jeszcze awaryjne. ;)
Reply with quote 


Post Re: [S40] Ustawianie dostępu do plików/aparatu/internetu/etc 5 Sep 2009, o 21:14

Male - User  Posts/Topics7/1  Reputation point 54 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Opera
Awaryjne, bądź po prostu inne. Właśnie dziwiłem się, że na forum nic o tym sposobie nie było (aż się 'bałem' czy jednak nie zdubluję wątku :P ). Fajną rzeczą w tym sposobie jest to, że nie trzeba flashować. Oczywiście jeśli faktycznie ma się dostęp do hiddenfolder - co przez MobileMB mi się też nie udało, ale OxyCube łyka bez problemu.
Reply with quote 


Post Re: [S40] Ustawianie dostępu do plików/aparatu/internetu/etc 5 Sep 2009, o 21:19

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
piorun wrote:
Fajną rzeczą w tym sposobie jest to, że nie trzeba flashować.

Przy edycji PPU również nie trzeba. Odczyt i zapis konfiguracji trwa 3 sekundy. Jak masz sczytaną kopię oryginalnej konfiguracji, to jest to proces całkowicie bezpieczny. :)

piorun wrote:
co przez MobileMB mi się też nie udało

Ta wersja umożliwia. ;) http://nokiahacking.pl/modding-mobimb-m ... -vt283.htm
Reply with quote 


Post Re: [S40] Ustawianie dostępu do plików/aparatu/internetu/etc 5 Sep 2009, o 21:35

Male - User  Posts/Topics7/1  Reputation point 54 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Opera
O, to nie wiedziałem z tymi profilami. No to faktycznie ;P
I dzięki za tą wersję MobiMB - działa;>

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 5 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 2 guests