Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 2 [ 16 posts ]
Go to page 1, 2  Next
Print view
Write comments Post new topic


Konsekwencje za przebywanie w towarzystwie pijanych niepełnoletnich?

Post Konsekwencje za przebywanie w towarzystwie pijanych niepełnoletnich? 27 May 2010, o 17:26

Male - 80%  Posts/Topics317/23  Reputation point 248 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Witam
więc tak mój kolega 17 lat ma taki problem chłopaka i innych 3 kolegów złapała wychowawczyni na spozyciu alkoholu nie widziała ale wyczuła no wiec tak zaszli do dyrektorki dyra wezwała policje zabrali ich na komisarjat zbadali i tak 2 miało 0.14 a drugi 0.24 a reszta 2 mieli po 0.00 i wlasnie moj kolega mial 0.00 promila i tam dostali na drugi dzien wszyscy ze dochodzenia nie ebdzie sprawa zostala umorzona to wydarzyło sie w pazdzierniku 2009 i dzis przychodzi do niego kuratorka i mowi ze sprawą zajmie się sąd bo to komisarjat umorzyłale mowi ze wyslał dane do sądu i kuratorka mowi do niego zajde do twojej szkoły i pogadam z wychą i pedagog i ma sprawdzic oceny czy nie ucieka z zajęć i czy niema uwag :D moj kolega był kiedys karany za kradziez ale dostał umorzenie
a no i kolega gadał że zadnego piwa nie pił tylko stał z nimi
no i moje pytanie takie : jak sprawdzi ta kuratorka że ma chłopak 1 uwage ale nie ucieka z zajec i ogolnie dobrze sie sprawuje to może dac sprawe do sądu

ps proszę o konkretne odpowiedzi bo chłopak się zmartwił bo mogą mu mandat dowalić albo i pojsc siedziec co w to nie wierze :D

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
IuDeX ty no nie wiem ja w takiej sytuacji jeszcze nie byłem ale siedzieć nie powinien iść :D ale co mu mogą zrobić to jest pytanie

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 28 maja 2010, o 00:25 ]
Dlaczego w dziale Humor? Takie to śmieszne? ;)
Last edited by *Razor* on 27 May 2010, o 17:36, edited 1 time in total.

Last post
Reply with quote 


Post Re: Kuratorka 27 May 2010, o 17:28

Male - Sponsor  Posts/Topics4081/125  Reputation point 3661 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Opera
Dlaczego dział humor?
No siedzieć - niby za co. ; D
Reply with quote 


Post Re: Kuratorka 27 May 2010, o 17:53

Male - Moderator  Posts/Topics2689/124  Reputation point 4964 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Zalatuje na zmyśloną historię, ale co tam:
*Razor* wrote:
no i moje pytanie takie : jak sprawdzi ta kuratorka że ma chłopak 1 uwage ale nie ucieka z zajec i ogolnie dobrze sie sprawuje to może dac sprawe do sądu
Zależy za co tą uwagę dostał. Jeśli za gadanie na lekcji, to wiadomo. Chyba że pił alkohol/dawał w żyłę na lekcji, to zmienia obraz sprawy :hihi:
Reply with quote 


Post Re: Kuratorka 27 May 2010, o 19:24

Male - 80%  Posts/Topics317/23  Reputation point 248 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
za bawienie się zapalniczką znaczy nie wie chłopak co mu wycha wpisala bo mowi ze sie bawił przy włosach koleżanki :D ale dla żartów a baba to zobaczyła jakaś jakaś :D ale jak myslicie bedzie ta sprawa czy nie wzniesie do sadu ?
Reply with quote 


Post Re: Kuratorka 27 May 2010, o 20:32

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Opera
Skoro miał 0.00 to dlaczego ma dostać po jajach? Nie popełnił żadnego przestępstwa ani wykroczenia.
Reply with quote 


Post Re: Kuratorka 27 May 2010, o 21:14

Male - Friend  Posts/Topics1419/120  Reputation point 1886 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Z tego co wiem to ogólnie jest sprawa w sądzie za to, że jest się nieletnim i przebywało się w towarzystwie które trochę sobie pochlało. Kumpel miał i nic za to specjalnego nie dostał, na pewno nie więzienie :hihi:
Reply with quote 


Post Re: Kuratorka 27 May 2010, o 22:25

Male - 80%  Posts/Topics317/23  Reputation point 248 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Patryk a koleguwy nie dostał znaczy mandatu ? nic mu nie zrobili>?
Reply with quote 


Post Re: Kuratorka 27 May 2010, o 23:05

Male - Friend  Posts/Topics1419/120  Reputation point 1886 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
*Razor*,
Naprawdę nie wiem czy dostał jakąś karę, ale szczerze wątpię. Wiem, że na pewno był w sądzie za przebywanie w towarzystwie pijącym :) Raczej nie ma się czym przejmować.
Last edited by patryk-88 on 27 May 2010, o 23:05, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: Kuratorka 27 May 2010, o 23:14

Male - Friend  Posts/Topics140/79  Reputation point 139 
Offline  Profile 
Java Opera
0.14 promila mieli? To po łyku tego piwa wzięli czy jak? :)
Reply with quote 


Post Re: Kuratorka 27 May 2010, o 23:35

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
patryk-88 wrote:
Z tego co wiem to ogólnie jest sprawa w sądzie za to, że jest się nieletnim i przebywało się w towarzystwie które trochę sobie pochlało
to co, jeśli ja n.p. idę z tatą do baru i tata się napije piwa to ja mogę mieć za to sprawę w sądzie?? :O
Reply with quote 


Post Re: Kuratorka 28 May 2010, o 00:05

Male - Moderator  Posts/Topics2689/124  Reputation point 4964 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Jeśli Twój tata nie ma 18 lat, to wychodzi na to że tak. W tym przypadku najprawdopodobniej chodzi o to, że ten koleś był w towarzystwie osób niepełnoletnich, którzy pili alkohol.
Reply with quote 


Post Re: Konsekwencje za przebywanie w towarzystwie pijanych niepełnoletnich? 28 May 2010, o 07:11

Male - Friend  Posts/Topics1419/120  Reputation point 1886 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
nemo333,
Weź nie bierz tego dosłownie. Raczej jeśli z twoim opiekunem prawnym to oczywiście, że możesz przebywać (opiekun prawny to ojciec i matka, nawet brat już nim nie jest, chyba że za specjalnym upoważnieniem sądu), ale jeśli z jakimiś ludźmi to wiadomo, że nie można.

Quote:
0.14 promila mieli?

No ciekawe co oni pili.
Reply with quote 


Post Re: Konsekwencje za przebywanie w towarzystwie pijanych niepełnoletnich? 28 May 2010, o 10:21

Male - 80%  Posts/Topics317/23  Reputation point 248 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
wypili po 2 Karpackie mocne :D ale ich dopiero wzięli po 3 h do komisariatu bo pierw była jeszcze akcja w szkole :D a tu byki po 80-90kg wiec organizm szybko to wyparuje jeden miał 0.14 drugi 0.24 a reszta dwóch po 0.00 i mój kolega miał 0.00 ,

ale ta kuratorka mówiła że jak żadnych uwag na jego temat nie będzie to nie wniesie sprawy do sądu
Reply with quote 


Post Re: Konsekwencje za przebywanie w towarzystwie pijanych niepełnoletnich? 28 May 2010, o 11:31

Male - Friend  Posts/Topics1419/120  Reputation point 1886 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
To jakaś spoko babka, ogólnie za żadną uwagę nie pójdzie nawet do sądu bo to trochę śmieszne. Ogólnie to nie dawno na wycieczce dwóch moich kolegów wypili po piwie i jakieś winko na dwóch i oczywiście zostali złapani. Nagana od dyrektorki, zachowanie najniższe i oczywiście sprawa ale większych konsekwencji nie było z tego co slyszałem, nie wiem czy nawet dostali jakąś grzywnę, ale nie pytałem.

Quote:
a tu byki po 80-90kg wiec organizm szybko to wyparuje

Nie wiem czy to ma jakieś większe znaczenie, raczej czym więcej ma się kg tym można więcej pomieścić alkoholu, ale ja tam mam prawie te 80 i za dużo nie mogę wypić więc nie wiadomo jak to działa. Raczej na każdego inaczej xP
Reply with quote 


Post Re: Konsekwencje za przebywanie w towarzystwie pijanych niepełnoletnich? 28 May 2010, o 12:15

Male - Friend  Posts/Topics1317/140  Reputation point 3159 
Offline  Profile 
Windows Vista Opera
patryk-88 wrote:
wypili po piwie i jakieś winko na dwóch i oczywiście zostali złapani.

Czemu wg. Ciebie to takie oczywiste? Kiedyś (chyba klasa 1. gim) razem z kumplami na wycieczce szkolnej do Auschwitz-Birkenau wypiliśmy niecałe 2 litry wina (dwie butelki: jedna 1,5 z coca-coli a druga 0,5) i na dodatek kumplowi połowa z butelki 0,5 wylała się w plecaku (także wszystko miał zalane i śmierdziało winem na tylne pół autobusu) i żaden z nauczycieli nie zwęszył. Więc po prostu żeby zwęszyli trzeba nie umieć pić albo mieć choler**** pecha.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2  Next
Page 1 of 2 [ 16 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 2 guests